صفحه 2 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 123
Like Tree65تشکر

موضوع: بحث در مورد نرم افزار تدوین فیلم

كاربر جديد edius.premiere آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: بحث در مورد نرم افزار تدوین فیلم

نقل قول نوشته اصلی توسط pilot2002s نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمام دوستان

یه سوال داشتم از دوستان پریمیر کار :میخواستم ببینم تو پریمیر پرو دوستان چطوری از فارسی پیوسته استفاده می کنند مخصوصا در قسمت تایتل چون فارسی رو جدا جدا می نوسیه ، ممنون.

من تو این 7-8 سال اخیر با برنامه مریم copy paste میکنم
    هم فونتاش زیاده
    هم میشه بصورت یک خط طولانی برای زیر نویس و تیتراژ تایپ کرد
    Nikon D80
    Nikkor AF-S DX 18-200 f/3.5-5.5 VR
    Tripod
    SONY HC 32

FIVE SYSTEM MONTAJ WITH DV STORM & CANOPUS NX & EDIUS 4.24

كاربر جديد
    تشکر کرده
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط edius.premiere نمایش پست ها
    من تو این 7-8 سال اخیر با برنامه مریم copy paste میکنم
    هم فونتاش زیاده
    هم میشه بصورت یک خط طولانی برای زیر نویس و تیتراژ تایپ کرد
    می خواستم بدونم شما برای استفاده از زیر نویس فارسی در پریمیر از چی استفاده می کنید؟ ممنون.
    [

كاربر جديد editoregavoon آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Talking پاسخ: بحث در مورد نرم افزار تدوین فیلم

باسلام به دوستان برا دوستانی که ازپایه میخوان شروع کنن وسیستمشون یه سیستم 600 ,700 تومنیه پیشنهاد میدم مثل خودم با نرم افزار یولید مدیا استودیو پرو 8 استفاده کنن سی دی های آموزشی اون هم تو بازارهست فقط اگه جایی مشکل داشتند بپرسند چون اینطوری وقت زیادی باس صرف کنن البته من آموزش ورژن 6 رو کار کردم بعد که 7و8اومد با کمی ور رفتن تونستم یه کارایی بکنم تا حالا هم چندتا فیلم عروسی و جشن تولد وحاجی هم برا اقوام میکس کردم خیلی خوششون اومد یه چندر غاز هم گیر ما اومد ولی اگه دوستان میخوان بصورت حرفه ای وبه عنوان یه شغل وار د کار ادیت ومیکس بشن عرض کنم اون طور که من تحقیق کردم یه 7 هش میلیونی باید هزینه کنین تاتبدیل به یه ادیتور حرفه ای بشین وبابت یه میکس صد تا صدو پنجا هزار بگیرین اونم اونقدر دست زیاد شده که کسی میدان به ما نمیده به نظر من اندازه ای که نیازمون فعلا برطرف بشه یاد بگیریم بعد گاماس گاماس میریم جلو سراغ پریمیر و پیناکل لیکوئید و ادیوس و نرم افزارها وسخت افزار های گرانقیمت و جدیدتر ضمنا یه نرم افزار میکس عکس توپ بهتون معرفی میکنم بنام تری دی آلبوم پیکچر پرو 3.1 محشره سی دی آموزشیش هم اومده عکسها رو تو فضای سه بعدی وانیمیشن میکس میکنه دیگه نیازی به کار کردن با 3دی مکس و ...هم نیست 3 سوته یادمیگیرین ولی اگه سیستمتون ضعیفه عکسها رو بدون آهنگ کپچر کنین بعد که فیلم ساخته شد تو یولید صدا گذاریش کنین البته اگه خروجی دی وی دی پال بگیرین خیلی خوب میشه ولی تو وی سی دی عکسها صاف نمیشن مثلا چشمهای آدمای تو عکس واضح نیست ولی تو دی وی دی اینطوری نیس فعلا بای برم افطاری نظر یادتون نره
    ویرایش توسط editoregavoon : Thursday 4 October 2007 در ساعت 19:12

تشکر کرده
    0

Smile پاسخ: بحث در مورد نرم افزار تدوین فیلم

ابتدای کار باید یه وله برا شروع فیلم بسازین یه وله باید یه تبلیغ برا خودتون ودر ادامه باید یه شرح مختصری ازکل فیلم باشه البته زمانش بین 2 تا 5 دقیقه بیشتر نشه طوری که بیننده رو به خودش جلب بکنه نکته ش1: نرم افزارهای میکس فقط ابزارهایی هستند که ما باشناخت اونا و با سلیقه مون از اونا برا خلق تصاویری زیبا وبیادموندنی استفاده میکنیم
    نکته ش2: کیفیت کار میکس به کیفیت ضبط فیلم و مهارت فیلمبردار خیلی بستگی داره یه فیلمی رو که مثلا باهندی کم طوری گرفتن که روی دوربین یا رو به سقف خونس یا رو زمین ودر حال حرکت یا از دماق ملت فیلم گرفته یا از دهان مهمونا که دارن شیرینی خامه ای میخورن یا هلو با هیچ نرم افزاری نمیشه زیباش کرد فط تنهاری که باس بکنین صحنه های سقف وزمین ودماق مردم روحذف میکنین صدای فیلم رو کم میکنین یه آهنگ از اریس (تولدت مبارک) میذلرین بک گراندش و بین صحنه هایی که عوض میشن یه ترانزیشن میزارین سپس چند صحنه از صاب مجلس (کودک) بصورت اسلو موشن میذارین (خاموش کردن شمعهاو بریدن کیک و... بعدشم باز کردن کادوها و ختم جلسه کارتم تمام شد تا جلسه بعد بای نظر یادتون نره:biggrin:

تشکر کرده
    0

Smile پاسخ: بحث در مورد نرم افزار تدوین فیلم

البته میخوام بهتون یولید مدیا استودیو پرو 8 رو آموزش بدم ولی استپ بای استپ پس ازنصب یولید م8 نه یولید ویدئو اشتب نشه چون یولیدم(مدیا) 8 حرفه ای تراز یولیدو( ویدئو) میباشه بله پس از اولین اجرایه پنجره میاد که میپرسه توچه سیستمی میخواین پروژتون رو باز کنم که اگه میخواین وی سی دی بسازین نوار بالا رو که پیش فرضAVI هس به MPEG تغییر بدین بعد از قسمت پایین که استاندارد های امپگ هست PAL VCD رو انتخاب کنین سراغ بقیه نرین که حالا زوده وقتی اوکی کر دین برنامه باز میشه از نوار ابزار استاندار آخرینش لایوت تم پلیت رو باز میکنین و گزینه استاندار 1024*768 روبزنین تا برنامه اندازه صفحه مانیتورتون بشه البته اگه رزولوشن شما هم همینه هر وقت در طول برنامه اندازه پنجره های توی برنامه رو بهم زدید یا یه پنجره رو اشتباهی بستین این کار رو بکنین محیط برنامه مثل اولش میشه اولین درس بحث سانسور یا مونتاژقطعات فیلم روبگم که از همه واجب تره در هر فیلمی نیازه که بعضی صحنه های اضافی رو حذف کنیم براهمین در قسمت ابزار های مین تایم لاین (وسط صفحه) ابزارقیچی یا کات رو پیدا کنین ولی بهش دست نزنین تیزه دستتون زخمی میشه بعد میگم چرا یادم رفت بگم چطوری فیلم رو لود کنیم تو تایم لاین کاری نداره چند تا نوار افقی میبین که از وسط بصورت افقی به بالا وپایین به دوقسمت فیلمها در بالا و صداها در پایین تقسیم شده اندویه خط سفید اونا رو از هم جدا کرده نوار فیلمها با ویدئو 1و2و... ونوار صداهاباآودیو 1و2و... نامگذاری شده اند(انگشتام درد گرفت )حلا برین روی نوار ویدئو 1در یه قسمت خالی راس کلیک کنین یه منو آبشاری میاد ویدئو فایل رو انتخاب کنین و آدرس فیلم مورد نظرتون رو با فرمت امپگ یا ای وی ای اوپن کنین( البته فرمت دات که توی ویدئو سی دی هست ساپورت نمیکنه ) بعد میبینین که یه نوار مشکی چسبیده نوک اشاره گر موس جایی کلیک نکنین و نشانگررو بیارین انتهای سمت چپ وی 1 (ویدئو 1) ودرست زیر ساعت ودقیقه و ثانیه وفریم صفر بچسبانید(زیر ابزارهای تایم لاین خط کش مدرج هست که زمان رو به ما نشون میده و واحد سنجش زمان در فیلم ازپایین به بالا فریم:ثانیه:دقیقه:ساعت(روز ماه سال سال نوری مذاح کردم ) میباشد دیدید که همزمان با اوردن فیلمموندر نوار وی 1 نوار صدای همون فیلم هم در آدیو 1 درست زیر وی 1 قرا گرفت این بدان معناست که شما هرچه تغییر در فیلم مثلا حذف یه صحنه رو انجام بدین همون مقدار از صدای فیلم هم قطع میشه مگر در مواقعی که بخواهیم صدا باشد ولی اگر بخواهیم تصویر کسی را حذف کنیم ولی صدای اون صحنه باشد وجای اون صحنه از فیلم عکس حاج زنبور عسل رو نمایش بدیم با شد بعدا بهتون میگم چطوری اینکار رو انجام بدین در ساعت 00:00:00:00 نوار تایم لاین یه اهرم یا نشانگر یا هرچه اسمش هست میبینین که یه خط عمود روبه پایین داره به رنگ آبی که نوک مثلثش به سمت پایین و روی تمام نوارهای تصویر وصوت تایم لاینه که اگه با موس بگیرینش و به راست وچپ درگ کنین خط کش عمودیش رو میبینین ضمن اینکه وقتی درگش میکنین فیلم شما در پنجره پریویو بالا چپ به نمایش در میاد که با حرکت موس شما به چپ وراست فیلم عقب وجلو میره حالا برین تو پنجره پریویو تو نوار ابزارش سمت راست آخریش که یه فلش بسمت راست داره کلیک کنین تا با زدن اسپیس بار کیبورد فیلم بصورت ریل تایم پخش شود اگه اونو نزنین با زدن اسپیس فیلم اول رندر میشه (آقا بزنین کار به اونش نداشته باشین دیگه! )حالا که مثلث رو زدین اسپیس رو هم بزنین و فیلم رو نگاه کنین تو جو فیلم نرین حواستون باشه که شما یه ادیتور هستین و باید دایم فکر کنین که با این همه ابزار چه خاکی تو سر این فیلم باس بریزم فرض کنین رسیدین به یه صحنه از فیلم که دوربین رفته از زمین فیلم گرفته اسپیس رو بزنین تا فیلم وایسته خط گش عمودی تایم لاین رو بگیرید(وقتی موس میره روش فلش موس بشکل ستاره در میاد) بعد که گرفتینش بیارینش سر اولین فریمی که دوربین فیلم بردار منحرف شده برا تنظیم دقیق از ولوم افقی که در پنجره پریویو بصورت دندانه داره وطولشم 5 سانته کمک بگیرین یا از دگمه های کنترل زیرش یه فر یم به یه فریم به جلو و عقب برین تابه نقطه مورد نظر برسین وقتی رسیدین بدون اینکه جایی کلیک کنین موس رو بیارین روی نوار فیلم و دگمه اس کیبورد رو بگیرین میبینین که موس بشکل قیچی در امد بعلاوه (+)سر قیچی رو با خطگش عمودی تایم لاین تطبیق بدین ویه کلیک چپ بکنین فیلم ازهمان ناحیه قیچی میشه این تعیین ابتدای صحنه ایه که باس سانسور بشه بعد خط کش رو ببرین پایان صحنه خراب اونجا هم یه قیچ بزنین صحنه خراب رو با چپ کلیک انخاب کنین و دلیت کیبورد رو بزنین نخواستین هم مینونین روش راس کلیک کنین واز منو گزینه کلییر رو انتخاب کنین میبینین که صحنه پرید و جاش خالی موند دنباله فیلم رو با سر موس بگیرین بکشین بچسبونین به ابتدای صحنه ماقبلش که از اونجا حذف رو شروع کردید به همین ترتیب تا آخر فیلم صحنه های ناخواسته رو از فیلمتون جدا کنین بعد پروژتون رو از نوار ابزار بالای صفحه سیو کنین تا بعد بقیش رو بگم اگه غلط املایی دارم ببخشید تایپم خوب نیس یه چشمم به سریال اغماست یه چشمم به کی بورد خدا حافظ تا نظر ندید که مطالب بدرد میخوره یا نه دیگه ادامه نمیدم البته مباحث بسیار پیش پا افتادس برا دوستانی عرض میکنم که مثل من مبتدی اند بزرگترای مجلس ببخشید
    Babak Borhani و rtoraby تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام خدمت دوست گرامی. در مورد نرم افزار تدوین برنامه های بسیاری هستند . پیشنهاد من برای کار تدوین برنامه اوید لیکوئید است اگر در برنامه پریمیر هم دچار مشکل هستید می تونم کمک بکنم

كاربر آشنا hesamam آواتار ها
    تشکر کرده
    9

سلام آقا سعید ... به تاریخ پستم نیگاه كنید بدك نیست .... حالا بگذریم... كسی پلاگین كارت متروكس رو داره؟؟/ آیا با كارتای دیگر این پلاگینا كار می كنه ؟؟

1111
    Guest

Question سوال از کاربران

سلام دوستان می خواستم بدونم چطوری می شه با نرم افزار uled vido stdi 10 یا pinnaycel studio 12 میشه روی فیلم dvd صد گزارری کرد طوری که هم زبان اصلی فیلم سر جاش بمونه و هم زیر نویساش و هم منوی اون، یعنی فقط میخوام که به اون dvd یه زبان دیگه بدم و خود dvd هیچ تقیری نکنه. نمیدونم میگیرید چی میگم یا نه چون حس میکنم خیلی بد توضیح دادم ولی هر کی که می دونه خواهشن کمکم کنه آخه خیلی واسم مهمه ممنون میشم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوست عزیز . شما باید ابتدا فیلم DVD خود رابا یک نرم افزار مبدل به فیلم با فرمت قابلimport کردن در premier تبدیل کنید (AVI) . مثلا Xilisoft Video Converter یا Ahead DVD Ripper که در این نرم افزار ها میتوانید subtitle یا Audio موجود در DVD را انتخاب کنید و آن را تبدیل به فایل AVI نمایید . سپس آن را در Premier با سرعت بالاتر Edit نمایید . یعنی می توانید صدا و تصویر را جداگانه Edit کرده و Title هم به آن بیافزایید . له شما توصیه می کنم از Ulead ترجیحا استفاده نکنید . چون به دلیل خانگی بودن نرم افزار کیفیت چندانی ندارد . موفق باشید .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط pilot2002s نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمام دوستان

یه سوال داشتم از دوستان پریمیر کار :میخواستم ببینم تو پریمیر پرو دوستان چطوری از فارسی پیوسته استفاده می کنند مخصوصا در قسمت تایتل چون فارسی رو جدا جدا می نوسیه ، ممنون.

سلام دوست عزیز . شما باید از فارسی ساز استفاده کنید . مثل مریم یا آرین . MARYAM رو میتونید هم نسخه نسبیش رو پیدا کنید و هم نسخه از پیش نسب شده و copy . که باید Font ها رد درشاخه فونت ویندوز کپی کنید .

صفحه 2 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین