صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 41
Like Tree73تشکر

موضوع: تک پایه / Monopod

كاربر همراه sprants آواتار ها
    تشکر کرده
    311

پیش فرض پاسخ: تک پایه ( Monopod )

جناب کاظمی عزیز اگر امکانش هست لینک و محل خرید اون یا قیمت هاشو اینجا قرار بدین ...

682b = http://www.akkasee.com/forum/editpos...itpost&p=61499

بازم خدا عمرت بده برادر هرچی ارزون تر بهتر ! البته دعا کنید که آرش خان این جمله رو نبینه که کله منو می کنه !! :biggrin:
    ویرایش توسط sprants : Saturday 27 October 2007 در ساعت 15:17

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

نقل قول نوشته اصلی توسط sprants نمایش پست ها
    جناب کاظمی عزیز اگر امکانش هست لینک و محل خرید اون یا قیمت هاشو اینجا قرار بدین ...

682b = http://www.akkasee.com/forum/editpos...itpost&p=61499

بازم خدا عمرت بده برادر هرچی ارزون تر بهتر ! البته دعا کنید که آرش خان این جمله رو نبینه که کله منو می کنه !! :biggrin:
    ماني جان در مورد velbon قبلاً نور نگار مركزش بود الان نميدونم اما اگه تو بازار بگردي بهتره شايد با قيمت پايين تر گير آوردي
    قيمت هم بين 30-50 هزار تومان بسته به مدل و فروشنده!!

و اما در مورد آرش عزيز من ارادت خالصانه دارم خدمت ايشون :) ولي خوب گاهي اوقات اين جيبم نسبت به من ارادت پيدا نميكنه .
    البته در مورد تك پايه باز هم ميگم اگه جيب اجازه بده 682 بهترين انتخابه اما واسه كسي كه 600 f4 l Is نداره فك نكنم زياد بين اين دو تا فرقي باشه .
    من با هر دو كار كردم و فقط با velbon وقتي مشكل داشتم كه تو كمين لنز رو بايد با دست نگه مي داشتم ولي با 682 راحت مي نشستم كنار و روي اون 3 تا پايه كوچيك واميستاد. (اين واسه يه لنز 6-7 كيلويي خيلي مهمه)
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

با پوزش...
    من مدتی غیبت داشتم.

من خودم اون مدل ۶۸۲b رو که ۳ پایه داخلی داره رو دارم...

اما توصیه شخصی من؟

اگر نیت فقط عکاسی تئاتر باشه؟ اولین توصیه لنز خوب! لنز خوب لنز خوب!
    دوم نورسنجی خوب!(که این مورد بخشیش به توانایی عکاس برمیگرده)
    آخر سر میتونید از تک پایه استفاده کنید...(من هیچ وقت نکردم!)

گمان می‌کنم با یه ۷۰-۲۰۰ به همراه لرزه‌گیر شما همه کار می‌توانید بکنید. حالا اگر سرعت شاتر پایین تر نیاز داشته باشید؟ سوژه فیکس نمیشود و تک پایه هم مشکل شما رو حل نمی‌کنه.

نکته دوم؟
    همیشه آنچه گرانتر باشد بهترین نیست...
    این تک پایه بسیار بسیار خوب است. یه ۳ پایه فسقلی هم از اون زیر در میاد که گاهی کمک می‌کنه برای فیکس ماندن ... اما اشکالاتی هم بوجود میاره...
    مثلا
    یکی از قابلیتهای تک پایه اینه که شما می‌توانید به سادگی پایه رو به اطراف بچرخانید و به جلو و عقب ببرید... (برای همین اصولا نیاز به هد ندارید... و برای حرکت عمودی و افقی هم لنزهای تله رینگ چرخش دارند)
    وقتی ۳ تا سیخ رو از این تک پایه بیرون می‌کشید... دیگه چنین امکانی رو ندارید!

نکته سوم؟
    می‌توانید از ۳ پایه های کوچک و سبک رو به جای این تک پایه بخرید! سایز و وزنش تقریبا همون میشه... و کارایی های دیگری هم خواهد داشت. (توصیه اکید نیست! منظور اینکه روش فکر کنید!) حتما متوجه هستید که لازم نیست حتما ۳ پایه رو باز کنید... می‌توانید پایه ها رو بسته نگاه دارید و اونها رو فقط بلند کنید.(مثل مونوپود. یکی کمی کمک کنه! کلماتی که استفاده می‌کنم مفهوم هست؟) و اگر خواستید حرکات مونوپود رو داشته باشید باید فقط یکی از پایه‌ها رو بلند کنید.
    ۳ پایه ای که به این منظور می‌تونم توصیه کنم؟ 190xprob مانفرتوی خودمون...قیمتش هم گمانم حدود و یا کمتر از ۹۰ تومان بود...(بدون هد)

توضیح آخر اینکه مانفرتو رو سیگل میاره.. و در فروشگاه خودش و فروشگاه های معتبر می‌توانید پیدا کنید.... خلاصه اینکه مانفرتو رو گران نخرید!
    Nader Kohansal، rezakh، A_Maddah و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

خوب ذغال خوب هم بی تاثیر نیست .:::big grin:::اما بعضی ها شاید نتونن لنز بالای ۱ میلیون بخرن .تکلیف چیه؟
    مونوپاد من مانفرتو مدل 334b است

این
    کد:
    http://www.manfrotto.com/Jahia/cache/offonce/pid/2374
    که دنده اوتوماتیک هم میباشد.وسبک:::big grin:::البته فکر نمیکنم توی این مقوله سنگینی و سبکی هم موثر باشه.ولی مشکلی که کلا توی مونوپاد ها هست فقط لرز ورتیکال رو اونهم فقط از زاویه بالا پایین میگیره .که توی عکاسی تئاتر پیشنهاد من یک سه پایه سبک است با هد دسته بلند

كاربر همراه sprants آواتار ها
    تشکر کرده
    311

جناب کاظمی ممنون از شما به خاطر راهنماییتون .

آرش عزیز خیلی خیلی لطف کردی . اتفاقا امروز دقیقا از همون روشی که گفتی استفاده کردم خیلی هم خوب جواب داد . خوب بیشتر تلاش من برای مونوپد منفروتو یکی جمع جور بودن آن و دیگری اینکه به نظر من تو تئاتر قدرت مانور دادن خوبی داره تا اینکه من بیام سه پایه رو جایی بذارم حالا یا باید گوشه باشم یا جلوی دید کسی رو میگیرم و یا ...

آخر سر میتونید از تک پایه استفاده کنید...(من هیچ وقت نکردم!)
    پس خدا عمرت بده داداش اگه نمی خوایش بدش به من !!!!
    پس کجا ها ازش استفاده می کنید ؟!

اما باید همین جا بگم که آقا حالا می فهمم وقتی آرش خان تاکید بر لنزی زیبا مانند 18-200 Vr ( و همچنین زغال خوب رضا جان ) داره چه کاربردی داره.
    این رنج توی تئاتر مخصوصا تئاترهای کف فوق العاده لازم و مهمه .

من اخرش آرزو به دل موندم یه چیزی بگم آرش خان نداشته باشه ! آقا حتما یادم باشه تو گردهمایی بعدی من تعقیبتون کنم !

در هر صورت از همگی ممنون .
    راستی آقا رضا زغال نیکسون ( تکامل یافته جکسون قدیم ) هم مهمه !!! :::big grin:::

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

ُسلام به همه

دوستان من قصد خرید مونوپاد 682B Manfrotto کردم
    همون تک پایه که سه پایه داخلی داره

فقط چند تا سوال داشتم اینکه استفادش چه طوریه ؟ باید باهاش هد خرید ؟ هد معمولی در حد 20-- 30 تومن میشه پیدا کرد ؟

راحته ؟ کلآ اگر اطلاعات دارید بدید ممنون میشم
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

Question راهنمایی راجع به monopod (تک پایه)

سلام دوستان

من تصمیم دارم یک لنز Conon EF 100-400mm L USM بخرم.
    در ریویوهایی که از این لنز خواندم چند چیز ذهن منو مشغول کرد:

1- وزن بالای لنز (1380 گرم)
    2- لرزشگیر نسل اول (که کارایی کمتری نسبت به لرزشگیرهای جدید دارد)

با توجه به اینکه مسافرت زیاد میرم و همواره مشکل اضافه بار دارم به هیچ وجه نمی توانم سه پایه با خودم ببرم.

خلاصه چند روزی هست که monopod فکر منو جلب کرده.

به نظر شما monopod میتونه مشکل منو حل کنه؟ جایی سراغ دارید که monopod بفروشه؟
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

پیش فرض پاسخ: راهنمایی راجع به monopod (تک پایه)

سلام

مي توانيد به ميدان وليعصر نبش ميدان روبه روي سينما فروشگاه نيكون مراجعه كنيد من براي خريد سه پايه رفته بودم چند مدل تك پايه هم داشت ولي قيمت نكردم. تاريخ مراجعه من هم دو هفته به نوروز مانده .

موفق باشيد
    Farshad Afshari و Mehrdad Benabbas تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

پیش فرض پاسخ: راهنمایی راجع به monopod (تک پایه)

ناصر خسرو سرشار از انواع مونوپود است.از 10 تومن تا 100 تومن

سیگل هم انواع مانفرتو را دارد .
    Farshad Afshari، amirmisagh، tanhatanha و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض تـــــک پـــــا یــــــــه

سلام

دنبال یک تک پایه محکم،سبک،کوچک (در حالت جمع شده) و با قیمت مناسب میگردم (از نظر ابعاد طوری باشد که بشود در کیفم همیشه همراهم باشد).

در تک پایه های مانفروتو مدل 680B جزو محکمترین و بهترین مدلهاست،ولی به نظرم سنگینی و ابعاد بزرگ آن باعث خواهد شد استفاده زیادی از آن نکنم؛ به علاوه اینکه در کیفم جا نمیشود...

کد:
    http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/2368?livid=107|117&lsf=117&child=2
    مدلی که نسبت به آن متمایل شده ام، 676B است که هم باریکتر است و هم سبکتر

کد:
    http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/2362?livid=107|117&lsf=117&child=2
    و کوچکترین و سبکترین مدلی هم که میشود گرفت، 790B است، فرقی که این مدل با مدلهای دیگر دارد اینست که از سری modo است (محصولات کوچک و ضعیفتر برای کاربردهای غیر حرفه ای) و به همین دلیل هم تحمل وزن کمتری دارد ( دو مدل قبلی به ترتیب 10 و 4.5 کیلوگرم ظرفیت داشتند،این مدل فقط 1 کیلوگرم!)

تفاوت دیگر آن نیز اینست که هد رویش سوار نمیشود و باید دوربین یا لنز را مستقیما" روی پیچ آن بست!

کد:
    http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/13408?livid=107|117&lsf=117&child=2
    اما در مورد هد برای تک پایه: چون حوصله ندارم هی هد سه پایه ام را باز کنم و روی تک پایه ببندم و اصلا" این کار را درست هم نمیدانم، یک هد ارزان و کوچک و سبک نیز لازم است.

گزینه های مورد نظر:

484RC2

کد:
    http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/2302?livid=80|81&lsf=81&child=2
    و
    234RC

کد:
    http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/2376?livid=107|117&lsf=117&child=1
    اختلاف قیمت زیادی ندارند (اولی 45-40 و دومی 35-30) ولی دومی را بیشتر دوست دارم، جمع و جورتر است و از آن گذشته هد مخصوص تک پایه است (به دلیل محدودیت زوایای آزادی؛ به درد سه پایه نمیخورد، چون فقط به جلو و عقب خم میشود که برای تک پایه بیشتر هم لازم نیست)

حالا نظر دوستان چیه؟
    1- تک پایه های برندهای دیگر (غیر از این مدلهای چینی مثل WF) در بازار هست که مزیتی نسبت به مدلهای بالا داشته باشد (قیمت،اندازه،راحتی کار و ...) ؟؟
    2- بستن دوربین و لنزی با وزن 2 یا 3 کیلو روی مدل 790B که 1 کیلو ظرفیت دارد، چه مشکلی میتواند ایجاد کند؟

ممنون
    nmroshan، A. Mohammadi، vbigdeli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین