نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree19تشکر
  • 6 Post By farshad.s
  • 1 Post By kiavash
  • 4 Post By msh2200
  • 3 Post By msh2200
  • 5 Post By farshad.s

موضوع: تلسکوپ

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

پیش فرض تلسکوپ

سلام
    دوستان عزیز قصد خرید یک تلسکوپ رو برای عکاسی واشنایی با نجوم دارم ولی هیچ ایده واشنایی ندارم. اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید حداقل قیمتی که برای تلسکوپی که بتونم باهاش سیارات منظومه رو رصد کنم یادرحد نجوم اماتوری باشه چه قیمت وچه مدل وچه برندی هست؟ وبرای عکاسی نجومی بجزتلسکوپ چه چیزدیگه ای لازمه هست؟

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز قصد خرید یک تلسکوپ رو برای عکاسی واشنایی با نجوم دارم ولی هیچ ایده واشنایی ندارم. اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید حداقل قیمتی که برای تلسکوپی که بتونم باهاش سیارات منظومه رو رصد کنم یادرحد نجوم اماتوری باشه چه قیمت وچه مدل وچه برندی هست؟ وبرای عکاسی نجومی بجزتلسکوپ چه چیزدیگه ای لازمه هست؟
    درود بر شما

تلسکوپ ها دایره بسیار گسترده ای دارن.اینکه قصد شما فقط رصد باشه یا عکاسی هم بخواید انجام بدید خیلی فرق میکنه.و یا اینکه قصد شما عکاسی از سیارات باشه یا سحابی ها و ...

هزینه ای هم که در نظر گرفتید خیلی مهمه.
    شما برای عکاسی نجومی در درجه اول نیاز به یک مقر مناسب دارید.یعنی یک سه پایه مجهز به موتور برای خنثی کردن حرکت زمین.چون برای عکاسی نجومی شما نیاز به نوردهی های طولانی مدت دارید و بدون استفاده از مقر موتوردار امکان پذیر نیست.
    برای هر نوع جرم هم نیاز به اپتیکی با مشخصات مورد نیاز همون جرم دارید.
    برای رصد میشه با حدود حداقل ۲ الی ۴ میلیون تلسکوپ مناسب تهیه کرد ولی برای عکاسی هزینه اپتیک و مقر مناسب بالای ۱۰ تومن میشه.البته عرض کردم که بستگی به نوع عکاسی شما و میزان بودجه در نظر گرفته شده داره و با مبالغ بیشتر میشه مجموعه های مناسب تری جمع کرد.
    موفق باشید.
    msh2200، kiavash، Amateurism و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

ممنون فرشادجان راهنمایی خوبی بود.
    حالا این مقرموردنیاز رو میشه هرجایی قرارداد.مثلا توی شهر یا شرایط مثل عکاسی اسمان شب هست؟
    واگه تلسکوپی خریداری بشه که برای رصد باشه میشه دراینده لوازم مورد نیاز عکاسی رونیز تهیه کرد؟یاتفاوت هست بین تلسکوپی که برای عکاسی استفاده میشه با رصد؟ منظورم اینه که میشه الان تمرکز رو بر خرید تلسکوپ بذارم تا دراینده ملحقات خرید شه؟
    یعنی ملحقات مورد نیاز منجمله موتور حدود6تومنی میشه؟
    farshad.s تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام
    درود
    چیزی حدود 100 خط تایپ کردم در خصوص جزئیات کامل انواع تلسکوپ، مقره و ... که باتوجه به اتمام زمان Session سایت کلا قبت نشد و مجددا مجبور شدم Login کنم و آقا فرشاد هم همزمان بخش مهم مطلب را فرمودند.
    من فقط به یک نکته اشاره کنم.
    برای رصد ساده هیچ چیزی بهتر از یک دوربین دوچشمی نیست!
    kiavash، Amateurism، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

حالا این مقرموردنیاز رو میشه هرجایی قرارداد.مثلا توی شهر یا شرایط مثل عکاسی اسمان شب هست؟
    با اجازه اقا فرشاد
    شدنش بله ولی خوب تاثیر آلودگی نوری خیلی شدید خواهد بود. مگر اینکه هدفتون صرفا سیارات باشه

واگه تلسکوپی خریداری بشه که برای رصد باشه میشه دراینده لوازم مورد نیاز عکاسی رونیز تهیه کرد؟یاتفاوت هست بین تلسکوپی که برای عکاسی استفاده میشه با رصد؟ منظورم اینه که میشه الان تمرکز رو بر خرید تلسکوپ بذارم تا دراینده ملحقات خرید شه؟
    همانطور که آقا فرشاد اشاره کردند، در خرید تلسکوپ برای عکاسی نجومی شما باید بیشتر به مقره و اپتیک توجه کنید. بیشترین حجم قیمت را هم همین دو مورد به خود اختصاص خواهد داد. باقی ابزار خیلی هزینه بر نخواهند بود.
    موتور تنها نیست! سیستم هایی مثل Goto و ... هم در این قیمت تاثیر گذار هستند.

برای عکاسی نجومی باید دقت کنید بدلیل نیاز به محیط تاریک و بعضا جابجائی صدها کیلومتری مخاطرات حمل اپتیک و تجهیزات و حجم آنها داستان خاص خودش را دارد. بنابراین باید به فکر راهکاری باشید که بتوانید حجم را به حداقل برسانید.
    مقره های مخصوص عکاسی برای رفع این مشکل هستند ولی کار کردن با انها مستلزم شناخت کامل از آسمان خواهد بود
    کوروش، farshad.s و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

در تکمیل صحبت های مصطفی عزیز بهتون پیشنهاد میکنم قبل از وارد شدن به دنیای عکاسی نجومی در تورهای رصدی موسسات معتبر مثل آواستار و مجله نجوم و ... شرکت کنید تا هم کلیاتی از نجوم و عکاسی نجوم دستتون بیاد هم با سختی ها و مشکلاتش اشنا بشید.
    این کار این مزیت رو داره که قبل از هزینه کردن خودتون رو محک میزنید که ببینید ایا شب های رصدی در کویر و کوه و جاهای خلوت با روحیاتتون سازگار هست یا نه و همچنین با ابزار مختلف هم اشنا میشید.

در عکاسی نجومی ابزار یک بخش موضوع هستش و مکان مناسب و دسترسی بهش یه بخش دیگه که باید حتما قبل از خرید تجهیزات بهش فکر کنید.

موفق باشید
    msh2200، Nima Sadigh، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.