صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 102
Like Tree760تشکر

موضوع: Canon EOS M5

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

به چشم من سنسور 80D با M5 متفاوت است شارپنس و میزان جزییات در M5 بیشتر است و تقریبا در حد سونی A6300 قرار دارد که احتمالا نشانه ضعیفتر بودن low-pass filter یا حتی فقدان آن در M5 می‌باشد.رنگهای تولیدی و غنای رنگ دو سنسور با هم متفاوتند از این نظر M5 بیشتر به نسل قبلی دوربینهای کنون مانند 70D نزدیکتر است تا 80D. از نظر نویز هم باز به چشم من M5 کمی بهتر از 80D است (هر چند تفاوت در حد 1/3 استاپ یا کمتر است). به نظر می‌سد کنون در فاصله بین 80D تا M5 مشخصات سنسور جدید را تاحدودی بهتر کرده است.

در پاسخ جناب دانشپایه هم باید عرض کنم تا ایزوی 3200 بین 80D و سونی A6300 تفاوت عملی وجود ندارد در ایزوی 6400 سونی حدود 1/3 استاپ بهتر است این اختلاف در ایزوی 12800 به حدود 1/2 استاپ و در ایزوی 25600 به حدود 2/3 استاپ می‌سد. حتی 70D در ایزوی 12800 و 25600 نسبت به 80D بهتر است. ولی نکته این است بهتر بودن در ایزوی 12800 و 25600 چه ارزش عملی دارد؟ نتایج هر دو دوربین برای استفاده جدی در این ایزوها تقریبا غیر قابل استفاده است.

ارادتمند
    Saeed61، Amin Zarif، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

بنده به چشمان خودم هم اعتماد ندارم
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    مگر منتظر بودید متفاوت باشد!
    کنون ۴ ۵ سالی با این سنسور کار خواهد داشت، مخصوصا روی دی۸۰۰ تا دی... بعد روی سری ۱۰۰۰
    ولی دوربین سونی آلفا۶۳۰۰ چقدر دوربین خوبیه! در ایزو بالا تقریبا یک استاپ بهتره!
    در مورد آلفا مطمئنی؟
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    نمونه های استودیویی نسخه تولیدی eos m5:

https://www.dpreview.com/reviews/ima...dget=1&x=0&y=0

(توجه داشته باشید که این تستها با لنز متفاوت از m3 تست شده است)

در مقایسه ای که با 80d داشتم تفاوت نویزی با 80d تقریبا صفر است. فقط در رنگهای قرمز کمی نویز کمتری دیده می شود. تئوری اینکه eos m5 یک 80d کوچک شده است هر روز جدی تر می شود.
    سلام
    همین الان داشتم نمونه عکس استودیویی سایت dp را نگاه میکردم.
    نکته جالبی برخوردم، نمونه عکسهای قبلی m3 با لنز ef-m 22 گرفته شده بود (که البته اختلال عجیب سبز رنگی در گوشه‌ها داشت) . ظاهرا نظر سایت مزبور تغییر کرده و نمونه عکس را با لنز 50 f1.4 usm گرفته.
    (نمونه عکس استودیویی m5 هم با لنز usm 50 f1.4 تهیه شده) .
    حال از لنز یکسان برای m3 و m5 استفاده شده.
    یه سوالی که ذهن بنده را مشغول کرده این هست که کانن دوربینی در سطح m3 را ادامه خواهد داد و مثلا m3 مارک دو عرضه میشه یا اینکه کلا با m5 جایگزین شده

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Nouri نمایش پست ها
    سلام
    همین الان داشتم نمونه عکس استودیویی سایت dp را نگاه میکردم.
    نکته جالبی برخوردم، نمونه عکسهای قبلی m3 با لنز ef-m 22 گرفته شده بود (که البته اختلال عجیب سبز رنگی در گوشه‌ها داشت) . ظاهرا نظر سایت مزبور تغییر کرده و نمونه عکس را با لنز 50 f1.4 usm گرفته.
    (نمونه عکس استودیویی m5 هم با لنز usm 50 f1.4 تهیه شده) .
    حال از لنز یکسان برای m3 و m5 استفاده شده.
    یه سوالی که ذهن بنده را مشغول کرده این هست که کانن دوربینی در سطح m3 را ادامه خواهد داد و مثلا m3 مارک دو عرضه میشه یا اینکه کلا با m5 جایگزین شده
    در حال حاضر هر سه مدل m5 و m3 ،m10 در خط محصولات کنون هستند. اگر به محصولات میررلس فوجی هم نگاهی داشته باشیم می بینیم تنوع مدلها بسیار بالا هست. اینکه در آینده کنون چه رنجی از میررلس ها در بازار خواهد داشت باید منتظر بمانیم. به نظر من همان 2-3 سطح محصول برای الان کافی هست.
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    6705

بررسی آن سایت معروف ازکنون m5 ارسال شد:

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-m5-review/7

قابلیت کار با لنزهای ef و ef-s، مشابه عملکرد 80d در حالت لایو ویو، از نقاط قوت این دوربین است.
    مسئله قیمت بالا هم که در اکثر بررسی ها اشاره شده است.
    مسئله سنسور هم که اوضاعش مشخص است. مشابه 80d هست و عملکردش چیزی مابین کنونهای قدیمی تر و سنسورهای برندهای رقیب است.
    مورد دیگری که نسبت به 80d حذف شده است تنظیمات پیشرفته auto iso هست که در m5 بسیار ساده شده است.

هر طور فکر می کنم به نظرم سنسورش با eos m که الان دارم تفاوت چشمگیری ندارد که 1000 دلار بابتش پول بدهم.
    احتمالا مجبور به کوچ به فول فریم یا نیکون خواهم شد. این روزها با 1400 دلار یک فول فریم می توان خرید.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Wednesday 21 December 2016 در ساعت 14:52
    DELL، M.Nouri، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    بررسی آن سایت معروف ازکنون m5 ارسال شد:

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-m5-review/7

قابلیت کار با لنزهای ef و ef-s، مشابه عملکرد 80d در حالت لایو ویو، از نقاط قوت این دوربین است.
    مسئله قیمت بالا هم که در اکثر بررسی ها اشاره شده است.
    مسئله سنسور هم که اوضاعش مشخص است. مشابه 80d هست و عملکردش چیزی مابین کنونهای قدیمی تر و سنسورهای برندهای رقیب است.
    مورد دیگری که نسبت به 80d حذف شده است تنظیمات پیشرفته auto iso هست که در m5 بسیار ساده شده است.

هر طور فکر می کنم به نظرم سنسورش با eos m که الان دارم تفاوت چشمگیری ندارد که 1000 دلار بابتش پول بدهم.
    احتمالا مجبور به کوچ به فول فریم یا نیکون خواهم شد. این روزها با 1400 دلار یک فول فریم می توان خرید.
    برادر چی شد از مواضع اولیه عقب نشینی کردید؟ شما یادمه در جواب اینکه من میگفتم هیچ دلیلی نداره ادم اینو بخره با این قیمت وقتی خود 80 دی هست میگفتید قیمت اصلا مهم نیست سایز و کیفیت لنزهای EF-M قیمت رو توجیه میکنه! حالا یهو بلعکس شد؟
    M.Nouri تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    برادر چی شد از مواضع اولیه عقب نشینی کردید؟ شما یادمه در جواب اینکه من میگفتم هیچ دلیلی نداره ادم اینو بخره با این قیمت وقتی خود 80 دی هست میگفتید قیمت اصلا مهم نیست سایز و کیفیت لنزهای EF-M قیمت رو توجیه میکنه! حالا یهو بلعکس شد؟
    اصراری ندارم که نظرم ثابت مانده است. شخصا درگیر فرآیند انتخاب دوربین هستم بعضی وقت ها فکرهایی که در وسط تصمیم گیری می کنم را می نویسم تا از نظر بقیه دوستان هم استفاده کنم. نیازهای آدم ها فرق دارد و نیاز من هم با توجه به زمان کمی متفاوت شده است. الان هم ممکن است با بررسی بیشتر باز به این دوربین باز گردم. هنوز مشغول بالا و پایین کردن گزینه ها و همچنین نیازهایم! هستم.

فول فریم ارزان - یک میررلس کوچک - موبایل
    اینکه این گزینه ها را چه زمانی از خانه بیرون می بریم و چه عکسهایی را با چه کیفیتی نیار داریم کم کم بحث پیچیده ای دارد می شود. فکر می کنم یک تاپیک اساسی نیاز دارد!
    راه دیگر تجربه کردن همه موارد هست.
    K_NMT، Rax، 47amir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

بررسی داستین ابوت 10 روز هست منتشر شده است. اگر سبک عکاسی او به شما بخورد او این روزها یکی از قابل فهم ترین و کاربردی ترین review ها را می نویسد. تجربه کار با بدنه های eos m و eos m3 را داشته است و بررسی های خوبی هم از آن دو مدل نوشته است. خوبی بررسی هاش این هست که در انتها می تواند شما را به تصمیم گیری برساند. حالا اینقدر تعریف کردم..خودم هنوز نخوندمش! :

https://dustinabbott.net/2017/01/51457/

yaghoobi، usef، saeed2vfx و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

فکر می کنم با خواندن بررسی کن راکول انتخاب بین میررلسها(یا دوربینهای دیگر) برای شما خیلی راحت شود. این روزها کسی که همه چیز را از همه برندها با هم مقایسه کند کمتر پیدا می شود. هم موبایل هم میررلس هم dslr:

Canon EOS M5 Review

اگر از مردم زیاد عکاسی می کنید: فوجی
    اگر به سرعت بیشتر و فوکوس سریعتر نیاز دارید: سونی
    در نهایت آیفون 7 پلاس نسبت به m5 در عکاسی از مردم معمولا رنگهای بهتری را ارایه می کند و اغلب وایت بالانس دقیقتری دارد و شارپ تر است.

البته او کسی است که jpeg عکاسی می کند. هر کسی jpeg عکس نمی گیرد.
    Mehrdad-PL، nsaba، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین