صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
Like Tree13تشکر

موضوع: تجهیزات مناسب عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ss_movies نمایش پست ها
    شرمنده نه اینجا جاش هست و من هم نمیخوام بحث رو ادامه بدم اگر فکر میکنید من اشتباه میگم (خوشابحال شما و ان 1000 دسته عکاسان با خیمه نور که بازار کارا جایی ... کرده اند)
    در مورد با حرفتون فقط این موارد(قوری یا یه گلدان استیل موارد تمام براق) شاید بهتر باشه از خیمه استفاده کرد البته باز نه از این خیمه های توی بازار برای اینکه یک دست نیست و مشکل داره ما با ورق پلکسی و یا با موارد دیگه مکانی رو درست میکنیم که رفله تمام سفید بیفته روی کار با قسمت هایی از رنگ مشکی که نشون بده کار استیل براق هست نه مات.
    مشکل اینه که تا هرکی یه دوربین میخره میشه عکاس و هرکی یه دوربین با خیمه میخره میشه عکاس تبلیغاتی!!!!!
    برای بقیه موارد سوالتون متن زیر رو دقیق بخونید
    اگر میخواید یاد بگیرید و من اشتباه برداشت کردم میتونید توی یک از کلاس هام ثبت نام کنید و اموزش ببینیند
    و اگر توی این شاخه حرفهای هستین و این حرفو میزنید که ....

خواهشمند هستم ادامه بحث رو در این تاپیک ادامه ندهید و تاپیک جدیدی بزنید که دوستان دیگه هم وارد گفتگو بشن
    باتشکر
    منظورتون از ورق پلکسی چی هست؟ همون پلکسی گلاس؟ از نوع ماتش استفاده میکنید طبیعتا. درسته؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط moein1987 نمایش پست ها
    منظورتون از ورق پلکسی چی هست؟ همون پلکسی گلاس؟ از نوع ماتش استفاده میکنید طبیعتا. درسته؟
    اره همونه مات و براق مهم نیست ولی مات باشه بهتره مهم نوری هست که ازش عبور میکنه از جایی که میخری بگی بهش میخوام نور ازش رد کنم بهت نشون میده
    ویرایش توسط ss_movies : Saturday 3 September 2016 در ساعت 12:58

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

اگر غلط املایی داشت ببخشید

آیا باید فلاشی بگیرم که سرعت تخلیه اش قابل تنظیم باشه؟ سرعت همزمانیش چقدر مهمه. و امثال این برای فلاش.
    سرعت همزمان برای شما کارایی نداره سرعت تخلیه هم همینتور بیشتر های اسپید و یه مورد دیگه که اونم برای مواقه ای که از اب در حال پرتاب شیع درحال پرتاب و .. بدون موشن بلور بودن در سرعت بالا عکس بگیرید که این مورد خیلی خلیی مصرفش کم هست من توی خارج 5 بار بیشتر مصرف نداشتم توی ایران هم کلا مصرف نداشتم فلش با ژول 400 به بالا بخر اگر 600 باشه بهتر 3 شاخه کم کم نیاز داری یه ریموت تریگر هم بخر با 2تا گیرنده شاید بعضی مواقع چشمی فلاش عمل نکنه بر اساس چیدمان ولی به ندرت پیش میاد میتونی فعلا نخری اگر با این مشکل هم رو برو شدی یه نور بیکار رو بزار سمت اون فلش با کمترین میزارن نور تا اون هم تریگ کنه

یا مثلا چجوری میزی نیاز هست؟ من الآن میخوام یک میز 70 در 220 میسازم که میشه به 140 در 220 تبدیلش کرد. قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه میز هم داره. قسمتی از وسطش رو هم شیشه میذارم که بشه از زیر نور داد. آیه این گزینه خوبی هست؟ تا چه حد برای من مفید یا غیر مفید خواهد بود..
    این میز که درست کردی خوبه یه 3 پایه کوچیک هم میتونه میزت بشه از این چینیها روش یه ورق کوچک پلاکسی میزاری شی رو روش سوار میکنی

میزه خودت خوبه ولی بازم من خیلی نمیتونم چیزی بگم میز توی نور پردازی بر اساس سایز اتاق اهمیت داره فعلا میز نور نخر اگرم هزینه درست کردنش زیر 100 هست درست کن

توی فیلمهای مختلف ابزار متفاوتی دیدم. برای یک عکس هر کدومشون از ابزار متفاوت استفاده میکردن. اینا برای من مهمه..
    اینا چیزی نیست که من در بارش صحبت کنم چون خودت باید یاد بگیری یا از کسی اموزش ببینی موارد خیلی زیادی هست که نمشه گفت من برای هر پروژه مجبور میشم وسایل زیادی درست کنم که شاید تا 2 3 سال دیگه هم مصرفم نباشه مثلا بهترین دوستت ممکنه یه آینه کوچیم و یا یه ورق فوم برد سفید مشکی باشه اونقدر ازشون استفاده میکنی که خودتم نفهمی

مثلا توی موردی دیدم عکاس از اسنوت استفاده کرد که تا قبل از اون فکر میکردم این مودیفایر برای این نوع عکاسی استفاده چندانی نداشته باشه. یا طلق های رنگی همینطور..
    طلق مصرف داره ولی رنگ های خیلی کمی گیرت میاد اسنوت هم معمولا عکاس های که با فیلم کار کردن(عکاسای قدیمی) استفاده کردن برای نور پردازی موضعی روی سابجکت استفاده میکنن(ما از 2 تا شات با نور پردازی مختلف استفاده میکنیم و توی فتوشاپ ماسک میزنیم برای نور دادن به اون قسمت) ولی برای همه مصرفش روی بگراند خیلی زیاده شیپ دهنده خیلی داریم توی این کار بیشتر هم خودمون درست میکنیم

آیا پرده فون نیاز دارم؟ یا چیزیه که الآن هم نخرم تا مدتی میتونم بدون پرده کارم رو انجام بدم..

فعلا نیاز نداری یه پایه فون پرتابل بخر کم و بیش به کارت میاد و یه رول کاغذی سفید 80 گرمی از اینا که توی پلاتر میزارن توی ظهیر السلام گیرت
    میاد چون ارزونه میگم بگیر 20 بیشتر نیست و همه رنگ مقوا 100 در 70 ترجیها بدون طرح و ساده

گیره درست و درمون توی ایران گیر نمیاد برو گیره برق به برق ماشین بخر کوچیک و بزرگ خیلی ارزون هست و سرشو جاهایی که تیز هست کج کن کمی تا بتونی ازشون استفاده کنی من خودم کجم نکردم
    moein1987 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

سرعت همزمان برای شما کارایی نداره سرعت تخلیه هم همینتور بیشتر های اسپید و یه مورد دیگه که اونم برای مواقه ای که از اب در حال پرتاب شیع درحال پرتاب و .. بدون موشن بلور بودن در سرعت بالا عکس بگیرید که این مورد خیلی خلیی مصرفش کم هست من توی خارج 5 بار بیشتر مصرف نداشتم توی ایران هم کلا مصرف نداشتم فلش با ژول 400 به بالا بخر اگر 600 باشه بهتر 3 شاخه کم کم نیاز داری یه ریموت تریگر هم بخر با 2تا گیرنده شاید بعضی مواقع چشمی فلاش عمل نکنه بر اساس چیدمان ولی به ندرت پیش میاد میتونی فعلا نخری اگر با این مشکل هم رو برو شدی یه نور بیکار رو بزار سمت اون فلش با کمترین میزارن نور تا اون هم تریگ کنه

این میز که درست کردی خوبه یه 3 پایه کوچیک هم میتونه میزت بشه از این چینیها روش یه ورق کوچک پلاکسی میزاری شی رو روش سوار میکنی

میزه خودت خوبه ولی بازم من خیلی نمیتونم چیزی بگم میز توی نور پردازی بر اساس سایز اتاق اهمیت داره فعلا میز نور نخر اگرم هزینه درست کردنش زیر 100 هست درست کن

اینا چیزی نیست که من در بارش صحبت کنم چون خودت باید یاد بگیری یا از کسی اموزش ببینی موارد خیلی زیادی هست که نمشه گفت من برای هر پروژه مجبور میشم وسایل زیادی درست کنم که شاید تا 2 3 سال دیگه هم مصرفم نباشه مثلا بهترین دوستت ممکنه یه آینه کوچیم و یا یه ورق فوم برد سفید مشکی باشه اونقدر ازشون استفاده میکنی که خودتم نفهمی

طلق مصرف داره ولی رنگ های خیلی کمی گیرت میاد اسنوت هم معمولا عکاس های که با فیلم کار کردن(عکاسای قدیمی) استفاده کردن برای نور پردازی موضعی روی سابجکت استفاده میکنن(ما از 2 تا شات با نور پردازی مختلف استفاده میکنیم و توی فتوشاپ ماسک میزنیم برای نور دادن به اون قسمت) ولی برای همه مصرفش روی بگراند خیلی زیاده شیپ دهنده خیلی داریم توی این کار بیشتر هم خودمون درست میکنیم

فعلا نیاز نداری یه پایه فون پرتابل بخر کم و بیش به کارت میاد و یه رول کاغذی سفید 80 گرمی از اینا که توی پلاتر میزارن توی ظهیر السلام گیرت
    میاد چون ارزونه میگم بگیر 20 بیشتر نیست و همه رنگ مقوا 100 در 70 ترجیها بدون طرح و ساده

گیره درست و درمون توی ایران گیر نمیاد برو گیره برق به برق ماشین بخر کوچیک و بزرگ خیلی ارزون هست و سرشو جاهایی که تیز هست کج کن کمی تا بتونی ازشون استفاده کنی من خودم کجم نکردم
    بعد از اینهمه پرسش و پاسخ از این و اون این جوابیه برام کاراتر از همه بود. ممنونم. در مورد قدرت فلاش هم فراموش کرده بودم بپرسم که خودتون زحمتش رو کشیدید. ممنونم.
    ss_movies تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

بعد نکته دیگه. من الآن یه Canon KissX4 دارم. با لنز 18-55 روش.دوربینو که فعلا وسعم نمیرسه عوض کنم! منتهی لنز چی بگیرم. به هر کی گفتم مشترکشون ماکرو بوده. شما چی پیشنهاد میدید؟ بعد اینکه EFS بخرم یا EF؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

بعد نکته دیگه. من الآن یه Canon KissX4 دارم. با لنز 18-55 روش.دوربینو که فعلا وسعم نمیرسه عوض کنم! منتهی لنز چی بگیرم. به هر کی گفتم مشترکشون ماکرو بوده. شما چی پیشنهاد میدید؟ بعد اینکه EFS بخرم یا EF؟
    50 f1.8 بخر جوابگو هست فقط ef بخر بعدن سوچ کردی روی فول فریم بتونی استفاده کنی

میتونی اینو هم بخری و از لنز خودت استفاده کنی
    ماکرو اکستنشن برای نزدیک شدن به ساجکت
    moein1987 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

50 f1.8 بخر جوابگو هست فقط ef بخر بعدن سوچ کردی روی فول فریم بتونی استفاده کنی

میتونی اینو هم بخری و از لنز خودت استفاده کنی
    ماکرو اکستنشن برای نزدیک شدن به ساجکت
    همون 50 پرایم؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

بله ماکرو داشته باشه
    moein1987 تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2