صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 109
Like Tree408تشکر

موضوع: Canon EOS 6D Mark II

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط pargraphic نمایش پست ها
    این جمله که جز مرکز هیچ کدوم .... یعنی چی؟
    خیلی برام مهمه بدونم ...
    سلام

من خودم هم 6D دارم، فقط و فقط از نقطه وسط این دوربین راضی هستم که تو هر شرایطی فوکوس خوبی داره، نقاط دیگر در هنگام استفاده از لنزهایی با دیافراگم باز یا سوژه در حال حرکت فوکوس دقیقی ندارم! (یعنی به دقت نقطه وسط)

دلیلش هم این است که نقطه وسط 6D قدیمی کراس تایپ است، و دیگر نقاط آن معمولی...

در مورد نقاط فوکوس این دوربین هم چون پراکنده نیستند و تمام آنها در مرکز جمع شده اند به دل من یکی نشست! البته تو شایعات قبل از معرفی این دوربین که 45 نقطه ذکر شده بود میشد حدس زد که همان سیستم فوکوس 80D روی این دوربین است.
    Hoda Zaeimi، pargraphic، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    863

نقل قول نوشته اصلی توسط AliM89 نمایش پست ها
    سلام

من خودم هم 6D دارم، فقط و فقط از نقطه وسط این دوربین راضی هستم که تو هر شرایطی فوکوس خوبی داره، نقاط دیگر در هنگام استفاده از لنزهایی با دیافراگم باز یا سوژه در حال حرکت فوکوس دقیقی ندارم! (یعنی به دقت نقطه وسط)

دلیلش هم این است که نقطه وسط 6D قدیمی کراس تایپ است، و دیگر نقاط آن معمولی...

در مورد نقاط فوکوس این دوربین هم چون پراکنده نیستند و تمام آنها در مرکز جمع شده اند به دل من یکی نشست! البته تو شایعات قبل از معرفی این دوربین که 45 نقطه ذکر شده بود میشد حدس زد که همان سیستم فوکوس 80D روی این دوربین است.
    منم دقیقا این مشکل رو دارم . تو آف باز فقط نقطه وسط فوکوس دقیق داره. اول شک ام به فرونت فوکوس و بک فوکوس رفت کلی با اون سر و کله زدن اونم وقتی با چارت تنظیم می‌کنم بین نقطه وسط با بقیه نقاط باز اختلاف هست ... پس طبق تجربه شما فقط بذارم وسط بعد ترکیب بندی رو درست کنم؟
    علیرضا قاسم زاده ایروانی
    instagram.com/alireza__iravani

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط pargraphic نمایش پست ها
    منم دقیقا این مشکل رو دارم . تو آف باز فقط نقطه وسط فوکوس دقیق داره. اول شک ام به فرونت فوکوس و بک فوکوس رفت کلی با اون سر و کله زدن اونم وقتی با چارت تنظیم می‌کنم بین نقطه وسط با بقیه نقاط باز اختلاف هست ... پس طبق تجربه شما فقط بذارم وسط بعد ترکیب بندی رو درست کنم؟
    خیر قربان، من پیشنهادی ندادم، فقط میگم تو شرایط خاص فوکوس نقاط کراس تایپ بهتر از معمولی است.

شما تو شرایط نوری خوب (نقطه فوکوس روی یک منقطه پر کنتراست) + سوژه ثابت + دوربین روی سه پایه و سرعت شاتر بالا تست کنید، اگر لنز بک فوکوس و فرانت فوکوس نداشته باشد باید روی تک تک نقاط به شما فوکوس دقیقی بدهد. اگر مشکلی بود برای تنظیم به تعمیرگاه مرکزی تشریف ببرید.

عذر بابت آف تاپیک...
    pargraphic و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

در یک سال گذشته شاهد بودم خیلی از دوستان انجمن منتظر این بدنه بودند و لحظه شماری میکردند ولی حالا که نظرات دوستان هم فرومی و حتی سایت های خارجی رو که خوندم تقریبا یکی هست بنظر میاد 6D جدید نتونسته حتی به نصف خواسته های کاربرانش پاسخ بده ، اونطور که گفته میشه در 2018 فیلمبرداری 4K با 120p خواهیم داشت که اگر اینطور باشه وجود یک 4K با 24p برای این دوربین که سالانه آپدیت نمیشه و حداکثر سه چهار سالی تا نسل بعدی باقی میمونه حداقل انتظار مصرف کنندست.

شاید هم در شرکت رقیب وضع اونقدر بد بوده که کنون دلیلی برای دستو پا زدن نمیدیده ، در مجموع فکر میکنم با 2000 دلار میشد چیز خیلی بهتری به بازار داد ، امیدوارم حداقل در خروجی کنون از سنسور جدید استفاده کرده باشه ، و مثل M5 نشه که با وجود جدید تر بودن از سنسور 80D بی بهره موند.
    kiavash، obsidiyan، photographِer و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط Alpha_850 نمایش پست ها
    در یک سال گذشته شاهد بودم خیلی از دوستان انجمن منتظر این بدنه بودند و لحظه شماری میکردند ولی حالا که نظرات دوستان هم فرومی و حتی سایت های خارجی رو که خوندم تقریبا یکی هست بنظر میاد 6D جدید نتونسته حتی به نصف خواسته های کاربرانش پاسخ بده
    سلام
    با شما موافقم..
    متاسفانه آب یخی بود که بر سر علاقمندان فرو ریخت!
    ولی کمی برای من عجیبه، به این دلیل که تا بحال بخاطر ندارم کانن در این رده ها(شاید دومین محصول پرفروش کانن)، کاربرانش را تا این اندازه دلسرد کرده باشد!
    شاید نوبر دیگیری یا رده ی جدید، یا حتی سیستم جدیدیی مثلا بدون آینه ف.ف در راه باشد و این محصول، صرفا دستگرمی (بخوانید سود مضاعف) باشد.! خدا داند.

ارادتمند
    obsidiyan، photographِer و Alpha_850 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

من فکر میکنم با مشخصاتی که داره این 6دی جدید ، عکاسان پرتره و لنداسکیپ بیشتر ترغیب بشن برای خرید (طبق رویه ای که 6d فدیمی داشت )
    بازار هدف 6D ها کاملا مشخصه
    قطعا در ماه ها ی آتی هم افت قیمت این بادی خریدش رو راحت تر میکنه ، بر خلاف خیلی از دوستان من مشخصات این بادی رو بر اساس ژانری که کار میکنم کافی میدونم (پرتره)
    میمونه فقط تست نهایی سنسور که برام خیلی مهمه....
    yaghoobi، Amin Zarif، M.Mobin و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

سوالی که برایم پیش آمده این است که
    کسانی که به فیلمبرداری نیازی ندارند (اتو فوکوس و استبیلایزر الکترونیک)
    چه دلیلی دارند که این دوربین را بخرند و مارک وان یا 5dm3 نخرند ؟
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

در مقایسه ای که برای تمرکز نقاط فکوس با بدنه دی 750 داشتم تفاوت محسوسی بین پوشش نقاط فکوس این دو بدنه دیده نمیشد.نقاط سفید مربوط به D 750 هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak Borhani نمایش پست ها
    سوالی که برایم پیش آمده این است که
    کسانی که به فیلمبرداری نیازی ندارند (اتو فوکوس و استبیلایزر الکترونیک)
    چه دلیلی دارند که این دوربین را بخرند و مارک وان یا 5dm3 نخرند ؟
    بستگی دارد چه چیزهای دیگری هم برایش مهم باشد یا نباشد بابک جان.مارک 3 در مقایسه با 6دی اورجینال هم مقداری نویزی تر بود.کنون روی 6D ii تاکید زیادی روی نویز کم داشته که احتمالا تفاوت این دو بدنه در این مورد قابل توجه باشد.در بحث داینامیک رنج هم انتظار میرود پیش رفت حاصل شده باشد.امکانات جانبی مثل تایم لپس داخلی و امکانات ارتباطی کامل "برای من" مهم است و از آنها استفاده میکنم و البته برای تعدادی هم احتمالا بی استفاده و غیر مفید است.

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    من فکر میکنم با مشخصاتی که داره این 6دی جدید ، عکاسان پرتره و لنداسکیپ بیشتر ترغیب بشن برای خرید (طبق رویه ای که 6d فدیمی داشت )
    بازار هدف 6D ها کاملا مشخصه
    قطعا در ماه ها ی آتی هم افت قیمت این بادی خریدش رو راحت تر میکنه ، بر خلاف خیلی از دوستان من مشخصات این بادی رو بر اساس ژانری که کار میکنم کافی میدونم (پرتره)
    میمونه فقط تست نهایی سنسور که برام خیلی مهمه....
    تجربه به من ثابت کرده که هربار بدنه جدیدی از کنون معرفی میشود (خصوصا در مورد فول فریمها که انتظارات بیشتر است) به دلیل رفتار محافظه کارانه کنون در ابتدا از سوی کاربران با واکنش مثبتی مواجه نمیشود ولی با گذر زمان و افت قیمت از بدنه ها استقبال شده و به تعداد بالا به فروش میروند.زمان معرفی 6D, mk3 ,mk4 هم دقیقا این اتفاق افتاد ولی همه این بدنه ها در طول سالها از پر فروشترین بدنه های فول فریم بوده اند.
    ویرایش توسط M.Mobin : Saturday 1 July 2017 در ساعت 00:56
    Nader Kohansal، Babak Borhani، yaghoobi و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

بررسی اولیه این دوربین:

Canon 6D Mark II Review: Hands-On Preview

:What I like so far

Promising 26-megapixel image sensor

Comfortable ergonomics

Useful articulating touchscreen display

Fast autofocus, especially when utilizing Dual Pixel CMOS AF

Good overall performance

:What I dislike so far

The control dial around the directional pad didn't feel great when rotating

I don't like that the Quick Menu is different when shooting through the viewfinder versus when shooting using Live View

The autofocus system is fast and accurate, but the autofocus points cover a small portion of the frame when using the viewfinder
    yaghoobi، M.Mobin، SHOK53 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

سری قديم 6 دی چيزی بين دوربين حرفه اي و دوربين اماتوری بود و برای کسايی که بودجه کافی نداشتند اما کار حرفه اي انجام ميدادند مناسب بود
    اما به نظرم کنون با ارائه مدل جديد بيشتر متمايل به سمت عکاسی آماتوری شده و هيچ پيشرفت امکانات حرفه اي تو اين اپديت انجام نشده

اگر اين دوربين 2 تا مموری ميخورد و کراس تايپ ها به گستردگی 5 دی 3 بود حتی اگر هيچ اپديت ديگه اي انجام نميشد من اين دوربين رو ميگرفتم اما با اين شرايط ترجيح ميدم يک 5 دی 3 ديگه بخرم که کار کردش 400-500 دلار هم ارزون تره
    SHOK53، M-ESMAILZADEH و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین