صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 37 , از مجموع 37
Like Tree21تشکر

موضوع: فقر

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

پیش فرض پاسخ: فقر

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    سلام.
    هنوز با ادامه دادن این تاپیک مشکل دارم، مخصوصا از روز عاشورا که این اتفاقی که میگم برام افتاد.
    صحنه دلسوزانه ای بود ، اما من با سنگدلی تمام به عکاسی مشغول بودم و کادربندی. حس کردم که بی تفاوت شدم ، بی حس . وقتی دوربین رو کنار گذاشتم ، مردم رو دیدم ، بچه ها رو ، خنده بچه ها و اشک والدین ، نمیدونم از پشت ویزور این ها رو نمی دیدم.... فقر رو هم به همین شکل ، می ترسم دنبال این سوژه برم . می ترسم به فقیر به عنوان سوژه نگاه کنم . نمیخوام ارزشهای انسانی برام کمرنگ بشه. میشه دوستان هم نظر خودشونو بدند
    سلام
    امیر جان از صحبتهات کمی متعجب شدم. به نظر من یکی از تفاوتهای یک عکاس ( شما بخوانید یک هنر مند )* با مردم عادی حساسیت بیشتر و تاثیر پذیری افزونتر است .به گمانم هنگامی یک عکاس میتونه با عکسش تاثیرگذاری کنه رو مخاطب که خودش در ابتدا ازون صحنه یا سوژه متاثر شده باشه اگه من عکاس نوعی با دیدن صحنه ای از پشت ویزور که همه رو منقلب کرده نه تنها متاثر نشم بلکه بی احساستر هم بشم که باید فاتحه عکس و تاثیرگذاریش رو خوند .در مقابل این نظر من گمان میکنم یک هنرمند با احساس نه تنها با دیدن بیشتر این مناظر بی احساس نمیشه که لازمه هنرمند بودن اینه که هرروز این مناظر روی اون بیشتر تاثیر بذاره .
    قنادی که به مرور زمان و بر اثر چشیدن هرروز شیرینیهاش کم کم مزه اونها رو از دست بده خودتون میدونید که چه بلایی بر سر شیرینیهاش میاد (* مثال)
    بازهم به نظر من نوعی صحنه هایی ازین دست از پشت ویزور من رو بیشتر منقلب میکنه شاید چون اون صحنه رو لحظه ای از دنیای رنگها و صداها و ... جدا میکنه و به تقابل احساسات و وجدان من میکشه و اگه من رو منقلب کرد حتما" اون عکس کس دیگه ای رو هم منقلب میکنه و این برای رسالت عکس و عکاس راضی کننده است .
    سخن دراز شد ولی گمان نمیکنم اینگونه ارزشهای انسانی واسمون کمرنگ بشه .شاید خفه کردن فریادهامون یا فروخوردن بغضهامون و سکوت وسکوت و دم نزدن و ترسیدن و حفظ منافعمون و ""خفقان"" باعث کمرنگ شدن این احساسات بشه ...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

وقتی دوربین رو کنار گذاشتم ، مردم رو دیدم ، بچه ها رو ، خنده بچه ها و اشک والدین ، نمیدونم از پشت ویزور این ها رو نمی دیدم.... فقر رو هم به همین شکل ، می ترسم دنبال این سوژه برم . می ترسم به فقیر به عنوان سوژه نگاه کنم . نمیخوام ارزشهای انسانی برام کمرنگ بشه. میشه دوستان هم نظر خودشونو بدند ؟
    این احساس شما تا حدی درسته ولی به شرط اینکه عکس بگیری فقط برای آرشیو خودت و منتشرش نکنی. وقتی چنین عکسی رو با اون احساسات می گیری به قصد اینکه منتشرش کنی اونم نه به قصد خودنمایی و شهرت بلکه به قصد اینکه شاید تلنگری به من بیننده بزنه که مثلن یادم بندازه در هفته ی اخیر ماه اخیر یا سال اخیر تعهدمو نسبت به همنوعانم ( از طریق مادی یا سایر کمک ها) یادم رفته انجام بدم. اگه با این فکر و این احساس عکس بگیری به فقر به عنوان یه سوژه برای بیداری نگاه می کنی نه یه سوژه برای به رخ کشیدن توانایی های فنی و هنری عکاسیت.
    miladn1370 تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    سلام.
    هنوز با ادامه دادن این تاپیک مشکل دارم، مخصوصا از روز عاشورا که این اتفاقی که میگم برام افتاد.
    روز عاشورا دسته ای که همراه اون بودیم و عکاسی میکردم ، به سمت بیمارستان کودکان سرطانی حرکت کرد ، پدر و مادرها و کودکان همه جمع بودند و نوحه خوان هم برای گرم کردن مجلس از سرطان میگفت و معجزه های درمان این بیماری ... مردم گریه میکردند ، از پرستارهای بیمارستان ، تا پدر و مادر ها و بقیه مردم... صحنه دلسوزانه ای بود ، اما من با سنگدلی تمام به عکاسی مشغول بودم و کادربندی. حس کردم که بی تفاوت شدم ، بی حس . وقتی دوربین رو کنار گذاشتم ، مردم رو دیدم ، بچه ها رو ، خنده بچه ها و اشک والدین ، نمیدونم از پشت ویزور این ها رو نمی دیدم.... فقر رو هم به همین شکل ، می ترسم دنبال این سوژه برم . می ترسم به فقیر به عنوان سوژه نگاه کنم . نمیخوام ارزشهای انسانی برام کمرنگ بشه. میشه دوستان هم نظر خودشونو بدند ؟
    امير جان
    بچه با جناق من(بايد بشناسيش) بر اثر بيماري سرطان تو بيمارستان مفيد بعد از دوسال زندگي با زجر مرد
    تو اون روزا خوانواده هايي رو ميديدم كه با دست خالي براي درمان اومده بودن فكر ميكني كيا كمكشون مي كردن، نمي خوام تبليغ كنم اما موسسه محك به حق داشت كمكشون ميكرد حالا همين موسسه يه بيمارستان زده تو شمال تهران كه زيرش مكان استراحت و خواب براي خانواده هاي بيمارانيه كه در طبقات بالاتر دارن دارو ميگيرن(اگه مايل بودي يه روز ميريم)
    امير تو همون دسته عزاداري كه شما توش بوده يا دسته هاي ديگه مبالغ هنگفتي خرج ميشه (يه دسته سراغ دارم هر سال 50 ميليون خرج ميكنه همش ميشه غذا و هزينه تبليغات و مداح هاي درجه يك و علامت هاي خدا تيغه)
    حالا به همينا بگو(همون دسته كه خدا تومن خرج كردن) بابا يه نفر تو بيمارستان بغلي بخاطر نداشتن 200 هزار تومن پول واسه خريد يه آمپول 2 سال زود تر ميميره اگه كسي كمك كرد. من به اينا مي گم فقر بشريت اي كاش تو عكسات از اين چيزا ديده بشه شايد به افرادي كه به موسسه محك كمك مي كنند افزوده بشه
    چند سال پيش يه جشنواره شكلات براي اين بچها برگزار كردن و بهشون كلي شكلات دادن بعضي از اين بچه ها از دهات اومده بوده كلي خوشحال بودن نمي دوني چه برقي تو چشاشون بود شايد اون آخرين شكلاتي بود كه مي خوردن اينو ميگن غناي بشريت
    اي كاش ميتونستي تو عكسهات ريخت و پاش زياد در بعضي از اين هيئت ها رو مورد نقد قرار ميدادي اي كاش از عزاداران شكم و تيپ، عكاسي ميكردي خيلي زشته بخدا ظهر عاشورا تو خيابون داشتم دنبال يه دارو خانه ميگشتم هر كي رو ميديدم هفت ، هشتا غذا دستش بود سرو وضعشون هم مرتب بود تو شمال شهر بعضي هارو ميبيني با ماكسيما اتومات دارن دنبال نذري ميگردن!!!!!

همه اينا رو گفتم كه بگم كه امير جان تو اين دنيا از اين چيزا زياد هست اگر ميخواست ارزشهاي انساني برات كمرنگ بشه تا حالا شده بود تازه اين مورد بسته به سرست انساني داره چون بعضيحا از همون اول چيزي از ارزشهاي انساني نميدونن
    ویرایش توسط babakdin543 : Wednesday 7 February 2007 در ساعت 09:01
    Amir Mohebi، A. Mohammadi و miladn1370 تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

بابك جان

بسيار زيبا لپ مطلب رو گفتي

اين مسائلي كه ادم اين روزها ميبينه نمونه بارز به انحراف كشيده شدن و سوء استفاده از " دين " هست

يعني خيلي از اين خرج دادنها در محرم حكم جواز كسب رو پيدا كرده اون ادمي كه سالي پنجاه ميليون خرج ميده

مطمئنا داره حداقل سالي 5 ميليارد مملكتو ميچاپه .

از نزديك چند نفرشون رو ميشناسم
    miladn1370 تشکر می‌کند.

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

تاپیک فوق العاده ای بود.من هم تا حدود خیلی زیادی با جناب سوکی موافقم. چون در بسیاری موارد دچارش شدم.
    استفاده کردم. ممنون از تمامی دوستان.

البته هدف اصلی من از این پست، این بود که بالا قرار بگیره و دوباره دیده بشه.
    alireza99 و miladn1370 تشکر می‌کنند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط lastframes نمایش پست ها
    يکي از مجموعه هايم که شايد به اين موضوع مرتبط باشد ...
    اما اول ميخوام نظر دوستان را درباره ي اين مقايسه بدونم ...
    که اصلاً مقايسه ي درستيه ؟... بايد اينجوري انجام بشه ..؟ هدف چيه ؟ ... در چه سطحي بايد به موضوع نگاه بشه ؟ ... يا هر چيز ديگه اي که به ذهنتون ميرسه !!
    بعداً هم توضيحاتي خواهم نوشت !!
    در مورد عکس تاپ هم بگوييد ... کدام انتخاب ميشد بهتر بود ؟ همين عکس زير يا عکس ديگه اي ؟!؟

سري 1
    سري 2
    چقدر این عکس زیباست
    خیلی وقت بود عکس خوبی ندیده بودم

smn
    smn آنلاین نیست
    كاربر همراه smn آواتار ها
    تشکر کرده
    3398

؟ ؟ ؟

[IMG]http://i23.*******.com/25evk2x.jpg[/IMG]
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    miladn1370 تشکر می‌کند.
    سید موید نبیعی
    Canon EOS 30D - Canon EF 100-400mm f/4.5 5.6 L IS USM - Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC SLD - Flash 580EX II

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4