نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آیا شما آدم متعصبی هستید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض آیا شما آدم متعصبی هستید؟

سلام
    من تازه به این جمع اومدم تا اینجایی که دیدم اکثر بچه ها کارشون درسته.
    یه سوال دارم اونم اینه که چقدر توی انتخابامون تعصب یه مارک خاص رو میکشیم وچرا؟
    مثلا من از اسم نیکون خوشم میاد و همچنین از فونت ارمش یا توی لوازم صوتی تصویری چون از اسم سامسونگ بدم میاد اصلا طرفش نمیرم. شما چطور؟
    اگه متعصبید نام و دلیلش رو بگید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    102

به نظر من در اين زمينه ها تعصب بيفايده است.
    من خودم خيللي از 7000 فوجي خوشم مياد چون بنظرم تو رنج قيمت خودش عاليه ولي اگه
    دوربين بهتري با مارك ديگري بياد ديگه طرفش نميرم و تعصب بي معناست.
    البته اگه احتياج به ويژگي خاصي داشته باشيد بحث كمي فرق ميكنه مثلآ اگه ماكروي قوي لازم داشته باشيد دوربينهاي نيكون را دوست خواهيد داشت در زمينه ارزاني هم دوربينهاي كداك تقريبآ بي رقيبند و كلآ دوربين هاي يك كارخانه به دليل يك يا چند ويژگي برتر خود مطرح ميشوند.
    عامل مهم(در كنار بودجه) ويژگيهاي يك دوربين است و هنگامي كه بين دو دوربين هم قيمت و هم رده قصد انتخاب داريم عاقلانه است كه اين مورد را در نظر بگيريم.
    براي مثال ما عاشق كنون هستيم و در انتخاب بين 10D , S2 pro
    مردد هستيم. وقتي اطمينان داريم كه S2 pro(براي ما) بهتر است انتخاب 10D چه معنا دارد؟

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

و گاهي عواملي باعث ميشه كه شما نسبت به ماركي متعصب بشيد!
    حالا نه اينكه متعصب بلكه اون رو به بقيه ترجيه بديد... چطور؟
    چون خود من قبلا فوجي داشتم وقتي SLR فوجي و كنون رو دستم گرفتم خيلي بيشتر با فوجي ارتباط برقرار كردم! دليلش هم سادست... تمام option ها كليد ها به همون نظم و ترتيبي بود كه بهش عادت كرده بودم.... حالا اگر دوستي G5 داشته باشه به گمان من 10D ميخره... (شايد هم 20D :wink: ) به گمانم كمپاني ها وقتي كه جنس ارزان تر و با كيفيت تري توليد كنند و خدمات گارانتي بهتري به ما بدهند ميتوانيم ازشون خوشمون بياد! وگرنه همه اونا در مرحله اول به فكر كندن جيب من و شما هستند... و به اين منظور مجبودن اجناس بهتر و متنوع تري توليد كنند.
    اما مرحله بعدي بحث لوازم جانبيه...
    كه قبلا مطرح كردم ...
    دوستاني كه ميخوان SLR بخرن بايد توجه داشته باشن كه اگه ميخوان عكاس باشن و عكاسي كنن... نياز به تجهيزاتي دارند كه از خود بدنه دوربين خيلي گرانتره...و شما بعد از مدتي به راحتي نمي توانيد تغيير جهت بديد و كمپاني خودتون رو عوض كنيد... چون كلي هزينه داره و خرج بر ميداره...
    به عنوان مثال
    يه جفت لنز زوم 2.8 كنون + فلاش چيزي حدود 3 مليون قيمتشه... (همينطور نيكون)
    و شما بابت تغير از نيكون به كنون يا بالعكس دچار هزينه هنگفتي خواهيد شد و اصولا مجبور ميشيد در دراز مدت از يه مارك بخصوص استفاده كنيد.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

من تا الان چهار نسل پشت هم فوجی خریدم و مثلا کار با سیستم منوهاشو کاملا مسلط شدم. نقاط قوت و ضعفشو میدونم و موقع عکاسی مد نظر دارم تا عکس بهتر در بیاد. دو تا لنز برای این بدنه خریدم که فقط به فوجی میخوره (بعضی ها ممکنه بگن اشتباه کردی) که دیگه برای من سخت میشه اگه بخوام همه رو بفروشم و مثلا برم نیکون بخرم.

چیز دیگه ای که باعث این هم میشه، شخصیت و علاقه عکاس و خلاصه مدل عکاسی اش هست. من حرفه ای اصلا نیستم، ولی از دوربین بدون کنترل اصلا خوشم نمیادو ماکروی خیلی ریز دوست دارم. بنابر این مثلا سری دوربینهای زیر چهارصد هزار تومن بدرد من نمیخورن. از طرف دیگه نه پولشو دارم یه S3 pro بخرم نه اگه بخرم میتونم باهاش کار کنم! یا یه دوربین گنده حرفه ای از نیکون. ولی از طرف دیگه دوست دارم لنز تله به دوربینم بخوره، رنگهاش شارپ باشه، و خلاصه دیگه خیلی هم معمولی نباشه. در حد تجهیزات آماتوری خوب. اینها رو که با هم جمع میزنید در مجموع به علاقه و شخصیت عکاس میرسید که خوب اون هم با توجه به اینها دوربینشو انتخاب میکنه و طبیعی هم هست که نسبت بهش یه خورده متعصب هم باشه.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D