صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 109
Like Tree408تشکر

موضوع: Canon EOS 6D Mark II

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام به همه دوستان و اساتید محترم من تجربه عکاسی دو روز با این دوربین (6d mark ii)دارم اصلا ازش راضی نبودم خروجی خوبی نداشت دوربین نو بود با لنز 24-105 تایپ یک دوستان با کلی تحقیق اخر با کمی بودجه بیشتر رفتم سراغ 5d mark iii واقعا قابل قیاس نیستند توصیه من به شما دوستان واساتید محترم اینه که اگر فقط عکاسی میکنید 5d mark iii و اگر فیلم برداری هم در کنارش میخوای5d mark iv چند روز هم مارک چهار دستم بود خروجی عکسهای هر دو 5d خیلی به هم نزدیک هستند این تجربه من بود که در اختیار دوستان گذاشتم پیروز و پایدار باشید.
    Babak Borhani، obsidiyan، BRAD و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

نقل قول نوشته اصلی توسط saddegh نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان و اساتید محترم من تجربه عکاسی دو روز با این دوربین (6d mark ii)دارم اصلا ازش راضی نبودم خروجی خوبی نداشت دوربین نو بود با لنز 24-105 تایپ یک دوستان با کلی تحقیق اخر با کمی بودجه بیشتر رفتم سراغ 5d mark iii واقعا قابل قیاس نیستند توصیه من به شما دوستان واساتید محترم اینه که اگر فقط عکاسی میکنید 5d mark iii و اگر فیلم برداری هم در کنارش میخوای5d mark iv چند روز هم مارک چهار دستم بود خروجی عکسهای هر دو 5d خیلی به هم نزدیک هستند این تجربه من بود که در اختیار دوستان گذاشتم پیروز و پایدار باشید.
    دینامیک رنج مارک ۳ و 6d مارک ۲ شبیه به همه،پس میمونه دقت فوکوس که 6d مارک ۲ قاعدتاً باید بروز تر باشه.پس دلیل اینکه دوستان5d مارک۳ رو تو این رنج قیمت پیشنهاد میدن چیه؟لطفا یه کم واسه ما آماتور ها توضیح بیشتر بدید که از حضور اساتید بهره بیشتری ببریم.سپاس
    pargraphic و photographِer تشکر می‌کنند.
    Ehsan Parsania
    Canon EOS 70D +Eos m3+ Lens EF 70-200 F/2.8 IS II +Lens EF-s 18-135 STM + EF 85mm F/1.8 USM + EF 50mm F/1.8 STM + Sunpak 5000AF TTL Flash + Manfrotto MK190XPRO4+MHXPRO 3Way

vahidshah
    Guest

امروزه با دقت به بازخورد و نقش نقد منابع معتبر میبینیم که اغلب نتایج ارایه شده توسظ سایتها ی معتبر dprview dxo .... ..... ... اغلب خوبن و بسیار قابل استناد تر از توصیه و نقد های غیر علمی حتی توسط عکاسای قدیمی که میشناسیم (شاید عکاسهایی که معتبرن ولی نظرهای متفاوت با نقد ها دارن تعریف و منظوری که از نویز و دیانامیک و..داره کمی متفاوت باشه در نظر هر کدومشون ).......خلاصه خیلی منطقی تره استناد به منابع معتبر بشه تا اینکه ...

با اطلاعات ارایه شد و نقدها این نتایج مشخصه فکر میکنم
    6دی مارک 1 سنسورش درضدی کم نویز تر از 5دی مارک 3بوده.ولی نقاط فوکوس کم تر و ضعیفتر داره
    6دی مارک 2 در زمینه کاهش نویز پیشرفت خیلی خوبه داشته (پس کم نویز تر از 5دی مارک 3 هست ) در مورد داینامیک رنج تقریبا در حد 5دی مارک 3 مونده (همون رده ای کنون توش بود بین 11 تا 12) خوب الان درمقایسه 6 دی مارک 2 با 5دی مارک 3 دیانامیک ها نسبتا مساوی .و نویز 6دی مارک 2 کمتره نویزش

درباره داینامیک اینم بهتره باتوجه به ژانر عکاسیمونن درنظر بگیریم که در چه ایزو ای داینامیک 13و 14 در دسترسه

داینامیک 13وخورده ای که 5دی مارک 4 داره مثل اکثر دوربین ها تو ایزو کمتر از 800 و 400 بدست میاد و در ایوز های بالاتر افت شروع میشه (مثل همه دوربینها )
    و تو نمودار ها در ایزو های بالا نویز این بدنه های بهم نزدیک تره

اگه کسی مثلا پرنده گرافی میکنه و اغلب ایزو مثلا 3200 بیشتر استفاده خواهد کرد .داینامیکی که خواهد دید در هر بدنه دور بر 10 استاپ (با حدود 1 استاپ خطا ) خوهاد بود(حتما که دوربین با داینامیک بهتر نتیجش باز بهتره ولی فاصله کیفی خیلی کمتر خوهد شد)

ولی برا عکاس طبیعتی که اکثر در ایزو 100 کار خواهد کرد داشتن داینامیک 13.6 کنون 5دی مارک 4 در مقایل 6دی مارک 2 با 11 عملا همیشه 2 استاب داینامیک کمتری ثبت خوهد کرد

توصیف حدود از 6دی مارک 2
    اولا که 6د ی مارک 2 اومد ادامه پیشرفت داینامیکی که تو سنسورهای جدید کنون شاهد بودیم (80دی مثلا )و منتظر بودیم و نشد و از چشم کمی افتاد.نداشتن ویدیو 4 کی ...منم تو ذهنم همچین سیو ش کرده بودم!!
    اخیرا چنتا نقد مفصل رو که خوندم . مخصوصا نقدهای مفصلی که با نمودار داینامیک و نویز تو ایزوهای متفاوت بود
    مشخضص میشه ادامه بدی هم نبوده
    فوکوس که کلی پیشرفت داشته .مخصوصا نسبت به 6دی مارک 1 که یه نقطه فوکوس کراپ داشت!!
    سنسور د زمینه کاهش نویز پیشرفت خوبی داشته /عمق رنگ خوب /و تو دی ایکس او هم با وجود نمره کم به داینامیک ، بالا بودن اون موارد باعث شده نمره کلیش خوب باشه

و در کل داشتن تکنولوزی دوال پیکسل برای کنون که مزیت خیلی فاحشی برای لایو ویو هستش
    ویرایش توسط vahidshah : Thursday 7 December 2017 در ساعت 14:32 دلیل: ادامه پست
    yaghoobi، Nima Sadigh، pargraphic و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

نقل قول نوشته اصلی توسط vtn54 نمایش پست ها
    نتایج فوق از آنالیز فایلهای خام این دوربین بدست آمده است:

Official: Canon Announces the EOS 6D Mark II - FM Forums

طبق آنالیزهای DXO بیشترین داینامیک رنج 6Dمرحوم در بازه ایزو300تا400 بود
    اما این نمودار اینطور نشون نمیده...
    ویرایش توسط Sina.J : Saturday 30 December 2017 در ساعت 16:31 دلیل: اضافه کردن ن.ق

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.J نمایش پست ها
    تو نمودار هايی که من ديده بودم روی 160 بود (کمی قبل از 160 )
    فکر نميکنم هيچ دوربينی روی ايزو 400 ديناميک رنج بهتری از ايزو 100 داشته باشه

پيداش کردم

Photographic Dynamic Range versus ISO Setting
    photographِer تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.J نمایش پست ها
    سلام همانطور که در آن پست عرض کردم آن نمودار یک ارزیابی اولیه بود ولی حتی الان هم نموداری که من تصویر آن را گذاشته بودم با یافته های سایت DXO کاملا همخوانی دارد نمودار زیر از سایت DXO است :
    PSFix_20171230_205956-750x462.jpeg

تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط naghli نمایش پست ها
    دینامیک رنج مارک ۳ و 6d مارک ۲ شبیه به همه،پس میمونه دقت فوکوس که 6d مارک ۲ قاعدتاً باید بروز تر باشه.پس دلیل اینکه دوستان5d مارک۳ رو تو این رنج قیمت پیشنهاد میدن چیه؟لطفا یه کم واسه ما آماتور ها توضیح بیشتر بدید که از حضور اساتید بهره بیشتری ببریم.سپاس
    ديشب برای اولين بار اين دوربين رو استفاده کردم (موافق اين بدنه نبودم اما با يه آفر خوب خيلی ارزون بود منم خريدم )
    دقت فکوس توی نور کم خيلی بهتر از 5 دی 3 بود
    من فقط از کراس تايپ ها استفاده (نقات فکوس کناری اينقدر به مرکز نزديکه ارزش جابجا کردن نداره)
    سرعت فکوس در نور کم در حد سرعت فکوس 5 دی 3 در نور خوب بود ، 5 دی 4 رو فروختم و بهمين خاطر نتونستم کنار هم مقايسه کنم اما توی همون شرايط با 5 دی 3 و 5 دی 4 عکاسی کرده بودم اختلاف زيادی حس نکردم
    اما اين واقعاً توی نور کم خوب عمل ميکنه
    5 دی 3 از اين نظر بهتره که کراس تايپ ها به خوبی کادر رو کاور ميکنه
    با 6 دی اگه با 85 1.4 عکاسی کنيد نميتونيد فکوس ريکامپوز کنيد اما با 5 دی 3 هميشه فکوس پوينتی نزديک جايی که ميخواهيد هست و نيازی به جابجايی کادر نداره
    من هميشه 6 دی رو با لنز وايد استفاده ميکنم که به ريکامپوز کردن حساس نيست و 5 دی 3 رو برای لنز های بلند با عمق ميدان کم
    yaghoobi، usef، KHAKSAR و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    ديشب برای اولين بار اين دوربين رو استفاده کردم (موافق اين بدنه نبودم اما با يه آفر خوب خيلی ارزون بود منم خريدم )
    دقت فکوس توی نور کم خيلی بهتر از 5 دی 3 بود
    من فقط از کراس تايپ ها استفاده (نقات فکوس کناری اينقدر به مرکز نزديکه ارزش جابجا کردن نداره)
    سرعت فکوس در نور کم در حد سرعت فکوس 5 دی 3 در نور خوب بود ، 5 دی 4 رو فروختم و بهمين خاطر نتونستم کنار هم مقايسه کنم اما توی همون شرايط با 5 دی 3 و 5 دی 4 عکاسی کرده بودم اختلاف زيادی حس نکردم
    اما اين واقعاً توی نور کم خوب عمل ميکنه
    5 دی 3 از اين نظر بهتره که کراس تايپ ها به خوبی کادر رو کاور ميکنه
    با 6 دی اگه با 85 1.4 عکاسی کنيد نميتونيد فکوس ريکامپوز کنيد اما با 5 دی 3 هميشه فکوس پوينتی نزديک جايی که ميخواهيد هست و نيازی به جابجايی کادر نداره
    من هميشه 6 دی رو با لنز وايد استفاده ميکنم که به ريکامپوز کردن حساس نيست و 5 دی 3 رو برای لنز های بلند با عمق ميدان کم
    دوستان عزیز یه مشورت ازتون بگیرم
    الان در ایران دوربین 5dm4 از 6dm2 حدود ۶۰درصد گرونتره.آیا ارزش این اختلاف قیمت رو داره؟پوشش نقاط فوکوسش خیلی با هم فرق دارن؟ با دیاف باز میخام عکاسی کنم.
    Ehsan Parsania
    Canon EOS 70D +Eos m3+ Lens EF 70-200 F/2.8 IS II +Lens EF-s 18-135 STM + EF 85mm F/1.8 USM + EF 50mm F/1.8 STM + Sunpak 5000AF TTL Flash + Manfrotto MK190XPRO4+MHXPRO 3Way

تشکر کرده
    3755

بستگی به سبک عکاسيتون داره ، اگه پرتره عکاسی ميکنيد 6 دی1/ 2 کافيه ، چند بار عکس بگيريد که اگه يکی فکوس نبود بقيه خوب باشه
    من عکاسی عروسی ميکنم و موقع رقص فرصتی برای تکرار و ريکامپوز کردن نيست واسه همين سری 5 خيلی بهتره (5 دی 4 رو فروختم 3 گرفتم چون برتری زيادی واسه استفاده من نداشت و بجاش 16-35 رو آپديت کردم که خيلی بهتره از سری 2 شده )

فکوس point های اضافه شده 6 دی 2 از نظر من بلا استفادست چون کراس تايپ ها همه وسطه و با اينکه زياد شدن همه همون ناحيه رو پوشش ميده از معمولی ها هم من کلاً استفاده نميکنم و روی 5 دی 3 کلاً غير فعالشون کردم
    جابجا کردن فکوس پوينت هم بدون جوی استييک سخت تره و بايد دست راست رو کمی جابجا کنيد اما با جوی استيک فقط شصت جابجا ميشد و راحت تر بود

دوربين من حدود 850 دلار برام تموم شد و 6 دی قديمی کار کرده رو 650 دلار فروختم (دوربين با پرينتر و باتری و ... بود که جدا فروختم )
    اگر چنين آفری نبود من 1400 دلار پول به اين دوربين نميدادم و 5 دی 3 کارکرده ميگرفتم (اگر فقط يک دوربين داشتم ، 6 دی اگر دوربين دوم بود)

اگر در جای خيلی تاريک عکاسی نميکنيد و ريکاوری سايه زيادی نداريد 5 دی 4 ارزش اينقدر هزينه رو نداره

اگه با همين لنز هايی که داريد پرتره عکاسی ميکنی 6 دی 1 هم کافيه و بقيه پول رو بزاريد واسه لنز های بهتر که تأثير خيلی بيشتری روی عکس داره
    اگر از سوژه های متحرک عکاسی ميکنيد سری 5 خوبه ، من باشم 5 دی 3 ميگيريم و بقيه پول رو ميزارم روی لنز

من تا 3-4 تا پرايم ديگه مثل 50 1.2 جديد ،85 1.4 ، 135 ، 200 ، نگيرم بادی هام رو عوض نميکنم مگر اينکه 5 دی 4 رو بتونم 1400 دلار بگيرم

ببخشيد اگر قاطی نوشتم
    yaghoobi، nejatinezhad، obsidiyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

سلام و عرض ادب

ببخشید دیدم اینجا بحث مقایسه داغ هست یه لینک برای دیدن بیشتر شما اساتید میزارم لطفا بنده رو یه راهنمایی بفرمایید:

راهنمایی خرید دوربین و لنز با 40 تومن
    obsidiyan و banozk تشکر می‌کنند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین