صفحه 5 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 140
Like Tree282تشکر

موضوع: FUJIFILM X-T2

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    سلام
    به این سادگی ها هم شما میگین نیست ، کلی بحث فنی پشت دیزاین سنسور و اپتیک هر دوربینی است من درباره چیزی که گفتین سرچ کردم و از این تست بدم نیومد:

https://photographylife.com/does-fuj...th-its-sensors
    من در حدی نیستم که نظر بخوام بدم اما به این مطلب بر خوردم و فکر کنم خوندنش خالی از لطف نباشه iso-invariance
    obsidiyan و Contax تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    من چون سیاه و سفید عکاسی میکنم فوجی فیلم رو دوست دارم چون واقعا توی عکاسی سیاه و سفید خیلی جذاب تر هست
    البته پول اگر داشتم لایکا میخریدم
    درود

دلیل برتری فوجی و لایکا در عکاسی سیاه و سفید چیه؟
    آیا مربوط به توانایی سنسور میشه یا افکت خاصی بر روی عکس اعمال میشه؟

مرسی
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    درود

دلیل برتری فوجی و لایکا در عکاسی سیاه و سفید چیه؟
    آیا مربوط به توانایی سنسور میشه یا افکت خاصی بر روی عکس اعمال میشه؟

مرسی
    فکر کنم باید فراموش نکرد که فوجی دوربین های خیلی خوبی میسازه اما دوربین های سری ام لایکا فول فریم هستن و قطعاً کیفیت بهتری خواهند داشت.
    peacekeeper و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر آشنا sina1808 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

من در اولین دسترسیم به تهران این دوربین رو با لنز 18-55 خواهم خرید
    ایشالا در خرید بعدی هم لنز تله اش رو تهیه میکنم

کسی از دوستان این انجمن این دوربین رو داشته تابحال یا باهاش کار کرده ؟
    چند تا سوال دارم

1- به عنوان مثال دیال شاتر اسپید سرعت 60 داره بعد سرعت 125
    بین این دو سرعت چطوری میشه عکاسی کرد ؟!
    و سرعت 250x دقیقا چیه ؟

2- با دکمه های چرخشی جلو و عقب چه چیزی رو میشه کنترل کرد ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1808 نمایش پست ها
    من در اولین دسترسیم به تهران این دوربین رو با لنز 18-55 خواهم خرید
    ایشالا در خرید بعدی هم لنز تله اش رو تهیه میکنم

کسی از دوستان این انجمن این دوربین رو داشته تابحال یا باهاش کار کرده ؟
    چند تا سوال دارم

1- به عنوان مثال دیال شاتر اسپید سرعت 60 داره بعد سرعت 125
    بین این دو سرعت چطوری میشه عکاسی کرد ؟!
    و سرعت 250x دقیقا چیه ؟

2- با دکمه های چرخشی جلو و عقب چه چیزی رو میشه کنترل کرد ؟
    گردونه های جلو و عقب تعریف پذیرین اگه مثلا برای سرعت تعریف کنین به اون سرعت های وسط هم که گفتین دسترسی دارین و اینکه 250x سرعت سینک فلاش برای فلاش روی دوربین و فلاشهای استودیوه
    کوروش و sina1808 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    31

گردونه های جلو و عقب تعریف پذیرین اگه مثلا برای سرعت تعریف کنین به اون سرعت های وسط هم که گفتین دسترسی دارین و اینکه 250x سرعت سینک فلاش برای فلاش روی دوربین و فلاشهای استودیوه
    ممنون از شما
    در یک فروم خارجی هم یه مطلبی خوندم در مورد نحوه نورسنجی و نمایش سرعت و دیافراکم و ... بصورت لحظه ای مبنی بر اینکه »
    بر خلاف دوربین نیکون و سونی و ... که درهر لحظه لنز رو هر طرف بچرخونیم و روی هر سوژه ای قرار بدیم ، فورا نور سنجی رو انجام میده و روی صفحه نمایش نشون میده با چه سرعت و دیافراگم و ایزویی قرار عکس گرفته بشه ، اما در این دوربین ( فوجی xt2 ) این طلاعات رو زمانی نشون میده که دکمه شاتر رو نصفه فشار بدیم
    ( بحث در مورد iso اتوماتیک بود - تنظیم حداقل سرعت شاتر ، و حداقل و حداکثر iso - مد عکاسی اولویت دیافراگم )
    میخوام بدونم آیا تنظیمی هم داره که مثل دوربین های نیکون و سونی باشه و بصورت لحظه ای نورسنجی کنه و اطلاعات رو نمایش بده ؟ که قراره با چه سرعتی عکس گرفته بشه ( بدون اینکه دکمه شاتر رو نصفه فشار بدیم )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

ممنون از شما
    در یک فروم خارجی هم یه مطلبی خوندم در مورد نحوه نورسنجی و نمایش سرعت و دیافراکم و ... بصورت لحظه ای مبنی بر اینکه »
    بر خلاف دوربین نیکون و سونی و ... که درهر لحظه لنز رو هر طرف بچرخونیم و روی هر سوژه ای قرار بدیم ، فورا نور سنجی رو انجام میده و روی صفحه نمایش نشون میده با چه سرعت و دیافراگم و ایزویی قرار عکس گرفته بشه ، اما در این دوربین ( فوجی xt2 ) این طلاعات رو زمانی نشون میده که دکمه شاتر رو نصفه فشار بدیم
    ( بحث در مورد iso اتوماتیک بود - تنظیم حداقل سرعت شاتر ، و حداقل و حداکثر iso - مد عکاسی اولویت دیافراگم )
    میخوام بدونم آیا تنظیمی هم داره که مثل دوربین های نیکون و سونی باشه و بصورت لحظه ای نورسنجی کنه و اطلاعات رو نمایش بده ؟ که قراره با چه سرعتی عکس گرفته بشه ( بدون اینکه دکمه شاتر رو نصفه فشار بدیم )
    مکانیسم عملکرد میرورلس با اونها فرق میکنه چون ویزور اونها اپتیکاله و در حالت کلی بجز اطلاعات سرعت و دیافراگم کار بیشتری برای پیشبینی عکاس نمیتونن انجام بدن، اما در سیستم EVF شما همزمان با فشار دادن نیم شاتر نتیجه نهایی رو هم در ویزور میبینین و عکس میگیرین و این نتیجه عکس فقط شامل سرعت و دیافراگم نیست بلکه همه پارامترها و از جمله افکتها رو هم شامل میشه ... منظور اینکه اون قابلیت DSLR رو یه نورسنج یا اپ نورسنج ارزون میتونه انجام بده ولی این قابلیت میرورلس رو بقیه دوربینها فقط بعد از گرفتن عکس نمایش میدن
    obsidiyan، کوروش، behnamb و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    31

مکانیسم عملکرد میرورلس با اونها فرق میکنه چون ویزور اونها اپتیکاله و در حالت کلی بجز اطلاعات سرعت و دیافراگم کار بیشتری برای پیشبینی عکاس نمیتونن انجام بدن، اما در سیستم EVF شما همزمان با فشار دادن نیم شاتر نتیجه نهایی رو هم در ویزور میبینین و عکس میگیرین و این نتیجه عکس فقط شامل سرعت و دیافراگم نیست بلکه همه پارامترها و از جمله افکتها رو هم شامل میشه ... منظور اینکه اون قابلیت DSLR رو یه نورسنج یا اپ نورسنج ارزون میتونه انجام بده ولی این قابلیت میرورلس رو بقیه دوربینها فقط بعد از گرفتن عکس نمایش میدن
    بله متوجه هستم و یکی از مهمترین دلایلی که دارم میام مجددا به سمت میرورلس همین EVF هست
    اما من قبلا nex5 داشتم که میرورلس بود فقط ویوفایندر الکترونیکی نداشت ، درحالت های مختلف عکاسی ، دوربین رو روی هر سوژه و موقعیتی میگرفتیم در خط پایین صفحه نمایش میزان F و سرعت شاتر و ایزویی که قراره عکس باهاش ثبت بشه رو نشون میداد ( بدون نیم شاتر )
    پس الان در فوجی اینطوری نیست و حتما باید نیم شاتر گرفت که این اطلاعات نمایش داده بشه ؟
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

بله متوجه هستم و یکی از مهمترین دلایلی که دارم میام مجددا به سمت میرورلس همین EVF هست
    اما من قبلا nex5 داشتم که میرورلس بود فقط ویوفایندر الکترونیکی نداشت ، درحالت های مختلف عکاسی ، دوربین رو روی هر سوژه و موقعیتی میگرفتیم در خط پایین صفحه نمایش میزان F و سرعت شاتر و ایزویی که قراره عکس باهاش ثبت بشه رو نشون میداد ( بدون نیم شاتر )
    پس الان در فوجی اینطوری نیست و حتما باید نیم شاتر گرفت که این اطلاعات نمایش داده بشه ؟
    بله
    obsidiyan و sina1808 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    31

بله
    در پست های بالاتر گفتید که گردونه جلو و عقب رو میشه روی سرعت شاتر و دیافراگم و ... تنظیم کرد
    پس در اینصورت برای کم و زیاد کردن مقادیر باید نیم شاتر گرفت بعد از گردونه ها استفاده کرد ؟
    * آیا در فوجی تنظیمی وجود نداره که مثل سونی اطلاعات لحظه ای همیشه نمایش داده بشه ؟
    obsidiyan تشکر می‌کند.

صفحه 5 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین