صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 36
Like Tree158تشکر

موضوع: Sony A7R III Vs Nikon D850

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    راستش مهمترین دلیل برای کوچ هم همین کوچک بودن سایز هستش. تنها موضوع مسایلی احتمال هست که مکنه از ان بی اطلاع باشم
    قبل از پرداختن به این مقایسه از نظر من منتظر بدون اینه نیکون نباشید به فرض که همین امشب نیکون رونمایی کند حداقل 5 تا 7 سال طول میکشد تا لنز ها فلاش و سایر تجهیزات تکمیل شوند و ابتدا مجبورند کاربران را به آداپتور و لنز های دی اس ال آر پاس دهند ، همچنین در یکی دو سال اول در حدود 3 تا 4 لنز بیشتر تولید نمیکنند چون باید اطمینان پیدا کنند که این بدنه ها پر فروش خواهند بود در غیر اینصورت مثل سری DL متوقف خواهند شد بنابراین نیکون ضرر تولید و طراحی 50 لنز را یک شبه به خود نمیدهد مگر اینکه 100 در 100 از فروش اطمینان داشته باشد ، حالا تست ها و مشکلات احتمالی جای خود. در انتها صرفنظر از مواردی که گفتم فکر نمیکنم توانایی های بدون اینه نیکون طوری باشد که بخواهد روی فروش دی اس ال آر تاثیر بگذارد.

در این مقایسه بنظر من کلی نمیشه نظر داد با یک جمله که این بهتره یا ان بهتره ، نوع عکاسی شما انتخاب را آسان تر میکند مثلا یکی گزینه هایی که برای من اهمیت دارد و باعث میشوند سونی را انتخاب کنم "عکاسی روی دست " شخصا با مارک 2 روی دست با 1/40 هم عکاسی کردم و رضایت بخش بود در این بخش نیکون کلا حذف میشود. به هر کدام از این گزینه ها که فکر کنید به شما کمک میکند بهتر تصمیم بگیرید.
    yaghoobi، kiavash، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

اگر صرفا به عكاسي خياباني و مستند فكر ميكنيد توصيه من canon g1x III هست اگر چه كمي گرونه و هنوز وارد بازار ايران نشده ولي خب گزينه بسيار مناسبي است براي اين سبك عكاسي.من تجربه كار با اين نورسيده را داشتم.البته ميتونيد به فوجي x100f هم فكر كنيد.هر دو اين دوربينها سنسور هاف فريمasp-c دارن.
    yaghoobi، Nima Sadigh، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    اکثر لنز های ميرور لس به خاطر طراحی دوربين طول بيشتری از لنز های دی اس ال آر دارند که در نهايت ميبينی همون سايز ميشه فقط گريپ دوربين کوچيکتر ميشه و تعادل بهم ميخوره
    زياد روی سايز حساب نکن ، مگر اينکه بخوای بدون لنز عکس بگيری

اين لينک چند نمونه رو مقايسه کرده
    https://petapixel.com/2016/04/04/son...fatal-mistake/
    نکته جالبی بود ولی درمورد لنزهای پرایم وباتوجه به عرض وارتفاع کمتر سونی و وزن کمتر چندان وارد نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahneh32 نمایش پست ها
    قبل از پرداختن به این مقایسه از نظر من منتظر بدون اینه نیکون نباشید به فرض که همین امشب نیکون رونمایی کند حداقل 5 تا 7 سال طول میکشد تا لنز ها فلاش و سایر تجهیزات تکمیل شوند و ابتدا مجبورند کاربران را به آداپتور و لنز های دی اس ال آر پاس دهند ، همچنین در یکی دو سال اول در حدود 3 تا 4 لنز بیشتر تولید نمیکنند چون باید اطمینان پیدا کنند که این بدنه ها پر فروش خواهند بود در غیر اینصورت مثل سری DL متوقف خواهند شد بنابراین نیکون ضرر تولید و طراحی 50 لنز را یک شبه به خود نمیدهد مگر اینکه 100 در 100 از فروش اطمینان داشته باشد ، حالا تست ها و مشکلات احتمالی جای خود. در انتها صرفنظر از مواردی که گفتم فکر نمیکنم توانایی های بدون اینه نیکون طوری باشد که بخواهد روی فروش دی اس ال آر تاثیر بگذارد.

در این مقایسه بنظر من کلی نمیشه نظر داد با یک جمله که این بهتره یا ان بهتره ، نوع عکاسی شما انتخاب را آسان تر میکند مثلا یکی گزینه هایی که برای من اهمیت دارد و باعث میشوند سونی را انتخاب کنم "عکاسی روی دست " شخصا با مارک 2 روی دست با 1/40 هم عکاسی کردم و رضایت بخش بود در این بخش نیکون کلا حذف میشود. به هر کدام از این گزینه ها که فکر کنید به شما کمک میکند بهتر تصمیم بگیرید.
    میرورلس نیکون را فعلا همچناااان به فرض این گرفته ام که با مانت جدیدی معرفی نشود وازهمان F استفاده کند. اما اگر بامانت جدیدی ومثلا Z یا هرچیزی که اسمش باشه معرفی بشه قدر مسلم نیکون به شکلی لنزمعرفی خواهد کرد که حداقل 50-60 درصداز کاربران را جواب بدهد.وگرنه چنین استدلالی را نیکون هم میداند و دوربین بدون لنز معرفی نمیکند. البته شایعاتی هم برای معرفی تعداد زیادی لنز شنیده ام.

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    اگر صرفا به عكاسي خياباني و مستند فكر ميكنيد توصيه من canon g1x III هست اگر چه كمي گرونه و هنوز وارد بازار ايران نشده ولي خب گزينه بسيار مناسبي است براي اين سبك عكاسي.من تجربه كار با اين نورسيده را داشتم.البته ميتونيد به فوجي x100f هم فكر كنيد.هر دو اين دوربينها سنسور هاف فريمasp-c دارن.
    راستش 2دوربین را فکرش رو هم نمیکنم. خدا یکی دوربین هم یکی. فوجی هم کلا مثل مزدا میمونه. حرف نداره ولی یه جوریه

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

راستش 2دوربین را فکرش رو هم نمیکنم. خدا یکی دوربین هم یکی. فوجی هم کلا مثل مزدا میمونه. حرف نداره ولی یه جوریه
    منم با يه جوري بودن فوجي با شما موافقم،
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به نظرم مدتی هرچقدر کوتاه با فوجی کار کنید، این نظر را نخواهید‌داشت. به هر‌حال قرار است شما انتخاب‌کنید و باید به دل خودتان بنشیند.
    kiavash، obsidiyan و arefjoon تشکر می‌کنند.

كاربر همراه DorDanI آواتار ها
    تشکر کرده
    556

دوستان یک سوال دارم با دوربین های بدون آینه می شه کاملا بدون صدا عکاسی کرد. یعنی در حدی که وقتی با میکروفن یا بوم صدا بر می دارند هیچ صدایی نیاد؟
    با سپاس
    محمد دردانی
    Nikon D7100 + Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR Lens +tripod fancier و دیگر هیچ

كاربر آشنا MAJD78 آواتار ها
    تشکر کرده
    236

باید شاتر بی صدا که الکترونیکیه داشته باشه و اصلا صدایی نداره چون صرقاً یه قطع و وصل تو برد دوربینه
    iman sabbaghian تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sina1808 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

در مورد لنز برای سونی به این نکته اشاره کنم که چند روز پیش سیگما چندین پرایم عالی با دیافراگم باز برای ماونت سونی معرفی کرده
    همچنین با مبدل سیگما mc11 هم میتونید لنز های کانن و سیگما را روی سونی سوار کنید
    ضمنا سونی یک 70-200 f2.8 مارک ii داره فوق العاده هست

همین الان خیلی از آتلیه های عروس در کنار یک دی اس ال آر قدیمی و خسته یک سونی یا فوجی دارند که داره تبدیل میشه به دوربین اصلیشون
    کلا بدون آینه مزایای خیلی زیادی داره و فقط موضوع وزن مطرح نیست
    شما اشتباه فوکوس ندارید و نیاز به micro adjustment و کالیبره کردن لنز و بدنه ندارید هیچ وقت
    میتونید نوردهی دقیق عکسی نهایی رو همون لحظه و در هنگام چکاندن شاتر ببینید ( به لطف evf های فوق العاده این روز ها )
    بحث باتری هم یه بهانه هست تا یک مشکل واقعی
    yaghoobi، shabab، Nima Sadigh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

بحث شیرین بین این دو گروه هر روز داره بیشتر میشه و تعداد بدون آینه ها روز به روز با سرعت بیشتری رو به افزایشه.
    این تغییر طرز تفکر و یا حتی کوچ کردن رسمی به بدون آینه ها توسط خیلی ها تایید و انجام شده و میشه ولی این افراد حرفه ای نیستند. (منظور از فرد حرفه ای کسی هست که کارش وابسته به تجهیزاتشه و باید بتونه تو هر شرایطی به تجهیزاتش اعتماد کنه)

اختلافاتی وجود داره که برای کارای جدی تاثیر گذاره.
    عدم وجود درزبندی مناسب در دوربین های سونی باعث میشه کار تو هوای بارونی استرس زا باشه (همش به این فک میکنی نکنه طوری بشه!)
    کمتر بودن دقت فکوس هنگام استفاده از مبدل هایی شبیه مبدل سیگما MC-11 برای استفاده لنزهای DSLr روی دوربین های سونی. (مخصوصا هنگام تصویر برداری)
    اختلاف فاحش قیمتی لنزهای native سونی با مشابه کنونی و نیکونی (این اختلاف قیمت جوریه که مجموع قیمت بدنه و لنزهای سونی بیشتر از مشابه کنونی ونیکونی میشه)
    سیستم منوی دوربین های سونی پیچیده و گیج کنندس(البته چیز زیاد مهمی نیست)

و اما ارجحیت های سونی:
    سبک، کم حجم (البته فقط بدنه ،لنز های سونی که دست کمی از DSLr ها ندارند.) (اگه مبدل استفاده کنی که فبها!)
    EVF، که واقعا مفیده ولی متاسفانه باطری زیاد مصرف میکنه که باعث این اختلاف بین میرورلس ها و DSLr ها شده

برای خیلی ها (از جمله خود بنده) این اختلاف های جزئی مهم نیستند
    حتی من موقع معرفی A7 III واقعا خیلی خوشحال شدم و اینکه یه بدنه با اینهمه خصوصیات مشترک با برادر های بزرگترش با قیمت 2000$ قابل دسترسه! و این یه تیر خلاص برای 6d MII . ویا حتی D750!

ولی در مقایسه رده های بالا تر مطمعنا هنوز ارجحیت با DSLr هاست.
    مطمئن باشید هیچ بدون آینه ای جای D850 یا 1Dx MII رو نمیگیره. (حداقل در حال حاضر)
    yaghoobi، shabab، Nima Sadigh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

درود
    دوستان عزیز بین این دو گزینه معایب ومحاسنی هست که باتوجه به قیمت بالای انها و تجهیزات شان نیاز به تصمیم درست هست. اول اینکه هنوز2-3 لنز نیکون دارم واینکه درمورد سونی ومشکلات احتمالی بدنه اطلاعات وتجربه ای ندارم. واز طرف دیگر وزن واندازه مناسب سونی عامل مهمی در تصمیم گیری بنده هست. مدت زیادی هم منتظر شدیم ولی از بدون اینه نیکون خبری نشد. لذا بین خرید این دو دوستان اگر تجربه و یا نکته خاصی هست لطف بفرمایندو گوشزد کنند. تشکر
    به نظر من از لنز شروع کنید و سپس به بدنه ها برسید. لنزهای احتمالی خودتون را بررسی کنید هم از نظر کیفیت هم از نظر قیمت.لنزهای سونی گران هستند.
    من شخصا نیاز به لنزی زوم نرمال داشتم. نگاهی به لنزهای سونی انداختم فکر میکنم به 24-70 f/4 رسیدم که دیدم واقعا کیفیت تصویر خوبی ندارد و کلا من را از سونی منصرف کرد.
    از نظر وزن و ابعاد هم که این بدنه های سونی هر ورژن سنگین تر و بزرگتر شده اند لنزها هم که از نظر اندازه اکثرا مشابه dslr ها هستند.
    yaghoobi، kiavash، obsidiyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین