صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: مشكل اتوفوكوس D50

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: مشكل اتوفوكوس D50

خب، مشکلتان که بحمدالله حل شد، اما نگفتید که سیستم انتخاب ناحیه فوکوستان چگونه است( با توجه به مشخصات فوکوس خودکارتان که قبلا گفته بودید:

تا موقعي كه دكمه شاتر را به صورت نيمه فشار نداده ايد هيچ يك از اين نقاط روشن يا پررنگ نمي شود در واقع دوربين منتظر مي ماند تا شما ناحيه فوكوس را مشخص كنيد تا دوربين بر اساس همان سيستم فوكوس خودكار خود به شما بگويد در چه بخش از آن ناحيه فوكوس - يا وضوح - دقيق داريد يا نداريد
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman
    آقاي غروي عزيز من دو يا سه بار متن پيغام آقاي روشن‘ خودم‘ و جنابعالي را خواندم. از شما هم خواهش مي كنم همين كار را بكنيد. بر اساس متن جناب روشن:

اين مقاله ظاهرا هنوز در نيامده است. آدرسي هم داده ايد فهرست مقالات سايت است كه بنده آن را پيشتر ديده و برخي مقالات آن را ذخيره كرده ام.
    من رو بابت کم توجهي که کردم ببخشيد جناب بهمن آبادي عزيز.حق با شماست.

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

دقیقا همین مشکل هم برای من پیش اومده بود ولی زود حل شد فکر نمیکردم یه نفر دیگه هم هین اشتباه رو بکنه .
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    خب، مشکلتان که بحمدالله حل شد، اما نگفتید که سیستم انتخاب ناحیه فوکوستان چگونه است( با توجه به مشخصات فوکوس خودکارتان که قبلا گفته بودید:
    سلام
    همانطور كه جنابعالي هم حدس زده بوديد ناحيه فوكوس روي Closest تنظيم شده بود. من هم چون بيشتر وقتها از حالت اتوماتيك دوربين استفاده كرده ام به اين موضوع توجهي نكرده بودم. اگر بخواهم دقيقتر بگويم از وقتي كه با اين دوربين شروع به كار كردم موضوع نواحي مختلف فوكوس از يك طرف و نيز وجود اين نقاط پنجگانه برايم جاي سئوال داشت يعني فكر مي كردم اصلا چه نيازي به اين نقاط پنجگانه يا در دوربينهاي حرفه اي تر كه از نقاط بيشتري استفاده مي كنند ( در 5D يا 30D بود كه به نظرم خواندم تعداد اين نقاط 36 عدد هستند..) وجود دارد. توضيحات جنابعالي و نيز مطالبي كه در فروم هاي خارجي در اين رابطه ديدم هم تا حد زيادي جوابگوي سئوالم شد و هم بنده را وادار به تحسين هرچه بيشتر سازندگان اين ابزارها نمود.
    علي ايحال الان دارم با تركيب هاي مختلفي كه هركدام از اين نواحي فوكوس در حالت هاي اتومات يا اولويت هاي شاتر و دياف در اختيار مي گذارند كار مي كنم. به توصيه شما ناحيه فوكس را روي حالت single گذاشته ام كه طبيعتا در اين حالت همواره يكي از نقاط پررنگ است ولي فوكس خودكار كار خود را به خوبي انجام ميدهد. البته همانطور كه در دفترچه راهنما هم ذكر شده وقتي از حالت اتومات دوربين استفاده مي كنيد خود دوربين به طور طبيعي حالت Closest را انتخاب مي كند و بالمال هيچ يك از نقاط پنج گانه نيز تا قبل از فشردن دكمه شاتر روشن نيست.
    باز هم از جنابعالي بخصوص به خاطر طرح اين سئوال اساسي كه "منظور از فوكس و نيز فوكس خودكار چيست؟" ممنونم.

جناب غروي عزيز--- از حسن توجهتان ممنونم.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital
    دقیقا همین مشکل هم برای من پیش اومده بود ولی زود حل شد فکر نمیکردم یه نفر دیگه هم هین اشتباه رو بکنه .
    والله آقاي عبداللهي عزيز من براي اين مشكل كلي توي فورم هاي خارجي هم جستجو كردم. تعداد كساني كه اين مشكل را تجربه كرده بودند حقيقتا كم نبودند طوريكه من اول فكر كردم اين يك باگ اساسي دوربين باشد. حتي برخي موضوع را به firmware دوربين نسبت داده بودند برخي ديگر كلا سيستم اتوفوكس اين دوربين را زير سئوال برده بودند و ...
    من راه حل رو هم توي همين پيشنهاداتي كه براي رفع مشكل مزبور داده بودند پيدا كردم. به هرحال شما اگه زودتر اين مسئله رو نوشته بودي الان ورژن ايراني راه حل رو هم در اختيار مي داشتيم :)
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2