صفحه 2 از 30 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

من هم به عنوان يك سليقه شخصي D70s و 18-200 رو انتخاب ميكنم همونطور كه آرش گفت اين لنز بسيار وسوسه كننده هستش ...
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط ME
    از نظر شخص خودم براي عكاسي براي آدمايي مثل ما كه بيشتر براي لذت بردن و تفريح عكاسي ميكنند و متوسط هم ميخواهند هزينه كنند شايد --شايد بهترين گزينه در برند كانون اين طور باشه

Canon 20D + 17-40/f4L + 70-200/f4L + 50/f1.4 + 100/macro

كه البته تمامي اين لنزها رو با همين قيمت كانون ميتونيد درمدلهاي سيگما با ديافهاي 2.8 داشته باشيد كه البته بايد بدونيد كه سيگما در كل كندتر از كنونه ---رنگها كمي گرم تر يا زردتره --- و كيفيت ساخت كمي پايينتر ي داره بخصوص در حيطه كنترل كيفيت ( دوستان ميگفتند)
    كه البته كيفيت تصوير خوبي دارند با توجه به قيمتشان

در برند نيكون هم :
    Nikon D200 + 18-200VR + 50/f1.4 +Macro(I dont know

البته اين گزينه ها با بازار و وضعيت موجوده كه خوب ميدونيم نسخه جديد 30دي هم اومده و معلوم نيست مثلا تا آخر تابستون كنون شايد يك لنز جديد ارائه بده
    مخالفم.
    خريد چند لنز در همان ابتدا با دوربين كار صحيحي نيست. بخصوص براي كسي كه ميخواهد تازه شروع كند + بيشتر براي تفريح و لذت عكاسي ميكند.
    در همان ابتدا لنز نرمال را ميخواهد چه كند؟
    مهم آشنا شدن با دوربين و امكانات آن، و شناخت علائق و نيازها است. براي چنين فردي يك لنز با دامنه وسيع و ارزان بيشترين كاربرد را دارد. بتدريج كه نيازهايش را شناخت ميتواند انتخابهاي ديگري انجام دهد. شايد هيچگاه اصلا نيازي به لنز ديگري نداشته باشد.
    مثلا نيكون دي 70 با لنز كيت/ يا نيكون دي 70 با لنز 18-200 / يا كنن 350 دي با لنز 28-135 /
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

تازه فهمیدم : انتشار اولین شماره مجله عکاسی حرفه ای را تبریک می گویم.
    نکته :
    من عکاسی را تازه نمی خواهم شروع کنم.
    به علت اینکه دوربینهای دیجیتال و به خصوص لنزهای نیکون و سیگما را نمی شناسم درخواست راهنمایی کردم.
    چند تا سوال :
    1.محلهای فروش دوربین که مورد اعتماد باشه را می توانید ذکر کنید؟ آیا فروشگاه خانه عکاسان جای مناسبی برای خرید است؟
    2.این دوربین 30D چه فرقهای اساسی با 20D دارد؟گسترش آن چقدر باعث افت قیمت 20D می شود؟قیمت 30D در خارج فرق معناداری با 20D ندارد.
    3.این 6 MPix بودن نیکون D70s جه محدودیت هایی را در چاپ به وجود می آورد؟بحثی که در مورد ضعیف بودن نسبی white balance آن می شود تا چه میزان صحت دارد؟
    4.واقعا" می ارزد که روی لنزهای سیگما هزینه کرد؟جایی که بشود یک مقایسه جامع بین آنها و لنزهای نیکون و کنون کرد کجاست؟
    این لنز آلبالو نیکون چقدر خوب است و لنزهای تا حدودی مشابه آن در کنون تا چه میزان توان رقابت دارند؟(با این دامنه وسیع؟!!!) -->استاد آرش خیلی توصیه فرمودند.
    این لنز 28-135 کنون چطور است و مشابه این لنز در سری های L چیست؟ استاد روشن توصیه کردند.
    البته یک چندتایی سوال دیگر دارم ولی متاسفانه کلاسم شروع شده و اگر اندکی دیگر تاخیر کنم غایب را خورده ام!
    از همه اساتیدی که در این انتخاب که به نظر می آید مشکل تر هم شد، به من کمک می کنند واقعا" متشکرم.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سوالاتی که من دوست دارم جواب بدم!
    دوستان تکمیل کنند:
    1-؟!
    2-30 دی رو مطمئن باشید بسیار بهتر از 20 دی خواهد بود... مهمترین نکته ای که من در این دوربین می‌بینم نورسنجی اسپات٬ بافر بیشتر هست... تا تست های دوربین بیاد... ممکنه در کیفیت تصویر هم تفاوت های بوجود اومده باشه....(نویز و داینامیک رنج)
    از لحاظ قیمت هم وقتی 20 دی و 30 دی یک قیمت داشته باشن؟ چه کسی 20 دی می‌خره؟ اگر انصاف داشته باشیم 20 دی حداقل باید 200 هزارتومان افت کنه....
    3-در این مورد گمان می‌کنم آقای روشن و یا امیرخان محبی بتونن دقیق‌تر توضیح بدن...
    4-در مورد لنزهای سیگما در این فروم هم زیاد بحث شده... نمونش در بخش لنز - لنزهای با ارزش....
    کلا نمی‌شه گفت همه لنزهای کانن و نیکون خوب هستن و سیگما و تامرون بد!
    کانن و نیکون خیلی کمتر لنز بد تولید می‌کنند! مثلا 18-55 کانن که به عنوان لنز کیت به فروش می‌رسه رو می‌توان جزو لنزهای بد کانن دونست... اما سیگما و تامرون لنزهای در پیت زیاد دارن! اما؟ لنزهای با کیفیت بسیار زیاد دارن... که به معادل نیکون و کانن تنه می‌زنه و از لحاظ قیمت؟ نصف! و در اینجور مواقع کاملا ارزشمند می‌شن...

در مورد لنزهای با زوم بالا...
    نیکون و کانن هردوشون لنزهای 28-200 با کیفیت مناسب دارن... اشکال؟ هیچ کدام لرزه گیر ندارن. روی فول فریم 28-200 دامنه جذابیست.. اما روی بدنه دیجیتال با برش 1.5 یا 1.6 ؟ شما واید ندارید...
    کانن لنزی دارد به نام 28-300 که زیاد هم باهاش کار کردم... که بازهم اگر این لنز رو روی دوربین هایی با برش 1.6 استفاده کنید... واید ندارید... اما مشکل فقط این نیست! قیمت این لنز بیشتر از 2 ملیون تومان است و وزن بسیار سنگینی دارد... یعنی اصولا این لنز رو با بند شانه استفاده می‌کنند نه بند روی گردن... دوربین رو (مخصوصا اگر 1d‌باشد) با این لنز نمی‌توانید به گردن آویزان کنید....
    سیگما و تامرون لنزهای 28-200 و 28-300 دارن... 28-200 رو به علت ارزان بودن نمونه های کانن و نیکون کمتر کسی سراغشون می‌ره... گویا لنزهای بدی نیستن... ولی 28-300 باید گذاشت بیخ دیوار و با تیر زد!(آقای قدیری اگر لنز رو خریدی برای هدف گیریش من هستم! یادمه قدیم تر ها خودکار رو بیخ دیوار می‌زدیم... حالا پیر و کور شدیم!‌ به لنز شلیک می‌کنیم!) اصولا 28-300 های سیگما و تامرون کیفیت خوبی ندارن به هیچ وجه... و در 300 م م دوربین شما فوکوس نمی‌ده... دست شما می‌لرزه ...(دیافراگم تنگ سرعت رو پایین میاره و تله 300....) لرزه گیری هم وجود نداره...
    سیگما دو لنز دیگه هم داره...125-18 - F3.5-5.6 DC
    18-200mm F3.5-6.3 DC
    که 18-125 گویا لنز بدی نیست...(میشه حدود همون 28-200 روی فول فریم)
    اما 18-200 به کار بیخ دیوار میاد....
    این وسط نیکون زرنگی کرده و جواهری تولید کرده... با قیمت مناسب... انتظار نداشته باشید که 18-200 نیکون لنز بدون خطایی باشه.... اعوجاج تصویر و خطای رنگ در این لنز وجود داره.... ولی بطور کل کیفیت تصویری خیلی خوبی داره.... رنج زوم فوق العاده ای داره.... لرزه گیر بسیار موثری داره...(VR II ) و از همه مهمتر؟ وزن سبک و قیمت بسیار ارزان‌(در قیاس با 28-300 کانن)
    برای همین مثل هلو بدون هسته می‌مونه!

در مورد 28-135 هم گمانم زیاد صحبت شده در این فروم...........
    می‌سپارم به بقیه دوستان....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

آقاي روشن من فقط ليست دادم و كل مجموعه و منظورم خريد يكجا نبود
    محمد امدادی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نه دقيقا با همين ليست دادن مخالفم
    خريد لنز اصلا كار اجباري نيست. گاه هيچوقت ممكن است نيازي به خريد لنزهاي بعدي پيدا نشود. بخصوص اگر اولين لنز درست انتخاب شود، ميتواند آخرين لنز باشد.

در مورد 6 مگاپيكسلي بودن دي70، عرض كنم كه اين به معناي حدود 10-15 درصد اختلاف در رزولوشن خطي با دوربين 8 مگاپيكسلي است. عملا تفاوت اندكي است كه نميتواند به عنوان يك فاكتور مهم در تصميم گيري براي خريد موثر باشد.

در مورد 28-135 به تاپيك لنزهاي با ارزش و نيز ادرس زير مراجعه كنيد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1079
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=952
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1660
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=347
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=209
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

واقعا" از همه دوستان متشکرم.
    چند تا نکته ای که جا مونده :
    1.در مورد ضعفی که می گن در white balance و مشکل فوکوس نیکون وجود داره ( لااقل نسبت به کنون ) کسی نظری ندارد؟-->(تداخل) این مطلب صحت دارد ؟من این مورد را از عکاسی حرفه ای که الان هم در یکی از آژانس ها مشغول فعالیت هستند شنیدم و به همین خاطر مشکوک شدم--> آن بزرگوار در طرفة العینی کمپانی معظم نیکون را در حد صنایع اپتیک اصفهان تنزل داد! (یک چیزی بین شوخی و جدی!)
    2.کدام مراکز برای خرید مناسب هستند؟لطفا" شماره تلفنی یا آدرسی اگر دارید از این بنده سراپا تقصیر دریغ نفرمایید.چه کنم در بلاد دیجیتال غریبم! شما قریب الغربا باشید.
    3.فروشگاه خانه عکاسان مکان مناسبی برای خرید می باشد؟
    4.مکان مناسب برای خریدن خنزر پنزر ها کجاست؟ (کیف --> فتوی شده است lowepro باشد و لاغیر+باتری+کارت حافظه+کارت خوان+سه پایه+فیلتر+هود+...)

5.اگر 20D را حذف کنیم 2 گزینه باقی می ماند :
    D70s :فکر می کنم با اون لنز مرصعی که استاد عاشوری نیا و دیگر دوستان فرمودند جای هیچگونه حرف و حدیثی باقی نمی ماند و لنزهای دیگر همه تا موقع مقتضی بایگانی می شود.
    350D+ kit : استاد روشن!تا آنجایی که من فهمیدم این لنز 28-135 یک لنز معمولی است که دامنه فواصل آن خوب است و IS است ولی به علت آن 1.6 کذایی عملا" وایدی ندارم.جدا از اینکه ظاهرا در هر دو طرف انتهایی فواصل دچار مشکلاتی است که البته در قسمت واید بغرنج تر هم می شود! شما جایگزین های بهتری ندارید؟(حتی ترکیب دو لنز: سیگما+کنون)
    مثلا" : یکی از لنزهای واید سیگما + 70-200 کنون با دیافراگم 4 چطور است؟(در محدوده بینابینی هم kit لعنت شده کنون موجود است که می شود با آن کلنجار رفت و اگر پاسخگو نبود آن وقت یک خاکی بر سر کرد! )
    6.اساتید در مورد لنزهای واید سیگما(10-20 و 12-24 و 15-30 و 17-35 و ...) و کنون (10-22 و ...)چه نظری دارند؟

باز هم از تمام اساتید صمیمانه متشکرم که وقتشون را صرف کمک به من کردند!
    خواهشا" اگر دوستان در هر کدام از موارد نکته ای به ذهنشان خطور کرد، دریغ نفرمایند!
    ما همچنان نیازمند حضور سبز شما هستیم.:)
    ویرایش توسط bahador.akkasee : Saturday 18 March 2006 در ساعت 08:39

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

Arrow پاسخ: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

سلام....

راجع به سوال 2 و 4

1- مرکز تجهیزات عکاسی حرفه ای (تهران،میدان 7 تیر،ابتدای خیابان بهار شیراز،تلفن: 88810406 )
    2-فروشکاه عکسباران(تهران،میرداماد،م تمع تجاری اسکان) www.aksbaran.com
    3-شرکت نورنگار www.digihouse.ir
    4-سی گل نمايندگي محصولات سيگما و لايكا تلفن : 6954090-91
    5-این هم یه لیست بسیار بسیار کامل از فروشندگان عکاسی تهرانhttp://ketabeavval.ir/Directory/0526...=0&cache=1&s=n

ولی قبل از خرید به این آدرس یه سر بزن http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2231
    راجع به بقیه سوالات دوستان کمک میکنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

آقاي بهادر خان، اگر وايت بالانس بهتر ميخواهيد، بايد سراغ دوربين هاي بسيار گرونتر برويد، اغلب دوربين هاي اون ليست وايت بالانسي كم و بيش در يك حد دارند.

اگر كارت حرفه اي نيست، به شدت خريد يك D50 را با يك 200-18 توصيه ميكنم، اگر ميخواهي بيشتر هزينه كني، ميتوني لنزهاي اولترا وايد خوب بخري. پروسس Jpeg اين دوربين بسيار پيشرفت كرده و از نويز هم ، ميتوان گفت كه خبر خاصي نيست! يعني دوربين خيلي كم نويز مي باشد.

خاصيت خريد فوق اين است كه بعد از 3-4 سال، وقتي اين دوربين را به عنوان بك آپ استفاده كردي، ديگر دلت نخواهد سوخت.

اما ميداني چه مشكلي خواهي داشت؟ اين 200-18 اين طور كه من فهميدم در بازار موجود نيست و همه 3 ماه است به دروغ مي گويند: يك هفته ديگر مي آوريم، يا آخر ماه، يا بيعانه بده! اما داستان ظاهراً اين است كه در بازار جهاني كمي كمياب شده اين لنز. دوستان ميتوانند از مراكز ديگري كه ممكن است اين لنز را واقعاً داشته باشند برايت بگويند.

واقعاً خريد هوشمندانه اي به نظر مي آيد، اما حتماً سعي كن بدنه خالي بدون لنز كيت را بخري.

اما بهادر خان، به نظر زحمت خواندن مطالب موجود در مورد لنز در فورم را نكشيده اي، چون هي در مورد لنزها سوال ميكني، اين موضوع اول به ضرر خودت است، چون در صورت جواب دادن دوستان، ديگر با آن حوصله و زحمت جواب نخواهند داد، بعد به ضررر دوستان است چون مجبورند تكرار كنند همه چي رو.
    جدا دوستان لنز ها را ته به آخر رفته اند! يعني به ندرت چيزي ناگفته مانده است.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 16 March 2006 در ساعت 09:45
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

خیلی ممنون .
    استاد محبی شاید پیش رفتن بحث به سمت لنز تا حدودی قابل پیش بینی بود چون SLR ها با لنزهایشان معنا پیدا می کنند.شاید شما درست بفرمایید و من به اندازه کافی مطالب دوستان را مطالعه نکردم (البته تمام تلاشم را کردم) ولی در بحث خرید بودجه محدود است و انتخاب هم طبیعتا" باید متناسب با آن باشد و زمانی که در بدنه شک داشته باشید نمی توانید مسیر منظمی را برای جستجو (به خصوص در لنزها) پیدا کنید! گذشته از آن مطالب آنقدر زیاد است (شکر خدا) که عملا" امکان خواندن تمام آن (لااقل برای من) مقدور نیست مگر آنکه بخواهم به جای D90s ، D70s را خریداری کنم! پس عقل ناقصم به من حکم می کند که از آنکه دانش و تجربه بیشتر دارد بپرسم.(مثل شما و دیگر بزرگواران این فروم)
    راستی دوستان در مقایسه D70s و 350D در مورد Iso Rating نیکون مشکل ساز نخواهد بود؟
    دوستان در هر کجا که اشتباه از تنبلی من بود خواهشا" ارجاع دهید.(تناقض با پست اول!)
    از همه دوستان صمیمانه تشکر می کنم و منتظر پاسخ پرسشهای این پست و باقیمانده پست قبلی هستم.
    همچنان منتظر حضور سبزتان هستیم.(سازمان حمایت از DSLR نداران خاص)
    ویرایش توسط bahador.akkasee : Friday 17 March 2006 در ساعت 09:45

صفحه 2 از 30 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین