نقل قول نوشته اصلی توسط سیّد مهدی صدری نمایش پست ها
سلام
من تقریبا 2،000،000 تومن برای خرید تجهیزات عکاسی (بدنه + لنز + رم + کیف) اختصاص دادم، و حدالمقدور میخوام بهترین انتخاب را داشته باشم(از NIKON یا canon).
کار حرفه ای با دوربین ندارم (اگرچه آدم پیشرفت میکنه همراهشم نیازاش افزایش پیدا میکنن،شاید) ولی سفر داخلی و خارجی خیلی میرم (کاری) و اغلب دوربین همرام و میخوام خاطراتم از چیزهایی که هست خوب-با کیفیت- ثبت بشن
زمینه عکاسیم اغلب،عکاسی از خانواده ،شایدم اجتماعی،چیزایی که در مسافرتام میبینم و پرتره است،البته علاقه زیادی به عکاسی دارم و با دوربین یاشیکا و زنیت 15،16 سال پیش پدرم (البته لنزاشون ثابت بود)و کامپک sony خودم عکسای تقریبا خوبی گرفتم ولی دیگه میخوام SLR بخرم

دیروزم که به بازار برای دیدن مدلها رفته بودم یه پیشنهادم از یه فروشنده بازاری گرفتم اگرچه نمیشه بهشون اعتماد کرد ولی بینشون آدمهای خوبم به ندرت پیدا میشه قضاوت صداقت ان آقا با شماست ما که وارد نیستیم،مع الوصف پیشنهاد ایشون بدنه D7 canon با لنز 50MM f1.8 بود که با کیف و رم 2،100،000 برام تموم میشه وگفتن با اینا عکاسی کن تا قلق و نیازات دستت بیاد بعد بیا یه لنز بخر ،همچنین گفتن در آینده هم با یه لنز "15-85" دوربینت تکمیل میشه!
فروشنده های دیگه پیشنهادای دیگه ای هم دادن که تقریبا تمام مدلهای موجود بازارو شامل میشد(D7000.D5100,d3100,60d,600dو...) و گیجم کردن که چی بخرم
البته گفتم از عکسایی که میگیرم هدف اقتصادی یا مطبوعاتی ندارم و صرفا برای لذت بردن عکاسی میکنم.
حالا از شما دوستانی که در زمینه عکاسی دیجیتال و تجهیزات به طور حتم و قطعا اطلاعات بیشتری از من دارید می خوام راهنماییم کنید که پیشنهاد فروشنده خوب یا پیشنهاد دیگه ای دارید؟
با تشکر و آرزوی بهروزی
آخه چرا لنز فیکس 50 برای یه تازه کار که هنوز نیاز هاشو نمیشناسه؟؟!!!
دوست عزیز
D5100+18-105
D7000+18-105
60D+18-135
بهترین انتخاب ها برای شما هست با توجه به قیمت
که گزینه ی اول به نظرم برای مدت ها نیاز شما رو بر طرف میکنه
گزینه ی دوم از همون سنسور استفاده میکنه + امکانات بیشتر که شاید به کار شما نیاد و خرج اضافه باشه ولی خوب سیلینگ بهتری داره
راجع به کنون اطلاعات دقیقی ندارم
ولی می تونید به ترکیب سوم فکر کنید

خط رو خط شدم