صفحه 61 از 490 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 111 161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 601 تا 610 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: ماکروگرافی...

ممنون اقای ناظم رعایا. عکس رو گرفتم متشکرم
    ===========================

مهرداد جان لطف میکنید ممنون از شما دوست خوب

راستش بعد از کلی اینور اونور رفتن در سایتها روی 180 کانن تقریبا تصمیم قطعی بود منتها تصمیم گرفتم با دوستان خوب دیگری هم مشورت کنم با صحبت هایی که با (مهیار بابک و مسعود) داشتم با توجه به تجربه ای که این دوستان خوب داشتند همگی متفق القول بودند که این رنج 180برای کارهای بسیار خاص خوبه و بسختی بشه عمق میدان رو با این لنز کنترل کرد

[IMG]http://www.*******.info/files/pczfur5l2ydd0oi5gebu.jpg[/IMG]

از طرفی این عکسی رو هم که قسمتی از یک فایل خام در سایز واقعی است با این دوربین قبلا دیده بودم(بدون ویرایش و تنظیمات(فایل اصلی 38 مگ بود. دوربین 1ds لنز180 کانن. دیاف 7.1 (مشخصات در خود عکس هست....این عکس از یک فسیل ماهی گرفته شده شاید تفاوت دو سطحی که در عکس دیده میشه حدود 1 میل باشه................. که با این دیاف هنوز عمق میدان کمه و همینطور که دیده میشه سطحی که در دست راست قرار گرفته از فکوس خارج شده. بگمانم این لنز با همه ساختار خوب و کیفیتی که داره یک لنز اختصاصی و اختصاصی...... است برای ماکرو همراه با استفاده از فلش ماکر و سه پایه. واسه همین باز در تصمیم گیری موندم.( برای کیفیت خوب در ماکرو (حشره گرافی) بدون فلش و سه پایه.....

دوباره برگشتم روی 100 :( حالا باید ببینم چی میشه.

بازهم ممنون مهرداد جان .....

ارادتمند

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

البته افشین عزیز در ماکرو، دیاف 7 که هیچ، دیاف 20 و 30 هم گاه جواب نمیدهد، چه در ماکرو 180 چه در 100
    Arash، farhad44، matthew و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

[IMG]http://i26.*******.com/fem5w3.jpg[/IMG]

از لنزهای دیگه هم تصاویر خام موجود هست توی این سایت:
    کد:
    http://www.juzaphoto.com/eng/index.htm
    :)
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

خوب پيشنهاد من سيگما 150 هست فوکل لنز 100 براي من زياد جالب نيست از اون لحاظ که تصميم به گرفتن يک دوربين فول فريم در آينده را دارم. در ضمن افشين جان من با چند نفر صحبت کردم انها حتي براي سوژه هاي سابتشان از 2 شات استفاده مي کنند يکي با ديافراگم باز براي داشتن يک بک گراند كاملا يونيفورم و يکي با ديافه بسته براي عمق ميدان کافي تصميم من 150 سيگما و TC 1.4 سيگما هست.

[IMG]http://i25.*******.com/1zohkw5.jpg[/IMG]
    Canon 350D, Sigma 150, 150mm, F/5, 1/200, ISO-100, Tripod
    اين عکس از 2 شات تشكيل شده
    به همون دليلي که گفتم

[IMG]http://i29.*******.com/1zbb8us.jpg[/IMG]
    Canon EOS 20D, Sigma 180mm f/3.5 EX APO Macro HSM, Sigma 2.0x TC, 1/125 f/11, iso 400, tripod. Arda Valley, Italy.
    اين يکي هم همينطور در ضمن اين رو در نظر داشته باش که با کنن 100 شما بايد بري تو دل سوژت تا بتوني ازش عکس بگيري پس زياد نگرانه عمق ميدان نباش
    A_Maddah، Ahmad Reza، farhad44 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهرداد

كاربر همراه Kavan آواتار ها
    تشکر کرده
    2701

ممنون مهرداد جان.
    میگم دو شات گرفتن از سوژه هایی مثل همین عکسها که خیلی سخته! اونم براکتینگ دیافراگم! :confused:
    matthew تشکر می‌کند.
    کاوان (بهرام) نصراله بیگی
    My flickr
    My Instagram

تشکر کرده
    2140

دقيقا کاوان جان همچنين سرعت عمل بالايي هم مي خواد در عکس جاز بخاطر استفاده از کانورتور يک بگرند عالي که مورد علاقه عکاسان پروفشنال هست مي بينيد و همچنين ديتلز عالي که در سوژه هست به خاطر استفاده از يک دياف بسته .
    Kavan تشکر می‌کند.
    مهرداد

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط matthew نمایش پست ها
    خوب پيشنهاد من سيگما 150 هست
    ]
    Canon 350D, Sigma 150, 150mm, F/5, 1/200, ISO-100, Tripod
    اين عکس از 2 شات تشكيل شده
    به همون دليلي که گفتم
    اگر نخواهیم یا بنا به هر دلیل نتوانیم از 3 پایه استفاده کنیم بنظرتون واسه حشره گرافی کدوم بهتره؟ مهرداد جان با روش شما فکر کنم 3 پایه واجب میشه درسته؟

تو همین سایتی که عکسش رو گذاشتم و دوستان لینک رو قرار دادن. تجربه نویسنده این بوده که افزایش رنج ماکرو گرافی بمراتب از دیاف عدد پایین بهتره. که ظاهرا بخاطر عمدتا حشرات باید این استفاده را داشته باشه که با یک کانورتر به فاصله بسیار مطلوبی رسیده میشه. یعنی باز هم همون 180 بهتره؟ من چون 135 فیکس رو دارم کاربرد ثانویه 150 (پرتره های بلند با بوکه مناسب) تقریبا واسم بی معنا میشه ولی با 180 یک نیم نگاهی میشه با کانورتر به تله هم داشت با کراپ دوربین من حدود 400 که بنظر بد نمیاد هر چند که کیفیت افت میکنه ولی کاربرد ثانویه اون مفهومش پررنگتره.

تو اکثر این سایت ها ذکر شده که کنترل عمق میدان و نور همیشه در ماکرو گرافی یک معضل بوده .... با توجه به صحبت دوستان بنظرم اومد تله میتونه اثر منفی این قضیه رو بیشتر کنه ولی اگر اینجوری که دکتر روشن گفتند تو هر دو عمق میدان هیچ فرقی نداشته باشه که خوب هر چی فاصله با سوژه (در این خصوص حشرات) بیشتر باشه مسلما بهتره.

دکتر روشن یعنی در هر دو لنز در شرایط یکسان با تنظیمات یکسان با سوژه یکسان اثر عمق میدان در 180 و 100 یکی است؟ با توجه به اینکه یکی در فاصله بیشتری به 1:1 خواهد رسید

یا منظور شما همان معضل همیشه کنترل عمق میدان در ماکرو گرافی بود

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

انها حتي براي سوژه هاي سابتشان از 2 شات استفاده مي کنند يکي با ديافراگم باز براي داشتن يک بک گراند كاملا يونيفورم و يکي با ديافه بسته براي عمق ميدان کافي
    خب اونوقت چجوری این عکس ها رو ادغام میکنن
    چون به هر حال لبه ها همیشه مسئله سازه

و اگه قرار باشه که دقت زیادی در لبه ها انجام بشه که خب بهتره سوژه از همون عکس با دیاف بسته و دارای عمق میدان زیاد انتخاب بشه و پس زمینه نرم افزاری محو بشه
    ایجاد بوکه هم که الان با نرمافزار خیلی راحته و از اصلش هم طبیعی تر میشه

فلسفه این دو تا شات با دیافراگم مختلف رو نمیفهمم

تشکر کرده
    2140

درسته افشين جان در مورد 3 پايه هم معمولا عکاسان حرفه اي براي بيشتر عکسهايشان از 3 پايه استفاده مي کنند حالا ماکرو که جاي خود دارد.
    دلباز جان بوکه طبيعي با بوکه که با نرم افزار درست ميشه خيلي فرق ميکنه گرچه که همه از اين قزييه استفاده مي کنند. اما در مورد اينکه عکس رو چطور با هم ادقام ميکنن فکر ميکنم عکسهاا رو با همmerge مي کنند اما ميتونم بپرسم و روشه کاملشو خدمتتون عرض کنم.
    مهرداد

تشکر کرده
    5125

یاسر جان در مورد این چیزی که مهرداد گفت من هنوز دقیق نمیدونم در ماکرو چه کاربردی داره چون هنوز اینرو تست نکردم ولی زیر اون عکس فسیل ماهی اینرو نوشته بود

Note that the processed photo has been created merging two RAW files, to get the entire subject in sharp focus - I have used f/7.1 to get the best image quality, but at this aperture the depth of field is very shallow.

صفحه 61 از 490 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 111 161 ... آخرینآخرین