صفحه 5 از 24 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 236
Like Tree298تشکر

موضوع: انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: كمك!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh2007sh نمایش پست ها
    سلام
    من تازه عضو این انجمن شدم.رشته ام هم معماریه.اگه امكان داره در مورد دوربین كمكم كنید
    قبلا" یه دوربین دیجیتال معمولی داشتم خیلی هم راضی بودم اما خراب شد.اطلاعاتم در باره دوربین خیلی كمه
    حالا چند وقته دنبال دوربین می گردم.
    به دوربین هایی كه هم بشه بعدا" لنز به اون اضافه كرد و هم تنظیم اتوماتیك باشه چیه؟ كار با لنز چه طوریه؟یادگیریش خیلی طول می كشه و سخته؟؟
    من حداكثر مبلغی كه دارم 700 تومان هست.
    با این پول چه دوربینی می تونم بگیرم؟
    در مورد معماری هم خودتون بهتر می دونید چه مشخصاتی می خواد.

ممنون اگه راهنماییم كنید
    اگر سری به صدها تاپیکی که در مورد سوالات مشابه سوال شماست بزنید پاسخ مناسب را پیدا میکنید.
    در ضمن ایا فکر میکنید انتخاب عنوان کمک!! برای این تاپیک ایا به کسانی که در اینده دنبال جواب سوال مشابهند یاری میکند؟
    در ضمن مقالات سایت را فراموش نکنید. شاید بهتر باشد قبل از خرید با مطالعه مقالات با مفاهیم پایه اشنا شوید.
    KHAKSAR و sepideh2007sh تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

منم فکر می کنم اول یه کم مطالب فوروم رو مطالعه کنید تا حداقل بدونید که دوربین هایی که قابلیت تعویض لنز رو دارن چه هستند، بعد به فکر خرید دوربین باشید.اساسا این موضوع که چقدر طول می کشه تا شما به دوربین ها و عمل عکاسی مسلط بشید به خودتون بستگی داره اما آن چه که روشنه اینه که صد در صد اگه به مطالعه بپردازید بهتر از اظهار ناتوانی ست.
    خوش بختانه خیلی از موارد رو می تونید در فوروم پبدا کنید ، و تسلط به اصول ابتدایی و آشنایی با دوربین ها هم وقت زیادی نمی بره.
    حداقل با خواندن مطالب می تونید چند انتخاب داشته باشید و بعد اگر دچار عدم تصمیم گیری شدید می تونید سوالتون رو مطرح کنید و پاسخ بگیرید.
    sepideh2007sh تشکر می‌کند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

سلام
    من تازه عضو این انجمن شدم.رشته ام هم معماریه.اگه امكان داره در مورد دوربین كمكم كنید
    قبلا" یه دوربین دیجیتال معمولی داشتم خیلی هم راضی بودم اما خراب شد.اطلاعاتم در باره دوربین خیلی كمه
    به دوربین هایی كه هم بشه بعدا" لنز به اون اضافه كرد و هم تنظیم اتوماتیك باشه چیه؟ كار با لنز چه طوریه؟یادگیریش خیلی طول می كشه و سخته؟؟

ممنون اگه راهنماییم كنید
    با سلام
    قطعا دوستان زیادی در این مورد شما را راهنمایی میکنند. ولی به عنوان شروع بحث میتوانید به canon 450D توجه داشته باشید. اکثر بچه های معماری که با این مدل کار می کنن کاملا راضی هستند. لنز کیت (لنزی که به صورت پیشنهاد روی دوربین های کیت ارائه می شود) هم لنز زوم 18-55 می باشد که برای عکاسی های خارجی کاملا جواب می دهد و برای عکاسی داخلی هم در بیشتر مواقع مناسب می باشد. فقط در شرایط خاص ممکن است به دامنه واید گسترده تری نیاز پیدا کنید که این مسئله به انتخاب بدنه دوربین بر نمی گرده. در هر صورت فکرکنم قیمت این دوربین با لنز کیت در ایران حول و هوش 730 تومان باشد(می توانید دقیقتر تحقیق کنید).
    میتونید در صورت تمایل در آدرس زیر شناخت بیشتری از این دوربین داشته باشید.

http://web.canon.jp/imaging/eosd/eosdigital4/index.html

با ارزوی موفقیت
    picolo و sepideh2007sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

سلام

ممنون اگه راهنماییم كنید
    به نظرم برای شما که تازه وارد در امور عکاسی هستید دوربینی که دارای قابلیت جدا شدن لنز(SLR) باشه انتخاب مناسبی نباشه. شما قبل از خرید دوربین حرفه ای باید مقدار زیادی تحقیق و تجربه کنین.
    شما میتونین با دوربین Canon G10 کار خودتون رو شروع کنین که هم قیمت کمتری داره هم کیفیت عالی و در عین حال دارای قابلیت های زیادی مشابه دوربین های حرفه ای هست.

قابلیت های این دوربین رو در سایت زیر میتونین ببینین و همینطور نمونه عکس ها:
    کد:
    http://www.steves-digicams.com/2008_reviews/canon_g10.html
    yaghoobi، picolo و sepideh2007sh تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به جمع ما خوش آمدی

به عنوان کسی معماری خونده این رو می گم که معماری که دوربینی غیر از SLR دستش بگیره (با ایت توجیه که سخته و بلد نیستم و ...) باید تو معمار بودنش شک کرد.شما که معماری می خونی مطمئن باش از پس دوربین هایی که لنزش جدامیشه (SLR) هم بر می یای.

شما یک دوربین دیجیتال اس ال آر می خری با لنز کیتش (همون لنزی که روشه و باهاش می فروشن) پس تا اینجا یک دوربین و یک لنز (معمولا لنز 55-18) به همراه باتری و شارژر و کابل اتصال به کامپیوتر داری ولی توی دوربین مموری کارت نیست و باید جدا بخری! پس اگر می خوای قیمتش درست زیر 700 هزار تومان بشه باید یک دوربین زیر 670 تومان بخری. (حالا من کیف و سه پایه و فیلتر رو حساب نکردم که اگر بخوای میگیری)

در خرید دوربین توجه کن که هر دوربینی فقط لنز های مارک خودش و یا لنز هایی که مخصوص اون مارک ساخته شده بهش میخوره. و یک فاکتور انتخابت اینه که اون مارکی که میخری لنز های مناسب برای شما رو داره که بعدا بخوای اضافه کنی یا نه؟

مثلا در مورد canon تا جایی که میدونم (اگر اشتباه میگم دوستان اصلاح کنند) لنز واید با قیمت قابل تحمل زیر 15 نداره . (یکی از کاربرد های لنزهای واید عکس گرفتن از سوژه های بلند در فواصل نزدیکه مثلا یک سردر قدیمی در یک کوچه باریک رو بدون لنز واید نمیتونید عکاسی کنید) لنز کیت 55-18 (همونی که با دوربین میفروشن) در فاصله کانونی (شما بخوان قسمت) 18 که معادل حدود واید 28 دوربین های قدیمیه (دلیلش رو بعدا می فهمی) تا حد زیادی کار یک معمار رو برای عکاسی از ساختمان ها در فضای داخل و یا خارج راه می اندازه اما بعد از مدتی که دستتون راه افتاد پیش خودتون میگید کاش یه لنز واید تر (یعنی با زاویه دید بازتر) هم داشتم و اونوقته که به فکر خریدن یک لنز واید بهتر می افتید . حالا اگر مارک دوربینتون چیزی باشه که لنز واید کمتر از 15 نداره چی کار می کنید؟ مقایسه کنید با حالتی که مارک سازنده دوربینتون لنز مثلا 24-10 داشته باشه و شما بتونید بخرید.

تمام این دوربین ها امکان عکاسی در حالت اتوماتیک و بدون تنظیمات رو دارند پس نگران این مساله نباشید.

شما که تازه دارید وارد دنیای دوربین می شوید توجه کنید که دوربین فقط نیکون و کنن نیست برند های دیگه هم دوربین هایی دارند و نمیشه با قطعیت گفت کدام بهتره. اولپوس سونی سامسونگ پنتاکس . . . همشون هم نماینده دارن و می تونید خرید مطمئن داشته باشید.

برای عکاسی از سر ستون ها نقاشی های سقفی برخی عکس های هنری معماری عکس گرفتن از نقوش کاشی کاری و آجر کاری بالای سر در ها بادگیر ها کلیسا ها و بسیاری موارد دیگه نیاز به یک لنز تله خواهید داشت (البته در آینده) لنز تله به صورت عامیانه همان لنزی است که بهش میگن زوم. (البته این تعبیر عامیانشه) در واقع همان لنز های بلندی که کنار زمین فوتبال میبینید لنز تله است اما شما به آن بلندیش رو نیاز نداری یه لنز که تا فاصله کانونی از حدود 70 تا 200 یا 250 رو داشته باشه کافیه.

یک چیز دیگه که هر دوربینی خریدید توصیه می کنم حتما بخری سه پایه است یه برای عکس های داخلی نیاز خواهی داشت ( تو معماری با فلاش عکس نمی گیریم معمولا)

و اما نظر شخصی من دوربین PENTAX K200D هستش(630 هزار تومان) بعدا هم میتونید یه لنز واید 17-10 (حدود 400 هزار تومان) و یک لنز تله مثلا 250-50 (حدود 300 هزار تومان) براش بگیرید . ضمنا این امکان رو هم دارید که از لنز های قدیمی و ارزان قیمت Pentax که براحتی با قیمت های 50 - 60 هزار تومان قابل تهیه هستند و برای کار معماری بسیار هم مناسب هستند به جای لنز های 300 400 500 600 الی آخر هزار تومانی جدید استفاده کنید در حالی که بقیه مارک ها این امکان رو ندارند و یا کمتر دارند و نیار به مبدل دارند.

این دوربین زد گرد و خاک و قابل استفاده زیر باران است با باطری قلمی هم کار میکنه که همه جا در سفر ها قابل دسترسه این ویژگی ها برای عکاسی معماری مناسب ترش میکنه.

چند لینک در باره این دوربین :

کد:
    http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3404&review=pentax+k200
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6310&page=3

پی نوشت : از دوستان عذر می خوام ابتدای و بعضا با غلط های مسطلح توضیح دادم .
    yaghoobi، journalist، Nima Sadigh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    ........و اما نظر شخصی من دوربین PENTAX K200D هستش(630 هزار تومان) بعدا هم میتونید یه لنز واید 17-10 (حدود 400 هزار تومان) و یک لنز تله مثلا 250-50 (حدود 300 هزار تومان) براش بگیرید .
    قیمت 17-10 حدود 550 بود آخرین بار...
    mreza1001 و sepideh2007sh تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

دوستان تقریبا جواب کاملی دادند. فقط به قول آقا افشین در مورد انتخاب لنز واید در عکاسی معماری کاهلی به خرج ندید چون در غیر این صورت اولین عکس داخلی را که خواستید بگیرید احساس پشیمانی می کنید. اگر اندکی بوجه را افزایش دهید (حدود 30-35) eos 450D هم میتواند انتخاب مناسبی باشد. و از لحاظ کیفیت مورد نیاز معماری. وزن و سایز (که در سفرهای معماری عامل مهمی به شمار می اید) از محبوبیت خوبی بین بجه های معماری برخوردار است.
    موفق باشید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

سلام دوستان واقعا" ازتوون ممنونم كه راهنماييم كرديد
    من اين مدت خيلي تحقيق كردم
    به دو دوربين رسيدم.
    Canon EOS 450D
    Canon SX10 IS
    ميدونم از دو طيف مختلف هستند اما به نظرم خوب اومدند (البته با توجه به اطلاعات كمي كه از دوربين دارم)

شما كدام يكي رو پيشنهاد مي كنيد؟؟
    چه لنزي براشوون خوبه؟
    اگه فعلا" بودجه براي لنز جدا نداشته باشم باز هم بدون لنز عكس هاي خوبي مي گيره؟

راستي از يك طرف ديگه دوربين آماتور Canon PowerShot SX200 IS هم بدجوري چشمم رو گرفته .نظرتوون چيه؟؟؟

لطفا" اگه ميشه زودتر جوابم رو بديد چون تا 4 شنبه بايد دوربين رو تهيه كنم
    بازم ممنون.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

به دو دوربين رسيدم.
    Canon EOS 450D
    Canon SX10 IS
    ميدونم از دو طيف مختلف هستند اما به نظرم خوب اومدند (البته با توجه به اطلاعات كمي كه از دوربين دارم)

چه لنزي براشوون خوبه؟

راستي از يك طرف ديگه دوربين آماتور Canon PowerShot SX200 IS هم بدجوري چشمم رو گرفته .نظرتوون چيه؟؟؟

بازم ممنون.
    دوربین 450D با بقیه قابل مقایسه نیست، کیفیتی که عکس میگیره عالیه و شما در یک سال اول هم فکر نمیکنم لنز نیاز داشته باشید.
    حالا شما این دوربینها رو قیمت هم گرفتین؟
    دو دوربین دیگه که گفتین لنز جدا شونده ندارن.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

به دو دوربين رسيدم.
    Canon EOS 450D
    Canon SX10 IS

چه لنزي براشوون خوبه؟

بازم ممنون.
    کیفیت DSLR یه چیز دیگه هست. در صورت امکان همون 450دی رو بگیرین. لنز 18 55 هم که کیت این مدل هست، لنز مناسبی هست و کیفیت قابل قبولی داره و تا مدت ها و تا وقتی که دقیقا بدونین به چه جور لنزی و با چه کیفیتی احتیاج دارین، کاملا جوابگو خواهد بود.
    اصلان نورقاسمی

صفحه 5 از 24 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین