صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 80
Like Tree112تشکر

موضوع: کارت خاکستری / Grey Card

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام

دنبال کارت خاکستری میگردم برای خرید خواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم که چه برندی بگیرم ؟!

دو نمونه هم دیدم ولی نمیدونم کیفیتشون چطور هستش :یکی Micnova که چیزی در حدود 25-30 تومان هست

یکی هم Sekonic بود 100 تومان

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید......
    من passport color checker استفاده میکنم. 80 دلار خریدمش. هم صفحه خاکستری داره ، هم صفحه رنگی با 24 رنگ و نرم افزار مخصوص کالیبراسیون رنگ.
    اندازه مناسب هم داره
    این هم خوبه، اگه بتونید اینجا پیدا کنید : WhiBal - LensAlign
    M. Beyrami، Walkman و Majix تشکر می‌کنند.
    Nikon D750

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

سلام

دنبال کارت خاکستری میگردم برای خرید خواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم که چه برندی بگیرم ؟!

دو نمونه هم دیدم ولی نمیدونم کیفیتشون چطور هستش :یکی Micnova که چیزی در حدود 25-30 تومان هست

سكونيك بي نظيره
    چه كارت كوچكش ، چه مدل بزرگش كه براي كاليبره كردن فلاشمترهاي ديجيتال توليد كرده
    و مثل Color checker passport بهيچ عنوان بازتاب نور نداره
    توليد قسمت خاكستري كارتهاي هر دو هم ظاهراً تحت ليسانس munsell color است

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

سلام

سلام، منم کارت micnova رو دارم، اصلا توصیش نمیکنم، پول دور ریختنه، درست عمل نمیکنه.
    Nima Sadigh، Walkman و mohamad az تشکر می‌کنند.
    بهرنگ میرصادقی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

من این تاپیکو خوندم جالب بود اما یه سوالات ریزی برام پیش اومد که فکر میکنم در تنظیم wb واستفاده از این کارتا مهم باشه

1- قبل از استفاده از این کارت حالت wb در چه حاتی باید قرار داد auto یا cuostom اخه من تو فیلم دانش سا رویی دیدم میگفت اولین عکسو کنار مدل با این کارت عکاسی کنید اما

قبلش باید دوربین رو در حالت auto قرار داشته باشه و بعد این عکس رو به عنوان عکس مرجع در دوربین مد cuostom رو برای wb انتخاب کنید یا در کمرا راو با قطره چکان کار کنید

اما در یک اموزش دیگه تو سط مارک والاس کا روی هر دو برند کنون و نیکون داشت اموزش میداد میگفت که در دور بین کنون ابتدا باید حالت wb در cuostom قرار بدید و یه عکس از

مدل و کارت بگیرید و بعد از این مرحله این عکس رو باز هم در حالت cuostom برای دوربین قرار بدید .واقعا مدو مش درستتره؟

2-اگر من نور فلاش هامو کم یا زیاد کنم دو باره باید با شرایط نوری جدید یه عکس با کارت به عنوان مرجع بگیرم و دوباره اینکارو انجام بدم ؟

3- اگر مدل من حالت فیزیکیه خودش رو تغییر بده مثلا از حالت نخست که رو صندلی نشسته رو زمین بشینه یا بپره یا دو ربین رو عقب جلو کنم زاویه تابش فلاش هارو تغییر بدم

باید دوباره مراحل عکاسی از کارت خاکستری رو انجام بدم؟
    ehssanehs تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط milad32 نمایش پست ها
    من این تاپیکو خوندم جالب بود اما یه سوالات ریزی برام پیش اومد که فکر میکنم در تنظیم wb واستفاده از این کارتا مهم باشه

1- قبل از استفاده از این کارت حالت wb در چه حاتی باید قرار داد auto یا cuostom اخه من تو فیلم دانش سا رویی دیدم میگفت اولین عکسو کنار مدل با این کارت عکاسی کنید اما

قبلش باید دوربین رو در حالت auto قرار داشته باشه و بعد این عکس رو به عنوان عکس مرجع در دوربین مد cuostom رو برای wb انتخاب کنید یا در کمرا راو با قطره چکان کار کنید

اما در یک اموزش دیگه تو سط مارک والاس کا روی هر دو برند کنون و نیکون داشت اموزش میداد میگفت که در دور بین کنون ابتدا باید حالت wb در cuostom قرار بدید و یه عکس از

مدل و کارت بگیرید و بعد از این مرحله این عکس رو باز هم در حالت cuostom برای دوربین قرار بدید .واقعا مدو مش درستتره؟

2-اگر من نور فلاش هامو کم یا زیاد کنم دو باره باید با شرایط نوری جدید یه عکس با کارت به عنوان مرجع بگیرم و دوباره اینکارو انجام بدم ؟

3- اگر مدل من حالت فیزیکیه خودش رو تغییر بده مثلا از حالت نخست که رو صندلی نشسته رو زمین بشینه یا بپره یا دو ربین رو عقب جلو کنم زاویه تابش فلاش هارو تغییر بدم

باید دوباره مراحل عکاسی از کارت خاکستری رو انجام بدم؟
    اگر بحث فقط و فقط در مورد تنظیم تراز سفیدی یا White Balance هست که مورد 2 و 3 نیازی به دوباره پیادی سازی وایت بالانس ندارند.
    ولی اگر نور فلش رو اندازه گیری میکنید (Flash Metering) در مورد 2 و 3 نیاز به انجام دادن مجدد آن دارید.

در مورد شماره 1 هم از نظر بنده اهمیت چندانی ندارد چون به گمانم دستوری به دوربین از این لحاظ داده نشده منتهی بنده حالت Flash رو انتخاب میکنم (نظر شخصی)

دلیل:
    -در واقع درجه کلوین روی حالت Flash برای نور فلش تنظیم شده که البته یک درصد تلورانس در انواع فلش ها دارد که باعث میشود معمولا 200 کلوین کم یا زیاد باشد
    از جایی که شما قصد دارید برای فلش نور رو تنظیم کنید وقتی در این حالت عکاسی میکنید دوربین متوجه عمل شما میشود (البته در صورتی که این مورد برای دوربین تعریف شده باشد)
    که شما تراز سفیدی رو در حالت Flash تنظیم کرده اید قصد تنظیم برای فلش رو دارید در نتیجه بهتر نتیجه خواهید گرفت.
    Digital Lover و milad32 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

من از NOVOFLEX استفاده می کنم . دلار که 1000 تومان بود، 60 هزار تومان خریدم ! دراندازه 25*20 .دو رو، سفید و خاکستری . واقعا نتیجه قابل

توجه ای دارد .

حتی وقتی وایت بالانس در حالت فلاش باشه ( با nissin 866II و nikon sb 27 + چتر و سافت باکس ) باز هم با استفاده کردن از کارت نتیجه

بسیار بهتر خواهد بود !
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    حتی وقتی وایت بالانس در حالت فلاش باشه ( با nissin 866II ) باز هم با استفاده کردن از کارت نتیجه بسیار بهتر خواهد بود !
    مسلما همینطوره ، شما یک فلش ثابت داشته باشید با یک دوربین کنون عکس بگیرید ، با یک نیکون عکس بگیرید حالا وارد لایت روم کنید و یکی از عکس هارو رو حالت White Balance Flash قرار بدین
    نتیجه در هر سه متفاوت خواهد بود.
    برمیگردد به میزان کلوینی که از سمت شرکت برای هر یک تعیین شده + داشتن درصد خطای درجه ی رنگی در فلش ها.
    یکی از عواملی که فلش های گرانقیمت را از ارزان قیمت جدا میکند همین درصد خطای کمتر هست.
    شاید با یک کیت ارزان قیمت فلش از 10 عکسی که میگیرید حداقل 5 عکس درجه ی کلوین متفاوت داشته باشند.
    mh.noori تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5818

سلام
    تفاوت کارت خاکستری با کالر چکر(color checker) در چیست ؟(فارق از بحث ساخت پروفایل دوربین)
    ممنون
    ehssanehs تشکر می‌کند.
    عسگری

كاربر آشنا Mehdi Ahmadi آواتار ها
    تشکر کرده
    389

نقل قول نوشته اصلی توسط R.Asgari نمایش پست ها
    سلام
    تفاوت کارت خاکستری با کالر چکر(color checker) در چیست ؟(فارق از بحث ساخت پروفایل دوربین)
    ممنون
    فکر میکنم وقتی از کارت خاکستری استفاده میکنیم، با اینکه در تنظیم وایت بالانس،رنگها هم تنظیم میشن،اما رنگها کالیبره نمیشن.شما وفتی از کالرباکس یک عکس بگیرین،بعد اون رو توی نرم افزارش باز بکنبن،میبینین رنگهای باکس رو تشخیص میده ،بعد اصلاح میکنه وبعد این اصلاحات رو روی نرم افزار لایت روم یا فتوشاپ کامپیوتر شما اعمال میکنه،بعد از اون هر چی که عکس بگیرین به شرط اینکه با کارت خاکستری وایت بالانس تنظیم شده باشه،رنگها کالیبره خواهند بود.
    R.Asgari و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohem آواتار ها
    تشکر کرده
    134

دوستان خسته نباشید
    نظرتون راجع به کارت خاکستری برند mennon چیه? کسی تجربه استفاده ازش رو داره? قیمتش 80 تومنه

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8