صفحه 13 از 24 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 236
Like Tree298تشکر

موضوع: انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

درود و تشکر. رشته ام معماری نیست و قصد عکاسی حرفه ای ندارم. من نیاز به دوربین دارم چون دوربینم ضربه دیده و بعضی از عکساش تار می شند. بودجه ام هم نمیشه بیشتر شه:(
    persian.boy تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برای عکاسی معماری در گذشته به صورت کاملن حرفه ای از ویوکمرا استفاده می شد .
    اما امروزه از دوربینهای SLR هم برای عکاسی معماری استفاده می کنند اما مطلب مهم بهره گیری از لنزهای ویژه ای است که به لنزهای تیلت شیفت مرسوم اند .
    برای مطالعه بیشتر :
    عکاسی به روش Tilt-Shift - قسمت اول | عکاسی

و به تازگی شرکت سامیانگ در نمایشگاه 2012 فتوکینا ، یک لنز تیلت شیفت ۲۴mm TS را ارایه کرده با 16 المان اپتیکی که در 11 گروه به کار رفته اند:

LENZ01.JPG
    بازه نسبت کانونی F3.5-22
    ساختار اپتیکی ۱۶ elements in 11 groups / 2 aspherical elements
    کمترین فاصله فوکوس ۰٫۲m
    سایز فیلتر ۸۲mm
    بیشترین قطر لنز ۸۶mm
    میدان دید ۸۳٫۵° (35mm full frame)
    طول ۱۱۰٫۵mm (Nikon F mount)
    بازه حرکت تیلت لنز +/-۸°; rotates 90° relative to shift movement
    بازه حرکت شیفت لنز +/-۱۲mm; rotates +/- 90° relative to lens mount
    yaghoobi، persian.boy، D.Daneshmand و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

سلام
    من به تازگی عضو این سایت شدم
    معماری می خونم و می خوام دوربی DSLR بگیرم
    حدودا 2.5 می تونم هزینه کنم بین 600D و 650D و 60D موندم فعلا هنوز کار جدی نیست و با یه لنز معمولی هم می تونم کارمو انجام بدم تا یه مدت دیگه اون لنزی که به کارم میاد رو بگیرم از دوربین های نیکون خیلی اطلاعی ندارم که رقیبای اینا کدوم هستن و کلا نحوه ی رده بندی محصولاتش چیه
    اصلا تو این رنج قیمت بهتره Canon بگیرم یا Nikon
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    ضمنا 60D و 650D هردو با لنزکیت 55-18 و 600D با 55-18 و 250-55 اگر قابل خرید باشه چی ؟
    من عکاسی رو دوست دارم و می خوام به صورت حرفه ای ادامه بدم
    ویرایش توسط a.azarakhshi : Saturday 29 December 2012 در ساعت 02:25

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط a.azarakhshi نمایش پست ها
    سلام
    حدودا 2.5 می تونم هزینه کنم بین 600D و 650D و 60D موندم فعلا هنوز کار جدی نیست و با یه لنز معمولی هم می تونم کارمو انجام بدم تا یه مدت دیگه اون لنزی که به کارم میاد رو بگیرم از دوربین های نیکون خیلی اطلاعی ندارم که رقیبای اینا کدوم هستن و کلا نحوه ی رده بندی محصولاتش چیه
    ضمنا 60D و 650D هردو با لنزکیت 55-18 و 600D با 55-18 و 250-55 اگر قابل خرید باشه چی ؟
    با سلام
    تا اساتید تشریف بیارن ...

رده بندی کراپدار کنون از سطح پایین به بالا (از راست): xD , xxD , xxxD , 1xxxD مثل 7D , 60D , 650D , 1100D (آخرین مدل ها)
    رده بندی کراپدار نیکون از سطح پایین به بالا (از راست): Dx00 , D7xxx , D5xxx , D3xxx مثل D300s , D7000 , D5200 ,D3200 (آخرین مدل ها)

بهتره Canon بگیرم یا Nikon ؟؟؟؟

اینم سوالی هست که هر بار به شکلی پرسیده میشه ولی همیشه یه جواب داره !!!
    انتخاب برند در اصل انتخاب بدنه دوربین نیست بلکه انتخاب لوازم جانبی و ... هست که با در نظر گرفتن لوازم جانبی یه بدنه از اون برند رو انتخاب میکنید
    البته این دو برند تقریبا در همه حال با هم تفاوتی ندارن

من در مورد رشته معماری زیاد آشنایی ندارم اما تا جایی که میدونم بیشتر کارشون با لنزهای واید و تیلت شیفت هست

و در کل نظر من روی نیکون هست
    persian.boy، AlirezaAkhlaghi و MSRS تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    با سلام

بهتره Canon بگیرم یا Nikon ؟؟؟؟

اینم سوالی هست که هر بار به شکلی پرسیده میشه ولی همیشه یه جواب داره !!!
    انتخاب برند در اصل انتخاب بدنه دوربین نیست بلکه انتخاب لوازم جانبی و ... هست که با در نظر گرفتن لوازم جانبی یه بدنه از اون برند رو انتخاب میکنید
    البته این دو برند تقریبا در همه حال با هم تفاوتی ندارن

و در کل نظر من روی نیکون هست
    سلام
    جسارتاً چون دوستمان درخواست راهنمائی کرده اند، برای کمک به تصمیم گیری ایشان بهتر است دلایل ارجح بودن نیکون به کنون را هم ذکر کنید وگرنه دانستن سلیقه شخصی بنده یا جنابعالی کمکی به دوستمان نمی کند.
    ارادتمند
    lamagra و davoud maani تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط a.azarakhshi نمایش پست ها
    سلام
    من عکاسی رو دوست دارم و می خوام به صورت حرفه ای ادامه بدم
    سلام
    به نظر من برای انتخاب بین 600D، 650D و 60D، اگر اختلاف قیمت 600D با دو دوربین دیگر برایتان اساسی و حیاتی نباشد، خود به خود 600D حذف می شود چون به جز ارزان بودن مزیتی نسبت به دو گزینه دیگر ندارد. بین 650D و 60D، اگر به فیلمبرداری علاقه ویژه ای دارید و فوکوس ممتد در حین فیلمبرداری برایتان مهم است، 650D به همراه یک لنز STM (مثلاً 135-18 STM) گزینه بهتری است وگرنه 60D را انتخاب کنید:
    مزیت های اصلی 60D نسبت به 650D:
    بدنه خوش دست تر با دکمه ها و گردونه های بیشتر برای انجام سریع تر تنظیمات بدون نیاز به مراجعه به منو
    داشتن درزبندی بهتر
    داشتن LCD بالای دوربین ( که به نظر من بسیار مهم است)
    سرعت عکس برداری پیاپی بیشتر
    مزیت های اساسی 650D نسبت به 60D:
    داشتن امکان فوکوس ممتد در فیلمبرداری در صورت استفاده از لنزهای STM (که هنوز وارد بازار ایران نشده است) به دلیل داشتن سنسور هیبرید
    داشتن کنترلر فلاش رادیوئی به جای کنترلر نوری فلاش (در 60D کنترلر فلاش به صورت نوری است). البته برای استفاده از این گزینه بایستی فلاش های با قابلیت کنترل رادیوئی مثل فلاش 600 جدید و بسیار گران قیمت کانن را داشته باشید. با 60D شما می توانید کلیه فلاش های کانن یا سازگار با کانن را به صورت Off Camera به صورت نوری و با فلاش سرخود دوربین کنترل کنید.

دوربین های نیکون که در رده 600D و 650D و 60D هستند به ترتیب عبارتند از D5100 و D5200 و D7000

ارادت
    yaghoobi، lamagra، davoud maani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

برای این کار یعنی معماری و مخصوصا محیط های کم نور داخل ساختمان شما به یک دوربین نیاز داری که نویز کمتر در ایزوی بالاتر داشته باشه.در نتیجه یک سنسور قوی تر لازمه کار شماست.بررسی کن ببین کدوم مدل این مشخصه رو داره.
    نویز کم اولویت است اما عکاسی معماری بیشتر روی 3پایه و با ایزوی 100 و نوردهی بالا انجام میشود. پس یک ریموت و یک 3 پایه هم نیاز خواهید داشت. 250-55 به درد شما نخواهد خورد
    lamagra، davoud maani، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

پیشنهاد من برای دوستمون اینه که اگر میتونن با یک متخصص دوربین همراه بشن و یک بدنه ی دست دوم 60 دی کنون یا دی 7000 نیکون بگیرن
    اگر اولی را انتخاب کردن لنز پیشنهادی من 15-85 که البته در اون صورت هزینه کمی میره بالا که میتونید لنز رو هم دست دوم بگیرید
    در صورت انتخاب دوم هم لنز کیت این دوربین 18-105 میتونه بیشتر نیازهاتون رو برآورد کنه
    انتخاب سوم هم اگر به فیلمبرداری علاقه ندارید انتخاب نیکون دی 90 هستش که دوربین بسیار کم نویزی می باشد. این دوربین با لنز کیت 18-105 را میتونید در بازار به صورت آکبند به قیمت 2500 الی 2600 پیدا کنید

درود
    persian.boy تشکر می‌کند.
    داود معانی

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

سلام
    جسارتاً چون دوستمان درخواست راهنمائی کرده اند، برای کمک به تصمیم گیری ایشان بهتر است دلایل ارجح بودن نیکون به کنون را هم ذکر کنید وگرنه دانستن سلیقه شخصی بنده یا جنابعالی کمکی به دوستمان نمی کند.
    ارادتمند
    با سلام

جناب چگینی اول که ارادتمندیم دوم هم هر دو بدنه مزایا و معایبی دارن و من نظر شخصی خودمو گفتم و نگفتم نیکون بهتر از کنون هست با توجه به اینکه قبلش هم ذکر کرده بودم تفاوتی با هم ندارند حالا این دوستمون با توجه به این مزایا و معایب بدنه خودشونو انتخاب کنن من D7000 رو پسندیدم و شما 60D
    ویرایش توسط S_Neyshaburi : Sunday 30 December 2012 در ساعت 00:19
    AlirezaAkhlaghi و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    با سلام

جناب چگینی اول که ارادتمندیم دوم هم هر دو بدنه مزایا و معایبی دارن و من نظر شخصی خودمو گفتم و نگفتم نیکون بهتر از کنون هست با توجه به اینکه قبلش هم ذکر کرده بودم تفاوتی با هم ندارند حالا این دوستمون با توجه به این مزایا و معایب بدنه خودشونو انتخاب کنن من D7000 رو پسندیدم و شما 60D
    جناب نیشابوری
    بنده هم ارادتمندم. منظورم این نبود که چرا شما نیکون را ترجیح می دهید. منظورم این بود که در خصوص ترجیح D7000 به 60D توضیح هم بدهید: مثلاً عمق رنگ و داینامیک رنج D7000 بیشتر از 60D است و تعداد نقاط فوکوس بیشتری هم دارد. تا دوستمان بهتر بتوانند تصمیم گیری کنند.
    ارادتمند
    S_Neyshaburi، حامد صفائی و Amin.S تشکر می‌کنند.

صفحه 13 از 24 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین