صفحه 4 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 140
Like Tree282تشکر

موضوع: FUJIFILM X-T2

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    والا من مات و مبهوت میمونم که تا کی تو این مملکت ملت میخوان تفکر استبدادی داشته باشن و اینکه کی قراره نوبت لذت های ساده زندگی برسه ؟ تاپیک در مورد دوربین جدید فوجیه و قراره یه سری از طرفدارهای ( به نقل دوستان عاقل ) نا عاقل این برند در مورد کالای جدید و بعد درباره تجربیاتشون هنگام استفاده تبادل نظر کنن ... بعد یهو کار میکشه به صحرای کربلا ! دوستان محترم قرار نیست مردم رو تو قبر همدیگه بگذارن، یه عده آدم احمق در سراسر دنیا ( که هر روز هم تعدادشون بیشتر میشه )به دلایل واهی از قبیل سبکی ، کیفیت ، نویز ..... طرفدار یه مارکی هستن ... خوب بگذارین باشن ! عاقلها راه خودشون رو برن . بنده ابتدای عکاسی دیجیتال رو دیدم و همچنین پایان عکاسی با فیلم رو ، خودم عکاس لارج فرمت و مدیوم فرمت بودم و هنوز هم معتقدم شکوه اون نوع عکاسی ، لذتش و همچنین کیفیت ساخت تجهیزات اون دوران بر باد رفت که رفت ! بعد از سالها استفاده از انواع دوربینهای دیجیتال ( انواع سایز فریم) تفکر حرکت به سوی پیشرفت ،احترام به شعور و پول مشتری ، کیفیت خاص و همچنین اپتیک باارزش با قیمت نسبتا مناسب رو در سری ایکس فوجی دوباره پیدا کردم ، اصراری هم ندارم که دیگران رو مجبور کنم از من پیروی کنن یا اینکه ثابت کنم اشتباه میکنن ! از این شعار فوجی هم که میگه ' عکاس عکس میگیره نه دوربین ' هم خیلی خوشم میاد .... غرض اشتراک تجربه بود .....یا حق
    سلام
    دیدگاه باز جناب ملیکیان و روشن کردن تفاوت دیدگاه ها توسط ایشون برای من خیلی جالب بود. همچنین دوراهی جالبی که روبروی دوستمون امیر حسین قرار گرفته است.

دیدگاه ها و طرز تفکر افراد متفاوت است. یکی از دلایلی که محیطی شبیه این فروم فعال است همین تقابل نظرات است و اینکه بعضی اوقات جرقه هایی در ذهنمان زده می شود تا کار جدیدی بکنیم یا راه جدیدی را انتخاب کنیم از همین بحثها شروع می شود. البته احترام به تفاوت سلیقه ها صد درصد واجب است.
    مثلا من شخصا ترجیح می دهم سوار تویوتا و هوندا باشم تا آلفارومئو یا بنتلی. به همین دلیل است که ترجیح می دهم با نیکون و کنون عکاسی کنم تا فوجی و لایکا. به نظر می رسد بعضی اوقات برای انتخاب میان هوندا و آلفارومئو لازم نیست دلیل "دودوتاچهارتایی" داشته باشیم. می توانیم بدون دلیل خاصی همان آلفارومئو را بخریم.
    yaghoobi، Christ Melikian، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Christ Melikian نمایش پست ها
    من هم راستش البته بیشتر برای تجریه حس عکاسی جدید که این بدنه های فوجی با تنظیمات و طراحی خاص خودشون ارائه میدن . سنسور عجیب و غریب سری ایکس اونها با اون دامنه رنج بدون نویز ایزو و صد البته کیفیت عجیب خروجی JPG ( بله تعجب نکنید هر چند بالا 90 درصد عکسهای من تا کنون فرمت خام بوده ) . داشتن پری ست خاص فیلم های فوجی مثل کلاسیک کروم . مجموعه سیاه و سفید و .... . حس نوستالژی اونها . ( شما رو از شر هزینه خرید و استفاده و وقت گذاشتن اضافه روی مثلا مجموعه پری ست های VSCO بی نیاز میکنه ) لنزهای هرچند گرون ولی خوش ساخت . مثل همین 56 با دیافراگم 1.2 .
    از همه خوشایند تر ساپرت نرم افزاری و به روز کردنهای فریمور دوربین توسط این شرکت .
    باعث میشه به فکر خداحافظی از میکرو چهار سوم بیفتم ولی خوپ در اون سنگر هم دوربین PEN F معرفی شده :) .
    سنسور و پروسسور جدید تا حدود زیادی معادلات رو عوض کرده الان فایل raw خیلی خیلی بهتر از اکثر رقبا شده ( براساس تست هایی که تو سایتهای اونوری هست)
    Christ Melikian تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

تو ایران آلفارومئو ماشین گرون تری از تویوتا و هیوندا است؟! خوب فک کنم حق دارید از دست بازار ایران شاکی باشید
    Nima Sadigh، M.Nouri و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سنسور و پروسسور جدید تا حدود زیادی معادلات رو عوض کرده الان فایل raw خیلی خیلی بهتر از اکثر رقبا شده ( براساس تست هایی که تو سایتهای اونوری هست)
    نه منظور من از فایل JPG با اون کیفیت عالی و افکت ها خاص اصلا به این خاطر جالب نبودن دکودر های فایل خام این سری سنسورهای فوجی در نرم افزار های پرکاربری مثل لایت روم نیست . راستش این اواخر با پیشرفت تکنولوژی در محصولات پرتایل با بهتر شدن تبلت های اندروید و جدی شدن انها . من به شخصه از نرم افزار VSCO Cam که پری ست هاشو خریدم و اضافه کردم و نرم افزار Snapseed .برای یه سری تنظیمات اضافی تر . واقعا فکر میکنم اگر آرشیوینگ رو در نظر نگیرم از نرم افزار لایت روم استفاده چندانی ندارم

اوضاع از حتی 3 سال پیش خیلی راحت تر شده و پیشرفت کرده . میشه با یه تبلت اندوید با اسکرین باکیفیت یه دوربین که وای فای داره و مستقیم عکسها رو به تبلت بصورت وای فای میفرسته . مخصوصا در ژانر عکاسی خیابانی جهت پابلیش عکسها در گالری و وبسایتتون . هم سریع هم دم دست و هم راحت استفاده کرد . به نظر من خروجی دیگه در حدی شده که حتی حرفه ای ها ( نه در همه ژانرهای عکاسی) این روش رو جدی بگیرند .

چه بهتر هم میشه این پروسه توسط افکت های فیلم افسانه ای کمپانی خود فوجی اون مثل کلاسیک کروم ولویا و ... تو خود بدنه انجام بشه و مستقیم بره تو گالری و پرتفولیو .
    Nima Sadigh و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Christ Melikian نمایش پست ها
    نه منظور من از فایل JPG با اون کیفیت عالی و افکت ها خاص اصلا به این خاطر جالب نبودن دکودر های فایل خام این سری سنسورهای فوجی در نرم افزار های پرکاربری مثل لایت روم نیست . راستش این اواخر با پیشرفت تکنولوژی در محصولات پرتایل با بهتر شدن تبلت های اندروید و جدی شدن انها . من به شخصه از نرم افزار VSCO Cam که پری ست هاشو خریدم و اضافه کردم و نرم افزار Snapseed .برای یه سری تنظیمات اضافی تر . واقعا فکر میکنم اگر آرشیوینگ رو در نظر نگیرم از نرم افزار لایت روم استفاده چندانی ندارم

اوضاع از حتی 3 سال پیش خیلی راحت تر شده و پیشرفت کرده . میشه با یه تبلت اندوید با اسکرین باکیفیت یه دوربین که وای فای داره و مستقیم عکسها رو به تبلت بصورت وای فای میفرسته . مخصوصا در ژانر عکاسی خیابانی جهت پابلیش عکسها در گالری و وبسایتتون . هم سریع هم دم دست و هم راحت استفاده کرد . به نظر من خروجی دیگه در حدی شده که حتی حرفه ای ها ( نه در همه ژانرهای عکاسی) این روش رو جدی بگیرند .

چه بهتر هم میشه این پروسه توسط افکت های فیلم افسانه ای کمپانی خود فوجی اون مثل کلاسیک کروم ولویا و ... تو خود بدنه انجام بشه و مستقیم بره تو گالری و پرتفولیو .
    ولی میشه شبیه ساز فیلم رو روی فایل خام هم اعمال کرد و بعد خروجی عالی گرفت مطلب زیر رو ببینید:

Applying Fuji Film Simulations to RAW Files | FUJI LOVE
    Christ Melikian و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

درود

دوربین بسیار جذابیست. یادم میاد اولین بار عاشق xt1 شدم ولی گرانی و کمبود لنز و امکانات جانبی منصرفم کرد.

با توجه به بدنه که کوچک هم نیست به نظر بنده جا داشت تا گریپ بزرگتری داشته باشه. چون برای کسانی که به گریپ دوربینهای dslr عادت کرده اند فکر نمیکنم گریپ این دوربین خیلی راحت باشه. البته تو مدل قبلی یه گریپ آپشنال تولید کرده بودن که احتمالأ به همین مدل هم بخوره.

البته نظر شخصی بود ....
    ارادت
    yaghoobi، obsidiyan و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

سلام
    دامنه ایزویی که توسط برخی دوربین های فوجی ازائه میشن چندان قابل اعتماد نیستن ( یا نویز پایین ایزوهای بالا ) در واقع فقط عدد ایزو هست که تغییر میکنه ....گاها این اعداد تا دو استاپ با ایزوی واقعی فرق دارند .
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    چرا اینقدر سخت میگیرید!
    قیمت نوبرانه 8 میلیون تومنی برای یک محصول 2000 دلاری شاید خیلی هم بد نباشه! این محصول کمی لوکس به حساب میاد بخاطر همین قیمت نسبتا بالاتری هم داره. داستان قیمت بالا هم فقط مربوط به این محصول نیست، مگر باقی محصولات لوکس مثل اتوموبیلها ارزان هستند؟ همه ما هم دلمان میخواهد یکی از super carها را داشته باشیم، نمیتوانیم و البته دردناک هم نیست .
    قیمت و کیفیت هم شامل همین قیاس است. مگر ماشین 200هزار دلاری چند برایر یک ماشین 50هزار دلاری امکامات بشما میدهد؟ شاید کیفیت خروجی این بدنه در حد نیکون7200دی باشد یا حتی سونی الفا6300 کمی هم از ان جلوتر باشد ولی لذت کار کردن با این بدنه با ظاهر کلاسیکش و کیفیت بدنه عالی چیز دیگری است. مخصوصا با ان کیفهای چرمی کوچک هر کسی را وسوسه میکند.
    بنظر من این بدنه با این قیمت ارزش خرید را دارد. این روزها که کیفیت پیکسلی خیلی برایم اهمیت ندارد (کلا دیدم در مورد عکاسی عوض شده) بعضی وقتها به سرم میزند بدنه فول فریم با لنزها را بفروشم یک لنز 10-24 و 55 اف1/2 برای دوربین فوجی Ex1 منزل بگیرم و کلا از همان استفاده کنم. شاید هم این کار را کردم، اما قیمت لنزها از بدنه دردناکتر است.
    آقای دانش پایه من خودم الان از فکر خرید دی ۸۰۰ با لنز ۵۰مم آرت به همراه فلاش اس بی ۹۱۰ بیرون اومدم و تصمیم دارم ایکس پرو ۲ بگیرم با لنز ۳۵ مم و جالب اینه دیروز با مادرم رفته بودیم پایتخت لپ تاپ بخریم من با جفت دوربین ها کار کردم و مادرم هم چون حدودی از عکاسی سر در میارن دوربین ها رو به دست گرفتن و مسر هستن ایکس پرو ۲ بگیرم
    از دیشب من ۲ دل بودم و ایشون پاشونو کردن توی یک کفش که فوجی نگیری شیرمو حلالت نمیکنم
    bf ، yaghoobi، DELL و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-PL نمایش پست ها
    سلام
    دامنه ایزویی که توسط برخی دوربین های فوجی ازائه میشن چندان قابل اعتماد نیستن ( یا نویز پایین ایزوهای بالا ) در واقع فقط عدد ایزو هست که تغییر میکنه ....گاها این اعداد تا دو استاپ با ایزوی واقعی فرق دارند .
    سلام
    به این سادگی ها هم شما میگین نیست ، کلی بحث فنی پشت دیزاین سنسور و اپتیک هر دوربینی است من درباره چیزی که گفتین سرچ کردم و از این تست بدم نیومد:

https://photographylife.com/does-fuj...th-its-sensors
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    تو ایران آلفارومئو ماشین گرون تری از تویوتا و هیوندا است؟! خوب فک کنم حق دارید از دست بازار ایران شاکی باشید
    بیشتر از جهت طراحی استادانه و دیزاین چشم نوازشان به اونها اشاره کردم. واقعا برخی از مدلهای آلفا مثل همین فوجی ها وسوسه کننده هستند و چشم و ذهن آدم را درگیر خودشون می کنند.
    من سیستم ذهنم به شکلی هست که می توانم جلوی این وسوسه ها دوام بیاورم و انتخاب کاملا منطقی را داشته باشم. که البته این مورد نه مزیت است و نه عیب. بین انسانها تفاوت وجود دارد و این تفاوتها حتما باید وجود داشته باشد.
    obsidiyan و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 4 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین