صفحه 6 از 54 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 535
Like Tree626تشکر

موضوع: فلاش براي دوربين هاي نيكون

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: Sigma 500 Super

بحث فلاش داره خيلي جذاب ميشه
    با تشكر از آقاي روشن بخاطر لينك هاي زيبايي كه گذاشتن

آقاي عاشوري نيا بعد از بحث ديروزمان با هم، مطالعه بيشتري كردم ديدم كه با دوربين d70 و يك فلاش SB600 فقط يك منبع نوري با commander TTL دارم يعني فلاش سر خود دوربين هيچ تاثيري روي نوردهي نداره البته در دوربين D200 فلاش سر خود دوربين تو نوردهي تاثير داره. اين هم مدرك از آقاي كن راكول در عمل هم امتحان كردم ديدم درسته

"The flash of the D70 can't be used to light the final image. In remote wireless commander mode it only controls the remote flash, but doesn't add more than a slight bit of light to the photographed image. When the D70 and D70s built-in flash is used to control other flashes it can't contribute to the exposure. Even with both flashes (built-in and remote) only the remote contributes to the exposure.

The D200's flash can be set to contribute to the final image. You have to twiddle in the D200's menus to do this.
    "

پس عملا من با داشتن يكSB600 فقط يك منبع نوري با كنترل TTL دارم اما اگر سيگما بخرم با فلاش مسعود و سعيد ( ميزنم تو سرشون و فلاشا شون رو ميگيرم) سه تا منبع نوري دارم بدون كنترل TTL شيريني فروشي نمي شه اما بهتر از هيچ چيه ديگه
    البته هنوز نمي دونم دوربينم با فلاش سيگما با مونت نيكون كنترل TTL داره يا نه كه قرار عبدالهي فلاشش رو بياره و امتحان كنيم فكر كنم نتايج براي آقايان محبي و روشن هم ارزشمند باشه اگر كنترل TTL داشته باشه كه من و روح الله مي تونيم فلاشها مون رو بديم به هم و يك كنترل TTL با دو منبه نوري داشته باشيم. كه مي شه همون شيريني فروشيه آرش

دوستاني كه نيكون داريد( خصوصا D70 و D80) بعد از مطالعه بسيار به اين نتيجه رسيدم كه اگر مي خواهيد چند فلاش رو به صورت TTL با كانالهاي مجزا كنترل كنيد يا بايد يه SB800 و تعداد مورد نطري فلاش SB600 داشته باشيد يا يك SU800 با تعدادي SB600 داشته باشيد كه با توجه به قيمت ها و اين فرمايش اقاي راكول عملا كار درستي نيست

"I'm only going to explain how to fire one wireless TTL slave. I've never tried using more than one wireless strobe at the same time. When I want two or more lights I immediately pull out my Novatron strobe system, which has more power, works better and costs less than multiple Nikon strobes. See my page on Studio Strobes for more.
    "

اما !! اما در مورد D200 ، آرش ميتونه از كنترل TTL چند كاناله استفاده كنه كه ميشه همون شيريني فروشي ديگه آرش جان كنترل TTL چند فلاش مباركت باشه البته تا دو فلاش منطقيه بيشتر هزينش خيلي بالا ميره نميدونم SB400 رو ميتوني اينطوري كنترل كني يا نه با اينكار مي توني بجاي SB600 دوتا SB400 بخري(قيمتش فعلا 130 دلاره ) يا زبانم لال SB800 رو بفروشي به من با قيمت 200 تومن بري دوتا ديگه SB400 بخري :biggrin:

من نتيجه تست فلاش 500 سيگما رو براي علاقمندان به نيكون كه داراي D70 و D80 هستن اينجا ميزارم اگر كنترل TTL داشته باشه تو خريدش نبايد شك كرد اگر نداشته باشه فكر كنم اگر كنتر TTL براتون خيلي مهم باشه بهتر SB600 و بهتر از اون SB800 خريداري بشه فقط اينو بدونين اين قابليت در صورتي ارزشمنده كه چند تا فلاش از اين نوع داشته باشيد.
    ویرایش توسط babakdin543 : Tuesday 19 December 2006 در ساعت 08:25
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با دوربين d70 و يك فلاش SB600 فقط يك منبع نوري با commander TTL دارم يعني فلاش سر خود دوربين هيچ تاثيري روي نوردهي نداره البته در دوربين D200 فلاش سر خود دوربين تو نوردهي تاثير داره
    احتمالا بابك عزيز به اين مساله واقفند فقط براي اطلاع ساير دوستان در باب تفاوتهاي دي 70 و دي 80 عرض كنم كه فلاش سرخود دي80 نيز مانند دي 200 ميتواند به عنوان مستر عمل كند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اگر جريان را درست فهميده باشم، در D70 فلاش سرخود تنها ميتواند به عنوان TTL Commander براي SB600 عمل كند و ديگر هيچ نقشي در نوردهي ندارد.

حالا بابك جان، اين وسط اگر سيگما جاي SB600 را بگيرد، در قضيه فوق تغييري حاصل ميشود؟ يعني فلاش سرخود در نوردهي نقش خواهد داشت؟

مسئله دوم، اگر بخواهيد چند فلاش سيگما قرض كنيد، آيا لازم نيست همه آنها Nikon Dedicated باشند؟

بعد اين مسئله كه با سيگما ميتوانيد چند تا فلاش قرض كنيد، خوب ميشه اين لطف رو در حق SB600 و SB800 دوستان هم انجام داد! من اين نوع دسترسي رو مزيت فلاش نميدونم!

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    فلاش سرخود دي80 نيز مانند دي 200 ميتواند به عنوان مستر عمل كند.

نعما جان، ببخشيد منظور شما از مستر، احتمالاً نقش مستقل در نوردهي بعلاوه كامندر بودن است، كه در دو دوربين d80 و D200 وجود دارد، اما در d70 فلاش سرخود تنها به عنوان كامندر مطرح ميشود. درست است؟
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Tuesday 19 December 2006 در ساعت 23:42
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    11580

بله امیر عزیز. منظورم همان است.

من این جریان dedication را نمی دانستم!
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    11580

منوال فلاش سیگما برای دوربینهای نیکون/

http://www.sigmaphoto.com/flashes/manuals/F14N05094.pdf
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    اگر جريان را درست فهميده باشم، در D70 فلاش سرخود تنها ميتواند به عنوان TTL Commander براي SB600 عمل كند و ديگر هيچ نقشي در نوردهي ندارد.
    كاملا درسته

حالا بابك جان، اين وسط اگر سيگما جاي SB600 را بگيرد، در قضيه فوق تغييري حاصل ميشود؟ يعني فلاش سرخود در نوردهي نقش خواهد داشت؟.
    خير حتي شايد TTL هم كمندر نشه و فقط بشه تريگرش كرد

مسئله دوم، اگر بخواهيد چند فلاش سيگما قرض كنيد، آيا لازم نيست همه آنها Nikon Dedicated باشند؟.
    بايد امتحان كنم شايد حتي با مونت نيكون هم نتونيم TTL كومندر كنيم شايد هم با مونت كنون هم TTl كومندر بشه اگر آقاي عبداللهي فلاشش رو بياره با فلاش مسعود چك ميكنم

بعد اين مسئله كه با سيگما ميتوانيد چند تا فلاش قرض كنيد، خوب ميشه اين لطف رو در حق SB600 و SB800 دوستان هم انجام داد! من اين نوع دسترسي رو مزيت فلاش نميدونم!
    .
    بله ميشه اما SB600 بگيرم مي تونم به آقاي غفاري. شما. روشن و آرش قرض بدم اما روم نميشه ازتون قرض بگيرم مخصوصا آرش كه فلاشش هميشه فعاله احتمالا

واقعيت اينه كه دوست دارم SB600 بخرم ولي نه با قيمت 250 تا چون حداكثر بايد تا سه شنبه خريد كنم شايد به ناچار سيگما بخرم زورم هم به SB800 ناز با قيمت 380 نميرسه ............چيكاركنم خدايا
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

بايد امتحان كنم شايد حتي با مونت نيكون هم نتونيم TTL كومندر كنيم شايد هم با مونت كنون هم TTl كومندر بشه اگر آقاي عبداللهي فلاشش رو بياره با فلاش مسعود چك ميكنم
    بابک جان با فلاش سیگما مانت کنن و نیکون با هم کامندر نمیشن...من این رو قبلا بافلاش بهتاش تست کردم....
    هردو باید برای یک برند باشن....
    مسعود قدیری

Red
    Red آنلاین نیست
    كاربر همراه Red آواتار ها
    تشکر کرده
    1

واقعيت اينه كه دوست دارم Sb600 بخرم ولي نه با قيمت 250 تا چون حداكثر بايد تا سه شنبه خريد كنم شايد به ناچار سيگما بخرم زورم هم به Sb800 ناز با قيمت 380 نميرسه ............چيكاركنم خدايا
    هیچی ! پولاتون رو جمع کنید Sb800 بخرید :biggrin:

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Red نمایش پست ها
    هیچی ! پولاتون رو جمع کنید Sb800 بخرید :biggrin:
    آيا بي پولي من و گرونفروشي مغازه ها خنده داره تازه حتي شايد اين پولا هم خرج شه
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Red
    Red آنلاین نیست
    كاربر همراه Red آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    آيا بي پولي من و گرونفروشي مغازه ها خنده داره تازه حتي شايد اين پولا هم خرج شه
    نه بی پولی شما خنده دار نیست . ولی این SB800 ارزش پول جمع کردن رو داره ;)

صفحه 6 از 54 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین