صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree7تشکر

موضوع: راهنمایی در مورد راه اندازی دستکاه چاپ بنر و فلکسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

پیش فرض راهنمایی در مورد راه اندازی دستکاه چاپ بنر و فلکسی

درود بر همه
    دوستان من به شکل اتفاقی کارم به یه دستگاه چاپ بنر افتاده . دستگاه مال کس دیگه است و من تقریبا مجبورم یه سری کارهای مهم رو به اون بسپارم.
    صاحب دستگاه خودشون اصلا کار با دستگاه رو بلد نیستند .و اپرا توری که هم برای دستگاه گذاشتن خیلی مسلط نیستن

کارهای چاپ شده از نظر رضایت بخش نیستن . رنگها شفافیت ندارن و خفه هستن و گاهی حتی رنگ ها هم متفاوت چاپ می شن (اینا رو با چاپ های دستگاهای دیگه از یه طرح دیدم دستم اومد )

چون صاحب دستگاه اجازه کار با دستگاه رو به من داده است بنا براین مجبورم که خودم دست به کار شم و اطلاع اتم رو با مطالعه و کمک شما بیشتر کنم تا شاید بتونم چاپ های بهتری بگیرم.

اطلاعاتی الان در مورد دستگاه دارم
    خود دستگاه مطسا است . با 4 هد زار ظاهرا 382
    نرم افزار ریپ فتوپرینت (photoprint dx mars editation )
    نرم افزار چاپ هم Metsa Vincent X4
    سیستم عامل هم xp

دوستان لطفا راهنمایی کنن که برای گرفتن بهترین چاپ باید چه نکاتی را رعایت کنم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

توی یکی از سایتهای ایرانی خوندم که برای استفاده بهینه از فتوپرینت باید از پروفایل مخصوص هد استفاده کنم نظر شما چیه؟

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

سلام دوست من
    من با PhotoPRINT DX Human Edition 10.0.3 ریپ میکنم فایل هارو و با PrinterManager چاپ رو انجام میدم ویندوز هم ایکس پی
    دستگاه T.A.T هست و هد هم کونیکا مینولتا
    مطمعن بشید که فایل ها CMYK باشن نه RGB ( گاهی پیش میاد و اختلاف رنگ به وجود میاد )
    با چه سرعتی چاپ انجام میدید ؟
    موقع تنظیم رنگ ( قسمت کالر ادجاسمنت که احتمال داره تو نرم افزار شما به اسم دیگه ای باشه ) ورودی رو همیشه رو 50درصد تنظیم میکنم و خروجی رو بسته به نوع کار _ بنر تبلیغاتی - تابلو - تسلیت - فلکسی و... ) حداقل 16 و حداکثر 34 ( برای فلکسی های پشت نور ) تنظیم میکنم
    یه اختلاف جزئی بدیهیه ولی نباید آنچنان زیاد باشه
    باز اگه سوالی هست در خدمت هستم
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

البته این رو بگم امکان داره دستگاه تنظیم نشده باشه ( تازه راه اندازی شده ؟ یا در حال کار بوده تنظیمات بهم ریخته ؟ )
    موقعی که دستگاه راه اندازی میشه ( راه اندازی اولیه ) تنظیم میشه و یه پشتیبان ازون گرفته میشه که برای دستگاه من با فرمت .DAT انجام میشه چک کنید ببینید همچین فایلی وجود داره یا خیر
    دفترچه دستگاه ( در صورت موجود بودن ) چک کنید کالیبراسیون انجام بدید به احتمال زیاد حل میشه
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

من از سه مرحله ی اصلی موقع تنظیم کار عکس میفرستم :
    مرحله اول تب اول هست که مشخص میکنید بنابر سایز مدیا ( سفره ) که موجود دارید کار رو طولی بزنید یا عرضی اگه تو عکس به قسمت Job Size دقت کنید 100 * 430 هست که عدد 100 بالاتر هست و میشه بین 100 و 430 سوییچ کرد
    چون دستگاه من نهایتا تا 320 چاپ میکنه پس مجبورم 100 رو پیش فرض قرار بدم که کار عرضی چاپ بشه و قابل تغییره
    1.JPG
    قسمت دوم که مهمتر از قسمت اول هست ( تو نرم افزار من تب سوم میشه ) شما مشخص میکنید که دقت چاپتون چه میزان باشه اگه به عکس دقت کنید تنظیمات من برای رزلوشن روی عدد 240*720 هست که این رزلوشن برای بنرهای تبلیغاتی تابلوهای معمولی وینیل و غیره کاربردیه و بیشترین استفاده رو داره ولی برای کارهای با کیفیت بالاتر من از 360*720 استفاده میکنم
    تنظیمات متفاوت حتی در صورت چاپ با پاشش یکسان ( تعداد پس ) تفاوت رنگی دارن این نکته ی مهمیه
    یعنی شما اگه یک فایل رو با یک تنظیم رنگ ولی با دو رزلوشن متفاوت ذخیره کنید اختلاف خروجی خواهید داشت
    2.JPG
    قسمت سوم که اهمیتش کمتر از قسمت دوم ولی بیشتر از قسمت اوله
    اینجا شما رنگ هارو تنظیم میکنید این قسمت با اپراتور ارتباط مستقیم داره چون تجربیه امکان داره دستگاه متفاوت باشه دمای هوا رطوبت و موارد دیگه هم دخیل هستن ( حتی رنگ خام - من همیشه از یک منبع رنگ میگیرم و تغییر مارک نمیدم و دستگاه همیشه با یک مارک کار میکنه )
    به خاطر این میگم تجربی چون خودم اینجارو بنا به تجربه به اعداد و ارقام رسیدم و شاید این رو دستگاه شما تفاوت داشته باشه ولی کلیت یکسانه
    قسمت ورودی همیشه روی 50درصد تنظیم میکنم و خروجی رو بنا به کار معمولی یا با کیفیت زیاد میکنم
    مثلا برای تسلیت خروجی رو 16 میدم برای تمام رنگ ها ولی مشکی رو جداگانه 10 قرار میدم ولی برای فلکسی نور خور خروجی تمام رنگ هارو کمتر از 32 نمیبرم
    3.JPG
    ---
    ولتاژهای نازل هارو هم چک بفرمایید تنظیماتشونو بگید من چک کنم چون تغییرات آب و هوایی هم تو کارکرد دستگاه تاثیرمیزاره این چند وقت هم که زیاد تغییرات داشتیم ( حداقل شمال )
    filtrmiltr و Vahid5500 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

ممنون از راهنمایی تون
    من باید برم پای دستگاه و سر فرصت راهنمایی های شما رو انجام بدم
    البته باید بگم همینجوری از پیش خودم یه کاری کردم نتیجه تا حدودی بهتر شد
    یادم هست که توی ویرایش عکس ها اساتید توصیه کرده بودن این نمودار حالت S تا حدودی باز به خودش بگیره کار بهتر می شه
    منم این نمودار رو گذاشتم تو حالت s نتیجه در ضمینه کنتراست بهتر شد
    ولی رنگ طوسی یه مقدار رفت سمت آبی
    ولی در مجموع کار قشنگ تر شده بود

فرستاده شده از Moto Gِ من با Tapatalk

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

امروز فرصتی پیش اومد تا خروجی دستگاه چاپ رو با نتایج مختلف مقایسه کنیم
    قبلا رنگ بنرهای چاپ شده مرده و مات بودند . در صفحه ای که باید مقادیر input , output را باید وارد کنید ما نمودار را به شکل s باز (تقریبا شبیه علامت انتگرال ) در می آوردیم . با ای کار رنگ ها شفاف تر می شد و کار از خفگی در می اومد ولی ...
    ولی دقت رنگ ها پایین بود مثلا نوک مدادی طوسی می شد . رنگ های نزدیک به قرمز همه قرمز می شدن زرد نارنجی می شد و.....و یا اینکه کنتراست کار زیادی بالا می رفت و مجبور بودیم که با رزولوشن پایین کار کنیم چون با رزولوشن بالا کار نابود می شد.
    ولی امروز طبق توصیه های جناب خزان input رو ثابت گذاشتیم روی 50 ولی output رو از 10 تا 50 تغییرش دادیم و 10 تا 10 اضافه کردیم توی بیشتر چاپ ها نتیجه روی 20 ، 25 رضایت بخش بود و رزولویشن هم 240*720 مناسب بود
    نتیجه نسبت به قبل خیلی خیل بهتر بود . جا داره که همینجا از آقای خزان تشکر کنم
    در ضمن آقای خزان ولتاژ نازل ها همیشه بین 27، 28، 29 بود و از 30 بالا نمی رفت
    ولی با این همه هنوز ابهاماتی دارم که به دنبال بر طرف کردنشان خواهم بود .

اول از همه می خواهم بدونم این ورود و خروج رنگ دقیقا چیکار می کنن با کم و زیاد شدنشون چه اتفاقی می افته

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    امروز فرصتی پیش اومد تا خروجی دستگاه چاپ رو با نتایج مختلف مقایسه کنیم
    قبلا رنگ بنرهای چاپ شده مرده و مات بودند . در صفحه ای که باید مقادیر input , output را باید وارد کنید ما نمودار را به شکل s باز (تقریبا شبیه علامت انتگرال ) در می آوردیم . با ای کار رنگ ها شفاف تر می شد و کار از خفگی در می اومد ولی ...
    ولی دقت رنگ ها پایین بود مثلا نوک مدادی طوسی می شد . رنگ های نزدیک به قرمز همه قرمز می شدن زرد نارنجی می شد و.....و یا اینکه کنتراست کار زیادی بالا می رفت و مجبور بودیم که با رزولوشن پایین کار کنیم چون با رزولوشن بالا کار نابود می شد.
    ولی امروز طبق توصیه های جناب خزان input رو ثابت گذاشتیم روی 50 ولی output رو از 10 تا 50 تغییرش دادیم و 10 تا 10 اضافه کردیم توی بیشتر چاپ ها نتیجه روی 20 ، 25 رضایت بخش بود و رزولویشن هم 240*720 مناسب بود
    نتیجه نسبت به قبل خیلی خیل بهتر بود . جا داره که همینجا از آقای خزان تشکر کنم
    در ضمن آقای خزان ولتاژ نازل ها همیشه بین 27، 28، 29 بود و از 30 بالا نمی رفت
    ولی با این همه هنوز ابهاماتی دارم که به دنبال بر طرف کردنشان خواهم بود .

اول از همه می خواهم بدونم این ورود و خروج رنگ دقیقا چیکار می کنن با کم و زیاد شدنشون چه اتفاقی می افته
    خوشحالم تونستم کمک کوچیکی انجام بدم توضیح کوچیکی بدم که من همه این موارد رو خودم با آزمون و خطا به دست آوردم
    برای بهتر شدن کیفیت چاپ غیراز نرم افزاری که رنگ هارو تنظیم میکنید یک نرم افزار چاپ هم دارید ( که اشاره کردید اسمش Metsa Vincent X4 هست ) تو نرم افزاری که من استفاده میکنم دو گزینه اسپید و مدیوم اسپید هست که من هردو رو روی بالاترین سرعت قرار دادم ولی برای کارهای حساس تر سرعت رو کم میکنم که کیفیت چاپ بالاتر بره
    ولتاژ نازل ها هم اینطورکه میفرمایید وضعیتشون خوبه که دمای نازل به 30 نمیرسه بین 24تا28 فکر میکنم مطلوب باشه فقط با تغییر آب و هوایی حتما باید ولتاژها کم بشن که هدگرفتگی پیش نیاد ( البت این قسمت باز مربوط به محیط و آب و هوا و دستگاه هست من شمال هستم و رطوبت و تغییرات ناگهانی آب و هوا دارم شاید این برای شما کاربرد نداشته باشه )
    در مورد اون قسمت تنظیم رنگ ورودی و خروجی شما مقادیر کانال های رنگ رو کم و زیاد میکنید که اگه شما یک فایل رو بدون تغییر تو اون مقادیر ریپ کنید و چاپ کنید میبینید که رنگ خیلی زیاد شده و همخونی با طرح اصلی نداره من نرم افزار شما رو اطلاعی ندارم اما اگه زیر اون نمودار 0تا100 دارید - تو عکسی که ارسال کردم زیر نمودار جدول 0-100 هست روی هر عدد که کلیک کنید میبینید مقادیر ورودی و خروجی برابر هستن مثلا شما اگه رو 50 کلیک کنید میبینید ورودی 50 هست و خروجی هم 50 و هیچ کاهش رنگی ندارید- در حالی که دستگاه شما بدون کاهش رنگ رنگ هارو با تفاوت چاپ میکنه ما اینجا داریم این مقادیر رو کاهش میدیم که به رنگ طراح نزدیک بشیم وقتی ورودی رو 50 و خروجی رو 25 تنظیم میکنیم صرفا از 50 کاهش ندادیم اگه روی 20 کلیک کنید میبینید که 20هم به همون نصبت کم شده 30 - 40 -60 هم کم شده و....
    من نزدیک ترین عددی که رسیدم بین 27 تا 30 بوده
    یه سری چیزای دیگه هم هست که باید بهش توجه کرد
    مثلا خیلی از طراحا تو فوتوشاپ برای رنگ مشکی k رو 100 تنظیم میکنن و سه رنگ دیگه رو 0 ولی اگه تو نت کد رنگی مشکی رو سرچ کنید ( عبارت true black color in cmyk (
    میبینید که کد رنگی مشکی این مقادیر هست c=75 m=68 y=67 k=90
    حالا کافیه یک طرح یکسان ( مثلا یک مربع 30 در 30 ) رو با این دو کد رنگی متفاوت ولی با تنظیمات یکسان چاپ کنید و میبینید که رنگ ها متفاوت هستن
    این حالت هم برای من گاها پیش میاد ( بخصوص زمانی که طراح تجربه کار چاپ نداشته باشه ) و از اسکرول و انتخاب رنگ بر اساس جدول رنگ رو انتخاب کنه ولی ما همیشه پیشنهاد میکنیم که رنگ رو بر اساس کد رنگ بسازن که تو چاپ اختلافی پیش نیاد
    چون شما تو فوتوشاپ همون مشکی رو که گفتم چک کنید با اینکه دو کد متفاوت هستن ولی به چشم نمیاد اختلافشون ولی تو چاپ خیلی نشون میده خودشو این ریز نکات هم توجه کنید
    من در خدمتتون هستم
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

دو تا سوال
    1.نمی شه ویندوز رو عوضش کرد ؟حداقل سون نصب بشه ؟چرا فقط xp ?!?!
    2.توی یه وبلاگی نوشته بود که اگه پروفایل مخصوص هد دستگاه رو نصب کنی می تونه نتیجه بهتر و دقیق تری از فتو پرینت گرفت .نظر شما چیه ؟ اصلا طریقه نصب و شیوه استفاده پروفایل چجوریه؟

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    دو تا سوال
    1.نمی شه ویندوز رو عوضش کرد ؟حداقل سون نصب بشه ؟چرا فقط xp ?!?!
    2.توی یه وبلاگی نوشته بود که اگه پروفایل مخصوص هد دستگاه رو نصب کنی می تونه نتیجه بهتر و دقیق تری از فتو پرینت گرفت .نظر شما چیه ؟ اصلا طریقه نصب و شیوه استفاده پروفایل چجوریه؟

نه نرم افزار فقط رو ایکس پی کار میکنه
    به خاطر اینکه این نوع نرم افزارها صنعتی هستن و تغییرات خیلی کم و آهسته توشون اتفاق میفته نمیدونم اون عکس معروف بازدید تیم کوک ( مدیر عامل اپل ) از خط تولید آیفون تو سال قبل رو دیدین یا نه خیلی سر و صدا کرد آخه تو مانیتور پشت سر تیم کوک که مربوط به خط تولید بود ویندوز ایکس پی ران شده بود ( حالا فکر کنید که بین اپل و ماکروسافت چه رقابتی وجود داره ) به خاطر همین اکثر نرم افزار ها هنوز رو ایکس پی اجرا میشن
    والا من در مورد پروفایل کالر اطلاعی ندارم
    اگه دوست دارید ایمیل بدید تو خصوصی پروفایل کالر ها رو براتون بفرستم 3 تا دارم حجمی هم ندارن شاید با دستگاه شما سازگار باشه شاید هم نه

TAT baner kam rang 4C 360x720
    TAT banner 4c 180x1080
    TAT banner 4c 360x720
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین