صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
Like Tree1تشکر

موضوع: مشكل افت كيفيت و شفافيت تصوير بعد از انتقال

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض مشكل افت كيفيت و شفافيت تصوير بعد از انتقال

سلام
    من يه دوربين سوني HC 42 دارم با يك كارت iLink زولتريكس
    يه مشكلي كه دارم اينه كه بعد از فيلم برداري وقتي فيلم رو مستقيما از رو دوربين ميبينم ( حالا چه روي LCD خود دوربين چه از طريق كابل مستقيم روي تلويزيون ) كيفيت و شفافيت تصوير خيلي بهتر از وقتيه كه اون فيلم رو با iLink روي كامپيوتر منتقل ميكنم . با نرم افزارهاي مختلف هم تست كردم از Widows Movie Maker گرفته تا Ulead video studio و Premier 1.5 . معمولا هم فايل Avi ايجاد ميكنم . ميخواستم بدونم دليلش چيه اگه مربوط به كارت iLink هستش چه كارتي بهترين كيفيت و شفافيت رو ميده اگه مربوط به خود دوربين هستش بايد چيكار كنم . لطفا در اين مورد منو راهنمائي كنيد . خيلي حالم گرفته شده اين همه خرج كردم دوربين و كارت و نرم افزارهاي مختلف و امتحان كردم ولي نتيجه اي نگرفتم ممنونتون ميشم راهنمائي كنيد

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: مشكل افت كيفيت و شفافيت تصوير بعد از انتقال

معمولا فيلم ها روي مانيتور كامپيوتر به شفافيت و درخشاني تلويزيون ديده نمي شوند. آيا فيلم ها را بعد از كپچر باز هم روي تلويزيون ديده ايد (بعد از رايت روي Dvd) من فكر نميكنم مشكلي باشد. در مورد خود من هم همينطور بود، ولي بعد از اينكه فيلم ها را روي Dvd زدم و روي تلويزيون ديدم، به همان كيفيت اوليه ديده مي شد.

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

ولی آقای شهبازی فیلمهای موجود در بازار چه دی وی دی چه وی سی دی کیفیت خوبی روی مانیتور دارند مخصوصا دی وی دی .
    من هم دچار این مشکل هستم بعضی وقتها نا امید کننده است.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital
    ولی آقای شهبازی فیلمهای موجود در بازار چه دی وی دی چه وی سی دی کیفیت خوبی روی مانیتور دارند مخصوصا دی وی دی .
    من هم دچار این مشکل هستم بعضی وقتها نا امید کننده است.
    جناب عبدالهی

شما با چه تنظیماتی فیلم را روی هارد منتقل میکنید ؟ Bit Rate را هنگام ساخت DVD روی چه میزانی قرار میدهید ؟

تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط keivani
    جناب عبدالهی

شما با چه تنظیماتی فیلم را روی هارد منتقل میکنید ؟ Bit Rate را هنگام ساخت DVD روی چه میزانی قرار میدهید ؟
    من از تنظیمات پیش فرض خود نرم افزار استفاده میکنم فقط موقع انتقال به هارد از فرمت AVI استفاده میکنم.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

من از تنظیمات پیش فرض خود نرم افزار استفاده میکنم فقط موقع انتقال به هارد از فرمت AVI استفاده میکنم.
    خوب .....بنابراین هنگام انتقال اگر بصورت DV فیلم را به هارد منتقل کنید ...در این مرحله نباید افت کیفی داشته باشید ولی مهم اینجاست که شمادر مرحله تبدیل به DVD از چه بیت ریتی ( Bit Rate ) استفاده میکنید. سعی کنید از 8000 Kbps کمتر نباشد .

تشکر کرده
    375

جناب کیوانی از کدوم قسمت باید این تنظیم رو انجام بدم(با ویدیو استودیو).
    روح الله عبدالهی

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

البته من نباید جواب میدادم
    ا زقسمت<<shar >project setting chang mpeg setting .costomize comperssion . video data rate
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

اگر شما با Ulead DVD Movie Factory دی وی دی فولدر میسازید در آپشن تنظیمات کیفیت و بیت ریت که در پایین پنجره اصلی سمت چپ کادر میباشد ( Project Settings) به سه نکته بایستی توجه کنید : 1- ویدئو بیت ریت را کمتر از 8000 تعیین نکنید. 2- میله تنظیم کیفیت و سرعت را روی ماکزیمو م کیفیت ( 50 ) قرار دهید . 3- برای اینکه حجم فایل بیش از ظرفیت دیسک خام شما ( 4.7GB ) نشود و بتوانید کل پروژه را روی یک دیسک انتقال دهید توصیه میکنم که Audio Format را روی Mpeg قرار دهید .

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط keivani
    اگر شما با Ulead DVD Movie Factory دی وی دی فولدر میسازید در آپشن تنظیمات کیفیت و بیت ریت که در پایین پنجره اصلی سمت چپ کادر میباشد ( Project Settings) به سه نکته بایستی توجه کنید : 1- ویدئو بیت ریت را کمتر از 8000 تعیین نکنید. 2- میله تنظیم کیفیت و سرعت را روی ماکزیمو م کیفیت ( 50 ) قرار دهید . 3- برای اینکه حجم فایل بیش از ظرفیت دیسک خام شما ( 4.7GB ) نشود و بتوانید کل پروژه را روی یک دیسک انتقال دهید توصیه میکنم که Audio Format را روی Mpeg قرار دهید .

ببخشید جناب کیوانی اگر میشه بیشتر در مورد بیت ریت توضیح بدید مثلا چرا باید از 8000 استفاده کنیم مگر سرعت کمتر (پیش فرض برنامه 7000 ) بهتر نیست ...؟
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین