صفحه 2 از 24 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 236
Like Tree298تشکر

موضوع: انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

لنز کیت این المپوس 14 هست که با ضرب در ضریب سنسور این دوربین که 2 هست میده 28 که در همه دوربینهای اس ال آر با لنز کیت قابل دسترسی هست. ولی این دوربین اصلا دوربین جالبی نبود (حد اقل برای من) بخصوص ایسو اون که حداکثر تا 400 بود اون هم نمیدونم با چه نویزی و البته بدنه بی ریخت اون.
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

من همچنان سر حرفم هستم نیکون D50 چرا؟ به خاطر نویز پایینش حالا ربطش به معماری چیه؟ در عکاسی از فضاهای داخلی که معمولا با مشکل نور کم مواجهیم می تونه خیلی موثر باشه ضمن اینکه امکانات مناسبی هم داره
    موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر همراه vahid_solar آواتار ها
    تشکر کرده
    463

سلام به همه
    فکر کنم با این اخبار غم انگیز از Nikon باید دور D50 خط بکشم.
    ولی راستشو بخواین Canon 350D اصلا به دلم نچسبیده!!!!!!
    چه کنم؟:confused:
    وحید شعبانی ***** My Toys ***** Photoblog *****

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط morytab
    ولی این دوربین اصلا دوربین جالبی نبود (حد اقل برای من) بخصوص ایسو اون که حداکثر تا 400 بود اون هم نمیدونم با چه نویزی و البته بدنه بی ریخت اون.
    جالبه که شما با دوربینی کار کردید اما هنوز متوجه نشدید E300 تا 1600 ISo داره! شما اصلا براتون سوال پیش نیومد که دوربنی SLR چه طور تا 400 فقط داره؟ شما حتی از مقدار نویز دوربین هم اظهار بی اطلاعی می کنید! نکنه شما دوربین دیگه ای رو مد نظر دارید نه E300 ?
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

منظورتان از اخبار غم انگيز نيكون چيه؟ اگر منظورتان مشكلاتي است كه در مورد چند مدل نيكون بود هيچكدام ربطي به D50 نداشت ، و اكثر آن مدلها ديگر از خط توليد كنار رفته است. ضمن اينكه اين جور مشكلات در تمام برندها هست و وضعيت خدمات شركتها در ايران همه اشان خدا را شكر مثل هم است و هيچكدام سعي نميكنند حداقل در اين يك زمينه با همديگر رقابت نمايند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

آقا وحيد، با توجه يه اينكه گفته ايد به عكاسي علاقه داريد و رشته تان معماري است و احتمالا بخش عمده اي از سوژه هايتان را از اين مقوله انتخاب خواهيد كرد، و همچنين با توجه به بودجه تان، من 350D را همراه با لنز كيت آن به شما پيشنهاد مي كنم.

چرا 350D؟ به خاطر اينكه حدس مي زنم براي كاري كه شما مي خواهيد انجام بدهيد كاملا كافي است، و بلكه هم بهتر. عكسهاي اين دوربين با ايزوهاي مختلف در مقايسه با المپوس E300 و تفاوت محسوس آنها را مي توانيد در اين لينك ببينيد.

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/page19.asp

در ضمن فكر نكنم مساله نويز و ايزو آنقدر كه دوستان رويش مانور مي دهند مهم باشد، نهايتا در يك فضاي كم نور بيشترين ايزويي كه نياز خواهيد داشت (اگر عكس را بخواهيد در سايز بزرگ چاپ كنيد) 800 خواهد بود. كه تازه آن را هم مي توان با سه پايه جبران كرد! ايزوي كمتر، نوردهي بيشتر روي سه پايه و در نتيجه عكس قابل قبول تر.

چرا لنز كيت؟ چون اولا به لحاظ قيمت فشار زيادي به شما وارد نمي شود و در ضمن، با توجه به زمينه احتمالي عكاسي شما يعني معماري، اين لنز زاويه وايد قابل قبولي را براي شروع عكاسي به شما مي دهد. يكسالي با اين لنز كار كنيد و بعد اگر خواستيد با بودجه، اطلاعات و تجربه بيشتر سراغ لنزهاي مناسب و مورد علاقه تان برويد.

خوشحال مي شويم بعد از خريد ما را هم مطلع سازيد و دلايلتان را براي خريد دوربين و احتمالا لنز جديد، ذكر كنيد. موفق باشيد.
    صادق طاهری

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_solar
    سلام به همه
    فکر کنم با این اخبار غم انگیز از Nikon باید دور D50 خط بکشم.
    ولی راستشو بخواین Canon 350D اصلا به دلم نچسبیده!!!!!!
    چه کنم؟:confused:
    بابا بیخیال اینطوری درباره D50 صحبت نکنید غیرتی میشما.
    حالا جدا از شوخی من که از دوربینم خیلی راضی هستم.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه vahid_solar آواتار ها
    تشکر کرده
    463

سلام به همه
    ممنون از توجهتون.
    آقا ما اصلا قصد جسارت به D50 نداشتیم. از اولم این دوربین جزو گزینه های من بود، حتی وقتی دست گرفتم نسبت به 350D ازش بیشتر خوشم اومد ولی خودتون که می دونین تو اینجور چیزا آدم وسواسی میشه!!!!
    فکر میکنم بیشتر باید به لنزهای آینده فکر کنم تا انتخابم معقول تر باشه.
    مرسی مرسی مرسی
    پس من در مورد Nikon نگران نباشم؟ اگه اینطور باشه و من بتونم با کمی صبر پول D70s جور کنم!!!!!!! آنوقت چه؟(البته با مشقت فراوان و ادامه عکاسی با compact ها) 350D یا D70s ؟ (می دونم که بحث یه خورده فرق کرد ولی محض اصلاع پرسیدم، ببخشید!! می خوام بدونم اگه واسه لنز کیت D70s خرج کنم بهتره یا بعدها واسه لنز آینده 350D ؟
    مرسی بچه ها.
    وحید شعبانی ***** My Toys ***** Photoblog *****

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

وحید جان بین دی 50 با لنز کیت دی 70 و دی70 اس اکنون تفاوت زیادی از لحاظ قیمت وجود نداره.
    یعنی میخوام بگم که هر کدوم از این سه تا رو انتخاب کنی ، قیمتها بسیار نزدیک خواهد بود.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Red face کمک برای عکاسی معماری

سلام دوستان ! من هم دنبال یه DSLR برای عکاسی معماری هستم و تاپیک های مربوط به معماری رو تو این فروم خوندم.
    اما به نتیجه نرسیدم ! شرمنده !
    همه میدونین که مشکل عکاسی معماری مسئله نور و نویز هست و همیشه هم نمیشه سه پایه همراه آدم باشه ...... و مسئله بعدی لنز.
    پس یه دوربین لازمه که اولا بدنه مناسبی داشته باشه برای ساپورت ISO ها و بعد هم قیمت لنزهاش بالا نباشه و body هم واقعا ازرش اینو داشته باشه که خرج کنی و لنز بخری .
    حالا مشکا من اینه : 350D - 400D - D70s - D80 - D50
    آقا کدومش !!!!! جون من کمک کنین !
    1- D80 واقعا ارزش داره آدم 300 تومن بیشتر بده بگیره یا به نسبت قیمت ارزش نداره ؟
    2- واقعا ارزش داره آدم 350 یا 400 بگیره ( بدنه اینا اصلا به آدم حال نمیده! :( ) به خاطر قیمت پایین ! پشیموووونی نداره بعدش؟ که آدم بگه 300 بیشتر میدادم یه عمر راحت بودم!
    3- بین نیکون ها کدوم انتخاب بهتریه؟ واقعا D80 به نسبت قیمتش به آدم حال میده؟؟؟

جون من : کمک کنین دیگه !!!!!
    ممنون

صفحه 2 از 24 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین