نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree34تشکر
  • 12 Post By peacekeeper
  • 8 Post By Nima Sadigh
  • 3 Post By Moty
  • 3 Post By sarlak
  • 2 Post By Moty
  • 3 Post By Anoosh-Em
  • 3 Post By Moty

موضوع: Nikon Z 6

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

پیش فرض Nikon Z 6

این بدنه بدون آینه با مشخصات زیر معرفی شد.

z6.jpg
    yaghoobi، GM710، Anoosh-Em و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

قیمت z6 دو هزار دلار هست و قیمت لنزها و آداپتور به این ترتیب هست:

NIKKOR Z 24-70mm f/4 S = $999.95
    NIKKOR Z 35mm f/1.8 S = $849.95
    NIKKOR Z 50mm f/1.8 S = $599.95

The Mount Adapter FTZ = $249.95
    yaghoobi، M.Meghdari، a.g g.a و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    من این مدت خیلی تحقیق کردم برای کوچ به میرورلس ها
    یکی از گزینه های جذاب بدون شک دوربین z6 نیکون هست به خصوص برای اونهایی که dslr نیکون دارند ، هم قیمت معقولی دارد هم امکانات خوبی در اختیار کاربر قرار میدهد ، همان دوربین d750 را دارید بایک سنسور bsi , سیستم فوکوس بسیار بهتر ، فیلمبرداری بهتر و دوربینی جمع و جور تر و سبک تر ، بنظرم برای نیکونی ها خرید منطقی هست ، به جای کوچ به سونی و کنون که قطعا با ضرر برای تعویض لنز همراه خواهد بود ، چون اداپتور جدید نیکون واقعا برای لنزهای پیشین عملکرد عالی داره
    من خودم یکی از گزینه هام ، z6هست و نیم نگاهی به z5 هم دارم و البته ورژن دوم z6 که فعلا قیمتش بسیار تند هست
    Anoosh-Em، kiavash و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه sarlak آواتار ها
    تشکر کرده
    1170

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    یکی از گزینه های جذاب بدون شک دوربین z6 نیکون هست به خصوص برای اونهایی که dslr نیکون دارند ، هم قیمت معقولی دارد هم امکانات خوبی در اختیار کاربر قرار میدهد ، همان دوربین d750 را دارید بایک سنسور bsi , سیستم فوکوس بسیار بهتر ، فیلمبرداری بهتر و دوربینی جمع و جور تر و سبک تر ، بنظرم برای نیکونی ها خرید منطقی هست ، به جای کوچ به سونی و کنون که قطعا با ضرر برای تعویض لنز همراه خواهد بود ، چون اداپتور جدید نیکون واقعا برای لنزهای پیشین عملکرد عالی داره
    من خودم یکی از گزینه هام ، z6هست و نیم نگاهی به z5 هم دارم و البته ورژن دوم z6 که فعلا قیمتش بسیار تند هست
    به نظر من فعلا زوده برای تصمیم گرفتن در مورد کوچ از dslr به میرورلس ها
    باید صبرکنیم تا ببینیم سیاست شرکتها نسبت به ادامه کار روی dslr ها چی هست از طرفی باز باید دید مثلا چه عکسی رو نمیشه با دوربینی که فعلا دستمونه گرفت که با میرورلس گرفته میشه ولی خب برای یه ارتقا بزرگ از یه dslr ضعیف به میرورلس قوی شاید گزینه خوبی باشه
    Anoosh-Em، Moty و obsidiyan تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط sarlak نمایش پست ها
    به نظر من فعلا زوده برای تصمیم گرفتن در مورد کوچ از dslr به میرورلس ها
    باید صبرکنیم تا ببینیم سیاست شرکتها نسبت به ادامه کار روی dslr ها چی هست از طرفی باز باید دید مثلا چه عکسی رو نمیشه با دوربینی که فعلا دستمونه گرفت که با میرورلس گرفته میشه ولی خب برای یه ارتقا بزرگ از یه dslr ضعیف به میرورلس قوی شاید گزینه خوبی باشه
    درود
    کاملا صحبت های شما درسته ، بحث بروزرسانی هست و اینکه خواهی نخواهی فعلا بازار و شرکت ها دارن میرن به سمت میرورلس ها ، اینکه قطعا با دوربین های فعلی هم میشود همان کاری را کرد که با میرورلس ها
    ولی جمع و جور بودن میرورلس ها و وزن کم به عقیده من بسیار بسیار مزیت بزرگیست و برای من که در حال ابتلا به دیسک گردن و ارتروز گردن هستم ...
    و اینکه به غیر از نیکون شرکت های دیگه فعلا برنامه ای برای دوربین های dslrندارند ، برای کسانی که dslr دارند اگر نخواهند اپدیت کنند فکر نکنم چیز خاصی رو از دست بدخند ولی بنظرم برای کسانی که تازه قصد تهیه ارند میرورلس ها گزینه بهتریست
    obsidiyan و sarlak تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود
    کاملا صحبت های شما درسته ، بحث بروزرسانی هست و اینکه خواهی نخواهی فعلا بازار و شرکت ها دارن میرن به سمت میرورلس ها ، اینکه قطعا با دوربین های فعلی هم میشود همان کاری را کرد که با میرورلس ها
    ولی جمع و جور بودن میرورلس ها و وزن کم به عقیده من بسیار بسیار مزیت بزرگیست و برای من که در حال ابتلا به دیسک گردن و ارتروز گردن هستم ...
    و اینکه به غیر از نیکون شرکت های دیگه فعلا برنامه ای برای دوربین های dslrندارند ، برای کسانی که dslr دارند اگر نخواهند اپدیت کنند فکر نکنم چیز خاصی رو از دست بدخند ولی بنظرم برای کسانی که تازه قصد تهیه ارند میرورلس ها گزینه بهتریست
    درود

درسته البته بزرگترین مزیت زیر بنایی میرورلس ها ،همانطور که نامشان هست نداشتن مشکلات آینه دار هاست.
    وقتی اینه نباشد کلی لرزش و تکان زیاد در اثر ضربه اینه هم نخواهد بود
    در نتیجه در اون صورت مگاپیکسل بیشتر مترادف با دیتیل بیشتر خواهد شد ، برعکس SLR ها !
    کوچک شدن ابعاد تنها در بدنه ! وقتی قرار باشه لنز های جدی که به همان بزرگی و سنگینی لنزهای SLR ها هستن روش بسته بشه ( دست کم در سونی تجربه فعلی خودم) جای خوشحالی ندارن!
    لنز های میرورلس نیکون بخاطر مانت بزرگتر ، امکان ساخت کوچکتر پیدا کرده اندکه باز هم در کل فرق نمیکنه ، تجهیزات جدی همچنان سنگین هستن .
    البته لنزهای میرولس نیکون رو که به جز لنز کیت ، این اندک فروشنده های باقی مانده در این وانفسای فعلی موجود ندارند در داخل..
    kiavash، Moty و obsidiyan تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    درود

درسته البته بزرگترین مزیت زیر بنایی میرورلس ها ،همانطور که نامشان هست نداشتن مشکلات آینه دار هاست.
    در نتیجه در اون صورت مگاپیکسل بیشتر مترادف با دیتیل بیشتر خواهد شد ، برعکس SLR ها !
    کوچک شدن ابعاد تنها در بدنه ! وقتی قرار باشه لنز های جدی که به همان بزرگی و سنگینی لنزهای SLR ها هستن روش بسته بشه ( دست کم در سونی تجربه فعلی خودم) جای خوشحالی ندارن!
    لنز های میرورلس نیکون بخاطر مانت بزرگتر ، امکان ساخت کوچکتر پیدا کرده اندکه باز هم در کل فرق نمیکنه ، تجهیزات جدی همچنان سنگین هستن .
    البته لنزهای میرولس نیکون رو که به جز لنز کیت ، این اندک فروشنده های باقی مانده در این وانفسای فعلی موجود ندارند در داخل..
    درود بر شما
    بله کاملا درست می فرمایید
    فکر میکنم تا سالها برای کارهای استودیویی و جدی بهترین گزینه همان dslr ها باشند مگر برای کارهای مستند و خیابانی یا مصارف عمومی تر که بنظرم میرورلس ها ارجحیت دارند
    متاسفانه در داخل ساپورت از میرورلس های نیکون به شدت ضعیف هست و عملا لنزی در داخل برایشان یاف نمی شود
    Anoosh-Em، kiavash و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    درود

سلام علاوه بر اینکه به قول شما وزن تجهیزات برای کارهای جدی همچنان سنگین هست، بلکه کوچک بودن بدنه ترکیبش با لنز بزرگ اصلا حس خوشایندی لااقل برای بنده ایجاد نمیکنه به خاطر این که دستهای بزرگی دارم . باور کنید اولین بار که نیکون 810 را در دستانم گرفتم اصلا نتونستم بفهمم چرا عده ای از بزرگ بودن این بادی ها گله دارن !!

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

درود
    سلام اتفاقا مدتیست بنده هم به ورژن دوم فکر میکنم ولی یه جایی خوندم که لنزهای نیکون ظاهرا دچار مشکل شدن آیا این مطلب درسته ؟ احساس میکنم دیگه داره در مورد نیکون زیاده روی میشه با اینکه خودم طرفدار کنون بودم ولی باید منصف بود هم میرورلسهای نیکون طراحی زیباتری دارن و هم به نظر بنده خروجی هاشون از کنون بهتره البته نظر شخصی خودم هست .