صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree13تشکر

موضوع: تجهیزات مناسب عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

پیش فرض تجهیزات مناسب عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

سلام دوستان
    برای شروع عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به چه تجهیزاتی( حداقلی) نیاز هست؟ تا حدود ده تومن فعلا میتونم هزینه کنم. دوربین فعلا یه دوربین کراپ دارم. برام اولویت اصلی نیست.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

قبل از اینکه دوستان وارد پیشنهاد تجهیزات شوند.... به نظر من بهتر است بخشی از هزینه تان را صرف آموزش و یادگیری این نوع عکاسی نمایید.
    moein1987 تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    قبل از اینکه دوستان وارد پیشنهاد تجهیزات شوند.... به نظر من بهتر است بخشی از هزینه تان را صرف آموزش و یادگیری این نوع عکاسی نمایید.
    سپاسگذارم از راهنماییتون. ولی در این مورد مشکل زیادی ندارم. خوشبختانه فیلمهای آموزشی مفید و خوبی در این زمینه هست و دیدم که بسیار کمکم کردن و با تجهیزات فعلیم نتایج قابل قبولی گرفتم.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

همچنان منتظر راهنمایی دوستان هستم

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط moein1987 نمایش پست ها
    سپاسگذارم از راهنماییتون. ولی در این مورد مشکل زیادی ندارم. خوشبختانه فیلمهای آموزشی مفید و خوبی در این زمینه هست و دیدم که بسیار کمکم کردن و با تجهیزات فعلیم نتایج قابل قبولی گرفتم.
    سلام دوستان
    برای شروع عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به چه تجهیزاتی( حداقلی) نیاز هست؟ تا حدود ده تومن فعلا میتونم هزینه کنم. دوربین فعلا یه دوربین کراپ دارم. برام اولویت اصلی نیست.
    با سلام برای این بحث نیازی به تاپیک جدید نبود و توی همون هایی که هست میتونستید سوالاتون رو بپرسید. لینک1 لینک2 لینک3
    خیلی بستگی داره بخواهید از چی عکس بگیرید. به طور مثال عکاسی از ماشین آلات و یا جواهرات تجهیزات بسیار متفاوتی طلب میکنه
    من خیلی تجربه زیادی ندارم اما برای عکاسی از محصولات تجاری من با وسایل زیر کارم راه افتاد.

1- ست نور 2 یا سه شاخه با سافت باکس و چطر و رفلکتور و این چیزها ( اگر میخواهید در فضای باز عکاسی کنید فکر نورهای پرتابل باشید)
    2- میز نور ( آماده بیرون توی دو سه سایز هست ولی من با پروفیل های آلمینیومی ساختم که خوب هم از آب در اومد خیلی هم ارزون تر)
    3- خیمه نور
    4- نورهای ثابت LED در بیشتر مواقع میتونه کاربردی تر از فلاش باشه
    5- سه پایه مناسب
    6- یک لنز ماکرو یک لنز نرمال و یک لنز الترا واید ( این موارد باز به محصول مورد نظر بستگی داره در بیشتر موارد یک زوم با کیفیت میتونه کارساز باشه ولی به نظر من ماکرو از واجباته)
    7-کلی وسیله برای بستن ، آویزون کردن ، نگه داشتن ، ایجاد انعکاس، حذف انعکاس و ....
    8- از همه مهم تر به نظر من آموزش خلاقیت تمرین تجربه
    Nima Sadigh و moein1987 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

شما میگی من بلد هستم و تاحالا عکاسی هم انجام دادی پس مشورت برای خرید تجهیزات چی هست! مشورت رو کسی میکنه که تازه میخواد شروع کنه یا می خواد جایگزین بهتری برای تجهیزاتش پیدا کنه ولی کسی که خودش بلد هست که نیازی نیست کسی بهش بگه که چی نیاز هست بگیره!

عکاسی تبلیغاتی با عکاسی پرتره خیلی فرق داره( تا 4 طرف نور رو ببری مشکل حل شه (همونم کلی چیدمان داره نه اینکه ساده باشه))شما تا مسلط به نور پردازی نباشید نمیدونید برای هر عکس چه تجهیزاتی رو میخواید من الان 8 سال هست عکاسی تبلیغاتی انجام میدم ولی تاحالا از خیمه نور استفاده نکردم چرا چون خیمه نور برای کسی هست که نور پردازی رو خوب بلد نیست و می خواد صرفا از یک شی بدون رفلکت عکس برداری کنه و ...(منظورم این نیست که هرکی استفاده میکنه عکاس خوبی نیست یا نور پردازی بلد نیست اینو برای اون دسته میگم که نمیدونن مصرف خیمه چی هست و فقط فکر میکنن برای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هست میرن میخرن)

شما به عنوان عکاس باید بدونید که چه لوازمی لازم دارید و اگر اموزش دیدین مثل 1000 تا عکاس دیگه که میان توی کار و ........

اگر قصد دارین این حرفه رو به صورت حرفه ای پیش برید قبل از اینکه تجهیزات بخرید با تجهیزاتی که دارین یاد بگیرین که به چه صورت نور پردازی کنیین تا بعد متوجه بشین به چه تجهیزاتی نیاز دارین و اونارو پروژه تا پروزه بستگی به نیاز بخرید و استفاده کنید
    Nima Sadigh، moein1987 و Farshid.Y تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط ss_movies نمایش پست ها
    شما میگی من بلد هستم و تاحالا عکاسی هم انجام دادی پس مشورت برای خرید تجهیزات چی هست! مشورت رو کسی میکنه که تازه میخواد شروع کنه یا می خواد جایگزین بهتری برای تجهیزاتش پیدا کنه ولی کسی که خودش بلد هست که نیازی نیست کسی بهش بگه که چی نیاز هست بگیره!

عکاسی تبلیغاتی با عکاسی پرتره خیلی فرق داره( تا 4 طرف نور رو ببری مشکل حل شه (همونم کلی چیدمان داره نه اینکه ساده باشه))شما تا مسلط به نور پردازی نباشید نمیدونید برای هر عکس چه تجهیزاتی رو میخواید من الان 8 سال هست عکاسی تبلیغاتی انجام میدم ولی تاحالا از خیمه نور استفاده نکردم چرا چون خیمه نور برای کسی هست که نور پردازی رو خوب بلد نیست و می خواد صرفا از یک شی بدون رفلکت عکس برداری کنه و ...(منظورم این نیست که هرکی استفاده میکنه عکاس خوبی نیست یا نور پردازی بلد نیست اینو برای اون دسته میگم که نمیدونن مصرف خیمه چی هست و فقط فکر میکنن برای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هست میرن میخرن)

شما به عنوان عکاس باید بدونید که چه لوازمی لازم دارید و اگر اموزش دیدین مثل 1000 تا عکاس دیگه که میان توی کار و ........

اگر قصد دارین این حرفه رو به صورت حرفه ای پیش برید قبل از اینکه تجهیزات بخرید با تجهیزاتی که دارین یاد بگیرین که به چه صورت نور پردازی کنیین تا بعد متوجه بشین به چه تجهیزاتی نیاز دارین و اونارو پروژه تا پروزه بستگی به نیاز بخرید و استفاده کنید
    سلام دوست عزیز، درود بر شما
    میشه یه توضیح بدید که چطور میشه که از یه شی براق مثلا یه قوری یا یه گلدان استیل، جواهرات، نگین ها و ... بدون خیمه عکاسی کرد بدون اینکه رفله ای ایجاد نشه، بدون اینکه تصویر خود عکاس روی بدنه اون شی نیوفته، بدون اینکه سایه روشن های درون محیط روی اون شیئ تاثیر منفی داشته باشه ؟
    ضمن اینکه اگر با سافت باکس و رفلکتور هم بخوایم این کارو انجام بدیم بازهم مشکلاتی پیش میاد و حتی ممکنه انعکاس نور در لنز اتفاق بیوفته
    با فرمایش شما این سوال برای بنده پیش میاد که پس هدف از ساخت خیمه عکاسی چی بوده؟ آیا صرفا برای آموزش افراد مبتدی بوده؟ آیا عکاسان صنعتی حرفه ای دنیا از تنت استفاده نمی کنند؟
    ممنون میشم از تجربیاتتون در این باره بیشتر بهرمندمون کنید...
    شاد و موفق باشید
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، درود بر شما
    میشه یه توضیح بدید که چطور میشه که از یه شی براق مثلا یه قوری یا یه گلدان استیل، جواهرات، نگین ها و ... بدون خیمه عکاسی کرد بدون اینکه رفله ای ایجاد نشه، بدون اینکه تصویر خود عکاس روی بدنه اون شی نیوفته، بدون اینکه سایه روشن های درون محیط روی اون شیئ تاثیر منفی داشته باشه ؟
    ضمن اینکه اگر با سافت باکس و رفلکتور هم بخوایم این کارو انجام بدیم بازهم مشکلاتی پیش میاد و حتی ممکنه انعکاس نور در لنز اتفاق بیوفته
    با فرمایش شما این سوال برای بنده پیش میاد که پس هدف از ساخت خیمه عکاسی چی بوده؟ آیا صرفا برای آموزش افراد مبتدی بوده؟ آیا عکاسان صنعتی حرفه ای دنیا از تنت استفاده نمی کنند؟
    ممنون میشم از تجربیاتتون در این باره بیشتر بهرمندمون کنید...
    شاد و موفق باشید
    شرمنده نه اینجا جاش هست و من هم نمیخوام بحث رو ادامه بدم اگر فکر میکنید من اشتباه میگم (خوشابحال شما و ان 1000 دسته عکاسان با خیمه نور که بازار کارا جایی ... کرده اند)
    در مورد با حرفتون فقط این موارد(قوری یا یه گلدان استیل موارد تمام براق) شاید بهتر باشه از خیمه استفاده کرد البته باز نه از این خیمه های توی بازار برای اینکه یک دست نیست و مشکل داره ما با ورق پلکسی و یا با موارد دیگه مکانی رو درست میکنیم که رفله تمام سفید بیفته روی کار با قسمت هایی از رنگ مشکی که نشون بده کار استیل براق هست نه مات.
    مشکل اینه که تا هرکی یه دوربین میخره میشه عکاس و هرکی یه دوربین با خیمه میخره میشه عکاس تبلیغاتی!!!!!
    برای بقیه موارد سوالتون متن زیر رو دقیق بخونید
    اگر میخواید یاد بگیرید و من اشتباه برداشت کردم میتونید توی یک از کلاس هام ثبت نام کنید و اموزش ببینیند
    و اگر توی این شاخه حرفهای هستین و این حرفو میزنید که ....

خواهشمند هستم ادامه بحث رو در این تاپیک ادامه ندهید و تاپیک جدیدی بزنید که دوستان دیگه هم وارد گفتگو بشن
    باتشکر

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

سلام دوستان
    شرمنده من جايي رو پيدا نكردم واسه سوالم فكر كنم اينجا بي ربط نباشه
    واسه عكاسي تبليغاتي آموزشگاهي هست كه معتبر باشه و بتونه فشرده كلاس بزاره!؟ ميشه چند تا آموزشگاه خوب بهم معرفي كنيد در تهران و يا گيلان ( اگر پيام خصوصي بدين بسيار ازتون ممنون ميشم)
    با تشكر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ss_movies نمایش پست ها

کار من در حد یکی دو پروژه بوده و نه بیشتر. فکر میکنم اونقدری هستم که بتونم شروع کنم. منتهی من مثلا نمیدونم چجور فلاشی بگیرم. هم دیدم با اسپید لایت کار کردن و هم نور های استدیویی. آیا باید فلاشی بگیرم که سرعت تخلیه اش قابل تنظیم باشه؟ سرعت همزمانیش چقدر مهمه. و امثال این برای فلاش.
    یا مثلا چجوری میزی نیاز هست؟ من الآن میخوام یک میز 70 در 220 میسازم که میشه به 140 در 220 تبدیلش کرد. قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه میز هم داره. قسمتی از وسطش رو هم شیشه میذارم که بشه از زیر نور داد. آیه این گزینه خوبی هست؟ تا چه حد برای من مفید یا غیر مفید خواهد بود.
    توی فیلمهای مختلف ابزار متفاوتی دیدم. برای یک عکس هر کدومشون از ابزار متفاوت استفاده میکردن. اینا برای من مهمه.
    مثلا توی موردی دیدم عکاس از اسنوت استفاده کرد که تا قبل از اون فکر میکردم این مودیفایر برای این نوع عکاسی استفاده چندانی نداشته باشه. یا طلق های رنگی همینطور.
    آیا پرده فون نیاز دارم؟ یا چیزیه که الآن هم نخرم تا مدتی میتونم بدون پرده کارم رو انجام بدم.
    و امثال کذا

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین