صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree3تشکر

موضوع: كاربرد فلاشهاي آتليه

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

قیمت هایی رو که من دارم خدمتتون عرض میکنم . از ایرانیش شروع میکنم که ست کامل سه شاخش در میاد حدود 250 ( فلاش ایران ) - بعد از این میریم سراغ آلتون که چینی هستش و ست کاملش رو من پارسال با دو سافت باکس و یک چتری خریدم به 700 ولی الان 600 هستش ( التون چینی هستش و کارش هم راضی کننده بوده تا الان ) - بعد از اون به آرورا میرسیم که کره ای هستش و امکانات جدیدی از جمله ریموت واسه فلش هاش گذاشته که تو مجله عکس این شماره تبلیغش هست . با قیمت ست کامل حدود 1 میلیون و 700 و بعد هم میریم سراغ بران کالر که ست مینی اون در میاد 2 و 5 و ست معمولیش حدود 3 و 800 .
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

این آداپتورهایی (همان مبدل مورد بحث) که شما می فرمایید به چه شکل هستند؟ روی اونها کفشک تک کنتاکی هست یا فقط خروجی سیم فلاش دارن؟

سوال دیگه اینکه دی هفتاد با فلاشهای تک کنتاکت کار نمی کنه. آیا می تونم یکی از این آداپتورها روی سینک دوریین سوار کنم و فلاش رو روی آداپتور؟ ضمنن فلاش من یه سیم سنکرون هم داره، با وصل کردن سیم به آداپتور چی؟
    M.Behtash

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

Cool

امیر خان من فکر کنم این مطلب رو پارسال نوشته بودم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    تا الان خودم بر اثر عکاسی آتلیه ای زیاد! دیگه فول شدم! منظورم اون موقع یک متن خوب و کامل بود که دوستان بتونن استفاده کنن که الان آقای بهتاش نیاد بگه کفشک چی بخرم!!! :ِدی
    آقای محبی شما که از نظر فنی قوی تر از همه ی ما هستید این زحمت رو بکشید همگی ممنون و مدیون می شویم!
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ساناز عزيز من هم تعجب كردم از اين داستان! نگو كه اين پست قديمي شده. اما چه خوب بود اگر شما موافق باشيد و باقي بچه هايي هم كه استوديويي دارند ياري كنند، يك تاپيك راجع به رتوش ديجيتالي ميزديم، مطلب بسياره و ميشه روش بحث كرد، اما ميبايست ميزان مشاركت رو از قبل سنجيد تا به سرنوشت تاپيك هاي مهجور دچار نشه.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

من دیدم این سینک فلاش یه جورایی در ارتباط با فلاشهای آتلیه اس که مطرحش کردم با اینهمه مشمول لطف بی کران ساناز خانم شدم!
    آقا امیر و کامی عزیز هنوز منتظر پاسختون هستم.
    M.Behtash

تشکر کرده
    8560

عكس اول مربوط به كفشك نيكون هست كه به جز كنتكت وسط و كناري ها، بقيه مربوط به فلاشهاي TTL خود نيكون است كه شما با فلاشهاي استوديويي كاري با اونا نداريد، وقتي شاتر را فشار ميدهيد كنتاكت وسط با ريل كناري شورت ميشوند و فلاش شما رو تريگر ميكنند، همين و بس.

حالا خود نيكون براي اين قضيه AS-15 رو ساخته كه (عكس دوم) روي كفشك دوربين نصب ميشه و يه خروجي سينك به شما ميده. اما گرونه، 35 هزار تومان.
    ميتونيد از انواع متفرقه اش كه از 3000 تا 10-12 هزار تومانه استفاده كنيد و حالشو ببريد (عكس سوم)

منتهي قبل از اتصال فلاش هاي استوديويي تون رو امتحان كنيد كه ولتاژ تريگرشون از 24 ولت (براي نيكون) و 6 ولت (براي كانون) بيشتر نباشه، و الا خطر سوختن مدار تريگر فلاشتون ميره، و وامصيبتا!

البته با نيكون - اگر بخواهيد سيمي به فلاش استوديويي تون وصل نكنيد و با اسليو فلاش ها رو راه اندازي كنيد - اين امكان رو داريد كه فلاش رو روي منوال و با قدرت1/16 بگذاريد، مسلما روي نوردهي شما تاثير نداره و فقط زورش ميرسه تا فلاشهاي بزرگتر شما رو روشن كنه . اينم از .Wireless trigger مرگ ميخوايم، بريم گيلان!

نقل قول نوشته اصلی توسط behtash
    این آداپتورهایی (همان مبدل مورد بحث) که شما می فرمایید به چه شکل هستند؟ روی اونها کفشک تک کنتاکی هست یا فقط خروجی سیم فلاش دارن؟

سوال دیگه اینکه دی هفتاد با فلاشهای تک کنتاکت کار نمی کنه. آیا می تونم یکی از این آداپتورها روی سینک دوریین سوار کنم و فلاش رو روی آداپتور؟ ضمنن فلاش من یه سیم سنکرون هم داره، با وصل کردن سیم به آداپتور چی؟
    بهتاش عزيز، اگه بخواهيد فلاش كوچك خودتون رو به دوربين وصل كنيد، اگر فلاش Hotshoe داشته باشه (يعني كفشكش فعال باشه) فقط كافيه روي دوربين ببنديد (با رعايت ايمني 1. پوشاندن كنتاكتهاي مخصوص نيكون با نوارچسب2. ولتاژ زير 24 ولت، براي تريگر ولتاژ فلاشتان)

اما اگر فلاشتان Shoe دارد و نه Hotshoe، يعني تنها از طريق سيم تريگر ميشود، بايد يكي از آداپتور هاي فوق را بگيريد + L bracket مخصوص فلاش ، و فلاشتون رو روي براكت نصب و با سيم به آداپتور وصل كنيد. كافي بود؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Wednesday 14 September 2005 در ساعت 00:18
    امير علي محبي

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

امیر جان واقعا ممنون از توضیحات خوبت . من الان رو 2/1 تنظیم کرده بودم قدرت فلاش رو باید حتما کمش کنم . راستی این تست تریگر رو چطوری میتونم انجام بدم ؟
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikam
    امیر جان واقعا ممنون از توضیحات خوبت . من الان رو 2/1 تنظیم کرده بودم قدرت فلاش رو باید حتما کمش کنم . راستی این تست تریگر رو چطوری میتونم انجام بدم ؟
    با يك مولتي متر در حالت ولتاژ مستقيم (DC) . واضحه كه ميبايست تست رو در مورد فلاش (يا فلاش هايي) انجام بدهيد كه ممكنه با سيم به دوربينتون وصل كنيد، نه بقيه فلاشها.
    امير علي محبي

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

سلام
    دوستان سوالي كه براي من پيش اومده اينه كه نقش شيدر كه روي سافت باكس نصب ميشه چيه؟! تاپيكي بهتر از اين گيرم نيومد كه سوالم رو مطرح كنم، ميتونستم توي نت هم به پاسخم برسم ولي خوب شايد اين براي دوستان ديگه هم سوال باشه، ممنون

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط Usef Bagheri نمایش پست ها
    سلام
    دوستان سوالي كه براي من پيش اومده اينه كه نقش شيدر كه روي سافت باكس نصب ميشه چيه؟! تاپيكي بهتر از اين گيرم نيومد كه سوالم رو مطرح كنم، ميتونستم توي نت هم به پاسخم برسم ولي خوب شايد اين براي دوستان ديگه هم سوال باشه، ممنون
    منظورتون زنبوریه دیگه
    اصلا تاثیر نداره
    شوخی کردم
    شعاع های نور را میشکنه در نتیجه اگه فلاش به سمت دوربین باشه flare ای ایجاد نمیشه
    ولی در حالتی که رو به دوربین نباشه فرقی نمیکنه
    معمولا نوری که برای ریم لایت استفاده میشه بهتره زنبوری داشته باشه
    nicebluesky، Usef Bagheri و farjad تشکر می‌کنند.
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2