نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree21تشکر
  • 3 Post By kiavash
  • 1 Post By hadi1363
  • 1 Post By kiavash
  • 5 Post By mohsen.sh
  • 4 Post By Alpha_850
  • 5 Post By msh2200
  • 1 Post By Mehdi

موضوع: Canon 5D Mark IV vs Sony A7R II

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

پیش فرض Canon 5D Mark IV vs Sony A7R II

سلام دوستان عزیز
    یکی از دوستان قصد تهیه یک دوربین فول فریم را داره و تا حدود ۲۰ تومن میتونه هزینه کنه.عکاسی تفریحی انجام میده بیشتر و وابسته به سبک خاصی نیست.بین انتخاب این دو دوربین مونده.از یک طرف مزیت های میرورلس بودن سونی و سبک بودن و امکانات زیاد و از طرف دیگر مزیت های کنون مثل لنزها و در دسترس بودن وسایل جانبی.
    خلاصه از نظر شما با توجه به نزدیک بودن قیمت بدنه های این دوتا، کدوم بهتره؟؟
    ممنون
    ویرایش توسط Mehdi : Monday 2 January 2017 در ساعت 11:01
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

البته , بسته به نوع عکسهای تفریحیش هم داره: خیابانی , حیات وحش , طبیعت...!
    Mehdi، M.Nouri و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    البته , بسته به نوع عکسهای تفریحیش هم داره: خیابانی , حیات وحش , طبیعت...!
    بیشتر خیابانی و طبیعت.لنزهای ۲۴-۷۰ و 70-200 توی لیست خریدش هست.البته یک لنز واید هم میگیره احتمالا که رنج لنزها کامل بشه.در حال حاضر هم تجهیزات خاصی نداره که نگران تغییر برند باشه.
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    572

من اگر جای ایشون بودم nikon D810 , nikkor 85mm f/1.4 , nikkor 24-70 f/2.8 رو تهیه میکردم.
    Mehdi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1363 نمایش پست ها
    من اگر جای ایشون بودم nikon D810 , nikkor 85mm f/1.4 , nikkor 24-70 f/2.8 رو تهیه میکردم.
    d810برای عکاسی خیابانی مناسب نیست. اصلا مناسب نیست.
    گزینه های دیگه رو نمیدونم ولی ازبین این دو گزینه ای که خودشون انتخاب کردن من بودم سونی رو میخریدم. اگر واقعا قصد عکاسی خیابانی دارند, سایز دوربین بسیار مهم هست , ازچندجنبه, سوژه,حمل و...
    Mehdi تشکر می‌کند.

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    یکی از دوستان قصد تهیه یک دوربین فول فریم را داره و تا حدود ۲۰ تومن میتونه هزینه کنه.عکاسی تفریحی انجام میده بیشتر و وابسته به سبک خاصی نیست.بین انتخاب این دو دوربین مونده.از یک طرف مزیت های میرورلس بودن سونی و سبک بودن و امکانات زیاد و از طرف دیگر مزیت های کنون مثل لنزها و در دسترس بودن وسایل جانبی.
    ممنون
    سلام
    نظر شخصی من به کانن 5dm4 هست چون یک دوربین همه کاره هست.
    صد البته میرور لس ها قابلیت ها و مزایای خودشون رو دارند و سونی هم بسیار عالی کار کرده
    اما بحث لنز رو باید در نظر گرفتم (با تبدیل میشه در سونی از لنز های کانن استفاده کرد و خیلی از کسانی که سونی رو دارند این کار رو انجام میدن به خصوص در عکاس های خارجی زیاد دیدم)

برای عکاسی خیابانی دوربین هایی مثل x100t فوجی فیلم رو به شخصه خیلی می پسندم. خیلی زیاد. (یا در سونی RX1R II که فول فریم هم هست )

چون طراحی کلاسیکش برای عموم حس دوربین های فیلمی قدیمی رو داره و جمع و جور بودن و حمل ساده (من لنز فیکس و معادل 35 مم بودن این دوربین ها رو چون نگاه خاصی به عکاس ارائه می ده رو هم شدیدا برای عکاسی خیابانی می پسندم) و... اگر یکمی عکاسی خیابانی که حس ماجرا جوییش هم بیشتر باشه که ممکنه اتفاق هایی بیافته ریسک خیلی کمتری هست که تجهیزات اصلی رو فرد بخواهد همراه داشته باشه تا یک دوربین به این جمع و جوری و خوبی !

به هر صورت این دو گزینه هر دو خیلی خوب هستن و بیشتر اول بر می گرده به نوع کاربرد و لنز هایی که استفاده خواهد شد و در آخر حس خود فرد اگر به طراحی ای یکی از این دو دوربین بیشتر علاقه داشته باشه

شاید من اگر بودم یه دوربین همه کاره 5dm4 با لنز های مورد کاربردم می گرفتم و یک دوربین x100t فوجی رو هم برای علاقه ام به عکاسی خیابانی در کنار تجهیزات دیگر.
    Mehdi، yaghoobi، vahidshah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

سه نفر از دوستان نظر دادن ولی هرکدوم نظرشون روی یک مدل متفاوت بود و به اجماعی نرسیدیم.
    حالا به نظر دوستان اگر کسی دوربین سونی بخره با لنزهای کنون، اونوقت چرا اصلا بدنه رو هم مارک ۴ نگیره؟مزیت خاصی داره این روش؟چون احتمالا عدم تطابق لنز و بدنه به خاطر مبدل، توی سرعت و دقت فوکوس خواه نا خواه پیش میاد.
    ممنون

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

هیچکدام از بدنه های D800 ، 5D و A99 مناسب عکاسی خیابانی در داخل کشور نیستند، همین هفته پیش بود که دیدم شخصی بخاطر عکاسی از ویترین یک فروشگاه با صاحب فروشگاه درگیر شد و کار به پلیس کشید. البته این شخص یک بریج داشت و بخاطر شباهت به سیستم Dslr که در ذهن مردم بد جا افتاده کلا به ابن نوع طراحی واکنش های تندی نشون میدن.

آلفا سوون هم با یک 70-24 و 200-70 همان وضعیت رو داره مگر اینکه با لنز 35 f2.8 ترکیب بشه ، حالا اگر خیابانی رو کنار بگذاریم برای موارد دیگه هر کدام از این بدنه ها قابلیت های خوب و بدی دارند و از نظر من خیلی فرق نمیکنه باید ببینید دل خودتون بیشتر با کدوم هست.
    Mehdi، کوروش، Amin.Zallaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    ممنون

درود
    همه چیز کیفیت دوربین و تصویرش نیست!
    گاهی نیازه به موارد جانبی دیگه هم توجه بشه!
    این دوربین روزی قراره فروخته بشه و به اصطلاح بروز بشه! پس شما باید ببینید بازار خرید و فروش کالا چطوره و کدام برند فروشش راحت تره. مگر اینکه اصلا قصد فروش نداشته باشید.
    لوازم جانبی هم که اشاره کردید. در برندهایی مثل پنتاکس، المپیوس و سونی نسبت به نیکون و کنون کمتر هستند.
    از نظر لوازم یدکی هم بررسی باید بشه! اگر روزی مشکلی برای دوربین پیش آمد آیا لوازمش راحت گیر میاد یا مجبور خواهید بود یک مکث 1 ساله برای تعمیر و یا تعویض و استفاده مجدد داشته باشید؟
    اینها را همه در کنار هم بگذارید بعد انتخاب کنید.
    دوستان اشاره کردند که ببنید کدوم را خود فرد می پسنده! من تکمیلش می کنم.
    بنظر شخصی بنده انتخاب بادی از برندهای متفاوت 50 درصدش انتخاب ظاهره و 50 درصد دوم بقیه موارد
    این یعنی اینکه مثلا یک بدنه از کنون از 50 درصد غیر ظاهری (فنی، لوازم جانبی و یدکی و ...) امتیازش شده 40 یک سونی هم داشته باشید که در همین رده از 50 به امتیاز 30 رسیده باشه اما از نظر ظاهری فرد به سونی از 45 درصد 50 بده و به کنون 30 برایند کلی برای سونی میشه 75 و برای کنون می شه و کنون 70 و انتخاب مشخصه.
    بنابراین همه یادتون باشه ظاهر و سلیقه شخصی مهمه و نباید فراموش بشه.
    ارادتمند
    Mehdi، Nima Sadigh، mohsen.sh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

ممنون از همه دوستان.
    این دوست ما تصمیمش فعلا رفت روی 5D Mark IV بیشتر هم به خاطر لنزها و تجهیزات جانبی.
    saber.pix تشکر می‌کند.