صفحه 111 از 213 نخستنخست ... 11 61 101 107 108 109 110 111 112 113 114 115 121 161 211 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

پیش فرض پاسخ: Nikon D3000

نقل قول نوشته اصلی توسط MamuMehdi نمایش پست ها
    دوست عزیز سونی این یادآوری را در مورد افزایش طول عمر باطری نوشته .

چهار عامل کلیدی در طول عم باطری (و نه زمان کارکرد باطری) تاثیر گذارند :

1 - عوامل محیطی (رطوبت ، دما و حتی امواج و میدان های الکترومغناطیس و ...) 20%

2-دستگاه استفاده کننده باطری 10%

3-کیفیت باطری : 60%

4-نوع کاربری (نحوه شارژ ، رفرش ، ولتاژ مورد استفاده و ...): 10%

شما نگران شارژ نیمه پر یا خالی نباشید . محصول با کیفیت و اصلی بخرید

توصیه های سازنده را در خصوص عامل شماره 1 و تجریه کاربران و اساتید را در خصوص عامل شماره 4

بکار ببندید.
    دوست عزیز این درصد هایی که فرمودید میشه توضیح بدید بر اساس کدام معیار طبقه بندی شده است ؟
    در مورد کاتالوگ سونی هم بعد از جواب این سوال مفصلا توضیح خواهم داد + نتیجه تحقیقات درمورد باطری 2500 Energizer
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    من خیلی دانشی در زمینه باتری و شارژر ندارم ولی چند صفحه آخر این تاپیک رو که خوندم، اون باتری هایی که از طریق سرچ تو گوگل به نظرم رسید جز بهترین باتریهاست رو تو این تاپیک ندیدم.

من دو تا صفحه رو به عنوان نتایج جستجوی بهترین باتری های قابل شارژ بازکردم تو هر دو سه باتری رو معرفی کرده بود که در هر دو باتری Saniyo Eneloop جزء لیست اون ها بود. یکم بیشتر که مطالعه کردم درباره این باطری به نظرم رسید که گویا این باتری جزء اولین باتری هایی بوده که از تکنولوژی hybrid Nickel-Metal-Hybrid استفاده کرده (2006) و این تکنولوژی به اون اجازه میده که زمان دیسشارژ خودبخودیش بسیار طولانی بشه و بعد از یک سال 85 درصد از شارژش رو حفظ کنه . بعد از این شرکت ، شرکت های دیگر هم این نوع باتری ها رو تولید می کنند که من تو یک ریویو از همون کسی که باتری eneloop رو تست کرده بود آزمایش گروهی یه سری باتری های با این تکنولوژی رو دیدم ، نتیجه اون آزمایش نشون میداد که باز هم eneloop و Cycle energy از سونی جزء بهترین هان.

هر چند اونطور که من فهمیدم این نوع باطری ها اغلب ظرفیتشون در سطح 2000 و 2100mAh بود. با وجود این با توجه به منحنی دیسشارژ بسیار یکنواخت تر این باتریها نسبت به باتریهای معمول ، باوجود ظرفیت اسمی کمتر این باتریها در بلند مدت عملکرد بهتری از باتری های معمول با ظرفیت بیشتر مثلا 2700 mAh رو دارند.

مشکلی که برخی کاربران دوربین Pentax Kx در مورد استفاده از باتری های قابل شارژ با این دوربین قبل از فرمور جدید ذکر کرده بودند همین اتمام زود باتری ها ( حدود 200-250 شات) بود ولی کسانی که از Eneloop استفاده کرده بودند بسیار راضی بودند و یکی ذکر کرده بود که میشه بیش از 600 شات زد با این باتری .
    دوست عزیز البته سانیو جزو برترین تولید کنندگان باتری می باشد و خصوصا eneloop که برند جدید شرکت و کلا بخش تولید باطری این کمپانی به این نام تغییر یافته . اما...
    اما سرچ گوگل دلیلی بر برترین ها نیست!
    موفق باشید
    delagah تشکر می‌کند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjan battery نمایش پست ها
    دوست عزیز البته سانیو جزو برترین تولید کنندگان باتری می باشد و خصوصا eneloop که برند جدید شرکت و کلا بخش تولید باطری این کمپانی به این نام تغییر یافته . اما...
    اما سرچ گوگل دلیلی بر برترین ها نیست!
    موفق باشید
    بله خوب منظور من هم از این پست بیشتر نظر خواهی برای تایید این مطلب بود و چون تو این صفحاتی که من از این تاپیک خوندم ذکری از اون نشده بود خواستم اون رو مطرح کنم. حقیقتا همونطور که قبلا هم گفتم دانش زیادی در این زمینه ندارم.

من هم معتقدم سرچ تو گوگل نمیتونه به لحاظ تخصصی معیار خوبی باشه چون خیلی وقتا صفحاتی که در ابتدای لیست جستجوی گوگل هستند بیشتر بواسطه عمومی بودن و پربازدید بودنشونه که در این جایگاه قرار می گیرند و یه وقتا تخصصی تر ها بواسطه اینکه معمولا بازدید کمتری دارن به دلیل تخصصی تر بودنشون در رده های پائین تر قرار می گیرن. اما این ها مستندات منه برای اینکه به این نتیجه رسیدم بایستی این باتری ، باتری خوبی باشه :

این لینک یکی از اون صفحاتیه که این باتری رو جزء بهترین ها معرفی کرده :
    کد PHP:
    http://www.consumersearch.com/batteries 

من واقعا نمی دونم این سایت چقدر معتبر و تخصصیه ولی اگه رو لینک باتری eneloop کلیک کنید این صفحه میاد:
    کد PHP:
    http://www.consumersearch.com/batteries/sanyo-eneloop-rechargeable 

که در پائین اون صفحه هم ریویوی کاربران آمازون رو گذاشته که این لینک مستقیمی به ریویوهای کاربران آمازون از این باتری هست که از 841 نفر ، 689 نفر به اون 5 ستاره دادند:

کد PHP:
    http://www.amazon.com/SANYO-eneloop-Pre-Charged-Rechargeable-Batteries/dp/B000IV2WAW?SubscriptionId=0K76CZ6RCX2Y05HSNPR2&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B000IV2WAW&tag=spp-middle-20 

و هم سه تا رفرنس گذاشته به عنوان منابع ارزشیابی این سایت برای انتخاب این باتری، این اولین سایت هست که حدود 25 باتری AA رو مورد مقایسه قرار داده که من این سایت رو نخوندم فقط یه نگاه کردم :
    کد PHP:
    http://www.users.on.net/~mhains/Reviews.html 

این هم دومین منبع که از فاروم Dpreview هست و البته مربوط به سال 2007 :
    کد PHP:
    http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1023&message=24756026 

این هم لینک سوم که بیشتر من از این سایت استفاده کردم :
    کد PHP:
    http://www.stefanv.com/electronics/sanyo_eneloop.html 

تو لینک فوق باتری eneloop مورد آزمایش قرار گرفته و داده های کمی حاصل از آزمایش ارائه شده

همین شخص تو همین لینک فوق یه جا اشاره کرده بود :
    Since the time this article was first published in early 2007, several other vendors have started offering low self-discharge AA NiMH batteries. I've obtained samples of many of them and done side-by-side comparison tests. The results can be found in this article:

Pre-Charged (Low Self-Discharge) Rechargeable Battery Comparison
    و در اون صفحه ای که لینک داده بود :
    کد PHP:
    http://www.stefanv.com/electronics/low_self_discharge.html 

این باتری ها رو ( بلافاصله بعد از خارج کردن از جعبه ، بلافاصله بعد از ریشارژ کردن، یک هفته بعد از ریشارژ و هفت هفته بعد از ریشارژ) مورد آزمایش قرار داده بود :

* Duracell Rechargeable Pre-charged
    * EasyPix Pre-charged Rechargeable
    * Panasonic R2 Technology Rechargeable
    * Powerex Imedion
    * President's Choice Rechargeable
    * Rayovac Hybrid
    * Sanyo Eneloop
    * Sony CycleEnergy

تو این صفحه نتایج این آزمایش طی یک جدول مختصر و مفید ارائه شده که برای نمونه نتایج دو باتری سانیو انلوپ و سونی سایکل انرجی به صورت زیره :

SONY Cycle Energy:
    Capacity (mAh): 1711
    Retention (%): 91.3
    Energy (mWh): 1876
    Voltage (V): 1.10

Saniyo Eneloop :
    Capacity (mAh): 1763
    Retention (%): 91.4
    Energy (mWh): 1943
    Voltage (V): 1.10
    البته تو این تست باتری President's Choice Rechargeable هم نتایج خوبی داره در این تست بعد از هفت هفته بهتر از سونی است.

حالا این آزمایشات و سایت ها و ریویوها تا چه اندازه معتبر هستند من چون تخصصی و مطالعه آنچنانی ندارم ادعایی ندارم و اون با شما که به نظر می رسه اختصاصا در این زمینه فعالیت می کنید. فقط خواستم نتایج جستجوی خودم رو عرضه کنم که نتیجه گیریم مستند تر باشه و شاید مورد استفاده دیگران هم قرار گرفت .
    ------
    zanjan battery تشکر می‌کند.

كاربر آشنا MamuMehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    39

Thumbs down پاسخ: Nikon D3000

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_3d نمایش پست ها
    این شارژر با باتری های 2700 اش در صفحات قبلی همین تاپیک فیدبک های خوبی نداشته
    مواردی از قبیل نمایش اشتباه شارژ باتری ، حساس بودن به سلامت باتری (اخطار اشتباه) و سرعت بالای دشارژ باتری در زمان عدم استفاده .
    بعلاوه گفته شده بود که زمانی که شارژ کامل شده باشه به اندازه ی 2700 mAh خودش کار میکنه .
    اگه اشتباه نکنم این موارد رو برای همین شارژر LCD دار سونی خونده بودم ، دوباره پیداشون کنم لینک میزارم.
    دوست عزیز اگه تاپیک را دقیق دنبال کرده باشین برخی از دوستان که خرید کرده بودن خودشون متوجه شدن

که شارژر و باطری تقلبی بوده و عیناً به سایت سونی لینک داده بودن (برای تشخیص اصلی بودن شارژر)

با این شارژر و باطری مربوطه تا حالا بیشتر از 320شات گرفتم ، هنوز 30 % هم مصرف نشده (با Fuji 2000 HD)

البته نمیشه گفت با این حالت تا 900 شات رو جواب بده اما واقعاً نسبت به باطری ها و شارژرهای دیگه حرف نداره.

درضمن این باطری ها با مرور زمان و عدم استفاده دشارژ نمی شوند . یکی از آشنایان که

عکاسی هم داره از همین باطری در آتلیه خودش استفاده میکنه و کاملاً هم ازش راضیه. تجربه نشان داده SONY

هیچوقت با اعتبار خودش بازی نمی کنه. اگه فلان کارخانه زیر زمینی چینی میاد همین مدل رو با

کیفیت خیلی پایین ارائه می ده و خریدار هم دقت نمیکنه خوب معلومه میشه نارضایتی از سونی و ناسزا به بانیان آن !

تو تمام بازار (توپخونه ، جمهوری ، ولیعصر و ناصر خسرو) که ما زیر و رو کردیم بندرت فروشگاهی پیدا میشه که

باطری و شارژر ارجینال بفروشه که خوب دوستان هم تو پست های قبلی به این مورد اشاره کردن و نگران این موضوع

هستند.
    ویرایش توسط farhad44 : Friday 25 December 2009 در ساعت 13:30 دلیل: لينك هاي غير مجاز

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    من خیلی دانشی در زمینه باتری و شارژر ندارم ولی چند صفحه آخر این تاپیک رو که خوندم، اون باتری هایی که از طریق سرچ تو گوگل به نظرم رسید جز بهترین باتریهاست رو تو این تاپیک ندیدم.

من دو تا صفحه رو به عنوان نتایج جستجوی بهترین باتری های قابل شارژ بازکردم تو هر دو سه باتری رو معرفی کرده بود که در هر دو باتری Saniyo Eneloop جزء لیست اون ها بود.
    مهمترین دلیل برای اینکه در این تاپیک از باتریهای Eneloop سانیو نام برده نشده , این است که این باتری ها هنوز در بازار ایران دیده نشدند!! (شاید تک و توک باشند, اما بصورت گسترده نه)

در لینک زیر (که نمیدانم چقدر معتبر است) بهترین باتری ها و شارژرهای سال 2009 معرفی شده که اغلب آنها در ایران وجود ندارند , به جز یونیروس UNiROSS
    ( یکی از آنها Ray o Vac است که تا جایی که میدانم در ایران به همین اسم تولید میشد و بعد از انقلاب نامش به "قوه پارس" تغییر کرد!! )

کد:
    http://www.metaefficient.com/rechargeable-batteries/best-rechargeable-batteries-battery-chargers.html
    فعلا ً تا زمان عرضه باتریهای eneloop , به نظر من بهترین جایگزین همین باتری Camelion : Always Ready است که تا ظرفیت 2300 mAh آن در بازار هست , قیمتش هم جفتی 6000 تومان :

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    yousefmon، alireza_3d، majid-ms و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    م
    در لینک زیر (که نمیدانم چقدر معتبر است) بهترین باتری ها و شارژرهای سال 2009 معرفی شده که اغلب آنها در ایران وجود ندارند , به جز یونیروس UNiROSS
    بله این صفحه رو دیده بودم و یکی از همون دو صفحه ای بود بود که اشاره کرده بودم. فکر می کنم این uniross هم با uniross های موجود در بازار ایران متفاوت باشه . این uniross هم از همون تکنولوژی hybrid NiMH استفاده می کنه که ساخت فرانسه هست نه چین .

بله فکر می کنم باطری که معرفی کردید باطری بسیار خوبی است . متشکر

كاربر آشنا alireza_3d آواتار ها
    تشکر کرده
    59

فعلا ً تا زمان عرضه باتریهای eneloop , به نظر من بهترین جایگزین همین باتری Camelion : Always Ready است که تا ظرفیت 2300 mAh آن در بازار هست , قیمتش هم جفتی 6000 تومان
    جایی رو میشناسید که بشه غیر حضوری از شهرستان این باتری ها رو خرید ؟

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    فعلا ً تا زمان عرضه باتریهای eneloop , به نظر من بهترین جایگزین همین باتری Camelion : Always Ready است که تا ظرفیت 2300 mAh آن در بازار هست , قیمتش هم جفتی 6000 تومان :

یکی دو نفر از دوستان به من گفتند که این نوع باتری کملیون, حداکثر ظرفیتش 2100 میلی آمپر است و در سایتش هم بیشتر از این ندارد, باتری های خودم که 2300 است, این هم لینکشان در سایت کملیون :
    کد:
    http://www.camelionbattery.com/showbat1.asp?bat=541
    در هر پک هم 2 عدد باتری وجود دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_3d نمایش پست ها
    جایی رو میشناسید که بشه غیر حضوری از شهرستان این باتری ها رو خرید ؟
    بله, ولی احتمالا ً هزینه ارسال باتریها به اندازه قیمت آنها میشود.
    یک ایمیل به آدرس info@camelion.ir بزنید و محل نزدیکترین نمایندگی فروش به شهرتان را سوال کنید , شاید نیازی به خرید از شهر دیگر نداشته باشید ,پاسخی که مدتی قبل برای من آمده بود این است:
    dear

pls call tel : 0511-2225714 camelion sales agent , in your area .
    if you have any comment about camelion products quality and packing pls send to us directly ,

best regards,,
    CIC
    <camelion information center>
    middle east ,tehran, iran.//
    rodentia، alireza_3d، mreza1001 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا MamuMehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    39

با سونی سری BCG-34HRMF و باطریهای مربوطه 720 شات گرفتم :biggrin:

این باطری هنوزم جون داره و حداقل 20-30 تایی شات دیگه رو جواب می ده !

( با دوربین Fuji 2000 HD و البته بدون استفاده از فلاش :cool:)،واقعاً معرکه است.
    shabab تشکر می‌کند.

كاربر آشنا alireza_3d آواتار ها
    تشکر کرده
    59

برای این باتری های AlwaysReady شارژر خاصی پیشنهاد شده ؟
    آیا با شارژر های Ni-MH قابل استفاده هست ؟

شارژر Camelion مدل BC-0668 رو کسی استفاده کرده ؟

کد:
    http://www.camelionbattery.com/showart.asp?art=181
    پکیج این مدل شارژر با باتری هست یا بدون باتری ؟

ممنون.