صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 79
Like Tree41تشکر

موضوع: فلاش استدیو ارزان قیمت

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

پیش فرض پاسخ: فلاش استدیو ارزان قیمت

سوال شما رو خوندم و همينطور پاسخ دوستان رو اما فكر مي كنم دنبال همچين چيزي هستيد.
    اخيرن سه شاخه فلاش تابش خريدم كه قيمتش در بازار 125 هزار تومانه. صحبتي هم با آقاي محبي داشتم كه ايشون هم اين خريد رو مناسب مي دونستند حالا اينجا هم نظرشون رو اعلام كنند بد نيست.
    مشخصات فلاش: سه عدد فلاش به همراه دو عدد چتر و يك كلاهك اسنوت به همراه سه پايه. فكر مي كنم فلاشها 150 ‍‍زول باشند. بهرحال براي شروع بنظرم مناسب هست.
    يه نمونه عكس براي آب كردن قند در دل مشتاقان!

M.Behtash

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سوال شما رو خوندم و همينطور پاسخ دوستان رو اما فكر مي كنم دنبال همچين چيزي هستيد.
    اخيرن سه شاخه فلاش تابش خريدم كه قيمتش در بازار 125 هزار تومانه. صحبتي هم با آقاي محبي داشتم كه ايشون هم اين خريد رو مناسب مي دونستند حالا اينجا هم نظرشون رو اعلام كنند بد نيست.
    مشخصات فلاش: سه عدد فلاش به همراه دو عدد چتر و يك كلاهك اسنوت به همراه سه پايه. فكر مي كنم فلاشها 150 ‍‍زول باشند. بهرحال براي شروع بنظرم مناسب هست.
    يه نمونه عكس براي آب كردن قند در دل مشتاقان!
    ارسلان جان این هم انتخاب خیلی خوبی میتونه برای استارت کارت باشه ... ولی اگه میتونی سعی کن از همین الان مارک بهتر رو تهیه کنی ( به قول معروف جون کندنی رو باید کند ) ... ولی خوب فلاش های ایرانی هم اگه باهاشون کنار بیای مدت زیادی میتونن خواسته شما رو براورده کنن ... موفق باشی... توضیحات امیر هم کامل بود ....
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

ممنون از همه دوستان . اقا کامبیز گل و همينطور اقا امير مجبي من يک ساله دنبال فلاش ميگردم و همه قيمتها رو دارم از مولتي بالاتزر گرفته تا هانسول و ويستار . قيمتهاي التون رو هم تک به تک دارم از خيمه هاي گرونش تا سافت بکس 56 هزار تومانيش . ببينيد يه حساب ميکنم . اگه قرار باشه من يه فلاش بخرم (فرض کنيم که کارم با يکي راه بيفته ) از التون بگيرم با مارک ويستار که 1000 ژولش ميشه 140 هزار تومن با يه سافت باکس 60 در 80 که ميشه 56 هزار تومن و يه سه پايه 20 هزار تومني بايد حداقل 210 هزار تومن بدم اونم براي يه شاخه فقط که عملا" کاري از پيش نميبره چون بازم اون سايه هاي پررنگي که من ميخوام با فلاش از بينشون ببرم وجود دارن . با يکيش کارم راه نميفته و با دوتاش هم برام بصرفه نيست با اين قيمت براي همينم دنبال يه چيز ارزون ميگردم چون اون ابتکار و خلاقيت رو تو خودم ميبينم که با يه چيز خيلي ساده هم بتونم عکسهاي خوبي بگيرم . پس متمرکز بشيم رو چيزاي ارزون . مثل اين ستي که بيتاش عزيز فرمودند . حالا اقا امير و دوستا چندتا سئوال دارم . دوربين من coolpix 4500 نيکون هستش و سوکت فلاش نداره البته يه پرت داره که براي اتصال به فلاشهاي نيکون قابل حمل هستش و من نميدونم به اين فلاشها هم ميخوره يا نه . بايد چکار کنم در اين زمينه . يه سئوال بنيادي دارم اونم اينه که ايا اين فلاشها نميتونن روشن بمونن ؟؟ يعني همينطوري روشن باشن و لحظه اي عمل نکنن . اخه ديدم (تو يه سري فيلم در مورد عکاسان حرفه اي ) که اين فلاشهارو (يا هر چيزي که من نميدونم) به يه سافت باکس متصل کردن و منبع نوري درون سافت باکس دائم روشن بود و نور سفيد از خودش ساطع ميکرد براي همن سئوال ميکنم. اقا بهتاش منم يه هميچين چيزي ميخوام . حالا سئوال اينه که هر فلاش دقيقا" چه قيمتي داره يدونه تکيش چند در مياد بدون احتساب سه پايه و چتر . در مورد کلاهک اسنوت هم يه توضيح بهم بدين و اگه براتون امکان داره حتما" حتما" يه عکس از اين فلاشها برام بذاريد و محل خريدتون رو هم ذکر کنيد . ممنون از همه
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

تشکر کرده
    37

اقا بهتاش میگم این تابش سایت نداره ؟؟ اگه نداره یه شماره تماس ازش برام بذار و حتما ازشون یه عکس برام بگیر از کنار فلاش و پشتش . ممنونم عزیزم.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

تشکر کرده
    0

شما دقیقا همون سوالاتی رو داری که من ۲ سال قبل داشتم و در نهایت سه شاخه فلاش انتخاب من شد ... اما من قبلش چندین و چند راه مختلف رو امتحان کردم که بعضا بسیار مفید و جالب بود که الان عرض میکنم ...

من هم مشکل اصلیم با سایه های تند ایجاد شده بود که این مساله بخصوص با نور دایم بیشتر من رو اذیت میکرد ... اولین راهیی که به ذهنم رسید و اجرا کردم و اتفاقا بسیار مفید هم بود این بود :

دادم برام یک چهار چو‍ب چوبی درست کردن با سایز دلخواه خودم و گفتم که دور تا دورش رو با پارچه های فلکسی بپوشونن ... و بعد دادم برم یه چیزی شبیه لایت فریم درست کنن با استفاده از بدنه های تابلو هایی که تو سطح شهر زیاد میبینین ... و دور تا دور فریم دست سازم رو با اون و نور های دایمی که داشتم نور میدادم که بعد نتیجه شد این : ( ببخشید عکس بهتری سراغ نداشتم ازش چون خیلی قدیمیه )

و این هم نتیجه یک سری از عکس ها داخل این فریم دست ساز :

بعد از این دیگه کم کم احساس کردم به نور بیشتر و سالم تری احتیاج دارم که با تحقیقات زیاد آلتون رو تهیه کردم و بسیار راضی هم بود .... با استفاده از سافت باکس و خیمه نور ( میتونی خیمه رو هم دست ساز درست بکنی ) خیلی راحت مشکل سایه رو از بین خواهی برد ....

و الان هم که از دو شاخه مگا جت ۳ استفاده میکنم که باز قابل مقایسه با آلتون هام نیستش .... و یکی از دلایلیش که ( که اتفاقا جواب یکی از سوالاتت هست ) اینه که با استفاده از لامپ سوزنی جداگانه ای که این فلاش های مگا جت ( و کلا یک سری از فلاش ها ) دارن شما میتونی به همون اندازه قدرتی که فلاش میزنی نور داپم روی آبجکتت هم داشته باشی .... در واقع شما با آلتون فقط یک لامپ ۴۰ یا ۶۰ وات معمولی برای مدلینگ داری که خیلی از عکاسان متاسفانه و به اشتباه از همون به عنوان نور دایم استفاده میکنن !! در حالیکه اون فقط یک پیش نمایش از نور فلاش رو برای گرفتن بهترین چیدمان به شما میده چیزی بیش از این نیست ( یک پاتروم معمولی هستش و لامپ معمولی ) ....
    و در واقع این یک مزیت عمده فلاش مگا جت من محصوب میشه که البته فن هم جهت خنک کردن اجزا داخلیش داره ...

در نهایت راهی رو که انتخاب کردی تحسین میکنم به چند دلیل ... در این بین تجربیات زیادی کسب خواهی کرد که بسیار به درد میخوره در آینده .... ۲ - بعد از استفاده از اینگونه لوازم دست ساز قدر فلاش و نور سالم اون رو بیشتر خواهی دونست ... ۳ - فعلا هزینه کمتری میکنی ۴ - فکر آدم باز میشه در مورد نور و نورپردازی .... موفق باشی دوست من ....
    raffi، Afshin.Prt و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

تشکر کرده
    37

ممنونم عزیزم . کارت عالی بود . سئوال یک منظورت از پارچه رفلکسی چیه ؟؟ دوم هم اینکه اون منابع نوری که بالای این فریمها گذاشتی دقیقا" چه نوع نوری هستن و چه قیمتی دارن ؟؟؟ . پس اگه درست متوجه شده باشم فلاشهای استودیو برای تنظیم نور قبل از عکاسی از سوژه لامپی معمولی دارن که باش مدلینگی از سوژه گرفته میشه ولی میشه برای عکاسی هم ازش استفاده کرد . حالا جوابی بدین در مورد اینکه دوربین من هات سینک فلاش نداره . باید چکار کنم براش ؟؟؟ ایا یه راه عملی و مناسب براش وجود داره .
    حمل بر خودستایی نباشه ولی من خلاقیت بالایی در ایجاد کادرها و نور مناسب دارم با امکانات کم و همیشه هم با یه سری امکانات کم و اندک کارایی میکنم که هم تعجب میکنن چطور تونستم با چنین امکانات مسخره ای چنین عکس بگیرم ، خیلی وقتها تو عکاسی پرتره خود سوژه موظف شده که منابع نوری رو برام بگیره و یه حالتهایی عکاس کردم که باعث شده نور رو با تمام وجودم درک کنم . اما حالا میخوام با یه فلاش واقعی کار کنم و مزه یکم کار حساب شده رو بچشم برا همینم دنبالشم . از نظر مالی اصلا" مشکلی ندارم و همیشه راحت بودم اما نمیخوام از حالت اماتورگونه هم خارج بشم . دلیلشم اینه که میخوام پلی باشم بین حرفه ای ها و اماتورهایی که کم تر از حرفه ای ها نمیدونن اما امکانات رو هم ندارن . بازم تشکر میکنم . کامبیز جان عکس از ظروف تو سایتت اولین عکس سمت چپ اون ردیف بالا وقتی روش کلیلک میکنی عکسی مربوط به تیغ مچ تری باز میشه ، اصلاحش کن.
    بهتاش جان شدیدا" منتظر اطلاعات و عکسهای شما هم هستم .

در ضمن کامبیز کارت عالیه اون دوتا عکسی رو میگم که با اون سیستم قدیمی گرفتی. ممنون از همه . شدیدا" منتظر دیدن عکسهای این فلاش ایرانی هستم و همینطور معرفی تجهیزات و وسایل مورد نظر.

تشکر کرده
    0

ممنونم عزیزم . کارت عالی بود . سئوال یک منظورت از پارچه رفلکسی چیه ؟؟
    خواهش میکنم ارسلان عزیز ... منظور من پارچه فلسکی بود ( فلکسی فیس ) ظاهرا اشتباه خوندی :)

دوم هم اینکه اون منابع نوری که بالای این فریمها گذاشتی دقیقا" چه نوع نوری هستن و چه قیمتی دارن ؟؟؟
    اون ها یکی از ساده ترین نور هایی هستن که میتونی تهیه کنی که با لامپ گازی معمولی کار میکنن و ازشون انتظر زیادی نمیشه داشت ... ۵ شاخه با سه ‍پایه هاش رو خریده بودم حدود ۴۰ تومن ( البته ایرانی هستش )

پس اگه درست متوجه شده باشم فلاشهای استودیو برای تنظیم نور قبل از عکاسی از سوژه لامپی معمولی دارن که باش مدلینگی از سوژه گرفته میشه ولی میشه برای عکاسی هم ازش استفاده کرد
    دقیقا درسته ... که البته فلاش های رده بالاتر و گرون تر همونطور که گفتم لامپ سوزنی جهت استفاده از نور دایم رو هم دارن ...

در مورد اینکه دوربین من هات سینک فلاش نداره . باید چکار کنم براش ؟؟؟ ایا یه راه عملی و مناسب براش وجود داره
    یعنی فلش اکسترنال هم به دوربینت وصل نمیشه ؟؟ اگه اینطوره که باید دوستان در این مورد راهنمایی کنن .... سرعت سینک دوربینت با فلاش چنده ؟؟ اینطوری استفاده از فلاش در واقع برات غیر ممکن میشه ... بازم اساتید شاید راهنمایی کنن ....

کامبیز جان عکس از ظروف تو سایتت اولین عکس سمت چپ اون ردیف بالا وقتی روش کلیلک میکنی عکسی مربوط به تیغ مچ تری باز میشه ، اصلاحش کن.
    خیلی ممنون که گفتی حتما اصلاحش میکنم ....

موفق باشی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

تصوير فلاش تابش مدل ptf با كلاهك اسنوت.

اين ضعيف ترين مدل از لحاظ قدرت نور در بين فلاشهاي تابش هست كه داخلش از دو لامپ فلاش استفاده شده. همونطور كه گفتم قيمتش 125هزار تومان. مدل ديگه اي هم با اين اندازه هست كه سه لامپ فلاش داره و قيمتش 160 تومان هست.

تابش سري ديگه اي هم داره كه بزرگتره و قيمتش به گمانم حدود سيصد تومان كه مورد بحث ما نيست اما مي تونيد همه اين مدلها رو تو ناصرخسرو پيدا كنيد. نمي دونم اينها رو تك شاخه هم بفروشند يا نه. بعيد نيست البته!
    شماره تلفن دفتر شركت كه احتمالن در قم باشه! 7742840 . اما توصيه مي كنم به همون ناصرخسرو سر بزنيد.

راستي .. ديدم كه از دوربين شبه اس ال آر استفاده مي كنيد. با توجه به حداكثر ديافراگم اين دوربينها كه گمانم هشت باشه بنظرم شما نيازي به فلاش قوي پيدا نمي كنيد.

يه چيز ديگه - در مورد استفاده از لامپهاي مدلينگ. شما مي تونيد انواع لامپها رو از بازار تهيه كنيد. اخيرن لامپهايي تو بازار اومده كه به لامپ دي لايت معروفه. قيمتش كمي بالاست (بيست سي تومن!) اما نوع نورش خيلي شبيه به نور فلاش هست. در كل منظورم اينه كه الگه به نور ثابت خاصي احتياج داشتيد مي تونيد اون لامپ رو به اين فلاشها هم ببنديد. در اينصورت فقط مي مونه مساله داغ شدنش كه اونم بايد خودتون كنترلش كنيد تا آسيبي نبينيد!!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    M.Behtash

تشکر کرده
    37

ممنون دوستان عزیزم . کامبیز جان سرعت همزمانی با فلاش 1/250 هستش. البته یه ترمینال داره که اگه براش یه قطعه بخرم سینک فلاش هم میخوره اما تو ایران نیست این قطعه و باید از سایتهای حراجی خارجی گیرش اورد . یادمه تو همین انجمن یه بحثی بود در مورد سنسورهایی که به محض روشن شدن فلاش دوربین در سرعت خیلی زیاد حس میکنن و فلاشها رو تحریک میکنن یه سری چشم نوری بودن .
    این عکس پورت فلاش دوربینمه.

اینم عکس این قطعه هست که سینک فلاش داره و مخصوص دوربین من طراحی شده.
    http://www.amazon.com/gp/product/B00...lance&n=502394
    قیمتش 69 دلاره که خیلی زیاده و باید دنبال یه راه دیگه ای براش بود.
    اینم لینک این فلاش اسلیو که گفتم .
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=444
    خیلی ممنون تونم دوستان عزیزم . بهتاش جان هر کدوم از این فلاشها تو یه جعبه جدا بودن یا نه همشون تو یه پک فروخته میشن ؟؟ بعد میگم فرمودی که با سه پایه و اون چترهای قیمتش شد 125 یا بدون اونها . ممنون از شما دو دوست عزیزم . انشا الله باید یه سفر به تهران داشته باشم.

تشکر کرده
    37

اخجون امیر خان محبی انگار یکی از این اسلیو هارو داره کاشکی میومد و کمکمون میکرد و راهنمایی . نمیدونم هنوز هست از این فلاش اسلیو ها تو بازار یا نه.

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین