نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree18تشکر
  • 14 Post By ghz
  • 1 Post By E.K.Studio
  • 1 Post By ghz
  • 2 Post By E.K.Studio

موضوع: ساخت یک پاور بانک برای دوربین های عکاسی

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

پیش فرض ساخت یک پاور بانک برای دوربین های عکاسی

سلام دوستان

نمی دونم که عنوان ساخت یک پاور بانک برای دوربین های عکاسی در محل مناسب قرار گرفته یا نه اما اگه محل تاپیک اشتباه هست دوستان مدیر خودشون زحمت انتقال رو بکشند.

مدت ها بود که برای عکاسی نجومی مخصوصا در هوای سرد دچار کمبود باتری می شدم هزینه های باطری های اصلی دوربین ها هم کی بالا و باتری های طرح هم در اثر شارژهای مجدد زیاد زود مشکل دار می شدند در ضمن استفاده از گریپ و باتری های قلم هم برای من کمی هزینه بر می بود و در نتیجه پس از جستجو های فراوان در فضای مجازی و انجام ازمایش های سعی و خطا به این نتیجه رسیدم که خودم یک پاور بانک با استفاده از باتری موتورسیکلت برای دوربین درست کنم

با استفاده از یک ماژول مبدل DC-DC LM2596 کاهنده خروجی 1.23V-30V 3A و یک ولتمتر و تنظیم ولتاژ خروجی روی ولتاژ 8.0 ولت و باتزی موتور سیکلت 12 ولت برای دوربین 50دی و 450دی یک پاور بانک ساده ساختم. انشالله در روزهای بعدی عکس مداری رو که ساختم می گذارم

تصویر ماژول کاهنده ماژول-مبدل-dc-dc-lm2596-خر&#16.jpg

منتظر نظرات و طرح ها و پیشنهادهای دوستان هستم
    Babak Borhani، yaghoobi، Amin Zarif و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

بنده هم به ساخت چنین وسیله ای نیاز دارم، مشکلم توی تبدیل ولتاژ نیست ، مشکل اونجاست که شارژر اصلی دوربین D3200 پنج تا پین با اختلاف ولتاژ های متفاوت داره، نمیدونم آیا دقیقا همون ولتاژ ها باید اعمال بشه کافیه یا طی فرآیند شارژ تغییری باید بکنه؟
    ghz تشکر می‌کند.
    اسماعیل کارگر
    .::فَارَالتَّـنُّـور::.

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

نقل قول نوشته اصلی توسط E.K.Studio نمایش پست ها
    بنده هم به ساخت چنین وسیله ای نیاز دارم، مشکلم توی تبدیل ولتاژ نیست ، مشکل اونجاست که شارژر اصلی دوربین D3200 پنج تا پین با اختلاف ولتاژ های متفاوت داره، نمیدونم آیا دقیقا همون ولتاژ ها باید اعمال بشه کافیه یا طی فرآیند شارژ تغییری باید بکنه؟
    سلام دوست من

ببینید زیر اکثر دوربین ها ولتاژ اون رو نوشته من وقتی با باتری گریپ و باطری قلم استفاده می کرده ولتاژی حدود7.2 داشتم خود باطری اصلی 7.4 و زیر دوربین نوشته 8.1 برای دوربین های من 8 ولت 2 و یا 3 امپر بهترین گذینه هست
    E.K.Studio تشکر می‌کند.
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

نقل قول نوشته اصلی توسط ghz نمایش پست ها
    سلام دوست من

ببینید زیر اکثر دوربین ها ولتاژ اون رو نوشته من وقتی با باتری گریپ و باطری قلم استفاده می کرده ولتاژی حدود7.2 داشتم خود باطری اصلی 7.4 و زیر دوربین نوشته 8.1 برای دوربین های من 8 ولت 2 و یا 3 امپر بهترین گذینه هست
    ولتاژی که زیر بدنه نوشته شده، با ولتاژ روی باتری یکی هستش. ولی از پین های شارژر و باتری سر در نیاوردم. دوتا پین زمین هستن و دوتا 4.5 ولت و پنجمی هفت ولت. حالا یه بررسی میکنم شاید هم شارژر رو باز کنم و یه نگاهی به مدارش بندازم. شاید قابل مونتاژ بود. چون داخل شارژر هایی که قبلا دیدم، یه ترانس کوچک AC-DC هستش که هم جریان رو مستقیم میکنه و هم ولتاژ رو پایین میاره. در قسمت دوم هم معمولا یک رگولاتور و مدار ساده جهت تبدیل ولتاژ به مقدار لازم برای شارژ باتری هستش. اگه قسمت دوم رو جداگانه بشه مونتاژ کرد، خیلی راحت میشه حتی یه پاوربانک خورشیدی هم ساخت.
    ghz و siber تشکر می‌کنند.
    اسماعیل کارگر
    .::فَارَالتَّـنُّـور::.