صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12
Like Tree73تشکر

موضوع: Sony a6500

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_7878 نمایش پست ها
    سلام
    موضوعی که اشاره فرمودید برای من جالب و جدید بود و این سوال برام پیش اومد که قبل از خرید یک لنز چطور میتونم بفهمم که سیستم فوکوسش سیمی است یا نوع دیگر (اگه اشتباه نکنم مکانیکال). چون تا جایی که من نگاه کردم تو سایت Dpreview (که معولا برای اخذ اطلاعات بهش رجوع میکنم) در این باره چیزی ننوشته.

با تشکر.
    درود دوست عزیز
    این لنزها روی بدنه شان رنج فوکوس مشخص است ولی فوکوس سیمی رنج نداره چون رینگ فوکوس هرز میگرده این راحت ترین راه تشخصیه،لزوما داشتن رینگ فوکوس جداگانه به معنی فوکوس مکانیکی نیست،لنز ۱۰۵-۱۸ سونی رو ملاحظه کنید و اون رو با لنزی مثل ۲۴-۷۰ جی مستر از لحاظ ظاهری مقایسه کنید.
    nima_7878 و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza82N نمایش پست ها
    درود دوست عزیز
    این لنزها روی بدنه شان رنج فوکوس مشخص است ولی فوکوس سیمی رنج نداره چون رینگ فوکوس هرز میگرده این راحت ترین راه تشخصیه،لزوما داشتن رینگ فوکوس جداگانه به معنی فوکوس مکانیکی نیست،لنز ۱۰۵-۱۸ سونی رو ملاحظه کنید و اون رو با لنزی مثل ۲۴-۷۰ جی مستر از لحاظ ظاهری مقایسه کنید.
    ممنون از راهنمایی که کردید. البته تا جایی که من فهمیدم اکثر لنزها مثل 18-135، 18-200، 16-70 و ... رنج فوکوس رو دارند و ظاهراً فقط این لنز به دلیل power zoom بودن (با کد PZ) بصورت سیمی ساخته شده تا موقع فیلم برداری زوم بصورت نرم و یکنواخت انجام بشه.

با تشکر.
    obsidiyan تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2