نمایش نتایج : از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: خريد لنز sigmaبراي 300D??

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

پیش فرض خريد لنز sigmaبراي 300D??

من 4 ماه است از eos 300 dهمراهef-s18-55 اراپه شده همراه با آن استفاده مي كنم از لنز اون هم راضي هستم حالا مي خواهم يك لنز mm70-300بخرم كه با eos 300D
    در X1.6ميشه در سري لنزهاي EF canon 75-300usm IS F4-5.6توجهم رو جلب كرد كه لرزه گير
    هم دارد قيمت اون در خود نمايندگي كانون 525 و مركز تجهيزات حرفه اي 480 هزار تومان و در
    چند سايت كه ديدم حدود 360 يورو بود . لنز ديگري كه بيشتر مورد توجهم قرار گرفت و با بودجه
    من سازگارتر بود Sigma 70-300 f/4-5.6 APO super macro IIبود و ظاهرا با 300 دي سازگاري
    خوبي دارد و خيلي از دارندگان 300دي در رده نيمه حرفه اي به عنوان لنز دوم علاوه بر لنز همراه
    كيت خود دوربين از آن استفاده ميكنند و با توجه به قيمت آن(200دلار 185 هزار تومن در فروشگاه سي گل) از آن بسيار راضي هستند در چند آمار كه ديدم از ef 75-300 usm IS 4-5.6 امتياز بيشتري آورده بود و كساني كه هر دو لنز را تست كرده بودند با توجه به قيمت لنز سيگما را بهتر
    و لنزي با ارزش نسبت به قيمت ان دانسته بودند .
    لنز Sigma AF 3.5-6.3 28-300mm DL IF Asph هم 215هزار تومان است ولي در سايتها امتياز
    خوبي نداشتAPOهم نيست من
    در مورد اون اطلاع كافي ندارم و نمونه عكسهاي اون رو نديدم ولي
    1گر يك لنز 28-300سازگار با كانون با محدوديت ديافراگم مشابه لنز هاي بالا و كيفيت معقول
    حدود 350-400 هزار تومان هم باشه خوبه .
    من استفاده فوق العاده حرفه اي هم ندارم ولي گاهي هم ممكن است كارهايي از بيرون بگيرم و انجام بدم به برنامه هاي كار بر روي تصاوير تسلط دارم با 18-55 هم هيچ مشكلي نداشتم بيشتر براي خودم و جنبه هاي هنري عكاسي ميكنم اكثرا در فضاي داخلي و از
    افراد مسن عكس مي گيرم بنابر اين احتياج به بزرگنمايي زياد دارم تا به حد كافي از انها دور
    و كمتر مزاحم سوژه باشم .
    حالا با توجه به اين شرايط لطفا من رو راهنمايي كنيد
    و در ضمن مي خوام بدونم لرزه گير چقدر دست من رو بازتر ميكنه ؟

با تشكر

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

من اطلاع خيلي دقيقي از لنزها ندارم. ولي در سايت
    http://www.photozone.de/bindex2.html
    نگاه كردم و ديدم كه Sigma AF 70-300mm f/4-5.6 APO macro در نظر خواهي ها امتياز بيشتري از Sigma AF 70-300mm f/4-5.6 APO macro Super آورده و عموم از آن بيشتر راضي بوده اند. همچنين در اين رده بهترين لنزي كه معرفي شده Nikkor AI-S 50-300mm f/4.5 ED بوده كه البته نمي دانم به دوربين شما ميخورد يا نه؟! اگر اين سايت را نديده ايد نگاهي بيندازيد . فكر مي كنم اطلاعات خوبي داشته باشد.