صفحه 52 از 116 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

پیش فرض پاسخ: Adobe Lightroom

سلام
    جناب محمدیان ممنون از پاسخ.
    روش بسیار کارآمدی را معرفی کردید.
    اما در مورد سوال اول هم میتوانید کمی بیشتر توضیح دهد؟آیا روش انتخاب خاصی را باید دنبال کرد؟
    من معمولا یا با ctrl+a تمام عکسها را یا با دراگ موس تعدادی عکس پشت سر هم و یا با ctrl+click چند عکس خاص را همزمان انتخاب میکنم.اما تغییرات فقط بر روی اولین عکس اعمال میشود.و یا کپی مجازی فقط از اولین عکس گرفته میشود.
    تا به حال سه نسخه لایت روم را هم نصب و امتحان کرده ام.
    با تشکر.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

روش کار شما صحیح است. من سعی می کنم در مستندات آنلاین ادوبی، علت احتمالی این اشکال را بیابم.
    a_pendar تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط a_pendar نمایش پست ها
    سلام.
    من همين كار رو انجام ميدهم اما تاثير آن فقط بر روي اولين عكس انتخابي اعمال ميشود.مثلا براي كپي مجازي با انتخاب فرضا ده عكس و زدن ctrl+' يا ارسال دستور از منوها فقط يك كپي از اولين عكس ساخته ميشود.
    من هم همین مشکل را دارم، وقتی که میخواستم تنظیماتی را که روی یک عکس اعمال کرده بودم، روی تعدادی دیگر نیز انجام شود؛ بعد از paste کردن تغییرات مورد نظر، فقط روی عکس اول اعمال شد :confused:
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

اسکات کلبی در مطلبی با عنوان " چگونه از لایت روم سریعتر خروجی JPEG بگیریم" به بیان ترفندی پرداخته که در هنگام خروجی گرفتن از تعداد زیادی فایل پروسس شده، میتواند زمان اتمام عملیات را به میزان زیادی کاهش دهد.

این ترفند نیز بسیار ساده است: اگر شما تعداد زیادی فایل را میخواهید خروجی JPEG بگیرید، این کار را برای آنها بصورت یکجا انجام ندهید! کل تعداد را به حداکثر 3 گروه تقسیم کنید و در 3 دسته بطور همزمان خروجی بگیرید (مثلا ً 210 عکس را در 3 دسته 70 تایی..) اگر تعداد دسته ها بیشتر از 3 بشود، از کارآیی این روش کاسته میشود.

کد:
    http://www.scottkelby.com/blog/2009/archives/5329
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Tuesday 7 July 2009 در ساعت 00:58 دلیل: 3 دسته بطور همزمان, نه سه مرحله
    nmroshan، roovigital، Amir Tavakoli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

سلام دوستان
    من همیشه برای ویرایش عکسهایم با فرمت RAW از فتوشاپ استفاده میکردم. به توصیه دوستان دیروز برای اولین بار لایت روم نصب کردم. مشکلی که دارم اینه که فرمت رنگهای این نرم افزار با بقیه نرم افزارهای کامپیوترم مثل فتوشاپ و ... یکی نیست و وقتی فایلی را در لایت روم اصلاح می کنم در نرم افزارهای دیگه رنگها جور دیگه هستند.
    از دیروز هرچی در منوهای لایت روم گشتم چیزی به چشمم نخورد.
    لطفا مرا راهنمایی کنید.
    ممنون.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من همیشه برای ویرایش عکسهایم با فرمت RAW از فتوشاپ استفاده میکردم. به توصیه دوستان دیروز برای اولین بار لایت روم نصب کردم. مشکلی که دارم اینه که فرمت رنگهای این نرم افزار با بقیه نرم افزارهای کامپیوترم مثل فتوشاپ و ... یکی نیست و وقتی فایلی را در لایت روم اصلاح می کنم در نرم افزارهای دیگه رنگها جور دیگه هستند.
    از دیروز هرچی در منوهای لایت روم گشتم چیزی به چشمم نخورد.
    لطفا مرا راهنمایی کنید.
    ممنون.

این سوال چندین بار مطرح شده صفحات قبل رو نگاهی بیاندازید اگر وقت ندارید من براتون پیدا کنم و لیکش رو بگذارم؟
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    این سوال چندین بار مطرح شده صفحات قبل رو نگاهی بیاندازید اگر وقت ندارید من براتون پیدا کنم و لیکش رو بگذارم؟
    سلام
    والا صفحات قبل 52 صفحه هست. بصورت random گشتم ولی چیزی ندیدم. ولی باز هم میگردم. شما هم اگر پیدا کردید لطف کنید لینکشو بزارید.
    ممنون.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    سلام
    والا صفحات قبل 52 صفحه هست. بصورت random گشتم ولی چیزی ندیدم. ولی باز هم میگردم. شما هم اگر پیدا کردید لطف کنید لینکشو بزارید.
    ممنون.

درود بر شما

این لینک یکی از صفحاتی که این سوال در آن مطرح شده است .

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2923&page=43

درسته که صفحات شاید زیاد باشه اما بهتره مطالعه کنید مخصوصا که به تازگی دارید از این نرم افزار استفاده میکنید.
    Kaveh Ghobadi، Saeed.gh.sh و Mehrdad Benabbas تشکر می‌کنند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

سلام
    آیا فرقی دارد اکسپورت را در ماژول لایبرری بگیریم یا دولوپ؟
    آیا میتوان از preset ها کاربردی شبیه به اکشن های فوتوشاپ انتطار داشت؟روش ایجاد آنها چیست؟
    گزینه black زیر مجموعه تنظیمات ton با تنطیم level (اسلاید سمت چپ مربوط به نواحی تیره) در فوتوشاپ یک بازدهی دارند یا تفاوتی هست؟
    تنظیمات اکسپورت کجاست؟به عنوان مثال چگونه میتوان پیش فرض خروجی ها را فرمت tif با 300dpi تعریف کرد؟(در حالت کلی 240dpi تعریف شده)

با تشکر
    ویرایش توسط a_pendar : Saturday 11 July 2009 در ساعت 15:26
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سلام علیکم.

1- خیر. تفاوتی ندارد.
    2- presetها مجموعه‌ای از دستورات پروسس، با ترتیب مشخص هستند. از این لحاظ شبیه اکشن می‌مانند اما مثلا نمی‌توان دستور تهیه خروجی را نیز در آنها گنجانید. و بنابراین شاید از لحاظ انعطاف پذیری کمتر از اکشن ها باشند. روش ایجاد آنها هم ساده است؛ پس از انجام ویرایشهای مورد نظر در ماجول Develop، روی دکمه + که مقابل Preset وجود دارد بزنید و در صفحه ایجاد شده، دستورات مورد نظر و محل ذخیره آن را تعیین کنید.

3-واقعیت این‌ است که پروسس تون در مبدل RAW کار مهمی است. شاید بتوان گفت اصلا هدف مهم پروسس RAW همین تعیین وایت پوینت و بلک پوینت است.
    از لحاظ ظاهر مواردی که فرمودید، کاربرد شان یکی است اما یک فرق بسیار مهم دارند. در محیط فتوشاپ، شما بر روی فایلهای غیر RAW کار می‌کنید و در مبدل RAW بر روی فایلهای RAW. تعیین Black point باید در محیط RAW صورت گیرد. نمی‌گویم حتما در همه موارد بلک پوینت باید بسیار چسبیده به سمت چپ هیستوگرام باشد اما این شما هستید که باید بر حسب عکس تصمیم بگیرید و حتما این پروسس مهم را در مبدل RAW انجام دهید.
    ینابراین پاسخ این است که ظاهرشان یکی است اما یکی بر روی فایلهای RAW انجام می‌دهد که انجام دادن دقیقش واجب عینی است و دیگری بر روی فایلهای غیر RAW . اگر دقت کرده باشید در خیلی از موارد دیگر نیاز چندانی به استفاده از level در مورد فایلهای تبدیل شده از RAW نخواهید داشت.

4- در همان صفحه Export همه این تنظیمات وجود دارد. در قسمت file setting تنظیم فرمت و در قسمت File sizing تنظیم اندازه و رزولوشن قابل انجام است.
    Saeed.gh.sh، a_pendar و Vahid5500 تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 52 از 116 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 ... آخرینآخرین