صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree73تشکر

موضوع: Sony a6500

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

پیش فرض Sony a6500

α6500 دارای همان سنسور 24.2 مگاپیکسلی APS-C EMOR CMOS است که دارای 425 نقطه فوکوس خودکار Phase Detection بوده و می‌تواند تنها در 5 صدم ثانیه فوکوس کند! مدل جدید در بدنه خود دارای لرزش‌گیر اپتیکال 5 محوره بوده تا حتی اگر لنزی که به آن متصل می‌کنید لرزش‌گیر ندارد مشکلی نداشته باشید. این دوربین همچنین دارای صفحه‌نمایش لمسی و فوکوس لمسی بوده و رابط کاربری خود را از دوربین α99 II سونی به ارث برده که به تازگی عرضه شده است.

α6500 همچنین دارای بافر تصویر وسیع‌تری بوده و می‌تواند 307 تصویر JPEG را پیش از پردازش نهایی در خود جای دهد. از آن‌جا که α6500 می‌تواند در حالت عکاسی سریع تا 11 فریم بر ثانیه و در حالت live-view تا 8 فریم بر ثانیه را ثبت کنید این بهبود بافر بسیار کارا خواهد بود.

sony-a6500-2

دوربین α6500 همچنین می‌تواند ویدئوهای 4K را با فرمت Super 35mm بدون pixel binning ثبت کرده و از منحنی‌های گامای S-Log3 و S-Log2 برای محدوده دینامیکی و رنگ‌های بهتر پشتیبانی می‌کند. فیلمبرداری 1080p نیز می‌تواند با 120fps به صورت آهسته و با بیت‌ریت 100Mbps ضبط شود. این دوربین همچنین از بدنه جدید آلیاژ منیزیم مقاوم دربرابر پاشش آب بهره‌مند بوده و گفته می‌شود شاتر آن 200 هزار چرخه عمر دارد.

سونی α6500 را آبان‌ماه و با قیمت 1400 دلار در آمریکا عرضه خواهد کرد.

متن مال من نیست

https://www.dpreview.com/news/245372...ts-alpha-a6500
    yaghoobi، K_NMT، shabab و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

نکات منفی از نظر من قیمت زیاد و طراحی بدون تغییر که کاربران سونی زیاد عادت ندارن چند نسل بدنه ای با طراحی ثابت رو تحمل کنند ، فکر میکنم با کیت 1500 دلار بشه ، افرادی مثل من که علاقه ای به فیلمبرداری ندارن یک سوم قیمت این بدنه براشون ضرر محسوب میشه.

بهترین تغییر این بدنه از نظر من لرزشگیره ، ساده تر شدن طراحی لنز میتونه خروجی بهتری بهمراه داشته باشه هر چند لنز های E این اواخر در حد زایس ظاهر شدند و البته میشه حالا به لنز 50-18 که لرزشگیر نداره فکر کرد. و همچنین اضافه شدن چیپ front-end LSI در کنار Bionz X که از a99 با اون مگاپیکسل استودیویی یک دوربین اسپرت ساخت ، حالا در a6500 هم قرار گرفته.
    mOhSeN.Gh، M.Nouri، saeed2vfx و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

درود..

در مقایسه ای فشرده بین دو بدنه این سری یعنی مدل قبلی A6300 و مدل جدید A6500 می توان به ده نکته کلیدی اشاره داشت که مطمئنا برای خریداران مردد در انتخاب مابین دو بدنه فوق مفید فایده خواهد بود:

اولین نکته کلیدی وجود سیستم تثبیت کننده پنج محوری در دوربین سونی مدل 6500 است.اولین بار سونی این امکان را در دوربین A7 نسل دوم خود بکار گرفت.سونی خود معتقد است که با بکارگیری این سیستم،می توانید در نور کم با سرعت شاتر اهسته از دوربین خود بهره مند شوید.این امر بخصوص در موقع تکان های دوربین که عکاس در حین عکاسی به دوربین وارد می کند،حائز اهمیت بیشتری می شود.این وضعیت با تمامی لنزهای سری E-mount همراهی می کند و در لنزهایی که حاوی تثبیت کننده تصویری اپتیکال می باشند،دوربین از سه محور در سنسور و دو محور در لنز برای عکاسی بهره می برد.

دومین نکته کلیدی در وجود LSI chip در سنسور دوربین سونی مدل 6500 می باشد.این چیپ بکار رفته سبب سریعتر شدن عملیات پروسس داخلی دوربین می شود که از دو جهت اهمیت دارد: یکی از بابت حضور این چیپ جدید در کنار BIONZ X که سبب بهبود عملکرد دوربین در ایزوهای بالاتر می شود، و دیگری بهبود عملکرد بافر در عکاسی پیاپی می گردد.در حقیقت کافی است به این نکته توجه کنیم که در دوربین سونی مدل 6300 قادر بودیم تا 44 عکس با فرمت JPG با جزئیات ریز، 47 عکس با فرمت JPG معمولی،21 عکس با فرمت RAW و 21 عکس بصورت burst از هردو فرمت داشته باشیم.حال در دوربین مدل 6500 این اعداد به ترتیب به 233، 269، 107 و 100 در بازده زمانی 35 ثانیه بهبود یافته اند.

سومین نکته کلیدی در بدنه جدیدتر،حساسیت به عملکر انگشت بر روی LCD Screen است.این حالت سبب می شود تا بر روی انتخاب نقاط فوکوس تسلط بیشتری داشته باشید و همچنین هنگام نگا کردن از درون ویو فایندر الکترونیکی نیز این تسلط را همزمان خواهید داشت. در دوربین مدل 6300،این دیال و دگمه های روی بدنه بودند که امکان عکاسی و انتخاب نقطه فوکوس را به شما می دادند.

چهارمین نکته کلیدی اضافه شدن مود Slow and Quick= S&Q در دوربین جدید است. بهنگام تصویر برداری ویدئویی با این دوربین،هم اینک قادر خواهید بود تا پنج برابر اسلوموشن و تا شصت برابر کوئیک موشن(فیلم برداری سریع)در حالت Full HD انجام دهید.امکان انتخاب هشت ریت فیلم برداری از 1fps تا 120fps را خواهید داشت.در دوربین قبلی وضعیت quick motion وجود نداشته و فقط با بکارگیری HFR mode قادر هستید تا عکس هایی با ریت 100/120fps و یا فیلم هایی با ریت 24/30p ذخیره کنید.

پنجمین نکته کلیدی در بدنه جدیدتر، در امکان گرفتن،انتخاب،و ذخیره سازی عکس از فیلم های گرفته شده درون دوربین است.سایز چنین فایلهایی اگر فیلم گرفته شده به حالت 4K بوده باشد،تا حداکثر 8MP و در صورتیکه به حالت Full HD بوده باشد،تا حداکثر 2MP خواهد بود.در بدنه قبلی انجام این کار تنها بر روی رایانه و با بکارگیری نرم افزار post-production امکان پذیر است.

ششمین نکته کلیدی بدنه جدیدتر،بهبود مکانیسم شاتر آن است.صدای آرام تر،با عمر دویست هزار شاتر برای بدنه،و کمتر شدن شوک شاتر از خصوصیات مکانیسم شاتر بدنه جدیدتر است.

هفتمین نکته کلیدی در بدنه جدیدتر،بهبود طراحی بدنه است.دوربین جدیدتر حاوی چندین خصوصیات طراحی شده در بدنه full-frame A7 می باشد.چشمی نرم تر،بهبود گریپ،دگمه شاتر بزرگتر از جمله تغییرات در بدنه جدیدتر است.

هشتمین نکته کلیدی در بدنه جدید،بهبود واسط کاربری در انتخاب منوها در صفحه دیجیتالی دوربین است.سونی در دارا بودن منوهای انتخابی پیچیده شهرت دارد و بهمین دلیل در بدنه جدیدتر سعی بر آن است تا پیچیدگی کمتری را شاهد باشیم.

نهمین نکته کلیدی،بهبود Auto white balance در بدنه جدید است.

دهمین نکته کلیدی،وجود اتصال بلوتوث و همچنین حضور قابلیت کنترل از راه دور دوربین می باشد.

منبع:

The 10 Main Differences Between the Sony a6300 and a6500

بدرود تا درودی دیگربار
    yaghoobi، mOhSeN.Gh، saeed2vfx و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    381

اگر نکته یازدهم بهش اضافه کنیم وضعیت داغ شدن هم بهتر شده مدل قبلی بعد از 15 دقیقه داغ میشد ( که البته برای یک بدون آینه آمار بدی نیست) مدل جدید تا 30 دقیقه در تست های اولیه هیچ مشکلی نداشته و همچنان میشه به فیلمبرداری ادامه داد ، تست های آینده همه چیز رو بهتر مشخص میکنه.
    mOhSeN.Gh، saeed2vfx، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط Alpha_850 نمایش پست ها
    اگر نکته یازدهم بهش اضافه کنیم وضعیت داغ شدن هم بهتر شده مدل قبلی بعد از 15 دقیقه داغ میشد ( که البته برای یک بدون آینه آمار بدی نیست) مدل جدید تا 30 دقیقه در تست های اولیه هیچ مشکلی نداشته و همچنان میشه به فیلمبرداری ادامه داد ، تست های آینده همه چیز رو بهتر مشخص میکنه.
    درود..

در تکمیل فرمایش شما که به نکته خوبی اشاره نمودید،مطلبی به ذهنم رسید که مدتی پیش آن را خوانده بودم و تصور می کنم بازگو کردن آن مفید باشد.

حتما آگاهی دارید که در دوربین سونی مدل 6500 از امکان Auto PWR OFF Temp جهت حل مشکل داغ کردن سنسور دوربین استفاده شده است که به کمک آن،قادر خواهید بود تا همانطور که Alpha_850 اشاره داشتند،تا سی دقیقه با فرمت 4K فیلم برداری نمایید.سونی مدعی است که پس از اولین دور فیلم برداری سی دقیقه ای،شما پس از طی مدت کوتاهی قادرید دوباره برای سی دقیقه دوم فیلم برداری را ادامه دهید. اگر بخواهید دور سوم را شروع کنید،سونی دیگر نمی تواند در مورد مدت زمان فیلم برداری قولی به شما بدهد.

اما آقای DAN CHUNG به مطلب ریز دیگری اشاره می کنند:"بکارگیری امکان Auto PWR OFF Temp در برخی از دوربین های کنون،نظیر مدل های Canon 5D mkII or 7D سبب افت کیفیت تصویر و همچنین نویز سنسور می شود.حال باید دید این اشکال یاد شده چگونه در بدنه جدید سونی رفع شده است.

Sony fix overheating issue with new setting on the a6500

بدرود تا درودی دیگر بار
    mOhSeN.Gh، saeed2vfx، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    381

امتیازات این بدنه در تست های DXO مشخص شد.

a6500.jpg

comp1_scores.jpg
    mOhSeN.Gh، saeed2vfx، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    194

درود...

پس از گذشت حدود شش ماه تجربه از عکاسی با دوربین بدون آیینه ولی خوش دست و جمع و جور سونی A6500،به این نتایج رسیدم که امیدوارم مفید واقع شود:

#مزایای دوربین بدون آیینه سونی A6500:

-دارا بودن Electronic view finder که به اختصار EVF نامیده می شود و به شما امکان دیدن صحنه را پیش از گرفتن عکس می دهد.یعنی شما قادرید عکسی را که قرار است بگیرید،قبل از گرفتن ببنید.یعنی هرچه را از درون EVF می بینید،همان را در قالب عکس گرفته شده مشاهده خواهید کرد.

-همین دارا بودن EVF سبب می شود که از وضعیتی بنام chimping خلاص شوید..بصورت خلاصه،شما در دوربین های DSLR وقتی عکسی را میگیرید،دوربین را پس از گرفته شدن عکس از خود دور می کنید تا عکس گرفته شده را در پنل LCD آن ببینید و کیفیت آن را کنترل کنید تا در صورت نیاز با تنظیم مجدد،عکس دیگری بگیرید..در دوربین بدون آینه سونی،عملا این حالت حذف می شود.

-وجود Image stabilization واقعا یک نعمت است..وقتی می خواهید تصویر ویدئویی با لنزی فاقد لرزه گیر تهیه کنید،بدنه دوربین قادر است تصویر را ثبات بهتر و بیشتری ببخشد که بخصوص در هنگام فیلم برداری دستی مهم است.همچنین قادرید در همین وضعیت دستی از سرعت های پایین تر شاتر بخوبی استفاده کرده و عکس های نسبتا شارپ تری بگیرید.

-وجود Eye autofocus continuous یک مزیت در بدنه سونی است.در این حالت یک مربع کوچک در چشم سوژه تشکیل می شود که با حرکت سوژه نیز قادر است فوکوس فوق العاده ای از چشم سوژه داشته باشد..در دوربین های DSLR شما بایستی ابتدا فوکوس نموده و سپس Re-compose نمایید و یا اینکه با استفاده از جوی استیک، فوکوس پوینت را تغییر دهید.

-بدنه کوچک سونی با ارائه عکس های فوق العاده با کیفیت در این رده را نباید فراموش کرد..

#معایب دوربین بدون آینه سونی A6500

-باتری ضعیف،بنده چندین باتری با خود حمل می کردم..بجای چند باتری وقتی که با DSLR عکاسی می کردم..

-معضلی بنام Start up lag وجود دارد،که در عکاسی ژانر عروسی واقع عذاب آور است..وقتی دوربین را روشن می کنید،حدود سه ثانیه طول می کشد تا دوربین آماده عکاسی شود..اگر باطری جدید را ضمن تعویض با باتری قبلی دشارژ شده در بدنه سونی جایگزین کنید،این مدت به هفت ثانیه افزایش می یابد..یعنی وقتی می خواهید دوربین به خواب رفته Wake up باشد،باید چند ثانیه صبر کنید تا اماده عکاسی شود..

-وجود فقط یک اسلات کارت حافظه که امکان گرفته شدن یک بک آپ مناسب از عکس های گرفته شده را از شما می گیرد..

-مشکل دیگر نیز ضعف اتوفوکوس در شرایط کم نور است نسبت به عملکرد عالی دوربین های DSLR در این زمینه..

-لنزهای گرانبها!

بدرود تا درودی دیگربار
    usef، M-Yousefi، reza-ngg و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

یک نکته هم من اضافه کنم که استفاده از یک نوع سیستم کراپ زوم هست که فکر کنم تا شش برابر قابلیت زوم داره . در واقع این کار روی سنسور انجام میشه و با پرایم لنزها میشه زوم شش برابری داشت. ولی در حقیقت این یک نوع زوم مثل زوم دیجیتال هست ولی در واقع عکس رو کراپ میکنه . نکته ی جالب این روش این هست که عکسی که به این روش گرفته میشه کیفیت فوق العاده ایی داره اگه همون عکس رو بدونه زوم بگیریم و بعد با برنامه کراپ و بزرگ کنیم.
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام

نکته منفی در مورد لنز : لنزهای موجود برای این دوربین , منظورم لنزهای نیتیو همگی سیستم فوکوسشان FBW است یعنی سیمی , بنابراین دوستانی که کار تصویر انجام میدند باید قید این قسمت رو بزنند , هرچند بعضی لنزها مثل 24-70 جی مستر یا 90mm ماکرو جی مستر وجود داره که فوکوسش سیمی نیست ولی قیمت ؟؟؟ بنابراین استفاده از لنزهای کنون یا لنزهای 3rd party دیگه اجتناب ناپذیره که منتج به خرید اداپتر میشه که قیمت تمام شده لنز رو بالا میبره که البته تو ایران کار منطقی تریه چون میتونین لنز های کنون رو راحت تر بفروشین ولی اتوفوکس ضعیف میشه و همچنین بدنه سنگین میشه و در استفاده از گیمبال به مشکل میخورین مگر اینکه گیمبالی با تحمل وزن بیشتر بخرین که قیمت ؟؟؟

نکته منفی در مورد تصویر برداری 4K و 1080P با فریم ریت 25 : اگر دوربین با سرعت معمولی پن بشه افت فریم شدیدی دارین که من در دوربین دیگه ندیدم مثل 5d markIII که تصویر با فریم ریت 24 هم میگرفتم خوب بود .

این دو نکته منفی رو من بهش برخورد کردم ,

در کل برای من بسیار دوربین خوبیه که از انتخابم راضیم و فکر تعویض بادی به هیچ عنوان نیستم (حدود 6 ماه استفاده )
    نکات منفی بالا که عرض کردم غیر قابل حل یا کنار نیامدنی نیست, بالاخره راه حل داره ولی راه حلش هزینه داره ,

ضمن وزن کم این دوربین برای من مزیت بسیار بزرگی که دستم مشکل داره و بدنه این دوربین خیلی خوشدست و شکیله.
    usef، Nima Sadigh، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

سلام
    موضوعی که اشاره فرمودید برای من جالب و جدید بود و این سوال برام پیش اومد که قبل از خرید یک لنز چطور میتونم بفهمم که سیستم فوکوسش سیمی است یا نوع دیگر (اگه اشتباه نکنم مکانیکال). چون تا جایی که من نگاه کردم تو سایت Dpreview (که معولا برای اخذ اطلاعات بهش رجوع میکنم) در این باره چیزی ننوشته.

با تشکر.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین