صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 65
Like Tree28تشکر

موضوع: اطلاعاتي در مورد كارتهاي كپچر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

پیش فرض اطلاعاتي در مورد كارتهاي كپچر

با عرض سلام خدمت همگي دوستان عزيز
    اول اينكه خيلي وقته نبودم... موضوعات از دستم تا حدودي خارج شده...
    اول يك عرض كوچكي داشتم با مدير محترم انجمن .. فكر مي كنم اسم تيتر اصلي رو بگذاريد تصويربرداري ديجيتال اينطوري بهتر و مناسب تره به اين دليل كه تو سينما فيلمبرداري فقط وقتي اطلاق مي شه كه توي دوربين ؛ فيلم نگاتيو بخوره .. هر سيستم ويديويي از وي اچ اس تا بتاكم و دي وي كم رو به نام تصوير برداري مي خونن .. ممنون مي شم!

اما در مورد كار با كارتهاي كپچر چون خودم يه زموني خيلي سر درگم بودم تا آخرش راهم رو پيدا كردم... دوست دارم دوستاني كه در آغاز راه هستند راه رفته رو دوباره طي نكنند.
    اول اينكه سعي كنيد اول سيستم كامپيوتر رو طبق كارتي كه مي خواهيد تهيه كنيد ببنديد. از سيستمهاي آماده بسته شده بازار به هيچ وجه استفاده نكنيد. سعي كنيد قطعات سيستم به صورت جداجدا تهيه و بعد سرهم شوند. از سيستمهاي on board به هيچ وجه براي كار فيلم استفاده نكنيد كه بعد از چند وقت اگر تازه جواب هم بده قطعا يه مشكلي براش پيش مي ياد.
    اگر قصد خريد كارتي رو داشته باشيد كه فقط براي كار وي اچ اس استفاده بشه (‌معمولا كار مجالس )‌ كه البته اونهم ديگه كم كم داره ور مي افته!‌ و در ضمن قيمت كارتهاي دي وي خوب تا حد زيادي پايين اومده ... پس ترجيحا همون دي وي بهتره اما اگر وي اچ اس بخواهيد به سيستم ضعيفتري احتياجه تا دي وي

و اما سيستم هرچقدر بالاتر باشه بهتر.... ram رو هر چقدر بالاببريد ضرر نمي كنيد چون بعدها بايد از زمانتون مايه بگذاريد و اين تو كار حرفه اي خيلي ضرر مي زنه ... هارد هم بسيار مهمه چون تقريبا هر 5 دقيقه فيلم حدود 1 گيگا بايت هارد رو اشغال مي كنه ... در ضمن شما بايد براي پردازش تصوير هم جاي خالي باز بگذاريد. يعني هر افكتي كه به فيلم اعمال مي كنيد يك مقدار حافظه براي خودش اشغال مي كنه... در ضمن اگر هاردتون كم باشه و فيلم رو به زور برسونيد باعث كند شدن تصاوير خروجي و... و... مي شه .. من توصيه مي كنم به جاي يك هارد غول پيكر مثلا دو يا سه تا هارد كم حجم تر تهيه كنيد ... مثلا دو يا سه تا 60 يا 80 گيگ...

البته شايد براي شروع هزينه اي رو تحميل كنه اما چون تجربه اش رو دارم .. مي گم اصلا اينطور نيست. و اما كارت گرافيكي بسيار مهمه كه با كارت همخوني داشته باشه .... اين رو بايد نسبت به كارتتون از بهترين مدلهاي روز كه با كارت سازگاري داشته باشه بخريد.
    به قطعات ديگه سيستم دقت كنيد كه مثلا مودم ممكنه خيلي مشكل ساز بشه ... من خودم مجبور شم از مودم اكسترنال استفاده بكنم.. اگر مي خواهيد با همون سيستم به اينترنت متصل بشيد توصيه مي كنم از دو ويندوز 98 و xp استفاده كنيد. چون xp با برنامه پريمير سازگارتره و سرعت كار بالاتره ...در ضمن اگر احيانا ويروسي وارد سيستم بشه تمامي زحماتي كه سر فيلم كشيديد به ....
    خوب و اما كارتهاي كپچر:‌ اگر پولش رو داشته باشيد و بتونيد از كارتهاي real time استفاده كنيد كه خيلي كارتون راحت مي شه ... چون وقتي افكتي رو به فيلم اعمال مي كنيد مثلا فيد ( محو تدريجي )‌ يا ديزالو ( برهم گذاري تدريجي دو نما )‌ در كارتهاي معولي بايد يك زماني رو صرف رندر شدن تصوير بكنيد تا بتونيد افكت رو ببينيد و خروجي بگيريد. اما در كارتهاي real time اين مشكل حل شده و همون لحظه هم مي تونيد افكت رو ببينيد و هم خروجي بگيريد. البته اين هم انواع مختلف داره بعضي كارتها مثل سري دي وي پيناكل كه قيمت زير يك ميليون دارن يك يا نهايت دولايه real time دارند اما كارتهاي حرفه اي تر مثل purple كه خيلي كارت خوبي هم هست. لايه هاي بيشتري رو ساپورت مي كنند و براي كارهاي حرفه اي تر و تيزر سازي هم استفاده مي شن. كارت dv storm 2 هم خيلي كارت خوبيه و هم افكتهاي خوبي داره .. لايه هاي زيادي رو هم ساپورت مي كنه ...

از سري پيناكل pro one خيلي كارت خوبيه و الان هم قيمتش خيلي شكسته... اول كه وارد شد بالاي يك ميلون بود. پارسال حدود 700 يا 800 هزار بود و امسال فكر كنم تا 300 يا 400 هزار پايين اومده .. كه با اين قيمت بسيار كارت خوبي است. ورودي و خروجي دي وي هم داره ... اس وي اچ اس هم داره ... و اصولا كارتهاي پيناكل بسيار كارتهاي سازگاري هستند.

سري matrox رو زياد براي سيستمهاي بسته شده پيشنهاد نمي كنم. هرچند اونهم كارت خوبيه اما حتما بايد با بقيه اجزا سيستم خريده بشه تا قاطي نكنه ...

به هر حال اميدوارم كه كمي مورد استفاده واقع بشه اگر دوست عزيزي سوال خاصي داشت كه الان به ذهن من نرسيد. حتما بتونم كمك مي كنم. يا دوستاني دارم كه بتونن كمك كنن..
    با آرزوي شادكامي و موفقيت

sanaznafez@yahoo.ca

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام درمورد استفاده از كارت كپچر compro راهنمايي مي خواهم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض تقدیر

با سلام

از اینکه در مورد کارت کپچر اطلاعات مفیدی ارسال کردی بسیار جای تشکر دارد اگر در مورد رزولوشن عکس و رزولوشن پرینتر اطلاعت خوبی داری در اختیار ما قرار بدی.

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

پیش فرض خرید کارت کپچر

سلام...

من میخوام یه کارت کپچر بخرم برای انتقال فیلمهای خانوادگی به هارد.
    بیشتر تاپیکهای قبلی رو خوندم ولی غیر از اشاره به چند مدل خاص که قیمتاشون هم بالا بود چیز دیگه ای پیدا نکردم.

الان یه مدل کپچر ارزون قیمت(40000 تومان) تو بازار هست که میگن کیفیتشون خوبه.
    تازه کارت Tv هم هست (از اون حرفا).
    اسمش لیدتک هست که هم اینترنال داره و هم اکسترنال ولی من خودم باهاشون کار نکردم.

دوستان لطفا راهنمایی کنید.چون من توی تصویر برداری دیجیتال خیلی خنگم.
    ویرایش توسط roovigital : Tuesday 9 May 2006 در ساعت 22:53
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

پیش فرض پاسخ: خرید کارت کپچر

دوست عزیز

توصیه میکنم اصلا سراغ کارت TV که کار کپچر هم میکند نروید و اگر دوربین شما MiniDv است با یک کارت 1394 (Ilink) کار شما به زیبائی انجام میشود ولی اگر دوربین شما و به طور خلاصه سورس شما آنالوگ است من کارتهای ADS رو پیشنهاد میکنم .

كاربر آشنا Hamidi آواتار ها
    تشکر کرده
    0

اگر دوربين شما mini DV يا Digital8 باشه ، همونطور كه آقاي كيواني فرمودند با يك كارت iLink مثلا Zoltrix كه حدود 20 تومن هست كارتون راه مي افته و مي تونيد با فرمت هاي مختلف (Avi,Mpeg1(VCD),Mpeg2(DVD كار كپچر رو انجام بديد.
    اما اگر دوربينتون ديجيتال نيست يا خروجي (iLink(IEEE1394 نداره مي تونيد از كارت VCD Pro براي ايجاد VCD استفاده كنيد و اگر خواستيد با كيفيت هاي بالاتر كار كنيد كارتهاي گرونتر Snazzi ,Dazzel مي تونيد بخريد.
    اسماعيل حميدي
    Canon EOS 350D + EF-S 18-55mm + Sigma 17-70 mm + Speedlite 220EX
    Canon Poweshot G5
    Canon EOS 300V + EF 28-90mm

تشکر کرده
    375

خیلی مشکر از توجهتون
    دوربین سونی Hc42 ( مینی دیوی) هست.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط keivani
    دوست عزیز

توصیه میکنم اصلا سراغ کارت TV که کار کپچر هم میکند نروید و اگر دوربین شما MiniDv است با یک کارت 1394 (Ilink) کار شما به زیبائی انجام میشود ولی اگر دوربین شما و به طور خلاصه سورس شما آنالوگ است من کارتهای ADS رو پیشنهاد میکنم .
    چرا ؟ کارت TV مشکلش چیه و مدلهایی که نام بردید قیمتشون چند هست؟
    zakaria تشکر می‌کند.
    روح الله عبدالهی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    600

چون خروجی دوربين شما ديجيتال هست لازم به تبديل با کارت کبچر نيست.
    برای استفاده از کارت کپچر شما بايد از خروجی انالوگ دوربين استفاده کنيد که
    کيفيت پايين تری داره و با کارت يکبار ديگر از انالوگ به ديجيتال تبديل بشه که کيفيت رو مياره
    پايين اگر مين بورد شما پورت فاير واير (ieee 1394) داره ميتونيد از اون استفاده کنيد
    که يک پورت مثل usb هست يا اگه نداره ميتونيد کارتای اون رو از بازار به قيمت 10 تا 20 هزار تومان
    تهيه کنيد.
    zakaria تشکر می‌کند.
    a610

تشکر کرده
    375

آقای بهرامی و حمیدی خیلی متشکرم.
    كارتهاي Snazzi ,Dazzel قیمتشون چنده و چه مدلهایی دارند؟!
    zakaria تشکر می‌کند.
    روح الله عبدالهی

صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین