صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
Like Tree2تشکر

موضوع: مدت دقیقه فیلم یا عکس گرفتن به چه چیزی بستگی داره؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض مدت دقیقه فیلم یا عکس گرفتن به چه چیزی بستگی داره؟

سلام...ببخشید می خواستم بدونم مثلا در دوربین کانون 530 مدت ضبط فیلم با کیفیت معمولی با حافظه ی 1 گیگابایتی به چه عومالی بستگی داره؟شنیدم با بهرتین حالتش میشه 12 دقیقه فیلم گرفت؟آیا واقعا همینه؟با سپاس

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

پیش فرض پاسخ: مدت دقیقه فیلم یا عکس گرفتن به چه چیزی بستگی داره؟

من فکر میکنم بستگی به
    1-کیفیت فیلم( شامل خیلی چیزا میشه که البته سایز رو از اون جدا کردم)
    2- نوع فشرده سازی
    3-و سایز فیلم داره.
    در ضمن شنیدم برخی دوربینها از تمام مموری برای گرفتن فیلمها استفاده نمیکنند و مقداری از آن را باقی میذارند.

آیا برای محاسبه می خواهید؟ دلیلتان را بگویید بهتر است.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوست عزیز...نه برای اینکه بتون رابطه ریاضی پیدا کنم خیر...می خواستم بدونم که چرا 530 میگن دارای فیلم برداری نامحدوده....اینطور که تو این 2 هفته گشتم و تو سایت ها می گشتم مثلا برای 16 مگا بایت با کیفیت و تصویر معمولی 3 دقیقه و با ا گیگ 4 ساعت رو در دوربینش نوید داده بود...اینکه در سایت dpreview در قسمت Movie Clips می نویسه ماکزیمم 3 دقیقه منظورش با ظرفیت 16 مگا بایتی خود دوربینه دیگه؟
    راستی این Time-lapse recording به حرفای ما ربطی داره؟می تونم بپرسم منظورش چیه؟
    در مورد فیلم برداری یه سوالی که دارم اینه که ضبط تصویر خود به عهده لنزه ولی ضبط صدا از کدوم قسمته؟هرچه قسمتهای مختلفشو BODY & DESIGN رو میگردی خروجی نمی بینی؟یا اینکه تو ریویویی که می نویسه اکتفا به اینکه Video out رو اری زده کافیه؟شاید مسخره باشه ولی Adiuo چی میشه؟
    در کل می خوام بدونم که اگه دوربینی خریدم چقدر باهاش می تونم عکس بگیرم-فیلم(هم صدا و هم تصویر)حداقل یه تخمینی میشه زد؟!
    با سپاس

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

منظور از فیلمبرداری نا محدود اینه که دوربین میتونه توئی هر مموری کارتی که توش بزارین، به اندازه ظرفیت مموری کارت فیلم بگیره. بعضی دوربینها مثلا محدودیت فیلمبرداری تا 1 گیگابایت دارن و اگه مموری 2 گیگابایت هم توش بزارین بیشتر از 1 گیگابایت نمی تونن فیلم بگیرن.

حالا اینکه تو یه ظرفیت مشخص کارت حافظه چند دقیقه فیلم جا میشه اولا بستگی به خود دوربین داره. اگه دوربین MPEG فیلمبرداری کنه مثل خیلی از دوربینهای سونی، مقدار زیادی فیلم تو مموری جا میشه و اگه دوربین AVI فیلم بگیره، میزان خیلی کمتری فیلم جا میشه. حالا تو یه دوربین مشخص، باز هم ظرفیت فیلم برداری بستکی داره هم به سایز فیلم و هم fps.

و در نهایت اینکه صدا از طریق میکروفون کوچیکی که تو دوربین تعبیه شده ضبط میشه. البته بعضی دوربینهای قدیمی تر فیلم رو بدون صدا ضبط می کنن، ولی تو دوربینهای جدید معمولا صدا هم ضبط میشه.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

تشکر کرده
    1796

در مورد همه چیز آراز عزیز توضیح دادند. در مورد صدا هم باید بگم هم صدا و هم تصویر رو ضبط میکنه و از این بابت هیچ جای نگرانی نیست.

اما در مورد فیلمبرداری آن قبلا در تاپیکهایی در مورد فیلم دوربینهای عکاسی بحثهایی شده است. من چند لینک را در اینجا میذارم.

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1881 پست شماره 4

http://www.akkasee.com/forum/showthr...A7%D8%B3%DB%8C

و در آخر پیشنهادم اینست که روی فیلم دوربینهای عکاسی حساب باز نکنید اگر چه که بسیار امکان دارد شما را راضی کند.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

جناب اراز...سلام...اول از همه بابت اینکه مجهولات را برام روشن کردید ممنون...اینارو از کجا میشه فهمید که دوربین به اندازه ظرفیت مموری یا به اندازه ی خاصی فیلم میگیره؟
    اینکه دوربین با چه فرمتی فیلمبرداری می کنه رو از کجا میشه فهمید؟ایا اینها رو یک مشتری می تونه بفهمه یا باید از کسی کمک بخواهد؟
    در مورد fps میشه بیشتر توضیح بدید؟من از کجا می تونم بفهم دوربین MPEG یا AVI میگیره؟در مقایسه ای که بین 530 و 430 کانون است میشه بیگد کدوم بهتره؟
    640 x 480, 320 x 240, 20/10 fps
    640 x 480 / 10 fps, 320 x 240 / 20 fps, 160 x 120 / 15 fps
    کلا تو فیلمبرداری باید به چیزی توجه کرد؟
    باز هم ممنونم که ما رو همیاری کردید...با سپاس

تشکر کرده
    1796

تعدادی از دوربینها هستند که مقداری از مموری را نگه میدارند. اما فکر نمیکنم دوربینهای کنون اینطور باشند. و به اندازه همان قدر که در منوی دوربین نشان میدهند ( قسمت فرمت که همیشه مقداری کمتر از ظرفیت مموری است )
    فیلم میگیرند.

اما در سایتها به راحتی میتوان دید که دوربینهای کنون با چه فرمتی فیلم میگیرند. با AVI
    [Motion JPEG compression + WAVE (monaural)]
    در مورد فهمیدن هم باید بگم قبلا در اینترنت بگردید بهتر است تا زمان خرید.
    در مورد فیلمبرداری هم شما اینقدر که به کیفیت فیلم توجه دارید به کیفیت عکس توجه ندارید. ولی به هر حال توضیح میدم.
    هر چه قدر فریم پر سکند بیشتر باشد حرکات را بهتر و پیوسته تر خواهید دید. و هر چه قدر سایز عکس ( YxZ مثل 640x480 ) بیشتر باشد وضوح تصویر بهتر خواهد بود و جزئیات بیشتری را در هنگام فیلم خواهید دید. مثلا دوربینی که با 640x480 فیلم میگیره جزئیات بیشتری رو نسبت به دوربینی که با 320x240 فیلم میگیره نشون میده.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

جناب مینو سپهر از توضیحاتتون ممنونم...در مورد کیفیت عکس هیچ شکی برام نمونده که دوربین های کانون می تونند منو راضی کنند...این مدت و کیفیت فیلمبرداری برام مجهول مونده...اینطور که فهمیدم زیاد به این امکان نمی توان دل بست- از دوستی پرسیدم در جوابم گفت می تونی با بدترین وضوح و کیفیت 2 ساعت و بهترین کیفیت 12-20 دقیقه بگیری-
    اقای مینو سپهر اینکه در 640x480 نسبت به 320x240 جزئیات بیشتری نشون داده میشه رو میشه توضیح بدید؟این جزئیات چیه؟
    ممنون میشم این یکی هم برامون روشن کنید و اگر صحیح بود تایید کنید...اینطور که فهمیدم هر چه فریم در ثانیه و سایز فیلم یا عکس بیشتر باشه بهتره...اینطوره؟
    در قسمت Movies و Movie Length کانون A540 و 530 رو نگاه می کردم این موارد رو راستش سر در نیاوردم!البه شما در جریانید که برای خرید 540 متقاعد شدم- پس موارد مربوط به اونو میارم..
    موارد درج شده در Movies :
    (L)640 x 480, (M)320 x 240, 30/15fps,
    320 x 240, 60fps
    (S)160 x 120, 15fps
    موارد درج شده در Movie Length :
    Up to 1GB 640 x 480/320 x 240 (30/15fps), Up to 1 min 320 x 240 (60fps), Up to 3 min 160 x120 ¹
    دوست عزیز اینطور که مخ من بهم میگه در سایز لارج و مدیوم 640 x 480/320 x 240 دوربین با فریم 15/30 فیلم میگیره...با حافظه ی 1 گیگ...از زمان حرفی نزده...
    اصلا ببخشید من گیج شدم....چرا در قسمت اول از Up to یک گیگ حرف زده و بعد از Up to یک دقیقه و سپس سه دقیقه...میشه زحمت بکشید بهم بگید منظورش چیه؟از مدت فیلم گرفتن با یک گیگ چیزی نگفته؟!
    با تشکر

تشکر کرده
    1796

در مورد دل بستن به این امکان حق با شماست. با حد اکثر کیفیت فیلم دوربینهای عکاسی مدت زمان زیادی را نمیتوان به ظبط فیلم اختصاص داد.

اما در مورد جزئیات بیشتر. ببین دوست عزیز کلا اجزای سازنده فیلم و عکس دیجیتال پیکسل است.( مربع هایی ریز که کل آنها تصویر را تشکیل میدهند و این مربع ها یا به عبارتی پیکسلها توسط سنسور دوربین حساس به نور گرفته میشود. حالا ما عکس و فیلم را به صورت مثلا مستطیل داریم. وقتی میگوییم دوربینی 4 مگاپیکسل است یعنی متشکل از 4 میلیون پیکسل است. که در واقع 2272 پیکسل در طول و 1704 در عرض. و مثلا دوربینی که با 640 در 480 فیلم میگیره یعنی 640 پیکسل در طول و 480 پیکسل در عرض میگیره حالا به تصاویر زیر دقت کنید.

همونطور که میبینید. تصویر بالا جزئیات بیشتری را نسبت به تصویر پایین نشان میدهد.

در مورد کیفیت فیلم هم درسته هر چقدر سایز عکس بیشتر میشه ( به علت بیشتر شدن همون جزئیات ) کیفیت بهتر میشه. در مورد فریم پر سکند هم همینطوره. یعنی هر چقدر فریم در ثانیه بیشتر باشد تصاویر را به صورت پیوسته تر خواهید دید. مثلا دوربینی که 30 فریم در ثانیه میگیره تصاویر رو با پرش کمتری نسبت به دوربینی که 10 فریم در ثانیه میگیره نشون میده.

اما در مورد مدت زمان فیلمبرداری. باید بگم چیز بسیار ساده ای است. این دوربین به شما این امکان رو میده که با کیفیتهای مختلف فیلمبرداری کنید ( منظور از کیفیت همون سایز و فریم پر سکند بیشتره )
    به این دلیل که شما اختیار را در دست داشته باشید و شاید زمانی باشد که برای شما فیلمبرداری بیشتر نسبت به کیفیت اولویت داشته باشه.
    کلا باید بگم هر چقدر فریم پر سکند و سایز عکس بیشتر میشه فضای اشغالی فیلم هم بیشتر میشه. برای همین دوربین مدت زمان خاصی رو مد نظر نداره. یعنی شاید با بهترین کیفیت در مموری یک گیگ 10 دقیقه و با کمترین کیفیت 30 دقیقه. پس میبینید که چیز ثابتی نیست. سوال دیگر باشه بنده در خدمتم.
    ویرایش توسط Minoosepehr : Thursday 13 July 2006 در ساعت 11:49
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

جناب مینو سپهر از راهنماییاتون ممنونم....بسیار روشن شدم....
    این امکان هست که 10 دقیقه 10 دقیقه فیلم گرفت با 540 و دوربین های دیگر این سری؟!
    جناب مینو سپهر ممنون میشم به تاپیک گفتاری با شما در مورد کانون 510-520-530 سری بزنید و ما رو راهنمایی کنید...
    با سپاس

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین