صفحه 101 از 213 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 151 201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد ali-h آواتار ها
    تشکر کرده
    74

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-h نمایش پست ها
    سلامي دوباره بر دوستان.

من چندي پيش 4 تا باطري 2700 ميلي آمپر ساعت سوني تهيه كردم كه وقتي آن ها رو شارژ كامل كردم تونستم باشون 135 تا عكس كه 30 تاي آن ها با فلاش گرفته شده بود رو بگيرم. (با دوربين sx1 is)

حالا هم مي خواستم نظر دوستانم رو راجع به عملگرد باطري داشته باشم.

ممنون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    میانگین شات برای این باطری با فلاش 300 و بدون فلاش 500
    بدين قرار مشكل از چي مي تونه باشه؟

500 شات كجا و 135 تا كجا!!!!!!؟؟؟؟

الان هم كه باطري ها رو دوباره براي شارژ گزاشتم بعد از گذشت 4 ساعت ديدم كه چراخه شارژره نورش كم و زياد مي شه . بعد از مدتي دوباره چراغش ثابت شد.
    به شارژر ه مي خوره كه مشكل داشته باشه.شارژر هموني كه دوستمون farhad44 عكسش رو در همين صفحه گذاشتن.
    اگر فكر مي كنيد مشكل از شارژر هستش لطفا يك شارژر خوب به من معرفي كنيد.
    ویرایش توسط ali-h : Sunday 23 August 2009 در ساعت 13:52

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    نظر دوستان در مورد شارژر jpl چیست

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط mt158 نمایش پست ها
    با سلام
    نظر دوستان در مورد شارژر jpl چیست
    با سلام و خیر مقدم به شما دوست عزیز
    اگر منظور شما آن مدل از شارژر jpl که صفحه نمایشگر دارد می باشد جزو شارژرهای fast charg است ونسبتا شارژر خوبی می باشد والبته می بایست یک کلید refresh هم داشته باشد
    موفق باشید
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjan battery نمایش پست ها
    با سلام و خیر مقدم به شما دوست عزیز
    اگر منظور شما آن مدل از شارژر jpl که صفحه نمایشگر دارد می باشد جزو شارژرهای fast charg است ونسبتا شارژر خوبی می باشد والبته می بایست یک کلید refresh هم داشته باشد
    موفق باشید
    سوالم این است که ایا شارژرهای Rapid Charger و Fast Charger و غیره که در مدت کوتاهی باتری را شارژ میکنند ایا به باتری لطمه ای نمیزنند. چون در عمل یکی از این شارژرها دارم که قطع اتوماتیک هم دارد و در ضمن دگمه انتخاب NIcD or NiMh اما در زمان شارژ باتری ها به شدت داغ میشوند و بعد از تعداد شات محدود هم خالی.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    سوالم این است که ایا شارژرهای Rapid Charger و Fast Charger و غیره که در مدت کوتاهی باتری را شارژ میکنند ایا به باتری لطمه ای نمیزنند. چون در عمل یکی از این شارژرها دارم که قطع اتوماتیک هم دارد و در ضمن دگمه انتخاب NIcD or NiMh اما در زمان شارژ باتری ها به شدت داغ میشوند و بعد از تعداد شات محدود هم خالی.
    این امر کاملا طبیعی می باشد به این دلیل که :
    1- هدف از ساخت این نوع شارژرها برای کاهش مدت زمان شارژ است که طبعا این سیستم شارژ به دلیل اعمال جریان بدون کنترل بالا به باطری باعث گرم شدن باطری و کاهش عمر و کاهش بازده باطری می شود.
    فکر کنم این مقاله مفید واقع شود
    موفق باشید
    yousefmon تشکر می‌کند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

مدتی قبل یک شارژر 15 دقیقه ای سانیو گرفته بودم...
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=801
    کد:
    http://www.sanyohk.com/main/product.php?product_code=CKVACA4J

علاوه بر وزن زیادش, ایرادی که داشت این بود که در نیمی از موارد باتری ها را در 15 دقیقه شارژ نمی کرد.
    چراغ شارژ بصورت طبیعی چشمک نمی زد و در دفترچه به همین توضیح بسنده شده بود که در این حالت شارژر قادر به شارژ در 15 دقیقه نیست و عمل شارژ حدود یک ساعت طول خواهد کشید.

در زمان استفاده از کارکیت فندکی خودرو که چند بار مجبور به این کار شدم, هر بار همین اتفاق افتاد.

و مساله دیگری که احساس! کردم این بود که همانطور که باتریها سریع شارژ می شدند, همانقدر هم سریع خالی میشوند و دوام زیادی ندارند.

البته فکر میکنم این شارژری که من گرفته بودم, باتریهایش هم مشکل داشت, اوضاع با باتریهای کملیون کمی بهتر بود.

خلاصه باز تصمیم گرفتم شارژر دیگری بگیرم, در بازار چشمم به این دو مدل شارژر کملیون افتاد که به نسبت قیمتشان شارژرهای بسیار خوبی به نظر میرسند, سمت راستی 12000 تومان و سمت چپی 25000 تومان که LCD دار است و امکان رفرش هم دارد.

فقط نکته ای که در نگاه اول متوجه نمیشوید این است که روی بسته بندی آنها زمان شارژ 2 ساعت و 1.5 ساعت قید شده که برای شارژرهایی با این قیمت عجیب به نظر میرسد, ولی اگر پشت بسته بندی و جدول زمان شارژ را نگاه کنید, میبینید که آن زمان مذکور! برای 2 باتری با ظرفیتهای پایین است, و مثلا ً 4 باتری 2700 را شارژر سمت راستی در حدود 6.5 ساعت و سمت چپی در 4-3 ساعت شارژ میکند.
    مدل شارژر سمت چپ BC-1007 و سمت راستی BC-0907 است که این یکی کارکیت فندکی خودرو هم به همراه دارد و آداپتور آن جدا از بدنه است.

البته باز هم به نظرم برای کسی که نخواهد هزینه زیادی بکند, شارژر کملیون BC-1007 با این قیمت بسیار عالی و مناسب است.

اما خودم بالاخره تصمیم گرفتم توصیه های آقای حیرتی عزیز را گوش کنم و علیرغم اینکه برایم سخت بود که 45000 تومان پول برای شارژری که فقط باتریهای فلاشهایم را قرار است شارژ کند؛ بپردازم ... اما این کار را کردم و یک شارژر سونی BCG-34HRMF4 تهیه کردم

به اضافه 4 باتری Camelion: AlwaysReady : 2300 mAh که بنا به توضیح روی بسته بندی بعد از 6 ماه 90% شارژ اولیه و بعد از یک سال هنوز 85% شارژ اولیه را در خود نگه میدارد.

البته آنهایی که من گرفتم, با همین بسته بندی, ولی 2 باتری در هر بسته هستند, جفتی 6000 تومان

بیشتر هدفم این بود که با باتریهای کملیون 2700 قبلیم قاطی نشوند :biggrin:
    و بیشترین ظرفیتی هم که در این سری ارایه شده, همین 2300 میلی آمپر است.
    کد:
    http://www.camelionbattery.com/showart.asp?art=202
    http://www.camelionbattery.com/showbat1.asp?bat=541
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Sunday 23 August 2009 در ساعت 21:29 دلیل: 85%
    nmroshan، yousefmon، comando2705 و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    74

كسي نمي خواد كمك كنه؟

تشکر کرده
    74

توصيه مي كنم قبل از خريد باتري و شاژر سوني اين مقاله رو كه ار سايت سوني هست خونده تا دچار اشتباه من نشين.
    هم باتري من و هم شارژر من تقلبي هستند.

کد:
    http://www.sony-asia.com/support/announcement/251243/product/bcg-34hrmf4/modelfirst?site=hp_fa_IR_i
    ویرایش توسط farhad44 : Sunday 23 August 2009 در ساعت 23:33
    Mashhadi Vahid، farhad44 و ary تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا vishtasp آواتار ها
    تشکر کرده
    72

جناب mashhadi vahid

درباره شارژر BC-0907 کمليون خواستم بگم که اين شارژر 4 باتری 2500 ميلی آمپر را در 1.5 ساعت شارژر ميکند و نيازی به 3 يا 4 ساعت زمان نيست

ولی کيفيت ساختش زياد تعريفی ندارد
    مثلا جارفتن باتری ها در بين کنتاکت ها زياد جالب نيست و خيلی سفت و سخت جا ميرود

يا سيم کارکيت و آداپتور آن خيلی نازک و شکننده است

يعنی خلاصه چينی ساز ه !

----------

مدتی است 4 باتری 2000 ميلی آمپر سونی سفيد cycle energy (مشابه always ready های کمليون ) گرفته ام

بسيار عالی کار ميکنند

خصوصا ويژگی نگهداری شارژر به مدت طولانی برای کسانی مثل من که با فواصل زمانی زياد و ناگهانی قصد عکس گرفتن دارند خيلی به درد ميخورد

قبلا مجبور بودم يک دست باتری آلکالاين برای اين جور موارد در کيف دوربين نگاه دارم ولی با اين باتری های از خريد باتری آلکالاين بی نياز شدم

خلاصه به همه دوستان استفاده از اين مدل باتری ها( always ready یا cycle energy , pre charged ) را توصيه ميکنم و فکر کنم باتری های کلاسيک NI-MH به زودی از دور خارج ميشوند
    yousefmon، Mashhadi Vahid، shabab و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط vishtasp نمایش پست ها
    جناب mashhadi vahid

درباره شارژر BC-0907 کمليون خواستم بگم که اين شارژر 4 باتری 2500 ميلی آمپر را در 1.5 ساعت شارژر ميکند و نيازی به 3 يا 4 ساعت زمان نيست

ولی کيفيت ساختش زياد تعريفی ندارد
    مثلا جارفتن باتری ها در بين کنتاکت ها زياد جالب نيست و خيلی سفت و سخت جا ميرود
    يا سيم کارکيت و آداپتور آن خيلی نازک و شکننده است
    يعنی خلاصه چينی ساز ه !
    سلام

والا شارژر 1007 که زمانهای شارژش اینطوری بود, از طرفی این مطلب را کسی که در آن فروشگاه بود و گفت خودش از این شارژر دارد به من گفت (که بیشتر از 3 ساعت زمان میبرد) ولی طبق مشخصات سایت باید کمتر باشد,اما در سایت کملیون هم ذکر نشده که آن زمانها برای چند باتری است
    کد:
    http://www.camelionbattery.com/showart.asp?art=190&dir=4
    خب حالا بعد از شارژ کردن 3-2 سری باتری با این شارژر سونی BCG-34HRMF4 چند نکته رو که به چشمم خورده بگم:

ظاهر شیک و کیفیت مواد بکار رفته بسیار بالاست, اما از نظر جا خوردن باتری ها (که شما هم در مورد آن کملیون اشاره کردید) به نظرم اصلا ً جالب نیامد, همین مساله موقع بیرون آوردن باتری هم وجود دارد, به علاوه اینکه شیارهایی که باتریها در آن قرار میگیرند عمق زیادی ندارند و بخصوص در مورد دو باتری کناری, کمی از حالت موازی با باتریهای وسطی خارج میشود که باید بعد از قرار دادن باتریها در شارژر, با نوک انگشت آنها را در جای خود فیکس کرد.

و نکته ء دیگر اینکه چقدر میشود به دقت LCD این شارژرها اطمینان کرد؟
    چون امروز 4 باتری را که با هم در فلاش استفاده میکنم در شارژر برای شارژ قرار دادم, قاعدتا ً باید میزان شارژ هر 4 باتری یکی میبود (اگر همگی سالم باشند) که در کمال تعجب دیدم یکی از آنها یک درجه شارژ کمتر در LCD دارد, جالب اینکه در اواخر کار, باتریی که شارژ کمتری از بقیه داشت, زودتر از بقیه پر شد, و بعد از مدتی متوجه شدم میزان شارژ 3 باتری دیگر کمتر از میزانی بود که در اوایل شارژ روی LCD دیده میشد ( یعنی در اول شارژ به نظر میرسید که 2/3 باتری پر است, اما بعد از یکی دو ساعت 1/3 پر بود, در همین موقع آن باتری دیگر کامل شارژ شده بود)

جا داره یادی بکنم از شارژر مرحومم که به همراه دوربین قبلی ام دادمش.
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...3495#post43495
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...1438#post61438
    yousefmon، vishtasp، shabab و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri