صفحه 6 از 17 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 163
Like Tree148تشکر

موضوع: سوال در مورد سرعت سینک.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

پیش فرض پاسخ: سوال در مورد سرعت سینک.

در Dslr هایی كه شاتر مكانیكی دارند این قسمت ( پرده ) وجود داره و منظور سازنده از اینكه میگه مثلا شاتر دوربین تا 100000 شات گارانتی داره اینه كه این قسمت مكانیكی تا 100000 شات دارای خطای مجازه و بعد از اون ممكنه خطاش كمی بیشتر بشه

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

فرهاد جان.....

ذهنیت شما در مورد دوربین های SLR Like و كامپك صحیح است و نه در مورد DSLR ها....

در SLR Like و كامپك سنسور دایما در حال نور دیدن است ( به همین دلیل عمر كمتری دارند ) اما در DSLR ها اینطور نیست و هنگامی كه پرده ی شاتر بالا می رود نور با سنسور برخورد می كند.عین مكانیزم دوربین های فیلمی.

مگر نشنیده اید صدای شاتر سلطان را؟
    farhad44 و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

این سئوال از مدتها پیش که به Dslr علاقه مند شده بودم فکرمو به خودش مشغول کردهبود ولی از اونجاییکه احتمال میدادم خیلی سوال ابتدایی باشه ، در این مدت با مطالبی که توی فروم و سایتهای دیگه دیدم به همین نتیجه ای که آقا کاوه گفتن رسیدم. این تاپیک رو که دیدم تمام این 6 صفحه رو خوندم و علاوه بر مبحث سینک از مطالبی که در مورد تکنولوژی سنسور بحث شده بود واقعا لذت بردم.
    اما یه نقطه مبهم هنوز توی ذهنم هست، که Dslr دار های فروم میتونن راهنمایی کنن . سئوال اینه مثلا فرض کنیم سرعت سینک Dslr ما 1/650 باشه و ما بخواهیم عکس با فلاش در 1/1000 بگیریم ، چه اتفاقی میافته؟ آیا مثل دوربین های Slr قدیمی تصویر نصفه( با یه قسمت تاریک ،رد شاتر) روی سنسور ثبت میشه؟ آیا تا بحال همچین اتفاقی براتون پیش اومده؟ اگه نمونه داشتته باشین در صورت امکان آپلود کنین.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

سلام

بله دقیقا به همان صورت که می فرمائید بسته به مقدار بالا بودن سرعت شاتر قسمتی از تصویر سیاه می شود یعنی هرچه سرعت بالاتر باشد مقدار بیشتری از تصویر تیره می شود
    Kaveh Ghobadi، Ali Shadi، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهیار سیاسی

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

خیلی ممنون، میتونین لطف کنین یه نمونه آپلود کنین تا ببینیم توی دیجیتال این اتفاق چطور ثبت میشه؟

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب صبح كه این سوال برام پیش اومد دوربین دم دستم نبود كه تست كنم چند دقیقه ی پیش تست كردم.

سرعت سینكرونایز نرمال فلاش در دوربین من 60/1 ثانیه است یعنی اگه توی مود اتوماتیك عكس بگیرید سرعت می ره روی 60/1 ولی یه سرعت سینك High Speed هم داره كه تا 250/1 می شه در حالت منوال با پاپ آپ فلاش روی دوربین با 250/1 هم عكس گرفت و حتا در مود منوال وقتی فلاش بالاست سرعت رو نمی تونید از 250/1 بیشتر بذارید ( اصلا نمیره روی سرعت بالاتر).

اما ... وقتی اعجوبه رو روی دوربین می بندی ( خوب چرا كاوه به آلفا بگه سلطان ؟ منم دوست دارم به 580-EXII بگم اعجوبه :biggrin: ) حتا تا 8000/1 ثانیه هم سینك می كنه و عكس می گیره. فقط توی 8000/1 مجبور شدم ایزو رو كمی بالا تر بذارم (روی 640 گذاشتم) و فلاش رو هم روی 3+ بذارم تا نور عكس كافی بشه :)
    ME، Kaveh Ghobadi و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

دقیقا درسته اگر اعجوبه رو رو مد High speed Sync بگذارید با تمام سرعتها سینك میشه حتی 8000/1 ولی توجه داشته باشید كه برد فلاش كم میشه

این نصفه افتادن عكس و این مسائل هم مال قدیما بود

الان به لطف وجود انسانهای ابزار گرا !!! وسائلی در اختیار داریم كه ...
    farhad44 و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

فرهاد عزیز،

اون سرعت 1/60 سرعت سینک دوربین شما نیست. بلکه سرعت پیش‌فرض دوربینتان موقع استفاده از فلاش است که می‌نوان تغییرش داد. سرعت سینک دوربین 40d همان 1/250 است. چه با فلاش سرخود و چه با فلاش نازنینتان. اما اینکه فلاش 580 میتواند با سرعت های بالاتر هم سینک کند، در واقع در مد Fp فلاش است که می تواند این کار را به خرج کاهش قدرت فلاش انجام دهد.
    Arash، rezakh، A_Maddah و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    منم یه چیزی بگم که یه وقت شما فکر نکنید من لال بودم . می خواستم بگم که دی 70 و دی 70 اس هم با فلاش خود دوربین هنگامی که مد دوربین و فلاش منوال باشه تا سرعت 500/1 سینک می کنه اما دی 80 تا 1/200 سینک می کنه . (البته شنیده بودم دی 80 تا 1/250 سینک می کنه !!!!!!!)

اما چندی پیش که یک رادیو فلاش (s&s)خریدم این اتفاق برای من افتاد که رادیو فلاش روی دی 70 اس تا سرعت 1/250 که در اتلیه لازم داشتم سینک می شد و مشکللی هم نبود و عکس هم هیچ مشکلی نداشت اما هنگامی که رادیو فلاش را روی دی 80 بستم با سرعت 1/200 با مشکلی که اقای علیشادی گفتند مواجه شدم . یعنی نصف پایین عکس سیاه و نصف بالای ان روشن بود .هنگامی که سرعت را به 1/125 رسوندم عکس خوب شد و 1/100 سرعت عکس عالی شد و تاریکی بطور کامل از بین رفت .متاسفانه هر چی گشتم نتونستم عکس هارو که مشکل داشتن پیدا کنم و اپلود کنم .
    با عرض شرمندگی
    تا اومدم یه چیزی بنویسم چقدر پست اومد
    nmroshan، farhad44، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقای روشن توضیح دقیقی داد ولی جواب شما نبود!

در Dslr ها دقیقا مثل Slr ها... شاتر مکانیکی وجود داره و دقیقا مثل همون کار می‌کنه...
    در دوربین خودتان کافیست که آینه رو بزنید بالا تا شاتر رو(همونی که عکسش رو گذاشتید) ببینید.

در دوربینهای محدودی(از جمله دی۷۰ و دی۵۰ و بعضی دیگر) شاتر در سرعتهای خاصی بصورت الکترونیکی عمل می‌کند و در بعضی از سرعتها بصورت مکانیکی.
    البته شاتر مکانیکی وجود داره ولی با تاخیر بیشتری بسته میشه... و در اون سرعتها درحقیقت از مدار خارج است.
    nmroshan، babakdin543، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 6 از 17 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین