صفحه 1 از 21 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 201
Like Tree267تشکر

موضوع: خلاقيت - Imagination

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض خلاقيت - Imagination

با سلام
    در درجه اول عذر خواهي كنم خدمت استادهاي عزيزم توي اين فورم كه چنين بحثي رو ميخوام شروع كنم و من خودم رو كوچكتر از اين حرفها ميدونم كه بخوام ......
    ............
    (به نظر من ) مهمترين عاملي كه اثر يك هنرمند را از بقيه ميتونه مجزا بكنه خلاقيت هنرمند هست.
    هر چقدر خلاقيت بيشتري باشه ، اثري متفاوت تر پديد مياد.(توجه : خلاقيت مربوط به سبك خواصي از عكاسي يا هر هنري نيست)
    البته بايد در نظر داشته باشيم كه مهمترين عامل براي يه عكاس موفق، داشتن دانش عكاسي و تجربه هست ، ولي بدون خلاقيت نميتونه آثار نو و خاص پديد بياره.
    در دنيا عكاسهاي زيادي هستند كه بدون هيچ گونه ايرادي با مجهز ترين وسايل عكاسي عكس ميگيرند ولي كدومشون با ارزش هست .كدومشون در آينده بعنوان يه اثر هنري ازش ياد ميشه.
    نكنه فكر ميكنيدد كه شما نميتونيد .؟؟
    خب براي خلاق شدن چكار بايد كرد؟ اولين قدم خوب ديدن هست ، ديدن نه اون گونه كه همه ميبينن يا تا بحال ديديم. يك نگاه خلاق.

(اين وسط يه پارگراف بازكنم: اين حرفها برگرفته از ذهن خودم وصحبتهاي استاد عزيزم آقاي غلامي (استاد نقاشي و طراحي با 30 سال تجربه) و مطالعاتي كه در ضمينه معماري داشتم هست)

.................................................. ....
    هدف من از باز كردن اين تاپيك نشان دادن خلاقيتهامون و ديدن خلاقيت ديگران هست .(ديدن طرز نگاه كردن ديگران در قالب يه عكس به قدرت ديدمون خيلي ميتونه كمك بكنه)
    بهترين راهي كه ميشه خلاقيت رو در خودمون زنده كنيم خوب ديدن هست. حالا هر چيزي هر فضايي هر .... ميتونه يه عكس برامون باشه.
    ميتونيد خودتون رو امتحان كنيد .
    مثلا" درب اتاق رو ببنديد و دوربين به دست شروع كنيد به عكس گرفتن . اول خوب نگاه كنيد و بعد عكس بگيريد . و اصلا" به اصول عكاسي مثل كادر بندي درست ، نور و سايه و.... توجه نكنيد.
    به قول استادم (آقاي غلامي) ميگفت : وقتي ميخواهيد تمرين خط كشيدن كنيد فقط به خط كشيدن حواستون رو متمركز كنيد و كاري نداشته باشيد كه طرحتون شبيه سوژه ميشه يا نه ، مهم خطي هست كه ميكشيد.
    .......
    خب حالا يه كادر بندي مسخره يا يك سوژ كه تا حالا به اون توجه نكرديد يا يه نور يا هر چيز ديگه ميتونه يه عكس خلاقانه از شما باشه كه تابحال شما چنين عكسي نگرفتيد.
    حتي عكسهاي كه قبلا" گرفتيد رو هم ميتونيد با خلاقيت خودتون به عكسهاي جديدي با خلاقيت بالاتري تبديل كنيد . مثلا با تغيير كادر ، تغيير رنگ ، تغيير پشت زمينه ........

شايد پيش خودتون بگيد عكسهاي اين جوري به چه درد ميخوره . ولي بايد بگم كه اينها ميتونه تمريني باشه كه قدرت خلاقيت ذهن شما رو بالا ببره و چه بسا به نتايجي برسيد كه خيلي با ارزش باشه .( يكي از حرفهاي اديسون : من بيشتر موفقيت خودم رو از راه هاي بهش رسيدم كه بنظر خودم غير منطقي بود. مثلا اتصال دورشته سيم برق به هم خيلي غير منطقي ولي انگيزه اي شد براي اختراع لامپ)

.....................................
    از دوستان ميخوام كه همكاري كنن و عكسهاي كه حس ميكنن با يه خلاقيت خاص همراه هست ، اينجا بزارن و از همه مهمتر هر عكس داراي اسم باشه (مطمعنا عكسي كه شما با يك ديد خلاق و متفاوت گرفته ايد با يه انگيزه بوده كه ميتونه اسم اون عكس رو مشخص كنه و اگه ديديد كه نميتونيد واسه عكسون اسم انتخاب كنيد بايد بگم كه بايد بيشتر نگاه كنيد و بيشتر تمرين كنيد در انتخاب موضوع عكس)البته هيچ لازم نيست كه اسم رابطه مستقيم و مشخص با عكس داشته باشه و شما ميتونيد مخاطب رو به فكر ببريد كه طرز نگاه شما از اين عكس چي بوده. يا اينكه ميتونيد بغيير از اسم براي هر عكس توضيع مختصري بديد.(البته نه در مورد سرعت شاتر و دهنه دياف يا نوع دوربين چون به اين چيزاش كاري نداريم ، مهم نگاه و خلاقيت شما هست كه در عكس پيداست)
    و يه خواهش ميكنم از دوستان : در مورد عكسهاي كه گذاشته ميشه نظري ندهيد. جون هر عكس بر گرفته از خلاقيت و طرز تفكر عكاس در لحظه گرفتن عكس مربوط ميشه و چون قرار شد بدون در نظر گرفتن اصول عكاسي اين عكسها گرفته بشه پس احتياجي به ايراد گرفتن يا تعريف كردن از عكسي نيست و اسم هر عكس بايد جوابگوي سئوالات شما براي هر عكس باشه.
    و بازم تكرار كنم كه هدف ما فقط ديدن قدرت خلاقيت خودمون در مقايسه با ديگران هست .
    (در صورتي كه از عكسهاي ديگران يا عكسهاي كه از اينترنت ميگيريد ( چه با تغييرات از طرف خودتون چه بدون تغيير ) حتما ذكر كنيد كه عكس از خودتون نيست . و اسم عكس هم فراموش نشه .اگه عكس رو تغيير داديد حتما" اسمشو خودتون انتخاب كنيد)
    البته در مورد اسم بايد بيشتر توضيح بدم كه: اين اسم هست كه به يك اثر معنا ميده. مثلا ما يه نقاشي داريم از يه نقاش (اسمشو الان يادم نيست ، اگه دوستان ميدونن بگن يا خودم پيدا كردم ميذارم) كه فقط يك بوم سفيد هست بدون هيچ خطي و رنگي ، سفيد سفيد و فقط يه نقاش هست كه ادعا كرده اين صفحه سفيد نقاشي من هست .
    صرفا" بخاطر اسم نقاشي هست يعني فقط اسم ميتونه به يك بوم سفيد هويت يك اثر هنري مثل نقاشي ببخشه.
    ............................
    يه نمونه از اين كونه آثار رو ببينيد بد نيست

اين عكس از ته يه كنترل تلوزيون هست ولي با اسم" دو چشم و يك دهن " ديد ما به اين عكس عوض ميشه.
    اين كل عكسهاي كه با اين اسم Two eYes, One Mout" ميشه گفت خلاقيت داره:
    http://www.pbase.com/jrmoreno/imaginary_faces
    اينم يه نمونه از كادر بندي :

اينم يه تغيير رنگ و تغيير بگراند:

اينم كه ديگه خلاقيت كاملا توش مشخصه :

البته اينا رو براي مثال و روشن شدن هدفم گذاشتم و از اين به بعد هر عكس بايد اسم داشته باشه.
    .................................................. ..................
    ميدونم كه حرفهاي من از لحاظ علمي و دانش عكاسي خيلي ضعيف هست ولي فكر كنم تا حدودي تونسته باشم منظورم رو برسونم .
    در صورتي كه استادان عزيز لطف كنن در اين رابطه اطلاعات بيشتري بدن ممنون ميشم........
    ..........موفق باشيد............
    Aryan تشکر می‌کند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: خلاقيت ... imagination ...

اولين عكس رو خودم ميزارم .
    .................

سرماي برگ

شايد اين برگها هستند كه تا گرمند هوا رو گرم ميكنن و تا سرد ميشن آروم از درخت ميوفتند ، هوا رو سرد ميكنن و پاييز مياد ،. چرا همه فكر ميكنن كه پاييز برگهارو سرد ميكنه؟؟
    ویرایش توسط ARASH II : Friday 14 April 2006 در ساعت 19:58
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    1259

وارونه

خب اينم يجور خلاقيت كه يه عكس رو وارونه كنيم . اين اولين عكسي كه توي اين فورم وارونه نشون داده شده.
    البته منظور اصلي من از اين عكس اينكه : ببينيد يه مسائل كوچيك مثل اين عكس هم احتياج به خلاقيت داره. مسلما از اين به بعد وارونه كردن عكس ديگه ارزشي نداره چون من اونو زود تر خلق كردم . مثل يه اختراع ميمونه كه ديگه بعد از اختراعش ديگه كسي نميتونه بگه منم اختراعش كردم.
    منتظر عكسهاتون هستم........... .
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

این هم یک عکس بدون شرح و بدون نام.
    !!!loop
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    ویرایش توسط Persian : Saturday 15 April 2006 در ساعت 12:48
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض دروازه پیر

چه بسیار ادمها از این دروازه پیر گذشته اند که اکنون جزئی از خاک شده ا ند.
    دروازه که شاید نمی توان نامیدش که همراه با نام دروازه جثه بزرگ به ذهن متبادر میشود.
    دری کوچک و بی غرور سالها به نگهبانی باغ مشغول بوده که دست روزگار تنها چارچوب ان در را باقی گذاشته است.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    1259

احمق

آره ، به نظر من زاغي كه وسط يه رودخونه خروشان قدم بزنه احمقه.شايد داره دنبال پنيرش كه روباه ازش گرفته ميگرده ، شايد هم اون لكه سفيد زير پاش پنير باشه.شايد هم وقتي بره خونه زنش كلي دواش كنه .
    حرفهام احمقانه هست ولي ايمجينيشن يعني همين ، پرورش مغز در مورد چيزهاي كه ميبينيم ولي مثل ديگران بهش فكر نكنيم.
    البته فكر نكنيد كه فقط قدرت خلاقيت به درد عكاسي يا نقاشي يا كلا" هنر ميخوره.
    بلكه همه جا ميونه توي زندگي انسان باعث پيشرفت بشه ، باعث ميشه كه هميشه آدم خودشو يه قدم جلو تر حساب كنه.مثلا از طراحي يه كارت ويزيت گرفته تا......
    يك نگاه دقيق تري اگر به اطراف بندازيد ميونيد خلاقيت ديگران كه در اطراف ما هستند ، ببينيد.
    مثلا :دوربيني كه دستتون هست كه طراحي يك طراح صنعت بوده تا اجزاء داخليش كه لازمه همه اينها افرادي خلاق رو ميخواد نه با سواد .مسلما براي طراحي مدار الكترونيكي يك دوربين ديجيتال علم و دانش الكترونيك لازمه ولي اگه انسان هاي خلاقي وجود نداشن هيچ گاه با دانش الكترونيك دوربين عكاسي ديجيتال نميشد.
    شاید بشه از این نوع عکاسی یا همون عکاسی خلاق بعنوان عکاسی خاص هم نام برد.
    آره عكسهاي خلاق ، عكاسي خاص لازم داره ولي هر عكس خاصي ، خلاقانه نيست . و اسم و تفصيري كه عكاس از عكس خاصش ميكنه ميتونه خلاقيت خودشو نشون بده.
    و براي اينكه خلاقيتتون رو در عكسهاي زيبايي كه گذاشتيد ببينيم ، اسم عكسهاتون رو بذاريد و اگه دوست داشتيد يه تفصير كوچيك.

اما به احتمال زیاد عکاسان دیگر هم عکسهای وارونه را به نمایش گذاشته اند. و اینکه تنها عکسهایی بگذاریم که مانند آن وجود نداشته باشد مشکل است.
    در مورد عكس وارونه بايد بگم كه اسم اين عكس " پايان " هست و صرفا" بخاطر اينكه دوستان ايمجينيشن رو در فكر خودشون پيدا كنن اين عكس را با يه اسم وارونه ، كه كاملا" تابلو با شه گذاشتم.
    مطمعنا" اين تنها عكسي نيست كه وارونه نمايش داده شده (در اين فرم اوليشه) ولي معناي هر عكس در خودش و در اسمش ميتونه داراي يه خلاقيت باشه كه در عكسهاي كه قبلا وارونه گذاشتن نبوده.
    و اگه گفتم كه ديگه نميشه يه عكس وارونه رو يه عكس خلاق معرفي كرد ، منظورم به اين بوده كه به صرف وارونه بودنش ديگه خلاقيت نداره ولي شما اگه از يه بچه كه از سرسره مياد پايين عكس بگيريد و اونو وارونه نمايش بديد ، يه تاثير نا امني ميده كه با اون عكسي كه من وارونه كردم خيلي فرق ميكنه و مسلما يك خلاقيت لازم داشته.
    و مطمعن باشيد كه شما عكسهاي ميونيد بگيريد كه تا بحال نبوده .

مثلا همين عكس " دروازه پير " اين اسم و اين تفصير از اين عكس واقعا خلاقانه بود . شايد تا بحال عكس از جاي در يه باغ زياد گرفته شده باشه و زياد ديده باشيد . و لي تا امروز چه كسي اسم دروازه روش گذاشته بود........و با اين تفصير زيبا....
    واقعا تبريك ميگم و منتظر عكسهاتون هستم...................
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

امروز پس از ورق زدن نسخه الکترونيکي کتاب digital art photography for dummies که تازه دانلود کرده بودم توضيحات شما را مشاهده کردم ... نتيجه اين شد ...

چون بايد اسم گذاشت، اسمش هم باشه چشمه زمان!

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

با تشکر از جناب زمانی، من هم یک عکس اینجا می گذارم:

آخرالزمان!

تشکر کرده
    1259

بيبست

اين عكسو يه چند ساعت پيش گرفتم.
    يه لحظه تصوير ساعتش توي عينكش كه روي پاش گذاشته بود توجهمو جلب كرد. شانس اوردم كه لنز 28-135 روي دوربينم بود و بدون اينكه متوجه بشه عكسمو گرفتم.(يكم دقت كنيد منو توي گوشه راست عينك ميبينيد)
    حالا عكس من بيسته يا عينكش يا ساعتش .... اون با شما.....

اين عكس رو گذاشتم كه خيلي توي عكسهاي كه ميخواهيد اينجا بزاريد ،سخت نگيريد.

موفق باشيد و ممنون از عكسها تون....................
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    1259

نُت

آره فقط موسيقي نيست كه نت داره ، توي تمام هنر ها ميشه يه نت پيدا كرد ، يه نت زيبا.
    ..............
    (اين عكس از من نيست) فقط اسمش از من بود.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

صفحه 1 از 21 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین