صفحه 4 از 54 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 535
Like Tree626تشکر

موضوع: فلاش براي دوربين هاي نيكون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

پیش فرض پاسخ: کدامین فلاش...

سلام،
    شاید هم این طور باشد ،چون من هم در فروم های بلاد کفر چند مورد دیدم که بحثی درباره نوع TTL بود ولی گفتم شاید منظور دوست آقای عبدالهی مدل باشد.اگر اشتباه نکنم در اینجا مطالبی خواندم :
    http://photography-on-the.net
    شاید هم این اختلاف که اشاره کردید به موضوع تولید قدیمی و جدید برگردد که باز هم این را در بحث های فروم ها خواندم و از صحت آن مطمئن نیستم.
    به هر صورت فکر کنم در بازار ایران فقط همان مدل SUPER موجود هست که خوب خیلی برتری نسبت به ST دارد.
    موفق باشید
    -

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: Sigma 500 Super

يه خورده سو، استفاده يا شيطنت كنيم!

آقايان اصحاب نيكون، Sb600 آدم حسابي تر نيست، تقريباً با همون قيمت؟ 220-200 ؟

حالا كانوني ها وقعاً حق دارند، چون فلاش هاي كانون خوب واقعاً گرونه.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Sunday 17 December 2006 در ساعت 19:30
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

جناب محبی عزیز امکانات این فلاش به مراتب بهتر از Sb600 هست و البته کیفیت ساخت خوبی هم داره....از لحاظ ساخت بدنه به فلاشهای کنن و نیکون نمیرسه.
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

مسعود جان، به غير از قدرت بيشتر، كه كمتر جايي به كار مياد، چه مزيتي ميشه براش قائل شد؟

براي كاربردي كه من دارم، تنها چيزي كه يك فلاش را برايم متمايز ميكند(البته من تنها به جاي خودم حرف ميزنم)، تصميم گيري بسيار صحيح، براي fill flash است، اينجا جايي است كه يك دهم استاپ خطا هم كار مرا خراب ميكند. البته بايد sb-600 را با خداي فلاش متري، يعني D200 به كار برد، دقت اين تركيب، يا تركيب D200 و SB800، فراي تصور قبلي من از دقت نور سنجي، فلاش متري و خود فلاش است.

اينو نه از سر آگاهي، از سر كنجكاوي ميخوام بدونم، آيا ميشه مزيتي رو به فلاش سيگما، به غير از قدرت، نسبت به SB-600 داد؟ ميشه از لحاظ دقت، به فلاشهاي سيگما نيز تا اين حد اعتماد كرد؟ البته خوب ميدانم كه بخش زيادي از تصميم گيري به عهده دوربين است، اما اون بخشي كه به عهده فلاش است را سيگما با دقت نيكون انجام ميدهد؟
    انتخاب بين اين دو جداً انتخاب سختيست.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Red
    Red آنلاین نیست
    كاربر همراه Red آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    يه خورده سو، استفاده يا شيطنت كنيم!

آقايان اصحاب نيكون، Sb600 آدم حسابي تر نيست، تقريباً با همون قيمت؟ 220-200 ؟

حالا كانوني ها وقعاً حق دارند، چون فلاش هاي كانون خوب واقعاً گرونه.
    SB800 :biggrin:

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من با فلاش هاي سيگما كار نكردم...
    ولي در مورد فلاش هاي نيكون:
    زماني كه هنوز D200 نخريده بودم با يكي از دوستان عكاسي ميكرديم... هردو با فلاش.
    من با S2pro و SB80 نيكون ....(كه كاملا با هم خوب كار ميكنن)
    و دوست ديگري كه تازه D200 خريده بود همراه با SB600 نيكون.
    sb80 از لحاظ قدرت مانند sb800 ميمونه ولي متعلق به نسل پيشين فلاش هاي نيكون هست...
    واقعا ميتونم بگم عكسهاي sb600 هيچگونه خطايي نداشت... البته با دوربين جذابي مثل دي 200 هم همراه شده بود...(باعث شد سريعا قلك رو بشكانم و دي 200 و sb800 بگيرم!)
    خلاصه همانطور كه امير گفت مشكلي از بابت قدرت كمتر فلاش حس نخواهيد كرد. (بعيد ميدونم)
    2 اينكه من اعتماد بيشتري به فلاش هاي نيكون ميكنم.
    3- اينكه در صورتي كه چند فلاش داشته باشيد ميتوانيد از سيستم وايرلس نيكون لذت ببريد.(و يا اگر يك فلاش داريد همراه دي هفتاد و يا دي 200 ميتوانيد بصورت بيسيم از اون استفاده كنيد.)

اما در مورد وسايل خودم:

الان sb800 دارم. واقعا جذاب هست! حالا چرا sb600 نخريدم؟ چون به غير از قدرت بالاتر 800.... كيفيت ساخت بالاتري داره. ميتوان از 5 باطري قلمي استفاده كرد تا زمان شارژ فلاش بسيار كوتاه شود(من برخلاف همكاران اينجا، براي عكاسي خبري از فلاش خيلي زياد استفاده ميكنم.) و ميتوان با خيال راحت در حالت عكاسي پي در پي از فلاش عكاسي كرد و چشم سوژه محترم با فلاش كور كرد!
    و ديگه اينكه جزئيات كوچكي مثل كارت سفيد و ديفيوزر و فيلترهاي رنگي در 600 وجود ندارد.
    در هر حال الان sb600 تو بازار نبود ولي sb80 قديمي بنده(با 800 قاطي نشه!) پيش آقاي فروغي است تا با يك sb600 عوض شود كه دوتا فلاش داشته باشم براي همون سيستم وايرلس

خلاصه توصيه براي عزيزان كانون باز شايد سيگما باشه(مثل لنز! گويا كانون يه قراردادي با سيگما داره! )
    ولي عزيزاني كه نيكون دارن گمان ميكنم ميتونن با خيال راحت فلاش هاي نيكون رو بخرن و لذت ببرن.... گمان ميكنم sb600 حدود 200 هزارتومان باشه و sb800 حدود 340- 350 هزارتومان
    ویرایش توسط Arash : Monday 18 December 2006 در ساعت 02:40
    Sama01، Anoosh-Em و omid mohebbi تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

اين هم توضيحاتي در مورد جينگولك بازي هاي sb800
    http://www.nikonusa.com/pdf/SB800_techniques.pdf

راستي!
    با دي 200 به سادگي ميشه sb800 و اصولا 600 رو بصورت راه دور كنترل كرد و حالش رو برد! توي كاتالوگ خود نيكون هم زياد جدي اين مساله رو بيان نكرده و سعي كرده بگه بايد يه 800 داشته باشي به عنوان كنترل كننده... اما با دي 200 و دي 70 ميشه اين كار رو انجام داد....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

اینهم یکی ازپستهای جالب مربوط به این دو فلاش. البته آقای غدیری زورش بیشتر از من بود.

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2725
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    4010

من با فلاشهاي سيگما كار نكردم.
    البته بخاطر ارزان بودن فلاشهاي نيكون اصلا پيگير فلاشهاي سيگما و حتي تست هاي اون هم نبودم!

اگر لينك معتبري كه فلاشها رو بصورت عملي تست كرده باشد بگذاريد ممنون ميشم...
    عكاسي فقط عدد و رقم نيست....
    همانطوري كه گفتم در مورد لنز فقط جدول mtf نيست... در مورد فلاش هم مسايل مختلفي وجود داره...
    در نهايت
    بسيار خوب هست كه ما بتوانيم جنس ارزان تر و بهتري خريداري كنيم. و گول مارك نيكون و كانون رو نخوريم اما؟*
    بر اساس ارتباطاتي كه داشتم و چيزهايي كه ديدم! هيچ وقت نديدم خبرگزاري هاي معتبر جهان، عكاسها و كلا كساني كه استفاده بسيار حرفه اي از وسايل عكاسي دارن از سيگما استفاده كنن.
    مثلا حساب كنيد اگر رويترز، اي اف پي يا چه ميدانم اي پي از فلاش سيگما بجاي فلاش كانون و نيكون استفاده ميكرد چند صد هزار دلار سود ميكرد؟! يا چند صد هزار دلار ضرر؟
    سود از كجا ؟ از اين 200 300 دلار تفاوت فلاشهاي سيگما و كانون و يا نيكون!
    ضرر از كجا؟
    اشكالاتي كه ممكن است بخاطر استفاده از فلاشهاي سيگما بوجود بيايد....!
    حتما صرفه پرداخت صد و دويست دلار اضافه بوده و از دست ندادن لحظات طلايي...
    اما اين موارد براي همه نيست.... همه عكاسي خبري نميكنند... همه با لحظات طلايي درگير نيستند... شايد بعضي براي ماكروگرافي نياز به فلاش پرقدرت داشته باشند و گاهي براي عكاسي داخل منزل و فضاهاي بسته.... ميتوانند سيگما بخرند... و يا اصلا نياز به هيچكدام از اينها ندارند؟* sb400 هم نياز اونها رو برطرف ميكنه!
    چرا سخت بگيريم؟؟
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

علیرضا جان من زورم بیشتر از شما نبود...شما بزرگوار تر از من هستید....
    امیر جان کم لطفی میفرمایند و به فکر ما بدبخت بیچاره ها نیستند...حالا ما که پول نداریم لنز و فلاش کانن بگیریم...باید چه کنیم...
    بابا حی میزنین توی برجک ما...من نمیدونم این سیگما چه گناهی کرده...و ما سیگما داران چه گناهی؟(Wink)
    اما جدای از شوخی...
    امیرجان توی لینکی که علیرضا هم گذاشته...در مورد تفاوت این دو فلاش صحبت شده و نمی خواهیم دوباره تکرارش کنیم...
    اما در موارد دیگه...که شما فرمودید...با استفاده هایی که من داشتم تا به حال مشکل خطایی وجود نداشته...
    حتی چندین عکس هم پشت سر هم گرفته بودم و همه رو در فتوشاپ مقایسه کردم...حتی در هیستوگران هم تفاوتی دیده نمیشد...
    اگر روش تست خاصتی رو مد نظر دارید بفرمایید تا من هم امتحانی کنم...حداقل به یک نتیجه مثبتی برسیم...
    آقای بهتاش و عبدالهی این فلاش رو دارند...میشه در یک قرار مثل کارگاه با فلاشهای نیکون مقایسه کرد ...شاید خیلی دقیق نباشه...اما خالی از لطف هم نیست....
    مسعود قدیری

صفحه 4 از 54 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین