صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
Like Tree21تشکر

موضوع: 40D یا 50D کارکرده؟

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط BraveKnight نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قصد دارم عکاسی رو شروع کنم البته نه به عنوان شغل یا حرفه، صرفاً به خاطر علاقه ای که به این هنر دارم.
    سابقه و تجربه عکاسی هم ندارم فقط دوره مبانی عکاسی دیجیتال مدرسه آنلاین رو مطالعه کردم.

زمینه هایی که برای عکاسی دوست دارم به ترتیب اولویت از این قرار هست: منظره و طبیعت، عکاسی نجومی، پرتره و عکاسی خیابانی.

بودجه محدودی دارم نهایتا تا یک میلیون تومان. بنابراین تصمیم به تهیه دوربین کارکرده گرفتم.
    دو مدل مد نظر خودم هست که دو سه مورد تمیز و کم کارکرد پیدا کردم. دو تا Canon 40D و یک 50D که بین 800 هزار تا یک میلیون تومان میتونم تهیه کنم. لنز یکی از 40D ها 15-75 و دو تای دیگه 18-55 هست.
    با توجه به مطالبی که عرض کردم اساتید کدام مورد رو پیشنهاد میکنن؟
    با توجه به قدیمی بودن این دو مدل آیا توصیه میکنید به سمت سری XXXD جدیدتر برم؟
    ضمن اینکه حالا حالاها توان خرید دوربین جدیدتر رو ندارم و باید با همین خریدم تا مدت ها سر کنم.
    ممنون
    سلام
    بین دو مدلی که اشاره کردید من مدتی 40d داشتم و استفاده کردم . در رده خود واقعا دوربین بی نظیری بود.
    یاد مقاله استاد عزیزم کاوه قبادی راجع به این دوربین افتادم. دوستانی که 50D داشتن یادمه از نویز زیاد خروجی سنسورش گله مند بودند
    BraveKnight تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    348

نقل قول نوشته اصلی توسط عشق عکاسی نمایش پست ها
    5d خیلی بهتره ولی به نظر من یک کم بیشتر جمع کن و دوربین های جدیدتر بخر . این دوربینهایی که میگی انقدر قدیمین که مطمنم عمر مفید سنسور و شاترشوشون هم تموم شده .من جای شما باشم 700D میخرم ( البته اگه می خوهید 100% کانن بخرید )
    سلام
    ممنون از پاسختون.
    فکر میکنم در نهایت هم باید همین کار رو بکنم. یعنی کمی سقف بودجه ام رو ببرم بالاتر.
    راستش اگه یه مقدار به سری دو رقمی متمایل هستم علتش اینه که با سایز و ابعاد سری سه رقمی خیلی راحت نیستم. به خاطر ابعاد کوچکشون خوب تو دست نمیشینن و تسلط رو دوربین کم میشه. البته در مورد خودم عرض میکنم.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

هنوز در این تاپیک نظری ننوشته ام. شاید کمی نظرم با برخی نظرات متفاوت باشد. مورد به مورد می نویسم چون در نویسندگی چندان چیره دست نیستم.

- در مورد انتخاب سری xxd به جای سری های پایینتر کاملا کار درستی می کنید و کاری که امثال من کردند و در مدت چند ماه از دوربینی مثل 1000d به دوربین همچون 40d کوچ کردند را تکرار نکنید.
    - به نظر من 50d از هر نظر بهتر از 40d هست. برخی مواردی را که دوستان اشاره کردند نشنیده بودم! و در برخی موارد هم اختلافها خیلی جزیی است. ال سی دی بهتر و قابلیت میکرو فوکوس ادجاسمنت 50d برگ برنده آن دوربین هستند. چک کردن فوکوس درست در ال سی دی 50d خیلی راحتتر است.
    - در مورد خرید 5d باید به فکر تهیه لنز باشید. لنزهای فول فریم اصولا گران هستند و آینده ی ارزانی درمورد لنزها نخواهید داشت. 10-18 و 55-250 لنزهای مکمل خوبی برای دوربینهای کراپ با بودجه محدود هستند که در فول فریم این لنزها را از دست خواهید داد.
    - با توجه به علاقه قبلی شما به دوربینهای dslr(احتمالا از سال 2008 که عضو این تالار شده اید) بهتر است هر چه سریع تر این کار بکنیدو آنرا به تعویق نیندازید.
    - کیفیت لنز 18-55 is خوب هست. البته شما اسم لنزی دیگر را اشتباه آوردید. منظورتان را متوجه نشدم. شاید 17-85 منظور شما بوده است که آن هم لنز خوبی هست ولی من هیچ گاه علاقه ای به آن نداشتم(به دلیل چند مورد کمبود در کیفیت اپتیکی آن).
    BraveKnight و عباس اختري تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

به نظرم نرید سراغ قدیمی ها یکی از سری ۶۰۰ دی ۶۵۰ دی ۷۰۰ دی دو تهیه بفرمایید.
    شاید گریپ و ارگونومی سری دورقمی کنن مثل ۴۹ و ۵۰ دی بهتر باشن اما چون خیلی قدیمی ان در مقابل سری سه رقمی زیاد حرفی برای گفتن ندارن.ضمنا اگر فرسوده نشده باشن ک شدن
    BraveKnight تشکر می‌کند.
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

سلام.
    عرض ارادت خدمت اساتید.
    فقط تجربه شخصیم رو میگم.
    من شاید 8-7 سالی میشه که 30دی دارم و تا به حال بیشتر از 500 هزار شات کار کرده و به جز 100هزارتمن خرج تعویض شاتر هیچ خرجی رو دستم نداشت و همچنان اگر نیاز به فوکال بالاتر از 200 داشته باشم لنز 70-200 رو روی این بادی میبندم.علاوه بر این با لنز 30 م م هنوز به عنوان یه ست خوب ازش استفاده میکنم.
    در کنار این بادی طی این سالها بادی های زیادی داشتم که 40دی هم یکی از اونها بود که بعدها به خاطر ارتقاء 40 رو فروختمش و شاید اگر در اون زمان نیاز مالی به دلیل ارتقا وجود نداشت 40دی رو هم نگه میداشتم.
    درسته که بادی هایی مثل 40 و 30 و 50دی خروجی تصویرشون با بادی هایی مثل حتی 550 فرق میکنه اما اعتیادی در استفاده از این دوربین ها نسبت به سه رقمی ها وجود داره که هیچ کیفیتی نمیتونه جایگزینشون بشه.
    خودم الان بادی اولم 6دی هست اما هنوز هم ارتباط خوبی با 30دی دارم و حتی لذتی که از عکاسی با 30دی میبرم در 6دی نیست.
    تو بازار هنوز میشه این بادی ها رو با شات کمتر از 50هزارتا پیدا کرد و به نظرم واقعا ارزش خرید دارند.
    البته باز هم میگم این فقط تجربه شخصیمه و شاید برای بقیه افراد به این صورت نبوده باشه.
    yaghoobi، BraveKnight، Nima Sadigh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    348

ممنونم از راهنمایی های با ارزش همه دوستان.
    در مورد فرسوده بودن دوربین های قدیمی؛ 40D ای که عرض کردم 18000 شات کار کرده.
    البته سایت ها و نظرات مختلف رو که بررسی میکردم نظرات مثبتی در مورد 700D هم وجود داشت ...
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

منم دو رقمی رو بیشتر می پسندم ولی مناسب بودجه شما نیست ولی در عین حال خروجی 3 رقمی های جدید و در عین حال صفر و یا کم کار کرده خیلی بهتر از دو رقمی قدیمی و با کارکرد زیاده
    نقل قول نوشته اصلی توسط BraveKnight نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسختون.
    فکر میکنم در نهایت هم باید همین کار رو بکنم. یعنی کمی سقف بودجه ام رو ببرم بالاتر.
    راستش اگه یه مقدار به سری دو رقمی متمایل هستم علتش اینه که با سایز و ابعاد سری سه رقمی خیلی راحت نیستم. به خاطر ابعاد کوچکشون خوب تو دست نمیشینن و تسلط رو دوربین کم میشه. البته در مورد خودم عرض میکنم.
    yaghoobi و BraveKnight تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2