صفحه 199 از 213 نخستنخست ... 99 149 189 195 196 197 198 199 200 201 202 203 209 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,981 تا 1,990 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    با سلام دوستان من چند روزی هست که یه گریپ و باتری هانل برای دی 7100 به ارزش 400نومان خریدم
    اول همه چیز خوب بود و کاملا تست کردم و اوکی بود ولی پس از یه روز که سراغ دوربین رفتم خطای باتری داد و دوربین روشن نشد و مجبورا باتری هانل و از گریپ در اوردم و جا زدم درست شد
    ولی بازم پس از چند ساعت همین مشکل پیش اومد
    که گریپ و باز کردم و باتری اصلی و خارج کردم وباتری هانلرو خود دوربین بستم که بازم ارور داد که یه بار دیگه باز و بسته کردم کار کرد مشکلی نداشت
    حالا سوالی که دارم:1 ایا باتری خرابه
    2-ایا با استفاده همزمان دو باتری این مشکل پیش میاد
    ممنون
    درود،

دوست گرامی این مشکل مربوط به گریپ شما میشود نه خود باتری.

باتری های Third Party معمولا از mAh کمتری نسبت به باتری های اصلی برخوردار هستند که اولا با این باتری ها تعداد عکسهایی که می تونید بندازید در شرایط مساوی، همیشه کمتر از تعداد عکسهایی هست که می تونید با باتری اصلی بندازید.

دوما همونطور که دوستان هم اشاره کردند به دلیل حساس بودن دوربینهای DSLR به توان و ولتاز و آمپراژ باتری، همیشه بهتر هست که از باتری های اصلی استفاده کنید. توصیه خود شرکتها هم به همین منوال هست.
    msh2200 و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

باطری های دوربین کانن LP-E6 که بر روی اکثر دوربین ها من جمله 6D و 5D MIII استفاده میشود، آیا با باطری LP-E6N که بر روی 7D MII استفاده شده متفاوت است؟
    یعنی به هم نمیخورند؟
    ضمنا، اصلی و تقلبی قابل تشخیص اند؟ 50 تومان و اصلی 250 تومان حدودا قیمت دارند.!!
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوستان
    ای کاش قبل از خرید دوربین با این سایت آشنا میشدم
    دوستان من یک nikon L320 دارم . من برای دو جفت باطری آلمانی به نام anumato خریدم به قیمت 34 تومان با هم و یک شارژر به قیمت 20 تومن ولی متاسفانه از این دوربین اصلا نمیتونم استفاد کنم . چند تا اشکال داره
    1- اگر توی شب 20-30 تا عکس با فلاش بگیرم سریعا باطریش تموم میشه
    2- توی روز بدون فلاش حدود 60-70 تا زود تموم میشه
    3- اگر باطری ها استفاده نشن خیلی زود یعی در ظرف 1-2 روز سریعا خالی میشن
    4- زمان شارژ باطری ها هم خیلی طولانی هست حدودا 10 ساعت
    همه اینها باعث شده عملا نتونم از این دوربین استفاده کن
    از طرفی هم قیمت باطری و شارژر هر بار خدود 50-60 تومن در نمیاد و نمیشه همش با شانس و اینا خرید
    حالا میشه از عزیزان متخصص چند تا سوال منو جواب بدن
    1- با دوربینی مثل من با فرض خوب بودن باطری و شارژر به طور استاندارد چند تا عکس میشه گرفت؟
    2- شارژر و باطری خوب معرفی کنید (چیزی که امتحان خودشو پس داده باشه)
    3-هر نکته دیگه که به ذهنتون میرسه در این جهت لطفا بهم بگید چون این دوربینو کادو برای خانمم گرفتم ولی عملا بی استفاده مونده و خیلی خودم از این بابت ناراحتم

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط amnhck123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوستان من یک nikon L320 دارم . من برای دو جفت باطری آلمانی به نام anumato خریدم به قیمت 34 تومان با هم و یک شارژر به قیمت 20 تومن ولی متاسفانه از این دوربین اصلا نمیتونم استفاد کنم . چند تا اشکال داره
    از طرفی هم قیمت باطری و شارژر هر بار خدود 50-60 تومن در نمیاد و نمیشه همش با شانس و اینا خرید
    1- با دوربینی مثل من با فرض خوب بودن باطری و شارژر به طور استاندارد چند تا عکس میشه گرفت؟
    3-هر نکته دیگه که به ذهنتون میرسه در این جهت لطفا بهم بگید چون این دوربینو کادو برای خانمم گرفتم ولی عملا بی استفاده مونده و خیلی خودم از این بابت ناراحتم
    درود
    دوست عزیز ورودتون رو به سایت تبریک میگم
    بنده در مورد دوبین شما زیاد اطلاعاتی ندارم ولی مواردی که باطری رو مصرف میکنن بنده عرض میکنم شما رعایت کنید به این صورت عمر باطری شما بیشتر خواهد شد
    1- کنتراست مانیتور یا صفحه نمایش رو پایین بیارید با توجه به بزرگ بودن صفحه مانیتور باطری زیادی صرف روشن نگه داشتن اون میشه
    2- در همه دوربینها قسمتی برای تایمر خاموش کردن صفحه مانیتور یا Power saving وجود داره اون رو تا حداقل ممکن پایین بیارید تا مانیتور مثلا بعد از 15 ثانیه خاموش بشه
    3- در مواقعی که نور کافی دارید مثلا نور روز فلش رو خاموش کنید
    4- باطری و شارژر شما به احتمال خیلی زیاد و با توجه به قیمتشون تقلبی هستند چند صفحه قبل در مورد شارژر کملیون و باطریش بحث شده مطالعه کنید و سپس تهیه کنید این برند یکی از پر استفاده ترین برندها برای دوربینهای مشابه دوربین شماست عمر خوبی هم دارند ( یک بار هزینه کنید با آسایش استفاده کنید )
    5- از قرار دادن باطری در محیطهای گرم مثلا در کنار شوفاژ یا بخاری خودداری کنید
    6- NIKON یکی از بهترین برندهای موجود بازاره مطمئن هستم با تعویض باطری مشکل شما حل خواهد شد
    7- امیدوارم بهترین لحظات زندگی رو با این دوربین ثبت کنید و براتون خاطرات خوبی باقی بمونه
    اگر سوالی بود بفرمایید در خدمت هستم
    ارادتمند
    amnhck123 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط amnhck123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام دوست عزیز،

متاسفانه هم باتری ها و هم شارژری که خریده اید تقلبی هستند. پیشنهاد میکنم که دیگه اصلا از این شارژرها و باتری ها استفاده نکنید چون علاوه بر صدمه زدن به خود دوربین احتمال منفجر شدن اونها هم وجود داره.

شما با استفاده از باتری های اصلی آلکالاین قادر خواهید بود حدودا 310 عکس، با چهار باتری قلمی لیتیوم حدود 810 عکس و با باتریهای EN-MH2 نیکون با قابلیت شارژ مجدد، حدود 450 عکس بگیرید.

پیشنهاد می کنم که چهار عدد باتری قابل شارژ Ni-MH با همون نیکل متال هیدرید از برند Camelion با شارژر تهیه بفرمایید.

توجه فرمایید که باتری هایی که تهیه میکنید اگر می خوایید قابلیت شارژ مجدد داشته باشند باید حتما Ni-MH باشند.

cam.JPG

ch1.JPG

ch2.JPG

مدت زمان شارژ کامل برای هر چهار باتری حدودا 5 ساعت خواهد بود.

برند Camelion از برندهایی هست که تقلبی ندارد یا اگه داشته باشد بسیار کم هست. موقع خرید از جای معتبر و از اصل بودن محصول مطمئن بشید.

موفق باشید.
    msh2200، hanif azizzadeh، amnhck123 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

با برند Camelion کار کردم، شرکت خوب و قابل اعتمادی هست،
    ولی 5 ساعت برای شارژ یه باطری به نظرم خیلی زیاده!!!
    خیلی اتفاقی برخورد کردم با یه شارژر با مارک Uniross اولش فکر کردم، حتما تبلیغات دروغه، یا از این چینی آشغالیاس! ریسک کردم گرفتم، وقتی خوب آزمایشش کردم و کارشو دیدم، متعجب موندم! خودش ادعا کرده در یک ساعت باطری رو شارژ می کنه، ولی من تا به حال هر باطری توش گذاشتم در زمان کمتر از 30 دقیقه Full شد، گفتم شایدم غیر واقعی باشه، چندین بار امتحان کردم، هم باطری ها واقعا پر شده بود، هم دوام زیادی در نگهداری جریان الکتریسیته داشتن. باورش سخته ولی من باطری های نیم قلمی (AAA) در زمان 9 دقیقه هم باهاش شارژ کردم. Full !!!
    تحقیق که کردم دیدم، یه شرکت معروف فرانسوی هست، که البته در چین مونتاژ می کنه. ولی کیفیتش فوق العاده ست.
    چند سال پیش از دیجی کالا گرفته بودم، وقتی سفارش دادم تو سایت نوشت ناموجود! و دیگه هیچ وقت از اون مدل شارژر نیاورد. تو بازار هم من ندیدم این مارکو، به هر کی میگم کسی نمی شناسه. ولی من بهش اعتماد کامل دارم. دلیلش هم شارژر کردن باطری هست که 12 سال پیش خریده بودم و سوخته بود، الان چند سالی هست همون باطری سوخته رو هی شارژ می کنم استفاده می کنم. و موارد زیاد دیگه.
    داخل بسته اش هم سوکت فندکی ماشن داره، هم آداپتور 220 شهری.
    به نظرم هر جا این مارک رو دیدین چشم بسته بگیرین، البته من هنوز دنبال این مارک می گردم که یکی دیگه ازش بگیرم.
    IMGP2468X.jpg
    Dariush Chegini و hanif azizzadeh تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    خیلی اتفاقی برخورد کردم با یه شارژر با مارک Uniross اولش فکر کردم، حتما تبلیغات دروغه، یا از این چینی آشغالیاس! ریسک کردم گرفتم، وقتی خوب آزمایشش کردم و کارشو دیدم، متعجب موندم! خودش ادعا کرده در یک ساعت باطری رو شارژ می کنه، ولی من تا به حال هر باطری توش گذاشتم در زمان کمتر از 30 دقیقه Full شد، گفتم شایدم غیر واقعی باشه، چندین بار امتحان کردم، هم باطری ها واقعا پر شده بود، هم دوام زیادی در نگهداری جریان الکتریسیته داشتن. باورش سخته ولی من باطری های نیم قلمی (AAA) در زمان 9 دقیقه هم باهاش شارژ کردم. Full !!!
    تحقیق که کردم دیدم، یه شرکت معروف فرانسوی هست، که البته در چین مونتاژ می کنه. ولی کیفیتش فوق العاده ست.
    چند سال پیش از دیجی کالا گرفته بودم، وقتی سفارش دادم تو سایت نوشت ناموجود! و دیگه هیچ وقت از اون مدل شارژر نیاورد. تو بازار هم من ندیدم این مارکو، به هر کی میگم کسی نمی شناسه. ولی من بهش اعتماد کامل دارم. دلیلش هم شارژر کردن باطری هست که 12 سال پیش خریده بودم و سوخته بود، الان چند سالی هست همون باطری سوخته رو هی شارژ می کنم استفاده می کنم. و موارد زیاد دیگه.
    به نظرم هر جا این مارک رو دیدین چشم بسته بگیرین، البته من هنوز دنبال این مارک می گردم که یکی دیگه ازش بگیرم.
    IMGP2468X.jpg
    درود
    البته عطا جان فکر میکنم اشتباه تایپی داشتن چون این شارژر رو دارم و شارژ کاملش در 1 ساعت!!! روی جلدش در پست قبل هم نوشته شده
    ولی خب این موردی که شما فرمودید هم جالب توجه بود ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که عمر مفید باطری و چارت بازدهی اون هم بسیار مهمه
    به هر حال متشکر از اطلاعاتتون
    msh2200 و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط hanif azizzadeh نمایش پست ها
    درود
    البته عطا جان فکر میکنم اشتباه تایپی داشتن چون این شارژر رو دارم و شارژ کاملش در 1 ساعت!!! روی جلدش در پست قبل هم نوشته شده
    ولی خب این موردی که شما فرمودید هم جالب توجه بود ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که عمر مفید باطری و چارت بازدهی اون هم بسیار مهمه
    به هر حال متشکر از اطلاعاتتون
    آقای عزیز زاده، فکر کنم اشتباه گرفتید، من عطا نیستم
    hanif azizzadeh تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

تشکر کرده
    557

آقای عزیز زاده، فکر کنم اشتباه گرفتید، من عطا نیستم
    درود مجدد
    خیر بنده اشتباه نگرفتم بلکه طرف صحبتم هم با شما جناب فیروزبخش عزیز بود و هم عطا جان دوست خوبم احتمالا باید در دوقسمت موارد رو عرض میکردم که بدینوسیله از شما عذر خواهی میکنم
    برای اینکه آف تاپیک نباشه باطریهای کملیون در آمپراژهای مختلف عرضه میشن که با توجه به بالا بودن امپراژ عمر باطری در یک بازه پر و خالی شده بیشتر خواهد بود
    به شخصه از نوع 2500 میلی آمپر استفاده میکنم باید عرض کنم خالی کردن این باطری واقعا کار مشکلی است
    ارادتمند همه دوستان خوبم
    msh2200، Shafy، BraveKnight و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    توجه داشته باشید شارژ سریع همیشه هم خوب نیست! بخصوص از یک حد اگر بالاتر بره که منجر به افزایش دمای زیاد باطری شود خودش موجب افت کیفیت و ذخیره سازی هم خواهد شد!
    اگر نه فکر می کنید نمی شه شارژر های موبایل را طوری طراحی کرد که ظرف مدت یک ساعت شارژ فول بدهند؟
    ارادتمند
    ata_m3 و sina-sarhadi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات