صفحه 4 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 102
Like Tree760تشکر

موضوع: Canon EOS M5

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

بله اکسسوری های خود کنون هستند.
    هم قهوه ای دارد هم مشکی:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...acket_for.html
    1473951708000_IMG_686049.jpg

این هم بند گردن آویز که ظاهرا چرمی است و هم مشکی دارد هم قهوه ای:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...strap_for.html
    1473951708000_IMG_686051.jpg

لنز هود 18-105:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...lens_hood.html
    canon_1379c001_ew_60f_lens_hood_1473950149000_1281550.jpg
    Amin Zarif، KHAKSAR، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

برای من سوال شده که با وجود بدنه ای مثل دی۱۰۰ این بدنه چه جایگاهی خواهد داشت! قطعا این بدنه به دلیل کنون بودن و امکانات خوبی که دارد فروش زیادی خواهد داشت اما، اگر کنون آن سری دی۱۰۰ را هم با همین سنسور اپدیت کند، بشخصه دلیلی برای انتخاب این بدنه در برابر یک اس ال ار با سایز کوچکتر؟ امکانات اس ال ار و رنج قیمت خیلی پایینتر نمیبینم.

علاقه دوستان به طراحی بهتر و زیباتر این بدنه را درک میکنم ولی بهرحال این بدنه دو سه سالی بیشتر مهمان ما نخواهد بود. نمیدانم در صورت اپدیت احتمالی دی۱۰۰ ارزش اختلاف قیمت را دارد یا خیر.
    DELL، Nima Sadigh، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

سلام آقای دانش پایه

اگر لنزها و وزن و اندازه آنها در دو مجموعه بدون آینه و اس ال آر مورد مقایسه قرار گیرند، انگیزه بالایی ایجاد میکند چون بغیر از بدنه لنزهای بدون آینه وزن و اندازه کمتری دارند ولی اگر صرفا بدنه در نظر گرفته شود دلیلی برای خرید بدون آینه نخواهد بود. همان 100 دی گزینه بهتر و اقتصادی تری است. مثلا وزن همین 18-150 EF-M حدود 40% کمتر از 18-135 و 50% کمتر از 18-200 است.
    m.daneshpayeh، Nima Sadigh، M.Nouri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    برای من سوال شده که با وجود بدنه ای مثل دی۱۰۰ این بدنه چه جایگاهی خواهد داشت! قطعا این بدنه به دلیل کنون بودن و امکانات خوبی که دارد فروش زیادی خواهد داشت اما، اگر کنون آن سری دی۱۰۰ را هم با همین سنسور اپدیت کند، بشخصه دلیلی برای انتخاب این بدنه در برابر یک اس ال ار با سایز کوچکتر؟ امکانات اس ال ار و رنج قیمت خیلی پایینتر نمیبینم.

علاقه دوستان به طراحی بهتر و زیباتر این بدنه را درک میکنم ولی بهرحال این بدنه دو سه سالی بیشتر مهمان ما نخواهد بود. نمیدانم در صورت اپدیت احتمالی دی۱۰۰ ارزش اختلاف قیمت را دارد یا خیر.
    سلام
    به نظرم ترکیب سنسور دوال بیکسل با ویزور الکترونیک مزایای زیادی دارد از جمله فوکوس اتوماتیک سریع و دقیق فازی در هر نقطه ای از کادر که دلمان خواست در حالی که از ویزور استفاده می کنیم. فوکوس دستی دقیق و سریع از طریق امکانات ویزور الکترونیکی (فوکوس زبراُ بزرگنماپی در ویزور و ....). به نظرم چنین ترکیبی شاید بتواند DSLR را در بعضی ژانرهای عکاسی از میدان به در کند.
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Friday 16 September 2016 در ساعت 19:29
    yaghoobi، K_NMT، Kourosh Kahal و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

به نظر من حتی می توان با توجه به نزدیک بودن قیمت و مشخصات به مقایسه این دوربین با 80d(یا 750d , 760d) بپردازیم. فکر می کنم کاربری مثل داریوش خان در این تصمیم گیری کمی درگیر خواهد شد. در حال حاضر قیمت 80d با کیت 18-135 فقط 120 دلار بیشتر از eos m5 با 18-150 است. سنسور ها یکی هستند و به احتمال زیاد سیستم فوکوس در حالت live view مشابه خواهد بود.
    در مورد تفاوت سیستم فوکوس phase detect و dual pixel در سایت dpreview یک نتیجه گیری انجام شده است که فکر می کنم تکلیف تفاوت این دو سیستم فوکوس را با تکنولوژی فعلی مشخصص می کند:

تفاوت دیگری که باقی می ماند در تنوع لنزها و اندازه و وزن آنها است و همچنین یک هوا کوچکتر شدن بدنه و البته تفاوت در ویو فایندر ها.
    احتمالا به زودی به یک تاپیک با عنوان "ویوفایندر دیجیتال یا اپتیکال" نیاز خواهیم داشت.

اگر بخواهم پاسخ شما را در مورد نزدیک بودن سری 100d و eos m بدهم باید به روند تحول دوربین ها نگاهی داشته باشیم. من فکر میکنم آینده کوتاه مدت دوربین های با قابلیت تعویض لنز مخصوصا در رده های پاییینتر به طور کامل در اختیار میررلس ها خواهد بود. حذف آیینه و باکس مربوطه فقط با تکنولوژی فعلی امکان پذیر شده است و وجود آیینه و ملحقات خاصیتی برای دوربینهای رده پایین ایجاد نمی کند. مگر آنکه به دلیل کاربرد خاص سیستم فوکوس phase detect، همچنان دوربینهای dslr خریداری شوند(برای عکاسی با لنزهای تله و سوژه های پر حرکت)

از طرفی دیگر مطمئن هستم اگر 100d جدیدی در کار باشد خیلی امکانات پایینتری نسبت به این دوربین خواهد داشت و اصلا قابل قیاس با این دوربین نباشد. اصولا تولید میررلسها کم هزینه تر و ساده تر است و احتمالا به زودی جایگزین سری های پایین dsrl های کنون می شوند.

احتمالا کنون با ارایه eos m5 محک خوبی هم در مورد استقبال مشتریان enthusiast از میررلس فول فریم آینده اش هم خواهد زد.
    yaghoobi، Mehrdad-PL، m.daneshpayeh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

این بدنه برای دوربین دوم یک معقوله متفاوتی است. اما برای دوربین اصلی شاید همان سری دی۱۰۰ انتخاب بهتری باشد. اختلاف در لنزهاب کیتش لنزش انقدرها تعیین کننده نیست. بعلاوه بعضی وقتها شاید دلتان بخواهد یک ۵۰مم یا ۸۵مم اف ۱/4 یا یک تله بلند رویش ببندید و کمی جدیتر عکاسی کنید. در این صورت سری ام دستتان را کمی میبندد. برای این سری اداپتور لنز EF موجود است؟
    yaghoobi، Mehrdad-PL، M.Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

این بدنه برای دوربین دوم یک معقوله متفاوتی است. اما برای دوربین اصلی شاید همان سری دی۱۰۰ انتخاب بهتری باشد. اختلاف در لنزهاب کیتش لنزش انقدرها تعیین کننده نیست. بعلاوه بعضی وقتها شاید دلتان بخواهد یک ۵۰مم یا ۸۵مم اف ۱/4 یا یک تله بلند رویش ببندید و کمی جدیتر عکاسی کنید. در این صورت سری ام دستتان را کمی میبندد. برای این سری اداپتور لنز EF موجود است؟
    مگر تبدیل EF بهEF-M که با EOS Mارائه شد به این نمی خورد؟ ماونتش که EF-M است.
    لنز پنکیک ۴۰mm stm و ۵۰ f/1.8stm اندازه کوچکی دارند و حتی با تبدیل هم روی این بدنه خوشدستند. با جدیتر شدنeos m احتمالا لنزهای پرایم و تله بیشتری برای ماونت .EF-Mارائه خواهد شد.
    yaghoobi، K_NMT، Kourosh Kahal و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

تبدیل EF به EF-M کنون کاملا با این دوربین هماهنگ هست.
    اتفاقا من به عنوان لنز پرتره از EF 85mm f/1.8 با کمک همین تبدیل بر روی eos m خودم استفاده می کنم که خروجی و عملکرد بسیار خوبی را هم از آن می گیرم. همین طور که بقیه دوستان هم قبلا اشاره کرده اند ترکیب این لنز با eos m از نظر خوشدستی جالب است.
    خدا را شکر چندین وقت هست از نظر انتخاب لنز دیگر تنوع طلبی روزهای اول را ندارم و با سه یا چهار لنز کار من راه میفتد. الان یک 18-55 دارم و یک f/2 22 که مستقیم روی مانتش بسته می شوند و یک 85 1.8 و 10-18 که با تبدیل روی بدنه ام استفاده می کنم. این روزها از 22 کمتر استفاده می کنم بعضی اوقات جای خالی یک 30 1.8 کوچک را احساس می کنم. لنز 11-22 EF-M دلیلی است برای روی آوردن به سیستم eos m کنون، ولی متاسفانه هنوز قسمت نشده است از آن بهره برم. نا سلامتی بهترین لنز اولترا واید برای دوربینهای کراپ هست. شارپ بودن 18-55 ef-m نسبت به دیگر 18-55 ها هم همیشه برایم سورپرایز کننده بوده است. همیشه با مقایسه اپتیک این لنز با لنزهای سری ال به خودم گفته ام چرا آنقدر پول بدهم که آخر هم همین کیفیت خروجی را داشته باشم!

راستی m5 با این تعداد wheel که برای تنظیمات قرار داده است برای دوربین اصلی بسیار مناسب است. دیگر صحبت از دوربین اول و دوم نیست. خیلی ها از میررلس ها به عنوان دوربین اصلی بهره می برند. در حال حاضر تنها ایرادی که به این سیستم شاید بتوان گرفت، نبودن چند پرایم سریع 35- 50- 85 است.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Saturday 17 September 2016 در ساعت 01:09
    Saeed61، yaghoobi، K_NMT و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

درود. ارگونومی دوربینهای DSLR تحت تاثیر "الزام قرارگیری منشور مستقیماً بالای آینه" است که این موضوع امکانات طراحی بادی و کنترل ها را محدود می کند. همچنین برای ایجاد بالانس وزنی، مجموعه (سنسور، لنز، آینه، منشور، چشمی) تقریباً وسط دوربین قرارمی گیرد. کوچک کردن این بدنه امکان جایگزاری کنترل ها را محدود کرده و استفاده از آنها احتمال فشردن اشتباه را افزایش می دهد. چنان که دوربین 100D (بیشتر به دلیل خوشدست نبودن) یکی از دوربین های کم فروش کنون به شمار می رود و تولید سری آن متوقف شده است.

این مشکل در بدون آینه ها وجود ندارد. در مدل های مختلف بدون آینه شاهد قرارگیری چشمی، کنترلها و حتی سنسور در محلهای مختلف هستیم که سلایق متفاوت را پوشش خواهد داد.

:: امیدوارم مدلی با طراحی ویژه چپ دست ها تولید شود ::
    Nima Sadigh و amir.komeily تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.R.Sanati نمایش پست ها
    درود. ارگونومی دوربینهای DSLR تحت تاثیر "الزام قرارگیری منشور مستقیماً بالای آینه" است که این موضوع امکانات طراحی بادی و کنترل ها را محدود می کند. همچنین برای ایجاد بالانس وزنی، مجموعه (سنسور، لنز، آینه، منشور، چشمی) تقریباً وسط دوربین قرارمی گیرد. کوچک کردن این بدنه امکان جایگزاری کنترل ها را محدود کرده و استفاده از آنها احتمال فشردن اشتباه را افزایش می دهد. چنان که دوربین 100D (بیشتر به دلیل خوشدست نبودن) یکی از دوربین های کم فروش کنون به شمار می رود و تولید سری آن متوقف شده است.

این مشکل در بدون آینه ها وجود ندارد. در مدل های مختلف بدون آینه شاهد قرارگیری چشمی، کنترلها و حتی سنسور در محلهای مختلف هستیم که سلایق متفاوت را پوشش خواهد داد.

:: امیدوارم مدلی با طراحی ویژه چپ دست ها تولید شود ::
    بدنه ۱۰۰دی در سایت کنون و دیگر سایت‌ها معتبر همچنان به فروش میرسد و حداقل من خبر یا مطلب معتبری راجع به کم فروش بودن و یا متوقف شدن تولید آن نشنیده ام.
    yaghoobi، Amin Zarif، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 4 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین