صفحه 7 از 17 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 163
Like Tree148تشکر

موضوع: سوال در مورد سرعت سینک.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: سوال در مورد سرعت سینک.

سلام

فرهاد عزیز،

اون سرعت 1/60 سرعت سینک دوربین شما نیست. بلکه سرعت پیش‌فرض دوربینتان موقع استفاده از فلاش است که می‌نوان تغییرش داد. سرعت سینک دوربین 40d همان 1/250 است. چه با فلاش سرخود و چه با فلاش نازنینتان. اما اینکه فلاش 580 میتواند با سرعت های بالاتر هم سینک کند، در واقع در مد Fp فلاش است که می تواند این کار را به خرج کاهش قدرت فلاش انجام دهد.
    بله دكتر روشن گرامی در واقع Focal Plane Flash است كه خوب نسبتا تكنولوژی جدیدی محسوب می شود. در دفترچه ی دوربین نوشته شده كه دوربین می تواند با فلاشهای كامپكت و غیر كنن در سرعت های 250/1 و پایینتر سینك شود ولی برای فلاشهای بزرگ استودیویی سرعت سینك 60/1 و كمتر است.

ضمنا وقتی سرعت رو بالاتر از 60/1 می گذارید علامت H كه به معنی High Speed Sync است روشن می شود.

دقیقا درسته اگر اعجوبه رو رو مد High speed Sync بگذارید با تمام سرعتها سینك میشه حتی 8000/1 ولی توجه داشته باشید كه برد فلاش كم میشه
    البته نادر جان من حتا در مود M دوربین كاری با تنظیمات فلاش نداشتم و وقتی سرعت رو بالا می برم خود فلاش اتوماتیك روی مود H می رود . نمی دانم این موضوع در 30D هم هست یانه.
    Ali Shadi و matthew تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

حالا که به لطف دوستان مسئله داره کاملا روشن میشه بهتره من هم دیگه نذارم سوالی تو ذهنم باقی بمونه، بعد از این صحبت هایی که مطرح شد ببینید دو حالت برام متصوره:

A- فلاشها با توجه به تکنولوژی ساخت نمیتونن نور خروجی رو در زمان کوچک یکجا تخلیه کنن ( حداقل در حد چند میلی ثانیه). به همین دلیل زمانی که زمان باز و بسته شدن شاتر از این حداقل زمان کوچکتر میشه (سرعت شاتر بیشتر میشه) فلاش از شاتر عقب میمونه و نتیجه این میشه که سنسور نوردهی ناقص داشته باشه.
    اگه اینطوری باشه یه مشکلی وجود داره و درست در نمیاد ، اینکه توی دیجیتال های غیر SLR که شاتر الکترونیکی دارن ، با سرعتهای بالا میشه براحتی با فلاش سرخود عکس گرفت ، اگه ایراد از فلاش بود در این حالت هم همون محدودیت مانع از عکاسی با سرعت بالا میشد (من همین حالا با FZ5 توی 1/1000 تست کردم مشکلی توی اکسپوزور عکس ندیدم).

B- در سرعتهای بالا فلاش و شاتر نمیتونن با هم همزمان بشن و فلاش یکم جلوتر یا عقب تر از باز شدن شاتر شلیک میکنه.
    این حالت اگه باشه با توجه با سرعت های بالای شاترهای جدید 1/8000 ;) مشکل بازهم به فلاش برمیگرده ، که بنظر میاد بشه با قرار دادن یه تاخیر زمانی در شاتر (Shutter lag( این مشکل حل شدنی باشه.

منتظر نظرات شما دوستان در این مورد هستم

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    حالا که به لطف دوستان مسئله داره کاملا روشن میشه بهتره من هم دیگه نذارم سوالی تو ذهنم باقی بمونه، بعد از این صحبت هایی که مطرح شد ببینید دو حالت برام متصوره:

A- فلاشها با توجه به تکنولوژی ساخت نمیتونن نور خروجی رو در زمان کوچک یکجا تخلیه کنن ( حداقل در حد چند میلی ثانیه). به همین دلیل زمانی که زمان باز و بسته شدن شاتر از این حداقل زمان کوچکتر میشه (سرعت شاتر بیشتر میشه) فلاش از شاتر عقب میمونه و نتیجه این میشه که سنسور نوردهی ناقص داشته باشه.
    اگه اینطوری باشه یه مشکلی وجود داره و درست در نمیاد ، اینکه توی دیجیتال های غیر SLR که شاتر الکترونیکی دارن ، با سرعتهای بالا میشه براحتی با فلاش سرخود عکس گرفت ، اگه ایراد از فلاش بود در این حالت هم همون محدودیت مانع از عکاسی با سرعت بالا میشد (من همین حالا با FZ5 توی 1/1000 تست کردم مشکلی توی اکسپوزور عکس ندیدم).

B- در سرعتهای بالا فلاش و شاتر نمیتونن با هم همزمان بشن و فلاش یکم جلوتر یا عقب تر از باز شدن شاتر شلیک میکنه.
    این حالت اگه باشه با توجه با سرعت های بالای شاترهای جدید 1/8000 ;) مشکل بازهم به فلاش برمیگرده ، که بنظر میاد بشه با قرار دادن یه تاخیر زمانی در شاتر (Shutter lag( این مشکل حل شدنی باشه.

منتظر نظرات شما دوستان در این مورد هستم
    علی جان پاسخ شما رو كاوه قبادی عزیز در پست شماره ی 52 داده اند. ظاهرا در SLR Like ها به دلیل عدم وجود پرده ی شاتر این مشكل وجود ندارد.
    Ali Shadi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

فرهاد خان اینو فردا امتحان میكنم و میگم ولی یك چیزی كه زده تو ذوقم اینه كه 30 دی فلش كنترل نداره و باید كاستم فانكشنهای فلاش رو رو خود فلاش تنظیم كرد

در مورد سوال علی جان

وقتی مثلا دارید با 8000/1 عكس میگیرید این فلاش چند فلاش با فركانس بالا میزنه كه یكیش با شاتر شما همزمان میشه به همین دلیله كه قدرت فلاش میاد پایین مثلا اگر با 10 هرتز بزنه نور اون فلاشی كه رو سنسور میفته میشه یك دهم به همین دلیل یا باید ایزو رو بالا ببرید یا اگر لنز اجازه بده از دیافراگم بازتری استفاده كنید
    Ali Shadi، farhad44 و matthew تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    ولی برای فلاشهای بزرگ استودیویی سرعت سینك 60/1 و كمتر است.
    .
    فرهاد عزیز، فکر می‌کنم این قضیه برای فلاش‌های خیلی قدیمی صدق می‌کند و شرکت‌های سازنده دوربین نیز طبق سنت این هشدار را در دفترچه دوربین ذکر می‌کنند.
    والا بنده با فلاش‌های استودیویی خیلی معمولی خودم همیشه 1/500 سینک می‌کنم. مطمئنم با دوربین شما و با استفاده از سیم سینک بتوان با 1/250 سینک کرد.
    Ali Shadi، farhad44 و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

همان طور كه قبلا عرض كردم و فرهاد جان فرمودند.

در دوربین های Slr Like شاتری مكانیكی وجود ندارد و كلا چیزی مثل پرده و امثال آنها وجود ندارد.یعنی قطعه ی متحركی وجود ندارد.

به همین دلیل صدایی از بدنه به عنوان صدای شاتر به گوش نمی رسد....!

و در نهایت اینكه در این دوربین ها سنسور مثل دوربنی فیلمبرداری عمل می كند و دایما در حال انتقال تصاویر به ویزور و ال سی دی است.

در سیستم های لایو ویو جدید دوربین های Dslr شاید مثل Slr Like تصویر را دایم ببینیم.اما این انتقال تصویر توسط آینه و منشور انجام می شود و نه توسط سنسور دوربین.

یادم نیست.اما یك مدل Slr Like وجود داشت كه شاتر مكانیكی داشتند.الان هرچی فكر می كنم یادم نیست كدام بود.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

سلام
    در دوربینهای كنون در مد پی و اتو سرعت سینك 60/1 و در مد منوال 250/1 است
    حالا سوال من اینه كه با توجه به این اختلاف سرعت چرا از نظر شرایط نوری تغیر چندانی در دو عكس نیست؟
    ممنون
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

كامیار جان برای اینكه روی مد اتو دوربین از ایزوی 400 استفاده میكنه

كاوه جان

مطمئن نیستم ولی روی 40 دی وقتی میری روی لایو ویو یك صدایی مثل بالا رفتن اینه و باز شدن شاتر میاد اینو از مسعود باید بپرسیم

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    علی جان پاسخ شما رو كاوه قبادی عزیز در پست شماره ی 52 داده اند. ظاهرا در SLR Like ها به دلیل عدم وجود پرده ی شاتر این مشكل وجود ندارد.
    دوست ارجمندم آقا فرهاد ،همین مسئله منو به شک انداخته : همونطور که نوشتم تو اون تستی که من کردم شاتر الکترونیکی بر روی سنسور فقط 1/1000 ثانیه نوردهی داشت، یعنی اگه سینک فلاش رو 1/250 بگیریم فقط 25% درصد نور فلاش باید به سنسور برسه و عکس مشکل نوردهی داشته باشه (Under expose) در حالیکه من همچین مشکلی رو تو عکس نمیبینم.
    اگه اشکال از همین تاخیر های مکانیکی باشه ،حذف پرده شاتر تاخیر مکانیکی رو برطرف میکنه ولی دوربینهایی مثل دروربین شما که قادرن تو سرعتهای بالایی مثل 1/8000 عکس بگیرن و به عبارتی شاتر میتونه تو این زمان بره و برگرده ، این اشکال باید کلا از بین میرفت.

یه مقاله هم که تو سایت آقای راکول دیدم بد نیست ببینید:

کد:
    http://www.kenrockwell.com/tech/syncspeed.htm

به نوشته ایشون زمان تخلیه فلش حدود 1/10000 هست!!!!

Electronic flash is an instantaneous blast of light. At full power your flash may only last for a thousandth of a second. At typical power levels and with automatic settings it's probably be closer to 1/10,000 of a second.
    با توجه به مطالب فوق آیا نمیشه این زمان تخلیه 1/10000 ثانیه را در بدترین حالت درست در میانه بازه 1/8000 شاتر شلیک کرد تا این مشکل برطرف بشه ا؟ :confused: :confused:

البته توی این چارت هم تو همین مقاله به نظر میرسه زمان تخلیه 1/1000 ثانیه است: :confused::confused:

farhad44 تشکر می‌کند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها
    كامیار جان برای اینكه روی مد اتو دوربین از ایزوی 400 استفاده میكنه
    میدونم نادر جان اما رو مد پی و منوال هم اگر ایزو رو رو 400 بزاریم باز هم تو دو سرعت 60/1 و 250/1 شرایط نوری تقریبا یكسان هستند
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

صفحه 7 از 17 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین