صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 102
Like Tree163تشکر

موضوع: مقایسه Mac OS X و Windows

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: مقایسه Mac OS X و Windows XP

به عبارتی ژورنال تبلیغات آن است. که من متاسفانه دانلودش کردم. فکر میکردم در مورد عکاسی است. من به عقیده دوستانی که فکر میکنند مکینتاش برتر از ویندوز است احترم میگذارم. اما خودم مطمئن هستم که این توهمی بیش نیست . خصوصا در حیطه موسیقی حرفه ای که در آن فعالم این توهم موجود است. دلیل آن هم که فکر میکنم با دلیل آن در عکاسی هم یکی باشد این است که در اروپا Mac خیلی رایج است ( خوب سیستم برق 110 ولت هم در آمریکا رایج است !)، و این ربطی به برتر بودن یا نبودن آن در جهت کارهای حرفه ای ندارد.

متاسفانه عادات غلطی ما ایرانی ها داریم ، یکی از آنها قهرمان پروری است. به این معنی خود در ذهن خود از کسی قهرمان میپروریم. حال اگر کسی استاد مسلم عکاسی شد قرار نیست هر کار دیگری که که انجام داد. وحی منزل باشد. از تعریف و تمجید ازمکینتاش یا یا ماشین ریش تراش شخصیش یه نظریه کارشناسی بسازیم!

این باعث شده این ذهینت ایجاد شود که برای کار حرفه ای مک ارجح تر بوده چون او ( عکاسی بنام X در اروپا ) یک عکاس حرفه ای است و میداند که چه کار میکند

دیگر خیلی آف تاپیک میشه : فامیلی دارم که در آلمان منیجر یک گروه موسیقی است. و با توجه اینکه دیده بود من هم در همین راستا مشغولم ، گفت " ما یک کامپیوتر خریدیم برای استودیو به پول شما ( یعنی ایران ) 18 میلیون تومان . منظورش این بود که اون کامپیوتر بهتری است از کامپیوتر من که 2 میلیون تومان است!

این مبلغ 18 میلیون تومان 97 درصدش در واقع پول تجهیز نرم افزار های استودیو بود که برای خیلی از ما مجانی است و یا اینکه من خودم برای کارم آنها را جدا خریدم. اما در نهایت که دید کامپوترشان همچنین چیزی هم نیست گفت میدونی چیه با کیفیت ترین فایل خروجی شما در ویندوز Wav است ( در عرصه صدا برداری و آهنگسازی) در حالی که در مک Aif خیلی شارپ تر و جزئیات بیشتری را از صدا میتواند در خود نگهدارد!!!!

این دیگه عذر بد تر از گناه بود ، چون وقتی خروجی در وینودز Wave Uncompress است ، یعنی بدون در نظر گرفتن حجم و فشرده سازی همه جزئیات را رکورد میکند. و چیزی را ممکن نیست جا بیندازد و Aif نهایتا دارد همین کار را برایشان انجام میدهد.

اما ما درایران چقدر میتوانیم نرم افزار برای مک داشته باشیم . یا چقدر طول خواهد کشید که کلی نرم افزار از اینترنت دالود کنیم در حالیکه که مثلا مجموعه KING 2010 یا LORD 2010 را میخریم که در میلیونها نرم افزار است که اگر قرار بود پول آنها را بپردازیم شاید به اندازه بودجه کل کشورشان میشد! اما ما آنرا فقط 14 هزار تومان میخریم. الیته نمیگم این کار خوبی است. اما باعث توجیه پذیر نبودن استفاده از مک میشود.
    انوش جان
    جان من یک بار دیگر نوشته ات را بخوان.
    اول قصد داشتم مطالبی در مورد مک بنویسم. بعد احساس کردم اصلا نیازی نیست!
    چون این همه روایت و حکایت نوشته اید. در مورد ما ایرانیها! قضاوت کرده‌ و حکم هم صادر کرده‌اید. سند جرم هم فامیل خودتان است که در ایران زندگی نمی‌کند.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    انوش جان
    جان من یک بار دیگر نوشته ات را بخوان.
    اول قصد داشتم مطالبی در مورد مک بنویسم. بعد احساس کردم اصلا نیازی نیست!
    چون این همه روایت و حکایت نوشته اید. در مورد ما ایرانیها! قضاوت کرده‌ و حکم هم صادر کرده‌اید. سند جرم هم فامیل خودتان است که در ایران زندگی نمی‌کند.

سلام بر استاد بزرگوار جناب عاشوری نیا

مطابق فرمایش شما آنرا خواندم و حس کردم کلی به آن انتقاد دارم ، ولی یادم افتاد که خودم آنرا نوشتم :biggrin: ( کنایه به روحیه انتقادی خودم )

جناب عاشوری نیا همانطوری که فرمودید: قصد داشتم مطالبی در مورد مک بنویسم. بعد احساس کردم اصلا نیازی نیست... من در مطالبی که عنوان کردم ، اصلا از مشخصات تخصصی مک به عنوان یک سیستم عامل صحبتی نکردم. فکر میکنم وقتی که هنوز مدتی از آن به عنوان سیستم عامل کامپیوترم استفاده نکردم چطور میتوانم اصلا چیزی در این راستا بگویم. و اصلا هم به خاطر اینکه با مک فقط به عنوان یک سیستم عامل دیگر کار کنم نه به عنوان ابزاری با نتیجه کار بهتر در عکاسی ، بلکه فقط در پی استفاده از چنین و چنان و چرخ زدن بین سیستم عامل ها باشم، در خودم دلیلی برای آن نمیبینم.

مطالب من فقط در خصوص خروجی یک نرم افزار است که در نهایت نتیجه اش اصلا فرقی ندارد ابدا در زمینه کارهای استودیویی موسیقی ابدا ندارد ، هیچ برتری و ضعفی هم برنامه هایی که برای آین هست هم نسبت به هم ندارند اما عده ای توهماتی دارند. به خاطر دیدن چند کارت صوتی که در مشخصات آن Mac Only قید شده که نتیجه کاری آن را با کارت صوتی خودم که تازه خیلی فوق حرفه ای هم نیست ، هیچ چیز خاصی نداشت.

اما در زمینه عکاسی که ابدا اطلاعی از اختلاف خروجی که ممکن است در این دو سیستم عامل با هم باشند هم اطلاعی ندارم. اما باور آن سخت است که خروجی فتوشاپ ( عمده ترین نرم افزار کار روی عکسها ) در این دو سیستم عامل چیز متفاوتی باشد. اگر اختلافی هست بفرمایید، تا اگر لازم بود که حتما باید با مکینتاش کار کرد تا به خروجی بهتری رسید ، از آن با تمام مکافات هایی که استفاده از آن در ایران دارد در مقایسه با در دسترسی ویندوز و برنامه هایش، به دنبال کار با مک هم باشم.

با سپاس

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 8 January 2010 در ساعت 09:29

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    عکسی از دسک تاپ
    کد:
    http://i19.*******.com/8bpqlmu.jpg

یادش بخیر :دی

عکسی از دسک تاپ

کد:
    http://g.imagehost.org/dl/fcf86f8a59735891f1e666f564a26809/0329/Screen_shot_2010-01-08_at_11_01_55_AM.png

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

دوستان بخاطر آف تاپيك ببخشيد.
    ولي فكر كنم اينجا جاي خوبي براي پرسيدن است.
    آيا فاينال كات نسخه وي‍ژه ويندوز هم دارد يا فقط براي مك ساخته شده است ؟
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    دوستان بخاطر آف تاپيك ببخشيد.
    ولي فكر كنم اينجا جاي خوبي براي پرسيدن است.
    آيا فاينال كات نسخه وي‍ژه ويندوز هم دارد يا فقط براي مك ساخته شده است ؟
    ببخشيد هر وقت ميکروسافت نسخه آفيسش رو تحت مک ارائه کند فکر کنم مک هم فاينال کات پرو رو براي ويندوز ارائه کند.
    اما به نظر من بحث در مورد اينکه کدام بهتره جاي خود مهم اينه که همه اينها ابزار هستند و ما بايد بهترين شکل از اونها استفاده کنيم اگر در يک زمينه ميبينيم مک بهتره از مک و اگر در زمينه ديگه ويندوز بهتره از ويندوز استفاده کنيم. چه اشکالي وجود داره؟؟ خوشبختانه با نرم افزارهاي ماشين مجازي استفاده هر کدام از سيستم عاملها در اون يکي ممکنه به عنوان مثال با VMware که براي هر دو سيستم عامل ارائه ميشه ميشه خيلي راحت اين کارو کرد حتي بازيهاي ويندوز رو در مک داشت و فاينال کات پرو رو در ويندوز و ...
    عليرضارضائي
    Nikon D90+18-105+SB600+Panasonic FZ18

تشکر کرده
    4010

مطالب من فقط در خصوص خروجی یک نرم افزار است که در نهایت نتیجه اش اصلا فرقی ندارد ابدا در زمینه کارهای استودیویی موسیقی ابدا ندارد ، هیچ برتری و ضعفی هم برنامه هایی که برای آین هست هم نسبت به هم ندارند اما عده ای توهماتی دارند. به خاطر دیدن چند کارت صوتی که در مشخصات آن Mac Only قید شده که نتیجه کاری آن را با کارت صوتی خودم که تازه خیلی فوق حرفه ای هم نیست ، هیچ چیز خاصی نداشت.

اما در زمینه عکاسی که ابدا اطلاعی از اختلاف خروجی که ممکن است در این دو سیستم عامل با هم باشند هم اطلاعی ندارم. اما باور آن سخت است که خروجی فتوشاپ ( عمده ترین نرم افزار کار روی عکسها ) در این دو سیستم عامل چیز متفاوتی باشد. اگر اختلافی هست بفرمایید، تا اگر لازم بود که حتما باید با مکینتاش کار کرد تا به خروجی بهتری رسید ، از آن با تمام مکافات هایی که استفاده از آن در ایران دارد در مقایسه با در دسترسی ویندوز و برنامه هایش، به دنبال کار با مک هم باشم.
    در مورد کار ما که اینجا عکاسی باشه هیچ تفاوتی در خروجی اسمی وجود نداره.(البته تا جایی که سواد بنده خبر داره)
    چون نرم‌افزار که همونه و فرمتهای خروجی هم همون.(فتوشاپ و احتمالا لایت روم)
    حالا نرم‌افزارهایی هم روی مک هست مثل Aperture که روی ویندوز نیست اما نبودن اونها اتفاق خاصی به نظر من به حساب نمیاد. چون خیلی‌ها هم روی مک از لایت روم استفاده می‌کنند.(احتمالا روی پی‌سی هم نرم‌افزارهای زیادی رو میشه نام برد که روی مک نباشه)

حالا چرا اون بالا گفتم خروجی اسمی؟ فقط منظورم مانیتور بود. با خرید مانیتور خوب و تنظیمات لازم شما می‌توانید خروجی مشابهی داشته باشید.
    در بازار گل در چمن ما پیدا کردن چنین مانیتوری خیلی سخته... شاید گمان کنید مانیتور خوبی دارید و حتی پای یک سینما دیسپلی مک بنشینید و بگویید خوب؟! اما یعد از یک ماه کار کردن با مک و برگشت به سیستم قبلی متوجه جریان خواهید شد.
    باز تکرار می‌کنم این ویژگی منحصر مک نیست. بلکه فقط به عنوان یک امکان در بازار ما به حساب میاد.

توضیح مختصری اینجا بدم شاید بد نباشه...
    سالهای پیش تعدادی از دوستان رو می‌دیدیم که از مک استفاده می‌کنند. بسیار هم پیشنهاد کردند که دیگه خرج پی سی نکنم. به گوشم نرفت که نرفت! علت؟
    همان ترسی که شما ازش به عنوان مکافات نرم‌افزار نام بردید.

اما بالاخره وقتی جسارتش رو پیدا کردم؟ اصلا مشکلی با نرم‌افزار نداشتم.
    دوستانی که مک دارند عموما همکاری خوبی در این مورد دارند و داشته های خودشون رو به اشتراک می‌گذارند.

دوم اینکه یادم میاد روی پی سی بسیاری از ما درگیر همین کینگ و لرد و فیلان و اینها بودیم!
    بخش مهمی از این درگیری برای چیست؟
    آنتی ویروس؟
    آنتی تروجان؟
    نرم‌افزارهای مختلفی که هیچ کدومشون درست کار نمی‌کنند.
    هزارتا نرم‌افزار داریم ولی کماکان مشکل داریم و خود سیستم عامل هم سنگین و کند و ....
    این اتفاق روی مک اصولا نمیافته... شما نیاز تخصصی خودتون رو بررسی می‌کنید که چه نرم‌افزاری را لازم دارید و آیا وجود دارد و یا نه؟
    در بازار ما که رسم بر استفاده از نرم‌افزار قفل شکسته و اینها هست... آیا نرم‌افزار مورد نظر شما بصورت قفل شکسته موجود است؟

مثلا آفیس روی مک با فارسی مشکل دارد. نرم‌افزارهای دیگری هست اما آفیس نیست. بازی های مک زیاد شده اما به وفور پی سی نیست ویا آنقدر در دسترس نیست. مواردی از این دست وجود داره.

اما در مورد استفاده کلی از سیستم با نظرات دوستمون وکتور بیعت می‌کنم!

(از ویندوز ۷ استفاده نکردم. می‌گویند بسیار خوب شده است. اطلاعی ندارم)
    nmroshan، infinity، hamid_kh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

ببخشيد هر وقت ميکروسافت نسخه آفيسش رو تحت مک ارائه کند فکر کنم مک هم فاينال کات پرو رو براي ويندوز ارائه کند.
    مدتهاست مایکروسافت آفیس نسخه مک وجود داره و در تمام دنیا هم استفاده می‌شه.
    مشکل این نرم‌افزار این است که با فارسی مشکل داره.(مشکل مایکروسافت است که هنوز حلش نکرده)
    کد:
    http://www.microsoft.com/MAC/default.mspx
    Navid7h تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

کد:
    http://www.noiseindustries.com/fxfactory/

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

به نظر من اگه برای لینوکس نرم افزاری مثل فتوشاپ یا لایت روم وجود داشت برتری کامل تو این مقوله با لینوکس بود
    من خودم به عنوان یکی از کاربران لینوکس با این مشکل مواجه بودم , البته تا فتوشاپ cs2 رو میشه با برنامه واین در لینوکس اجرا کرد ولی چندان جذاب نیست و یه کم اذیت میکنه
    همین مساله باعث شد من دوباره مجبور به استفاده از ویندوز ( به قول برو بچه های لینوکس بلقیس ) بشم :biggrin:
    تو لینوکس شما دغدغه اینو ندارید که نرم افزار کرک شده یا نه چون همه چیز رایگانه ولی خب همونطور که گفتم نبود چند تا برنامه اصلی مثل همین فتوشاپ یه کم باعث دردسر میشه , البته میشه به گونه های دیگه هم از این برنامه ها استفاده کرد ولی خب هیچ کدوم مثل این نمیشه که برنامه به صورت مستقل رو سیستم عامل نصب بشه و اگه مشکل این برنامه ها حل میشد انصافا حرف نداشت

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

پیش فرض پاسخ: MacLife Magazine

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    مدتهاست مایکروسافت آفیس نسخه مک وجود داره و در تمام دنیا هم استفاده می‌شه.
    مشکل این نرم‌افزار این است که با فارسی مشکل داره.(مشکل مایکروسافت است که هنوز حلش نکرده)
    کد:
    http://www.microsoft.com/MAC/default.mspx
    ببخشيد اشتباه از من بود اما حالا چرا ميکروسافت براي مک نرم افزار توليد ميکنه اما مک خير؟
    ميکرو سافت مشکل فارسي در آفيس رو از طريق سيستم عامل در ويندوز حل کرده (هرچند خود ما اونو تصجيج کرديم)در مورد مک چطوره نمي دونم
    بحث فارسي نويسي سوالي بود که در ذهن من در مورد مک وجود داشت در مورد ساير برنامه هاي چي؟ اين مشکل آيا ميتونه جلوي مهاجرت به مک رو بگيره تجربه شما حتما براي ماها کارگشا خواهد بود
    عليرضارضائي
    Nikon D90+18-105+SB600+Panasonic FZ18

صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین