صفحه 51 از 54 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 535
Like Tree626تشکر

موضوع: فلاش براي دوربين هاي نيكون

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط fafar نمایش پست ها
    این دیگه از دردسر هم رد کرد با این کامنت شما.
    ممنون میشم یک موردی که اذیت نکنه رو معرفی کنید تا همون رو بخرم....NIKON SB-910 AF SPEEDLIGHT که میشه هم قیمت دوربینم و تنها آیتم نو موجود در بازاره یعنی مجبورم همین رو بخرم؟
    SB-700 براي اكثر كاربردها كافيه. اگر اهل ريسك نيستيد همين رو تهيه كنيد. SB-910 بيشتر براي روزنامه نگارها و افرادي كه به فلش فشار ميارن طراحي شده.
    اگر اهل ريسك هستيد خريد خارج برند هم خوبه. خصوصا اينكه قيمتها نسبت به قدرت و امكانات خيلي پايين تر هستش.دوستان توي همين فوروم از يونگ نو 565 EX راضي هستند كه قيمتي خيلي كمتر از فلشهاي كانن و نيكون داره.
    viva_utopia و fafar تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط fafar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

نظرتون راجع به فلاش
    PHOTTIX MITROS TTL FLASH FOR NIKON
    چیه؟
    من یک دوربین نیکون d3100 دارم. به نظرتون این فلاش مناسبه که بخرم؟
    نسبت به فلاش های کمپانی نیکون به نحو معناداری ارزونتر و اقتصادی تره
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

با تشکر
    جزء فلاش غیر برند خوب هست در کنار یانگنو و نیسین و ...
    اما برای اینکه اگر در آینده بادی جدیدتری از nikon خریداری کردید از لحاظ تطابق پذیری با امکانات و مدلهای جدید احتمالی دچار مشکل نباشید، توصیه میشه از فلاش های برند اصلی استفاده کنید. دست دوم 700 یا 910 یا 600 رو اگر بتونید گیر بیارید به نظرم ارجحیت داره. اگر به عنوان فلاش اسلیو و فلاش چندمتون خواستید استفاده کنید به نظرم استفاده از غیربرند منع چندانی نداره و در این صورت هم یانگنوهای جدید بسیار خوش قیمتند نسبت به امکاناتشون، اگر گیر بیارید.
    fafar تشکر می‌کند.

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

گاهي اوقات پرداخت مبلغ بيشتر در جهت اينكه انتخاب صحيحي داشته باشيد و در آينده به مشكل برنخوريد ، واجب است.
    بنده براي خريد فلاش به هيچوجه در خريد SB700 شك نكردم و نگران تفاوت قيمتش با ماركهاي متفرقه نبودم.
    امكانات كامل، كيفيت ساخت عالي و آينده روشن اين محصول كافي است تا مبلغ مربوط را بپردازيد و از داشتنش لذت ببريد.
    موفق باشيد
    Dariush Chegini و fafar تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

كاربر همراه mohem آواتار ها
    تشکر کرده
    134

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم
    بنده کارم پرتره محیطی و فضای باز هست و دوربینم هم d5200
    قصد تهیه یک فلاش خوب در کنار ست رفلکتور رو دارم
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    ترجیحا هم خود نیکون نه برندهای دیگه :)
    بودجم 600 تا 700 :(
    47amir و dr.aryan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

با سلام
    فرق سیستم CLS با سیستم SU-4 در فلاشهای نیکون چیست؟
    ممنون از پاسخگویتون

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

تو su-4 فلش مثل فلاش های معمولی استودیو که تریگر نوری (چشمی) دارن رفتار میکنه، یعنی شما باید از رو بدنه فلاش قدرت اون رو تنظیم بکنید و در محل مناسب نصب کنید، بعد با دیدن نور شلیک شده از یه فلاش دیگه، این فلاش هم شلیک میشه… اما در CLS تنظیم فلاش از طریق بدنه دوربین انجام میشه و بعد از طریق کد های نوری که فلاش روی دوربین (یا یه اسپید لایت دیگه که روی بدنه نصب شده) میفرسته به فلاش دوم ارسال میشه.
    مزیت این روش اینه که: اولاً فلاش روی دوربین میتونه جداگانه تنظیم بشه تا خودش هم در نوردهی نقش داشته باشه یا نداشته باشه، ثانیاً نیاز نیست برای تنظیم هر کدوم از فلاش ها، خودتون حرکت کنید، ثالثاً اگه چند عکاس نزدیک به هم کار کنن، با تعریف گروه ‌ای مجزا، فلاش‌ها دوربین عکاس خودشون رو میشناسن و اشتباه شلیک نمیکنن و رابعاً (به قول فرنگیا last but not least) میتونید نورسنجی ttl داشته باشید، یعنی خود دوربین قدرت مورد نیاز برای فلاش ها رو تخمین بزنه و بعد اگه دیدید نتیجه خوب نیست، با پله های یک‌سوم استاپ، کم یا زیادشون کنید.
    پ.ن: بدنه‌هایی که این قابلیت رو پشتیبانی میکنن (اگه اشتباه نکنم، سری 7XXX و بالاتر) معمولا چهار کانال و دو (یا سه) گروه برای تعریف فلاش‌ها دارند که باید فلاش‌ها همینطور تقسیم‌بندی و تعریف شده باشن.
    Mehran m، mohammad bagher، sam32 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    تو su-4 فلش مثل فلاش های معمولی استودیو که تریگر نوری (چشمی) دارن رفتار میکنه، یعنی شما باید از رو بدنه فلاش قدرت اون رو تنظیم بکنید و در محل مناسب نصب کنید، بعد با دیدن نور شلیک شده از یه فلاش دیگه، این فلاش هم شلیک میشه… اما در CLS تنظیم فلاش از طریق بدنه دوربین انجام میشه و بعد از طریق کد های نوری که فلاش روی دوربین (یا یه اسپید لایت دیگه که روی بدنه نصب شده) میفرسته به فلاش دوم ارسال میشه.
    مزیت این روش اینه که: اولاً فلاش روی دوربین میتونه جداگانه تنظیم بشه تا خودش هم در نوردهی نقش داشته باشه یا نداشته باشه، ثانیاً نیاز نیست برای تنظیم هر کدوم از فلاش ها، خودتون حرکت کنید، ثالثاً اگه چند عکاس نزدیک به هم کار کنن، با تعریف گروه ‌ای مجزا، فلاش‌ها دوربین عکاس خودشون رو میشناسن و اشتباه شلیک نمیکنن و رابعاً (به قول فرنگیا last but not least) میتونید نورسنجی ttl داشته باشید، یعنی خود دوربین قدرت مورد نیاز برای فلاش ها رو تخمین بزنه و بعد اگه دیدید نتیجه خوب نیست، با پله های یک‌سوم استاپ، کم یا زیادشون کنید.
    پ.ن: بدنه‌هایی که این قابلیت رو پشتیبانی میکنن (اگه اشتباه نکنم، سری 7XXX و بالاتر) معمولا چهار کانال و دو (یا سه) گروه برای تعریف فلاش‌ها دارند که باید فلاش‌ها همینطور تقسیم‌بندی و تعریف شده باشن.
    ممنون از توضیح خوبتون
    یک سوال برام پیش اومد؛ یعنی اگر در Su-4 فلاش ها رو تنظیم کنیم با هر فلاشی مثلا با فلاش دوربین کنون و یا یک فلاش استودیی هم تریگر میشه و نوردهی میکنه؟

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran m نمایش پست ها
    ممنون از توضیح خوبتون
    یک سوال برام پیش اومد؛ یعنی اگر در Su-4 فلاش ها رو تنظیم کنیم با هر فلاشی مثلا با فلاش دوربین کنون و یا یک فلاش استودیی هم تریگر میشه و نوردهی میکنه؟
    بله دقیقا همینطوره… ولی از اونجایی که شما هزینه بیشتری برای داشتن قابلیت CLS و استفاده از فلاش بصورت TTL پرداخت می‌کنید، اگه بخواید فقط بصورت su-4 استفاده کنید، شاید انتخاب خوبی نباشه.
    Mehran m تشکر می‌کند.

كاربر آشنا faridz آواتار ها
    تشکر کرده
    173

سلام دوستان ببخشید من سوالی داشتم که فکر کنم تو تاپیک مخصوصش سوال نکردم . تا اینکه این تاپیک رو پیدا کردم .

من یک فلاش 430 کنون دارم و دوربین 6 دی کنون و یک فلاش sb800 نیکون که میخوام وقتی فلاش کنون 430 رو دوربین شلیک میکنه فلاش sb800 هم شلیک کنه . چطور میتونم اونها رو سینک کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید . مطمینن نمیشه حالت تنظیم sb 800 رو قدرت شلیک رو بر روی فلاش نیکون کنترل کرد فقط میخوام همزمان با 430 کنون شلیک کنه .

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

نقل قول نوشته اصلی توسط faridz نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید من سوالی داشتم که فکر کنم تو تاپیک مخصوصش سوال نکردم . تا اینکه این تاپیک رو پیدا کردم .

من یک فلاش 430 کنون دارم و دوربین 6 دی کنون و یک فلاش sb800 نیکون که میخوام وقتی فلاش کنون 430 رو دوربین شلیک میکنه فلاش sb800 هم شلیک کنه . چطور میتونم اونها رو سینک کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید . مطمینن نمیشه حالت تنظیم sb 800 رو قدرت شلیک رو بر روی فلاش نیکون کنترل کرد فقط میخوام همزمان با 430 کنون شلیک کنه .
    درود
    دوست عزيز ،پاسخ سئوال شما در چند مطلب قبلي توسط عزيزان بيان شده است.
    در منوي فلاش نيكون، وضعيت را روي SU-4 ( منوآل) قرار دهيد و قدرت خروجي را بصورت دستي تنظيم كنيد.
    فلاش را در محدوده نوردهي فلاش اصلي (كنون) قرار دهيد. فلاش نيكون فعال ميشود.
    موفق باشيد
    faridz و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

صفحه 51 از 54 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 آخرینآخرین