صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 47 , از مجموع 47
Like Tree3تشکر

موضوع: چه لنزی بخرم ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پیش فرض پاسخ: چه لنزی بخرم ؟

+17-70 از لحاظ سرعت فوکوس چه جوری هست؟(مثلا" در مقایسه با 17-85 یا حتی 28-135)
    سرعت فکوس خوب و قابل قبول داره . مخصوصا در نور رو که به سرعت فکوس میکنه.در شب هم اگر از فلاش مثل فلاش من استفاده کنید نور قرمز فلاش به فکوس لنز کمک میکنه و با این حتی روی دیوار سفید هم میشه فکوس کرد.اما در جای کم نور هم فکوس میکنه اما کند تر از لنزهایی که شما گفتید.اما بلاخره فکوس میکنه و فکوس بی عیبی هم داره.اما سرعت فکوس این لنز به لنزهایی که موتور فرای صوت دارن نمیرسه.البته این زمان دهم ثانیه ای است و برای کار ما مهم نیست.در تاپیک لنزهای با ارزش در مورد این لنز به همراه دوستان عزیزم زیاد ....مطالعه فرمایید.

100-300 از این لحاظ چگونه است؟(مثلا" در مقایسه با 70-200 f4 کنون)
    نه 17-70 و نه 100-300 HSM نیستند در حالی که تمام کنون های گفته شده USM هستند.
    اختیار دارید.بابا 300-100 HSM هست.
    سرعت فکوس این لنز هم بسیار عال است و نفاوتی با موتورهای USM کانن نداره.اما 70-17 این طور نیست.

+با خرید این لنز 17-70 و بعد خرید 100-300 ، فاصله 70 تا 100 را از دست می دهیم ، آیا شما با این مسئله مشکلی پیدا نکردید؟چون فکر کنم از همین تجهیزات استفاده می کنید.
    اول از همه ببخشید که با امضاء من منحرف شدید.من 300-100 رو ندارم و قبلا هم این رو گفته بودم.روزی که من رفته بودم این لنز رو بخرم تمام شده بود و چون قصدخرید این لنز رو داشتم در امضاء هم آنرا گذاشتم.اما بعدا پشیمان شدم و نیاز خودم رو به واید بیش از تله دیدم و به همین دلیل 20-10 رو انتخاب کردم.
    اما در این 30 م م چیز زیادی از دست نخواهید داد.

+این لنز APO 70-200mm F2.8 EX DG MACRO HSM جدید سیگما خوبه؟(درمقایسه با 100-300) قیمتش چنده؟
    این لنز هم جزء لنزهای خوب و معرف سیگما است.کیفیت تصاویری که این لنز ارائه میکنه با 200-70 اف 2.8 کانن هیچ تفاوتی نداره و در عکسهایی که من از این دولنز دارم در بعضی قسمتها حتی سیگما بالا تر از کانن است.(مبارک نیما جان باشه).اما خوب 200-70 کانن در کل یک چیز دیگه است و به قول امین این شرایط کار است که نوع انتخاب را برای ما روشن میکنه.
    اما300-100 هم مثل این لنز فوقعلاده و حتی بهتر هم هست.اما حسن این لنز اف 2.8 در تمام رنجها است.

+در مورد این واژه Macro که بعد از بعضی از لنزهای سیگما هست یک مقدار توضیح می فرمایید.یک برداشت هایی میشه کرد ولی می خواهم مطمئن شوم.

+قیمت 30 م م فیکس سیگما چنده؟کسی می دونه؟
    برداشت شما درسته .چون این لنزاها ماکرو هم هستند و میتوانند به مانند لنز ماکرو عمل کنند.اما نه ماکروی 1 به 1.مثلا ماکروی 1 به 3 و یا 1 به 2..
    اما ببخشید که سوال قبلیتان را بی پاسخ گذاشتم.آخرین قیمتی که من از این لنز گرفتم 460 هزار تومان بود.

+اون فلاش سیگما هم فکر می کنم بهترین انتخاب برای افرادی مثل من باشد.خیلی خوبه!چند جا غیر از این فروم مطالب قانع کننده
    بله این فلاش در مقایسه با قیمت و داشتن پارامترهای خوب واقعا بینظیره.
    ویرایش توسط Ghadiri : Thursday 23 November 2006 در ساعت 21:59
    FarshadPix تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

خیلی ممنون بابت همه توضیحات!
    ببخشید اشتباه از من بود :
    APO 100-300mm F4 EX DG HSM
    من به شخصه فکر می کنم که که این لنز سیگما بهترین انتخاب در این حدود قیمت است(با این رنج عالی) و با توجه به استفاده آن در نور روز (اکثرا") برای من ارزشمندتر از APO 70-200mm F2.8 EX DG MACRO HSM است.آقای قدیری شما نظرتون چیه؟باقی دوستان هیچ نظری ندارند؟

با تشکر فراوان

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط bahador.akkasee
    خیلی ممنون بابت همه توضیحات!
    ببخشید اشتباه از من بود :
    APO 100-300mm F4 EX DG HSM
    من به شخصه فکر می کنم که که این لنز سیگما بهترین انتخاب در این حدود قیمت است(با این رنج عالی) و با توجه به استفاده آن در نور روز (اکثرا") برای من ارزشمندتر از APO 70-200mm F2.8 EX DG MACRO HSM است.آقای قدیری شما نظرتون چیه؟باقی دوستان هیچ نظری ندارند؟

با تشکر فراوان
    مبارک باشه
    مسعود قدیری

كاربر آشنا lordpezhman آواتار ها
    تشکر کرده
    3

به نام خدا

سلام
    به نظر شخصی من، تا حدودی بستگی دارد به کاری که می خواهید با ان انجام دهید. مثلا اگر بخواهید با این لنز پرتره هم بگیرید خب مسلما دهانه دیافراگم بازتر مزیت غیرقابل انکاری است. اگر استفاده مد نظرتان و لنزهایی که دارید را بنویسید دوستان بهتر می توانند پیشنهاد بدهند
    پژمان امین مدنی

عکس گرفتن مهمتر است از لنز گرفتن
    Pentax SpotMaticII, Takumars: 50mm 1.4/ 55mm 1.8/ 85mm 1.9/ 135mm 2.5
    Canon 350D, Canon EF: 18-55 Kit lens / 50mm 1.8 II

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

جناب قدیری پنجشنبه رفته بودم نورنگار لنز 300-100 رو موجود داشت فکر کنم 750 میداد.در مورد 200-70 هم باید بگم واقعا لنز عالیی هست دست مریزاد به سیگما با این لنزش.برابری میکنه با مشابه معمولی خودش در کنون.جنس ساخت بدنش هم عالیه.نکته جالب این لنز سرعت فوکوسش هست.سرعت فوکوس این لنز روی 300 و 350 کاملا مشابه هستش اما وقتی روی 20 دی میاد واقعا این سرعت 2 برابر میشه که فکر میکنم این مسئله از خواص 20 دی هستش.
    Shamim تشکر می‌کند.
    Canon EOS 20D + EF-S 18-55 f/3.5-5.6 + Canon EF 75-300 IS USM + Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM + Sigma 70-200 F2.8 APO DG EX HSM

http://nima.fotopages.com/

نیما معصومی

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

اما وقتی روی 20 دی میاد واقعا این سرعت 2 برابر میشه که فکر میکنم این مسئله از خواص 20 دی هستش.
    به به خيلي مباركه نيما جون ... كي ميخواي شيرني بدي ؟ اون دوربينتو كه ندادي به ما اين يكي رو ديگه نگه دار خودم بگيرم ازت ....
    :biggrin:
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

واقعا به به.مبارک باشه نیماجان خیلی با امضاء ت حال کردم.
    یک توضیحی بده ببینیم چی کار کردی.کی خریدی؟چند؟ و .....
    اما من به شخصه عکسهای 200-70 سیگما با کانن اف 2.8 رو دیدم.واقعا سیگما در کیفیت و شارپ تصاویر اگر چیزی زیاد نداشت چیزی هم کم نداشت.اما در مورد بدنه هم باید بگم درسته .واقعا ساخت عالی داره.اما من از بدنه کانن بیشتر خوشم اومد.مخصوصا اینکه مقاومت بیشتری داره و با اینکه شامل لنزهای ضد آب کانن نیست تا جای که من دیدم و شنیده در زیر باران با این لنز میشه عکس گرفت.
    اما برای ما که مهم نیست.ولی این 200-70 سیگما واقعا .....
    در مورد 300-100 و 200-70 هم من به دلایل خاصی به دوستمان گفتم 300-100 بهتره.اما واقعا گذشتن از 200-70 کار راحتی نیست.
    راستی سعید جان هم میخواد یک 300-100 بگیره انشا....به همین زودی ها.نیما جان شمارا دعوت به همکاری میکنیم تا برای تست ما را یاری کنی.
    البته نیما دیگه با این 20دی کلاسش به مانمیخوره.ولی خوب.....
    مبارکه...................................... ...که
    مسعود قدیری

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5