صفحه 55 از 116 نخستنخست ... 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 65 105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: From Darkroom to Lightroom

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    جناب آقای روشن امکان پاک کردن فایل های کاتالوگ لایت روم هست ؟ قبلا چند بار محل فایل های RAW را تغییر داده ام و بنظر میاد که فولدر کاتالوگم خیلی سنگین شده..قبلا فولدر کنونی فایل های راو را با لایت روم سینک کرده ام ولی بنظر میاد که کماکان فولدر کاتالوگ لایت روم سنگین هست.
    منظورتان را از "پاک کردن فایلهای کاتالوگ" متوجه نشدم چون کاتالوگ، فقط یک فایل است. و ربطی هم به تغییر محل فایلهای RAW ندارد. برای بهبود وضعیت، در قسمت Catalog Setting گزینه Relaunch & Optimize را انتخاب کنید.
    vbigdeli تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Adobe Lightroom

سلام

خب یک مشکلی بهش برخوردم که روز به روز هم حادتر میشود. (ناشی از عدم مدیریت عکسها)

قضیه از این قراره که من تمام عکسهای D60م را در یک پوشه و بدون طبقه بندی و تگ گذاشتن و ... تخلیه میکنم و هر وقت که عکسی را بخواهم چاپ کنم یا به نمایش بگذارم، عکسهای مربوطه را در لایت روم import میکنم و ادیت و خروجی و ...

ولی بعد از مدتی احساس کردم که اوضاع خیلی بلبشو شده و تصمیم گرفتم که یک سر و سامانی به آن بدهم، حالا:

1- اگر در پوشه مذکور چند زیر مجموعه درست کنم و عکسها را طبقه بندی کنم؛ آیا لایت روم میتواند عکس اصلی source را تشخیص دهد یا پیغام گم شدن آن را می دهد؟ چون همین الآن هم روی تعدادی از عکسهای اولیه چنین پیامی دیده میشود.

2- با کاتالوگ چکار کنم؟ چون کاتالوگ هم پر از عکسهایی است که پشت سر هم وارد شده اند و نیاز به طبقه بندی دارد, و هر بار که عکسهای جدیدی را وارد میکنم, برای دسترسی به عکسهای قبلی باید گزینه
    previous import => all photographs
    را بزنم که تا بارگذاری کامل زمان زیادی میبرد.

* اگر سوالاتم تکراری است یا جواب آن در جایی است, لطفا ً لینک دهید, ممنونم. :)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

سلام
    وقتی در لایت روم عکسی برای نمایش انتخاب میکنم چند لحظه طول میکشد تا با کیفیت اصلی دیده شود (عکس در همان لحظه اول قابل دیدن است اما حالت رزولوشن بسیار پایین و بعد از چند لحظه گویا render میشود و با کیفیت بالا دیده میشود).من موقع ایمپورت کردن هر دو حالت standard و1:1 را امتحان کردم اما فرقی نداشت.
    آیا راهی هست که بتوان previewهای با کیفیت را در کاتالوگ ذخیره داشت تا نمایش عکس سریع تر باشد؟
    vbigdeli تشکر می‌کند.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

یک مشکلی برای من پیش آمده، با مثال می‌گم:

من 100 تا عکس دارم که 50 تاش عکس پرنده هستند و تگ Birds را برایشان تعیین کردم؛
    دوباره از داخل 100 عکس (کل عکس‌ها) برای 60 تاش تگ urban را دادم؛

اگر تگ Birds و urban را هم‌زمان کلیک کنم همۀ عکس‌هایی که هر یک از دو تگ را دارند نمایش داده می‌شود!

حال چگونه می‌توانم فقط عکس‌هایی که هر دوتگ را همزمان دارا هستند را ببنیم؟

اگر موضوع تکراری است پوزش می‌خواهم، چون اصلاً نمی‌دانم با چه کلمات کلیدی این موضوع را می‌شود سرچ کرد. یکی دو مورد رو هم سرچ کردم نتیجه ای نداشت.
    .

كاربر همراه MZITech آواتار ها
    تشکر کرده
    2030

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

خب یک مشکلی بهش برخوردم که روز به روز هم حادتر میشود. (ناشی از عدم مدیریت عکسها)

قضیه از این قراره که من تمام عکسهای D60م را در یک پوشه و بدون طبقه بندی و تگ گذاشتن و ... تخلیه میکنم و هر وقت که عکسی را بخواهم چاپ کنم یا به نمایش بگذارم، عکسهای مربوطه را در لایت روم import میکنم و ادیت و خروجی و ...

ولی بعد از مدتی احساس کردم که اوضاع خیلی بلبشو شده و تصمیم گرفتم که یک سر و سامانی به آن بدهم، حالا:

1- اگر در پوشه مذکور چند زیر مجموعه درست کنم و عکسها را طبقه بندی کنم؛ آیا لایت روم میتواند عکس اصلی source را تشخیص دهد یا پیغام گم شدن آن را می دهد؟ چون همین الآن هم روی تعدادی از عکسهای اولیه چنین پیامی دیده میشود.

2- با کاتالوگ چکار کنم؟ چون کاتالوگ هم پر از عکسهایی است که پشت سر هم وارد شده اند و نیاز به طبقه بندی دارد, و هر بار که عکسهای جدیدی را وارد میکنم, برای دسترسی به عکسهای قبلی باید گزینه

* اگر سوالاتم تکراری است یا جواب آن در جایی است, لطفا ً لینک دهید, ممنونم.
    تا اساتید جواب بدن، این موارد به ذهن بنده میرسه:

در مواجهه با گم شدن عکس ها 2 حالت پیش میاد، یا آدرس عکس گم میشه یا آدرس فولدر..

برای حالت اول به ترتیب این مراحل باید طی بشه:

و برای حالت دوم :

اگر شما عکسها رو مجددا پوشه بندی کنید با علامت missing photo روبرو خواهید شد که از روش اول باید کمک گرفت و گزینه ی Find nearby missing photos باعث میشه که برای عکس های همجوار خود لایتروم اینکار رو انجام بده و از هر پوشه جدید یک عکس کفایت میکنه..

در مورد مساله دوم، تقریبا جواب در مورد اول هست.. چرا که با پوشه بندی عکس ها شما دقیقا شاهد همان پوشه بندی در محیط لایتروم خواهید بود که دسترسی شما رو راحت خواهد کرد. بعلاوه تگ گذاری هم مستحب موکد است!

کلیه عکس ها مربوط به این آدرس می باشد.
    Mashhadi Vahid و vbigdeli تشکر می‌کنند.
    محمد زرندی

كاربر همراه MZITech آواتار ها
    تشکر کرده
    2030

نقل قول نوشته اصلی توسط a_pendar نمایش پست ها
    سلام
    وقتی در لایت روم عکسی برای نمایش انتخاب میکنم چند لحظه طول میکشد تا با کیفیت اصلی دیده شود (عکس در همان لحظه اول قابل دیدن است اما حالت رزولوشن بسیار پایین و بعد از چند لحظه گویا render میشود و با کیفیت بالا دیده میشود).من موقع ایمپورت کردن هر دو حالت standard و1:1 را امتحان کردم اما فرقی نداشت.
    آیا راهی هست که بتوان previewهای با کیفیت را در کاتالوگ ذخیره داشت تا نمایش عکس سریع تر باشد؟
    از مسیر Edit >> Catalog Settings >> File Handling پارامترهای Preview Cache قابل تنظیم هست، شما میتونید با افزایش گزینه ی Automatically Discard 1:1 Previews مقدار این کش رو افزایش بدید یا حتی تنظیم کنید که هیچوقت کش های قدیمی تر پاک نشوند که اینکار اصلا توصیه نمیشه به دلیل اشغال فضای زیاد و احتمالا کند شدن لایتروم..
    nmroshan و a_pendar تشکر می‌کنند.
    محمد زرندی

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

* اگر سوالاتم تکراری است یا جواب آن در جایی است, لطفا ً لینک دهید, ممنونم. :)

در مورد پیدا کردن عکسهای گمشده که جناب محمد، توضیحاتی دادند اما مشکل شما فراتر از این حرفها است. :cool:یعنی چنین کاری اصلا منطق درست و حسابی ندارد و رفع مشکل فعلی، جلوی مشکلات آینده را نمیگیرد. شما در واقع از لایت‌روم به عنوان یک ابزار ویرایش و مبدل RAW استفاده کرده‌اید که اصلا به طور منفرد برای چنین کاری ساخته نشده است و بهتر بود مثلا از Adobe Camera RAW استفاده می‌کردید.

اما راه حل چیست؟ که هم مشکلات قبلی حل شود و هم مسیر آینده مشخص باشد.
    با توجه به اینکه کاتالوگ قبلی شما اصولا به درد دنیا و اخرت نمی‌خورد، از خیر آن باید گذشت. نه اینکه حذف شود بلکه باقی می‌ماند برای ارجاعات احتمالی آینده اما بهتر است یک کاتالوگ جدید را پایه‌ریزی کنید.

حال می‌توان از خود لایت‌روم نیز کمک گرفت تا سر و سامانی هم به اصل فولدرهای عکس بدهد. برای این‌کار، کل عکسهای آن فولدر را به داخل یک کاتالوگ جدید import کنید. موقع import اما در قسمت file handling گزینه Copy photo to new location and add to catalog را انتخاب کنید. در قسمت Copy to محل جدیدی در هارد برای عکسها مشخص کنید و در قسمت organize گزینه By date را انتخاب کنید. با این روش کل عکس ها در قسمت جدید از هارد دیسک، اما در فولدرهایی که با تاریخ روز عکاسی مشخص شده‌اند، کپی خواهند شد. و در ضمن وارد کاتالوگ لایت روم هم خواهند شد. در آینده نیز در پایان هر عکاسی، عکس‌هایتان را به همین ترتیب بر حسب تاریخ، وارد فولدرهای مربوطه کنید.
    پس از این کار می‌توانید آن فولدر اولیه را پاک کنید ( البته از روی هارد دیسک چک کنید که کل عکسها کپی شده باشند) و سپس از این فولدرهای جدید یک بک‌اپ در هارد اکسترنال تهیه کنید. با ادامه import در آینده و ورود عکسها به کاتالوگ، فولدرهای جدید را به بک‌اپ خود اضافه کنید.

این‌راه حل به نظرم بهترین و منطقی‌ترین راه برای مشکل شماست. چون کاتالوگ قبلی شما، چندان دارای اطلاعات مفیدی نیست که سرمایه گذاری روی آن را توجیه کند.
    Hajiabadi، Mashhadi Vahid، MZITech و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط aap نمایش پست ها
    سلام

یک مشکلی برای من پیش آمده، با مثال می‌گم:

من 100 تا عکس دارم که 50 تاش عکس پرنده هستند و تگ Birds را برایشان تعیین کردم؛
    دوباره از داخل 100 عکس (کل عکس‌ها) برای 60 تاش تگ urban را دادم؛

اگر تگ Birds و urban را هم‌زمان کلیک کنم همۀ عکس‌هایی که هر یک از دو تگ را دارند نمایش داده می‌شود!

حال چگونه می‌توانم فقط عکس‌هایی که هر دوتگ را همزمان دارا هستند را ببنیم؟

اگر موضوع تکراری است پوزش می‌خواهم، چون اصلاً نمی‌دانم با چه کلمات کلیدی این موضوع را می‌شود سرچ کرد. یکی دو مورد رو هم سرچ کردم نتیجه ای نداشت.
    برای جستجوی کامل نباید از کلیک بر روی کلمات کلیدی استفاده کنید بلکه در ماجول library قسمت filter گزینه text را انتخاب کنید و در کادر روبرویش، کلمات مورد نظر را بنویسید. فقط دو نکته را فراموش نکنید. اولا گزینه Contain All را انتخاب کنید که عکسهایی را نشان دهد که حاوی همه کلمات کلیدی شما باشند و ثانیا در قسمت catalog یا folder مشخص کنید که جستجوی شما در کجا انجام شود: یک فولدر، کل عکسها و یا ...
    LightBox، FarshadPix و aparsas تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

سلام

بعد از ویرایش فایل raw در لایت روم ، وقتی از عکس خروجی( jpeg ) میگیرم و بعد دوباره در فوتوشاپ برای ویرایش دیگری عکس رو باز میکنم رزولوشن از 300 به 240 تغییر میکنه. برای اینکه رزولوشن پایین نیاد باید خروجی دیگری بگم؟؟؟( چون خیلی مواقع یک عکس رو در دو یا چند برنامه ممکنه باز کنیم)
    با توجه به اینکه لایت روم خروجی raw نداره چه خروجی بگیرم که وقتی در فوتوشاپ اون رو باز میکنم رزولوشن پایین نیاد و رزولوشن 300 باقی بماند؟؟؟
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

عرض ادب خدمت دکتر روشن
    راهی برای جایگزینی تاریخ شمسی با میلادی در Lightroom پیدا نشده ؟

صفحه 55 از 116 نخستنخست ... 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 65 105 ... آخرینآخرین