صفحه 1 از 30 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

پیش فرض با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

سلام دوستان،
    مشکل من در انتخاب بین دوربین های 350D-20D-D70s است :
    مقدار پولی که من برای خرید پس انداز کرده ام 2 ملیون تومان است .
    20D بدنه بسیار بهتری نسبت به 350D دارد و در بسیاری جزئیات هم مزیت هایی دارد ولی می توان گفت که یکی از عمده برتری های آن همان بدنه حرفه ای است. آیا این فاکتورها ارزش 500 تومان پول اضافی را دارد؟ به نظر شما من بهتر است روی این فاکتورها هزینه کنم یا پول آن را برای خرید لنز مصرف کنم؟ اگر بحث 350D شود طبیعتا" دوربین D70s هم می تواند گزینه بسیار خوبی باشد- به خصوص به خاطر لنز و بدنه بهتر نسبت به 350D- البته باید اشاره کرد که کنون هم دارای برتری هایی مثل پیکسل بالاتر و white balance بهتراست و به صورت کلی در بسیاری از جزئیات فرقهایی با هم دارند که باعث اطاله کلام می شود. حال به نظر دوستان کدام دوربین با کدام لنزها می تواند انتخاب بهتری باشد؟(لنزهای نیکون و سیگما را خوب نمی شناسم.) . دوستان کمک کنند و من را قبل از عید دوربین دار کنند!
    باید ذکر کنم که موضوعات مطرح شده در فروم را هم در حد توان مرور کردم پس لطفا" تا حد امکان به جاهای دیگر فروم ارجاع ندهید.

با تشکر فراوان
    ویرایش توسط bahador.akkasee : Monday 13 March 2006 در ساعت 07:00
    dr_moosavi تشکر می‌کند.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

بهتر است به توضیحات فوق مورد کاربرد خود از دوربین را هم ذکر کنید تا بتوان تصمیم بهتری گرفت.
    اگر هدفتان عکاسی غیر حرفه ای است (یعنی عکاسی شغل شما نیست) به بدنه ای ارزانتر (مثلا D70s) و لنزهایی بهتر فکر نمایید، ولی اگر شغل شما عکاسی است، فکر می کنم بدنه ای بهتر و با امکانات بیشتر ارجح است (مثل 20دی کانن یا 200دی نیکون) به همراه یک یا دو لنز نسبتا ارزان و مناسب و بعدا می توانید به گسترش لنزهایتان بپردازید. چون در کار حرفه ای کار دوربین و شرایط کاری دوربین زیاد است و بهتر است بدنه ای حرفه ای تر داشته باشید.
    در مورد لنزهای مناسب بحثهای کاملی در بخش لنزها شده که تقریبا انتخاب را آسان می کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

خیلی ممنون آقای شهبازی.
    در مورد توضیحاتی که خواستید : عکاسی شغل من نیست ولی به آن شبیه یک تفریح مثل هزاران تفریح دیگر هم نگاه نمی کنم.اگر شرایطی که دنبالش هستم جور بشه به عکاسی اجتماعی و تا حدودی خبری هم علاقه دارم.
    منتظر توضیحات شما و دیگر دوستان هستم.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

به نظر من شما شايد بهتر باشه اول بريد لنزها رو بشناسيد و از اين پولي كه داريد بيشتر برنامه ريزي براي لنز كنيد
    مثلا ليستي كه ميتونيم داشته باشيم :

با توجه به اينكه جدي مي خواهيد عكاسي كنيد از نيكون بهتره D70s رو انتخاب كنيد

NIKON : D70s~800000 Tuman + 18-200(VR) ~ 750000 = 1550000 Tuman
    با بقيه پول حدود 400 ميتونيد 1 يا 2 لنز ديگه بگيريد

CANON : با توجه به اينكه نسخه جديد 30دي در راهه و احتمالا جديد تر از اون تا آخر تابستون بهتره زياد براي بدنه هزينه نكنيد تازه ميتونيد 350دي رو بعدا راحتتر بفروشيد چون ارزونه نسبتا و مشتري بيشتر خواهد داشت پس بايد رو لنزها زوم كنيد

انتخاب متوسط : 350D ~ 750000 + 70-200f4L~700000 + 17-40f4L~700000 =~ 2000000
    انتخاب بالا :20D ~ 1300000 + 10-22~600000 + 24-70f2.8L~1200000 + 70-200F2.8LIS~1400000

كه خوب انتخاب بالا از بودجه شما فراتره ولي شايد در زمان طولاني بخواهيد داشته باشيد

در مورد لنز شركتهاي ديگه هم هستند مثل سيگما كه قيمتهاي خوب ولي با كيفيت مناسب دارند كه ميتونيد تحقيق كنيد

دوربينها با بدنه خالي هستند
    محمد امدادی

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

350 دي 750000 تومان!! محمد جان قيمت ها رو از کجا گرفتين ؟؟؟؟؟
    محسن مظهری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

از پاسخهایی که گفتید ممنونم.
    من هم دقیقا" مشکلم همین است! چون اشرافی بر کلیه لنزها (به خصوص نیکون و سیگما) ندارم در بستن یک ترکیب که متناسب با پولی که در نظر گرفته ام باشد دچار تردید شده ام. این در حالی است که 20d هم دوربین کاملا" هوس انگیزی است!دوستان دیگر (و یا آقایان امدادی و شهبازی ) هم اگر ترکیب های دیگری به نظرتان می رسد دریغ نفرمایند چون من می خواهم نهایتا" تا چند روز دیگر دوربین را خریداری کنم .(نمی خواهم تعطیلات عید را از دست بدهم!)
    در حقیقت سوال من این است که شما اگر به جای من بودید و با شرایطی که گفتم (نوع کار+بودجه) چه مجموعه ای را خریداری می کردید؟ (امیدوارم سوالم را روشن تر کرده باشم و اساتید هم نظراتشان را بفرمایند.)

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقای امدادی توضیحات و پیشنهاد های کاملی دادند... اما به گمان من کاملا اشتباه خواهد بود که دوربین رو با چند لنز بخرید.... یعنی باید با یک لنز شروع کنید و بسته به نیاز و نوع عکاسی و تجربه ای که به دست میاورید بهترین انتخاب رو انجام بدید....

در مورد کانن و نیکون بحث خاصی ندارم... فقط اینکه نیکون بخاطر وجود لنزی به نام 18-200 Vr بسیار بسیار جذاب شده... و به گمان من بخاطر این لنز! همه Slr های نیکون کلی ارزش پیدا میکنه...

و گویا پول شما حاضر و تعطیلات هم دوربین لازم.... وگرنه میگفتم 30 دی به گمانم در چند ماه آینده انتخاب بسیار خوبی خواهد بود... با امکانات و قیمت بسیار مناسب...

با این بودجه پیشنهاد من دی هفتاد با 18-200 خواهد بود... که خرج حافظه و کیف و این تشکیلات رو هم میشه بهش اضافه کرد...
    راستی محمد جان قیمت هات خیلی جذاب هستن! از کجا آوردی؟
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

[QUOTE=eksir]350 دي 750000 تومان!! محمد جان قيمت ها رو از کجا گرفتين ؟؟؟؟؟[/QUOTE

از آهو نگار با لنز كيت فكر كنم حدود 820000 ميده كه من بدنه خالي رو 750000 گفتم
    محمد امدادی

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

من ليست كامل پيشنهاد دادم چون بنظرم الان بهتره شما بدونيد كه كدوم سمت ميرويد و در آينده چي مي خواهيد

در مورد قيمتها همونطور كه ميبينيد من حدودي نوشتم و آره كمي دست پايين گرفتم و شايد در كل 2000000 ميليون خريد حدود 200000 خطا داشته باشه

در اين سايت ميتونيد دقيقتر داشته باشيد
    www.digihouse.ir

البته آهونگار هم قيمتاش خوبه

در مورد نيكون كه ديگه با اين لنز حرفي نيست و اگر هم گير نياورديد ميتونيد عيد رو با لنز كيت فعلا بگذرونيد و بعد عوض كنيد كه حدود 100000 ضرر خواهيد كرد

در همين سايت بحثي راجع به لنزهاي با ارزش هست كه بيشتر درمورد لنزهاي سيگما جذب خواهيد شد و خوب نسبت به كنون قيمتهاي پايين تري دارند
    محمد امدادی

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

از نظر شخص خودم براي عكاسي براي آدمايي مثل ما كه بيشتر براي لذت بردن و تفريح عكاسي ميكنند و متوسط هم ميخواهند هزينه كنند شايد --شايد بهترين گزينه در برند كانون اين طور باشه

Canon 20D + 17-40/f4L + 70-200/f4L + 50/f1.4 + 100/macro

كه البته تمامي اين لنزها رو با همين قيمت كانون ميتونيد درمدلهاي سيگما با ديافهاي 2.8 داشته باشيد كه البته بايد بدونيد كه سيگما در كل كندتر از كنونه ---رنگها كمي گرم تر يا زردتره --- و كيفيت ساخت كمي پايينتر ي داره بخصوص در حيطه كنترل كيفيت ( دوستان ميگفتند)
    كه البته كيفيت تصوير خوبي دارند با توجه به قيمتشان

در برند نيكون هم :
    Nikon D200 + 18-200VR + 50/f1.4 +Macro(I dont know

البته اين گزينه ها با بازار و وضعيت موجوده كه خوب ميدونيم نسخه جديد 30دي هم اومده و معلوم نيست مثلا تا آخر تابستون كنون شايد يك لنز جديد ارائه بده
    ویرایش توسط ME : Tuesday 14 March 2006 در ساعت 09:25
    محمد امدادی

صفحه 1 از 30 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین