صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 95
Like Tree166تشکر

موضوع: Tamron 70-200mm F2.8 Di VC USD G2

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

بهترین تست موجود برای شارپنس مربوط به وبلاگ lensrental هست. این تست به دلیل انجام آزمایش روی تعداد زیادی نسخه از یک لنز، بسیار معتبر هست و بررسی های دیگر یعنی تقریبا همه سایتهای دیگر(که تنها یک نسخه از لنزی را تست می کنند) ارزش خود را در مقابل این بررسی از دست می دهند:

https://www.lensrentals.com/blog/201...-di-vc-usd-g2/

تعداد 10 نسخه از این لنز تست شده است و خروجی آنها میانگیری شده است! در مورد کنون تعداد نسخه ها 26 است!

70mm:
    TamCan70.png

135mm:
    TamCan135.png

200mm:
    TamCan200.png

چند نکته:

- خطهای پایینتر(آبی و بنفش) مربوط به رزلوشن جزییات ریز(fine details) هست.
    - خط عمودی میان دو نمودار مربوط به وسط کادر هست. یعنی برای لنز کنون اگر به سمت راست حرکت کنید رزلوشن گوشه های تصویر را می بینید. و برای تمرون اگر به سمت چپ بروید رزلوشن گوشه ها را می بینید. مثلا کنون روی 70 میلیمتر در وسط تصویر شارپتر از تمرون هست(مخصوصا روی جزییات ریز) ولی در تمرون گوشه ها بهتر از کنون هستند.

ننیجه گیری:
    از نظر شارپنس نسبت به کنون با در نظر گرفتن قیمت لنز با ارزشی هست و با پول اضافه آن می توانید لنزی دیگر بخرید. البته مثل هز لنز دیگری محدودیت های آن را هم باید در نظر گرفت.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Sunday 10 September 2017 در ساعت 20:45
    yaghoobi، MahBaz، pargraphic و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام . من درمورد این لنز تامرون یک سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید . کار من عکاسی از کودکه و سوژه هام مرتب در حال حرکتن . میخوام ببینم سرعت فوکوس این لنز به چه صورته . من یه لنز 50 f1.4 canon دارم که فوکوسش برای سوژه درحال حرکت فاجعه س . و حدود 60 درصد از عکسها تاره . کافیه سوژه یه کم حرکت کنه تا عکس تار بشه . این لنز از این جهت چطوره ؟
    homay تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    498

نقل قول نوشته اصلی توسط hanieh_d نمایش پست ها
    سلام . من درمورد این لنز تامرون یک سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید . کار من عکاسی از کودکه و سوژه هام مرتب در حال حرکتن . میخوام ببینم سرعت فوکوس این لنز به چه صورته . من یه لنز 50 f1.4 canon دارم که فوکوسش برای سوژه درحال حرکت فاجعه س . و حدود 60 درصد از عکسها تاره . کافیه سوژه یه کم حرکت کنه تا عکس تار بشه . این لنز از این جهت چطوره ؟
    سلام. مشکل شما بیشتر به استابلایزر (لرزشگیر) برمیگرده.. البته که سرعت فوکوس تامرون خیلی عالیه..
    hanieh_d تشکر می‌کند.

كاربر جديد amin_dd آواتار ها
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط hanieh_d نمایش پست ها
    سرعت فوكوس اين لنز تقريباً چند صدم ثانيه با نمونه كنون فرق داره و فوق العاده سريعه، لرزشگيري هم كه داره تا ٥ استاپ هست.
    hanieh_d تشکر می‌کند.

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

مدتی است دارم روی Tamron SP 24-70mm F2.8 G2 و Sigma 24-70mm F2.8 Art تحقیق میکنم، نتیجه بررسی ها:

- وزن نسخه سیگمایی حدود 120 گرم بیشتر است.
    - قیمت نسخه سیگمایی 100 دلار بیشتر است.
    - هر دو دارای لرزشگیر هستند.
    - در F2.8 در مرکز و همه فوکالها، نسخه تامرونی شارپتر است.
    - در F2.8 و در کورنر ها، در فوکال 70 شارپنس برابر است اما در بقیه فوکالها بصورت محسوس نسخه تامرونی شارپتر است.
    - در فوکال زیر 50 و F2.8 بصورت محسوس نسخه تامرونی CA کمتری دارد.
    - نسخه سیگمایی تنها در مانت سیلینگ دارند اما در نسخه تامرونی در مانت، جلو و رینگ سیلینگ وجود دارد.
    - هر دو نسخه بوسیله داکت قابل آپگرید و برنامه ریزی هستند.
    - سرعت اتوفوکوس بصورت ناچیزی در نسخه تامرونی بهتر است.
    - در هر دو لنز موتور فوکوس صدای کمی تولید میکند اما صدای موتور فوکوس در نسخه تامرونی کمتر است.
    - در نسخه تامرونی برای رسیدن به فوکال واید، زوم رینگ باید به راست بچرخد، اما در نسخه سیگمایی باید به چپ بچرخد.
    - در ماکرو، بزرگنمایی سیگما کمی بیشتر است.
    - در بوکه و بزرگنمایی 1:1 در نسخه تامرونی کمیOnion ring وجود دارند و اما در نسخه سیگمایی بوکه ها سافت است(در غیر بزرگنمایی 1:1، onion ring اصلا مشخص نیست).
    yaghoobi، Nima Sadigh، pargraphic و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

كاربر جديد ebadi360 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

تازه دارم لذت عکاسی رو با این لنز حس می کنم
    به نظرم اختلاف اندکی با رقیب کنونی خودش داره و در اکثر موارد هم بهتره

وقت زیادی رو برای مقایسه با canon F2.8 is II گذاشتم ، چه روی کاغذ و چه تجربی ، به نظرم ارزش خرید رو داره.
    obsidiyan و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.

كاربر همراه aliakbar آواتار ها
    تشکر کرده
    755

نقل قول نوشته اصلی توسط HM6699 نمایش پست ها
    مدتی است دارم روی Tamron SP 24-70mm F2.8 G2 و Sigma 24-70mm F2.8 Art تحقیق میکنم، نتیجه بررسی ها:

- وزن نسخه سیگمایی حدود 120 گرم بیشتر است.
    - قیمت نسخه سیگمایی 100 دلار بیشتر است.
    - هر دو دارای لرزشگیر هستند.
    - در F2.8 در مرکز و همه فوکالها، نسخه تامرونی شارپتر است.
    - در F2.8 و در کورنر ها، در فوکال 70 شارپنس برابر است اما در بقیه فوکالها بصورت محسوس نسخه تامرونی شارپتر است.
    - در فوکال زیر 50 و F2.8 بصورت محسوس نسخه تامرونی CA کمتری دارد.
    - نسخه سیگمایی تنها در مانت سیلینگ دارند اما در نسخه تامرونی در مانت، جلو و رینگ سیلینگ وجود دارد.
    - هر دو نسخه بوسیله داکت قابل آپگرید و برنامه ریزی هستند.
    - سرعت اتوفوکوس بصورت ناچیزی در نسخه تامرونی بهتر است.
    - در هر دو لنز موتور فوکوس صدای کمی تولید میکند اما صدای موتور فوکوس در نسخه تامرونی کمتر است.
    - در نسخه تامرونی برای رسیدن به فوکال واید، زوم رینگ باید به راست بچرخد، اما در نسخه سیگمایی باید به چپ بچرخد.
    - در ماکرو، بزرگنمایی سیگما کمی بیشتر است.
    - در بوکه و بزرگنمایی 1:1 در نسخه تامرونی کمیOnion ring وجود دارند و اما در نسخه سیگمایی بوکه ها سافت است(در غیر بزرگنمایی 1:1، onion ring اصلا مشخص نیست).
    سلام

ببخشید تاپیک رو اشتباه اومدید . اینجا در باره تامرون 200-70 g2 صحبت میشه.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    بهترین تست موجود برای شارپنس مربوط به وبلاگ lensrental هست. این تست به دلیل انجام آزمایش روی تعداد زیادی نسخه از یک لنز، بسیار معتبر هست و بررسی های دیگر یعنی تقریبا همه سایتهای دیگر(که تنها یک نسخه از لنزی را تست می کنند) ارزش خود را در مقابل این بررسی از دست می دهند:

https://www.lensrentals.com/blog/201...-di-vc-usd-g2/

تعداد 10 نسخه از این لنز تست شده است و خروجی آنها میانگیری شده است! در مورد کنون تعداد نسخه ها 26 است!

70mm:
    TamCan70.png

135mm:
    TamCan135.png

200mm:
    TamCan200.png

چند نکته:

- خطهای پایینتر(آبی و بنفش) مربوط به رزلوشن جزییات ریز(fine details) هست.
    - خط عمودی میان دو نمودار مربوط به وسط کادر هست. یعنی برای لنز کنون اگر به سمت راست حرکت کنید رزلوشن گوشه های تصویر را می بینید. و برای تمرون اگر به سمت چپ بروید رزلوشن گوشه ها را می بینید. مثلا کنون روی 70 میلیمتر در وسط تصویر شارپتر از تمرون هست(مخصوصا روی جزییات ریز) ولی در تمرون گوشه ها بهتر از کنون هستند.

ننیجه گیری:
    از نظر شارپنس نسبت به کنون با در نظر گرفتن قیمت لنز با ارزشی هست و با پول اضافه آن می توانید لنزی دیگر بخرید. البته مثل هز لنز دیگری محدودیت های آن را هم باید در نظر گرفت.
    این بحث تفاوت نسخه های یک لنز در مورد لنزهای تولیدی شرکت های غیر اصلی همیشه وجود داره. هم سیگما و هم تامرون هم از این قاعده مستثنی نیستند. حساسیتی که روی کنترل کیفیت در نیکون و کنون هست لابد اینجاها برای پایین تر اومدن قیمت کمتره. برای همین ریویوهای یک جایی مثل لنز رنتال خیلی مهم تر هستند. در مورد این لنز هم اختلاف روایت تا الان زیاد بوده. هرچند کلا در اینکه در بخش هایی از نسخه قبلی بهتر بوده تردید ندارند. انگار ترکیب و فرمول چینش عدسی ها با نسخه قبلی تفاوت نداشته.
    در مورد سرعت فوکوس سرعتش عالیه ولی گزارشهایی هم از نسبت نه چندان خوب فوکوس خوب برابر تعداد شات کلی وجود داره. به ویژه در شرایط نوری پیچیده تر و لولایت.
    سیلینگ لنز نسبت به نسخه قبلی که خیلی بد بود به شدت بهتر شده.
    در کل به دلیل وجود لرزشگیر قابل قبولش و قیمت مناسبش تا حدی برابر کنون ارزش خرید داره. برابر نیکون هم وزن خوب و قیمت کمتر و تمام.
    پ ن: البته فکر کنم بنده به عنوان تاپیک دقت نکردم و همه چیزهایی که گفتم مربوط با تامرون 70_24 جی تو جدید بود و نه 200-70
    معذرتخواهی
    aliakbar تشکر می‌کند.

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

نقل قول نوشته اصلی توسط aliakbar نمایش پست ها
    سلام

ببخشید تاپیک رو اشتباه اومدید . اینجا در باره تامرون 200-70 g2 صحبت میشه.
    بله، حق با شماست.
    لطفا یکی از مدیران به تاپیک مربوطه انتقال بدن.
    aliakbar تشکر می‌کند.
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

كاربر آشنا Shadow1 آواتار ها
    تشکر کرده
    141

تست های د دیجتال پیکچرز
    https://www.the-digital-picture.com/...mp=0&APIComp=0
    در ریویو ها و نقد های مختلف برای این لنز تامرون پایداری در نمونه های مختلف ذکر شده که خیال آدم رو برای خرید تخت میکنه
    یعنی اگه سه تا از این لنز باشه عملکرد همه شبیه به هم هست نه که یکی خوب یکی داغون ..
    mohsen.sh تشکر می‌کند.
    Canon EOS Kiss X3 - EF-S 18-55mm IS Kit
    5Ds r - 16-35 F4 - samyang 8mm F3.5

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین